Аранжиране на маса ...

  • 259 188
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 909
Невероятни неща момичета,сте показали отново  smile3501
.....е къде беше с тази идея за плодовете mar_my  Wink тази вечер  Grinning.От бързане да наготвя всичко навреме ,почти не ми остана време за украса на масата и едвам това успях да направя преди ...да седнем.... Embarassed  hahaha hahaha Joy Joy Joy .......
....а това с ябълките щях да го направя много бързо...даже светкавично  Joy Joy Wink ...но за следващият път ще го имам напредвид  Peace

# 61
  • Мнения: 774
mar_my, чудесни предложения! Но това с бучката захар направо ме разби!  Crazy  bouquet
merydit, ти вече си успяла да задействаш идеите! Браво! Много красиво се е получило!  bouquet

На мен пък ми хрумна идеята за Нова година, вместо късметите да се слагат в баницата, може да се поставят в разноцветни пликове: червени, зелени или каквито предпочитаме, да се разбъркат, та даже и домакинята да не знае кой късмет къде се намира и пликовете да се поставят в подходяща поставчица или направо в чинията. Но също и гостите да се оставят да изберат местата си, за да е абсолютно случайно кой какъв късмет ще получи.

Друга идейка за Свети Валентин: от червена хартия могат да се изрежат сърчица и две по две да се  слепят около клечки за зъби или дървени шишчета. Тези украси могат да се забодат в салатките, питката, десерта...

# 62
  • Мнения: 211
merydit, Ягодка, bliznacite2004, много ви благодаря момичета, много сте мили!  bouquet
Ягодка, идеите ти са страхотни, много лесно изпълними. А това с рулата от тоалетните хартии ми идва съвсем тамън- детето си ги събира за нещо (нямам идея за какво) и тъкмо мислех да ги хвърля. Сега ще ги направя на зайци и пилета.
mar_my, наистина чудесни и лесни идеи!
merydit, как си успяла да украсиш и масата с това бебче?! Дъщеря ми като беше толкова малка ядяхме на крак  Mr. Green

Сетих се още една идея за Св. Валентин, правила съм я преди години и беше много красиво. Взимате пликове (твърдите чантички с дръжка) за опаковане на подаръци, каквито цветове ще отиват на интериора ви и в различни размери. В тях слагате някакви чаши или дори бутилки и ги използвате като вази. Стои много красиво и романтично.  Съжалявам, че нямам снимки!


# 63
  • Мнения: 427
              Страхотна темичка.   bouquet
             Пу и аз тука,че има още какво да науча.
             А и смятам да се възползвам от опита ви момичета   bouquet

# 64
  • Мнения: 8
yagodka, като започна темата за късметчета да споделя, че и на мен ми се върти идеята да приключа с поставянето им в баницата за Нова година. Ще разваля традицията, но...  Представям си ги тип бонбон и за всеки да има по много- на принципа на Мечо Пух- „Колкото повече, толкова повече!“. Нещо подобно като бонбониерите на снимката, но без бонбонки.  Grinning



Ето как точно могат да се направят:
http://beate.blogs.splitcoaststampers.com/2007/11/15/christmas-favor/#more-1839

Извенете, че ви върнах назад в празничния календар.   Embarassed

# 65
  • Мнения: 610
merydit- красиво се е получило !   bouquet

Ето още идеи :


http://www.activemedya.com/images/susleme/masa.gif
http://www.decor-medley.com/image-files/outdoor-easter-decorations-table.jpg
http://www.superweddings.com/reception_table_decorations.jpg

Ягодка- това специално за теб , нали каза , че много обичаш орхидеи.  Heart Eyes


И една идея за Св. Валентин със сърчица.

# 66
  • Мнения: 8
merydit, поздравления! Дано поне мъничко се "заразя" от теб, че никога не се сещам  да аранжирам всекидневна трапеза. А то не изисква много...

Идейка за "в последния момент"  Grinning



hahaha  с "упътване"

# 67
  • Мнения: 909
Благодаря момичета....  Hug ...има още какво много да се желае...но както се казва тепърва се започва  Wink
mar_my ,вярно че от крепирана хартия много неща могат да станат...само трябва някой като теб да ни дава и упътване... Hug Joy...сега като се замисля става и с една друга хартийка,пак такава мекичка...,но от къде ли може да се намери тя  newsm78
Ето една идейка....за подложки,когато имаме малко време и развалено герданче ,винаги можем да ги залепим да стане по интересно... Peace

За Св.Валентин...,ако не ни остане време за украса винаги може няколко дена по рано...да се направят сладки в формата на сърчица и да се разхвърлят по цялата маса...пък какво по хубаво от това ,...и украсата да се яде  hahaha Joy

Леля Ог ,скоро ми се струва ,че ще ни изненада с такива сърчица  Wink
mar_my ,винаги си мисля,че късмети не само по нова година могат да се раздават...,така че да се направят и за Св .Валентин  Peace

# 68
  • Мнения: 774
Ей, страшни сте, момичета! Чудесни идеи!  bouquet  bouquet  bouquet

Леля Ог, много добра идея за използване на подаръчните торбички! На мен ми хрумна, че може да се използват, тези големите, от тях да се изрежат подложки за чиниите - хем шаренки, хем лъскави, хем в каквито цветове искаме и за всякакви поводи. От тях също могат да се изрежат и направят подложки за яйцата за Великден. А от остатъците, да се направят онези клечки със сърчица, за които споменах. Grinning
Близнаците, благодаря за орхидеите! Heart Eyes Може би орхидеите могат да се заменят с червени рози за Свети Валентин. Thinking
mar_my, в Англия ги продават готови тези късмети, ама вътре има всякакви глупави джунджурийки. Чудесна идея е да се напълнят със смислени късмети, може и парички, а децата ще се радват и на бонбонки също, или някаква малка играчка като в шоколадовите яйца, или пък бижу. Иха, може на всеки в чинията да се постави такъв бонбон и в него да се постави малък подарък  лично за него...

Тук ми хрумна, че като подложки за яйца могат да послужат обикновени ракиени чашки:

 

 

Да използваме старите вратовръзки  Grinning:



И бурканите...:

 


По една луковица за всеки  Laughing:



Яйцата в ракиени чашки даже могат да са направо по протежение на масата:



Яйцата може да облечем  Laughing и поставим във всяка чинийка:

# 69
  • Мнения: 8
merydit, цветето се прави от най- обикновена салфетка- от по- плътните. Ефектът се получава като намачкаш салфетката върху моливчето.
Това не са мои снимки, да си призная. Но пробвах да направя цветчета една вечер, защото ми закъсняха гостите. Нарязах салфетките на половин през средата... , че идват нещо големи. И ги закрепих за сламка. И най- изненадващо беше, че дамската половина си поискаха своята сламка за вкъщи. newsm78

А това с рулата от тоалетните хартии ми идва съвсем тамън- детето си ги събира за нещо (нямам идея за какво) и тъкмо мислех да ги хвърля. Сега ще ги направя на зайци и пилета.
Леля Ог, ако не ги оползотвориш за зайци и пилета, може да си направиш пръстени за салфетки. А елфчето ще помага...  Grinning , страшни чудеса е сътворило за Хелуин.
http://www.youtube.com/watch?v=amFlvYQXRSc - ето клипче.

yagodka, ихаа- тази подложка от снимките ти - тип тревичка е ужасно красива. Ако някой има идея от какво може да се направи или къде продават- да споделя, моля!

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 12:36 от mar_my

# 70
  • Мнения: 909
сега ще пробвам със салфетката....и после ще докладвам.... Peace
ох на клипчето изглежда много лесно стига да имаш силиконов пистолет....на работа постоянно работя с него,но в къщи нямам такъв..така ,че ще трябва да мисля по друг начин ,как могат да станат подложките за салфетките... newsm78....
ето едно клипче за салфетка за Св.Валентин...има и още много такива вижте ги.. Peace
http://www.youtube.com/watch?v=ftpCC_Pr2Nk&feature=channel

# 71
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Прекрасна тема.

# 72
  • Мнения: 909
Ето и отчета....нямах едноцветна салфетка ..но пък и с тази стана долу горе добре... Grinning

# 73
  • Мнения: 4 350
записвам се.страхотна тема.поздравления!  bouquet

# 74
  • Мнения: 774
 hahaha merydit, казват, че лудостта е заразна...  Heart Eyes  Супер е тая тема!!! Айде и аз да покажа с какво се занимавах преди малко, не че е кой знае какво, де... Laughing



Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 13:55 от yagodka

Общи условия

Активация на акаунт