Аранжиране на маса ...

  • 259 051
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 655
невероятна тема  bouquet  bouquet  bouquetсамо че повечето неяа трудно изпълними с подръчни средства,а иначе идват скъпи,за което ме е яд Crossing Arms,защото обожавам аранжирани маси Party Party Party

# 46
  • Мнения: 197
Тя украсената маса си е половината от празника, вярно е, че се искат средства, но някои неща са взаимозаменяеми, може да се направят и ръчно, и по - евтинко  Party Важното е идея да има човек... От опит ще кажа, че ВИНАГИ добре на масата изглежда декора от плодове и цветя ( изобщо от природни материали - кора на дърво, клонки, раковини и т.н.)...Абсолютно неприемливо( за мен поне) е използването на изкуствени лошо изработени цветя и плодове  Sick Освен ако не е нещо стилизирано...Иначе за всеки повод си има определени " показания" - Св. Валентин - сърца ( изработени от хартия, плат, плетени на една кука, изрязани от дърво, всичко в сърдечна форма), цветове ( розово, лилаво, червено, бяло), Великден ( кокошчици, пиленца, зайчета, лалета, пролетни цветя), цветове ( зелено, бяло, жълто - това са основните, може и други ,разбира се), Коледа - канелени пръчици, цитрусови плодове, орехи, цветове ( червено, тъмно зелено, оранжево, шоколадово кафяво) и т.н. , и т.н.  Това , разбира се, са традиционни неща, който има фантазия, може да я развихри и направи нещо нетрадиционно... Но е рисковано, тъй като преди всичко важно е аранжора да има усещане за съчетание на цветовете и формите, това или се учи, или е даденост... И в двата случая се получава добре, когато се вложи сърце и желание  Flutter

# 47
  • Мнения: 909
nahodkata ,благодаря ти.... Hug Както казваш,много от нещата излизат скъпо и трудно изпълними с подръчни материали....и затова идеята  на тази тема е следната...всеки предлага някакво аранжиране на маса,а в същото време всички тук споделяме с какво може евентуално да се заменят част от елементите в дадената аранжировка,които да не струват страшно много пари...или да могат да се ползват такива неща/с които разполагаме и стоят в шкафавете ни/ ....,и не сме се сещали да ги сложим за украса на масата....и с тях пак да изглежда ефектно  Peace..... ooooh! ама как го обясних,чак аз се обърках  hahaha Joy
Дано днес успея...да пробвам как ще стане с твърдите хартиени салфетки...и ще дам отчет... Peace

Ей го на аз докато пиша ...вече Nightwish ,отговорила  Hug ...точно така съгласна съм с теб....сега и ако споделиш какво точно си правила,с какви материали...дадеш и снимков материал...ще си златна  Peace

# 48
  • Мнения: 211
Страхотна тема, ще я следя с интерес!
Ето един сайт за Декоративно сервиране с много и лесно приложими идеи за сгъване на салфетки.
Много от тях съм правила с обикновени хартиени салфетки и стават чудесни.

# 49
  • Мнения: 774
nahodkata ...или да могат да се ползват такива неща/с които разполагаме и стоят в шкафавете ни/ ....,и не сме се сещали да ги сложим за украса на масата....и с тях пак да изглежда ефектно  Peace..... ooooh! ама как го обясних,чак аз се обърках  hahaha Joy

Напротив, много добре си го обяснила. Аз вчера заразглеждах разни нещица в  нета, и вече ми дойдоха разни идейки за Великден.

Ето и някои неща, които ми направиха силно впечатление:

Това го давам само като пример. Може да се направи в бяло зелено и червено за Националния празник или даже, ако сме поканили гости за някой футболен мач Grinning.
Тук-таме и по някой балон в същите цветове, също ще допринесе за аранжировката, може даже и някоя вазичка с цветя, примерно бели и червени рози Thinking



Хелоуин. Не, че  е наш празник, ама напоследък гледам и в БГ се празнува и ако се загледате, украсата е изпълнима и с подръчни средства:



За следобедното кафенце в градината или на балкона - повече цветя, по-малко чинии, с които да запълним масата:





Ето тук ми харесаха тези чашки с индивидуални герберчета. Ами могат да се използват най-обикновени водни чаши.



Най-обикновен бял сервиз, само една цветна салфетка или покривчица, и няколко цветчета...или бисквитки:



За Свети Влентин:



Даже и червеният сок може да даде акцент Laughing, или пък една червена панделка...:



И друго ми дойде наум. Примерно разпилени листенца от рози във формата на съреце в центъра на масата, а в центъра му, ваза с червени рози, или прозрачна купа с ягоди.



Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 14:08 от yagodka

# 50
  • Мнения: 909
yagodka ,браво... smile3501 ,чуднички идеи си дала..даже смятам да се възползвам от едната в най скоро време.. Peace
Леля Ог ,не само следи темата ами и давай идейки...ние знаем ,че ти си пълна с тях  Hug  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 499
ЯгодкаHug благодаря за идеите.

# 52
  • Мнения: 610
Ягодка- и аз благодаря за идеите.  Hug
Прекрасни предложения.   bouquet

# 53
  • Мнения: 59
Оооо,темата е прекрасна и вие също.  bouquet
Идеите са много интересни и доста от тях изпълними. Peace

# 54
  • Мнения: 774
Още няколко идейки, с риск да стана досадна  Embarassed, но и на мен започнаха да ми хрумват разни работи като гледам тия интересни интересни декорации, ама merydit е виновна!!! Laughing:

Давам линкове на някои, че изображенията са големи.

За Хелоуин:



И бонбоните могат да са декорация:
http://www.lindt.com/fileadmin/global/Xmas_images/Table-decoration-_1_.jpg

За Великден:
http://www.thepartydress.net/wp-content/uploads/2009/04/easter-e … g-party-large.jpg
http://www.ziggityzoom.com/images/activities/Paper_bunny.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_lEppdXEE25Q/SwLnFx1DReI/AAAAAAAAFgQ/5B … +thanksgiving.jpg


Няколко листа, чаши и свещи:



За Свети Валентин:



С плодове:

# 55
  • Мнения: 211
Момичета, пускате невероятни неща, много вдъхновяващи, много идейни!
Аз бях решила само да ви чета и да не пускам снимки, просто защото не мога да се сравнявам с тези прекрасни маси. Но Ягодка ( Hug) ме провокира с хелоуинските снимки (защото и ние изрязвахме такива вещички) и реших да покажа моите снимки от миналия Halloween. За някой може да не е нищо особено, но украсата си направихме сами с детето. Беше голямо удоволствие и самото приготовление, и крайният резултат. На гостите също много им хареса.

С леко притеснение, заповядайте!

П.С. Знам, че трябваше да вървят подред празниците, но за Св. Валентин нямам цифрови снимки, защото отскоро имам такъв апарат. Моля да ме извините!

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 22:59 от Леля Ог

# 56
  • Мнения: 909
Малеееееееее Леля Ог ,знаех си че си невероятна   newsm20....отново поздравления  smile3501 smile3501 newsm51
Много интересни неща сте направили....невероятни...чак имам чуството ,че аз не бих се справила  Embarassed

yagodka ,как ще си досадна  Hug....то това се очаква тук ,да заринем темата от идеи  Grinning

# 57
  • Мнения: 610
Леля Ог- прекрасни снимки !    bouquet всичко е толкова красиво, свежо, личи си, че е направено с голямо желание и любов ,  Heart Eyes Поздравления, много съм впечатлена!   Hug
А малката ти помощничка е прекрасна.  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 774
Леля Ог, много красиви неща сте направили с малкото елфче! Направо се размечтах какви ще ги творим с малката Ягодка като порасне, че сега е невъзможно - разрушител номер едно. Laughing И хич не се срамувай, ами пускай снимки!

Аз си мисля, че от нагледна, темата трябва да стане приложна.  Тогава ще е още по-интересно.Peace

Великден:




http://www.teachersmousepad.com/Easter%20Fun/easter%201.jpg

# 59
  • Мнения: 8
Ето и от мен един елемент за декорация на маса с подръчни материали- поставка за "tablecard". Мисля, че всеки гост ще бъде прияно изненадан и очарован, ако на местенцето си открие пожелание или  послание лично за него.

с коркови тапи
 
с бамбукиви пръчки/има ги във всички гадински центрове в различни размери/

с лист хартия- оригами

с бучка захар

с панделка

с плод

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 20:05 от mar_my

Общи условия

Активация на акаунт