До кога е "бебешкото кривогледство"!?

  • 14 045
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 790
До кога бебетата може да не движат едновременно двете си очи!? След кой месец вече се говори за "кривогледство"?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм чувала за бебешко кривогледство - не не е и като да знам всички. При всяко положение може би следва да се консултираш с очен лекар, а не с форума... мисля.

# 2
  • Мнения: 508
Аз се бях притеснила за дъщеричката ни, че има проблем, беше към 6-тия месец, когато ми се стори, че е кривогледа. Лекарката обаче каза, че това е нормално за възрастта й. След 2-3 месеца, т.е. към 8-9 проблема Слава Богу изчезна.

# 3
  • Мнения: 1 790
Аз се бях притеснила за дъщеричката ни, че има проблем, беше към 6-тия месец, когато ми се стори, че е кривогледа. Лекарката обаче каза, че това е нормално за възрастта й. След 2-3 месеца, т.е. към 8-9 проблема Слава Богу изчезна.

Мерси за отговора!
И при нас е така, а личната ни докторка казва, че е нормално! Понеже вече незнам до колко мога да й вярвам, реших да попитам дали някой е имал такъв проблем!

# 4
  • Мнения: 4 335
Аз бях чела,че това е нормално до 6-ят месец.
При синьт ми продьлжаваше и след това,притесних се и го заведох на лекар.Оказа се,че няма проблем,на 8 месеца окончателно престана да го прави.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
След шестия месец някъде трябва да изчезне.
А и не е хубаво да го провокираш.
Ако сложиш бебето да лежи и му даваш играчки, давай ги по-близо до дясната или лявата ръка, не по средата.
Малките бебета не могат да прехвърлят средната линия,  т.е. ако лявото им е близо, ще посегнат с лява ръка, ако дясното е близо, посягат с дясна. Сложен по средата, предметът ги обърква, а и като се опитват да го гледат, си събират очите.
С развитието на мозъка се изграждат повече връзки между полукълбата и се подобрява координацията ляво-дясно, тогава изчезва и кривенето на очите. Ако продължи и след 8-9 мес. възраст, потърсете очен лекар.

# 6
  • Мнения: 1 790
Малките бебета не могат да прехвърлят средната линия,  т.е. ако лявото им е близо, ще посегнат с лява ръка, ако дясното е близо, посягат с дясна. Сложен по средата, предметът ги обърква, а и като се опитват да го гледат, си събират очите.
С развитието на мозъка се изграждат повече връзки между полукълбата и се подобрява координацията ляво-дясно, тогава изчезва и кривенето на очите. Ако продължи и след 8-9 мес. възраст, потърсете очен лекар.
ААА значи за това е причината, че напоследък се проявява - ние тъкмо се научихме сами да си вземаме предмети и да ги прехвърля от едната ръка в другата - така докато си лежи - сама се протяга и взема нещо, после си го центрира точно над главата и си играе! Аз даже се чудех защо преди не съм го забелязала! Ще почакам значи още малко както ме съветва педиатърката(дано изчезне Praynig) пък после ще търся офталмолог!

firebird, ive7aaa, katelinka - благодаря ви!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 475
До към 6-тия месец- мойта щерка не си ги кривеше,но си ги обръщаше нагоре до бяло,като по-малка! #Crazy

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 409
и ние имахме проблем с очите,едното оченце изоставаше в определен момент и определена поза. Заведох я на очен лекар на 1г. и 3м. някъде,тя я прегледа на два апарата, показваше и разни неща и следеше как се движат очите. Каза,че до 5-7г. възраст имат т.н. "фотографско" кривогледство, един вид  при снимки най-много си личи,но всъщност е от значение в кой ъгъл е направена снимката. Също така каза,че разстоянието между двете очи е много малко и с растежа на детето се увеличава и съответно и очите се раздалечават и изчезват подозренията за т.н. мнимо кривогледство.
Но при всички случаи по-добре да го погледне специалист.  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
малкия още си ги криви от време на време

# 10
  • Мнения: 4 298
Струва ми се, че моята дъщеря го прави, когато гледа нещо съвсем отблизо. Според баща й си въобразявам.

# 11
  • Мнения: 94
малкия още си ги криви от време на време

Това не е съвсем нормално. Трябва да се консултира със специалист. На мен така ми откриха ленив нерв и го коригираха оперативно в детска възраст, но срокът за успешна корекция е до преди началото на пубертета. Затова, без да се паникьосвате, следете зрението на децата си, докато са в ранна възраст и не е късно за някаква корекция. Мой приятел, набор, със същия проблем, беше изпуснал срока, и досега се мъчи с повече или по-малко успешни лазерни интервенции Peace
Така, че трябва да се държат очичките под око Hug

# 12
  • Мнения: 2 270
в една от книгите, които четох пише, че е нормално до 3-4-ти месец и ако продължи да се консултираме с лекар

# 13
  • Мнения: 2 447
Струва ми се, че моята дъщеря го прави, когато гледа нещо съвсем отблизо. Според баща й си въобразявам.
И моят мъж смяташе, че си въобразявам.Синът ми също в началото го правеше само при събиране на погледа в една точка.Това забелязах още от месечен,по съвет на педи изчаках да мине годинката.Сега в момента,носи очила за корекция.Според офталмоложката,така се започва.В началото е от време на време,постепенно започва да криви по-често,докато накрая стане забележимо от всички.Ако имате съмнения консултирайте се специалист.
И в тази връзка Деси,и аз смятам,че ако не сте го водили на очен,не е нормално все още да криви.Или ти имаш предвид бебето?

# 14
  • Мнения: 1 424
Томи спря да си криви очичките към 5я месец. Сега го заглеждам от време на време и не съм забелязала пак да го прави. Все пак една консултация със специалист няма да навреди, макар и да се окаже,че няма проблем, но поне ти ще си спокойна Peace

Общи условия

Активация на акаунт