До кога е "бебешкото кривогледство"!?

  • 14 239
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 447
Върнахме се от консултация, докторката каза, че ще ми даде направление при специалист. Ще изчакам да се вдигне снега и ще ги водя и двамата. Каза, че най-вероятно няма нищо, но ако има нещо дребно, то само майката може да го забележи, защото е повече време с децата. Ще отидем на профилактичен преглед, да ги проверят и двамата. Слава Богу ние в кувьози не сме били, но пак ми е свито.
Това изобщо не е гаранция за нищо.И синът ми не е бил в кувиоз.Все пак стискма палци при вас да няма нищо.И да го израстете. Ако ли пък не- Всичко хванато навреме е поправимо. Hug

# 31
  • Мнения: 86
Сега се пребрахме от преглед и ни дадоха едни капки които ще му разширят зениците и след 5 дни пак на преглед

# 32
  • Мнения: 27
до към 6 месец би трябвало да изчезне

# 33
  • Мнения: 25
Струва ми се, че моята дъщеря го прави, когато гледа нещо съвсем отблизо. Според баща й си въобразявам.
И моят мъж смяташе, че си въобразявам.Синът ми също в началото го правеше само при събиране на погледа в една точка.Това забелязах още от месечен,по съвет на педи изчаках да мине годинката.Сега в момента,носи очила за корекция.Според офталмоложката,така се започва.В началото е от време на време,постепенно започва да криви по-често,докато накрая стане забележимо от всички.Ако имате съмнения консултирайте се специалист.

Ох, притесних се сега. Утре сме на консултация, ще я питам нашата докторка. А препоръки за детски офтамолог може ли да ми дадете? Как протича прегледът при такова малко дете?
Относно прегледа ние сме минали вече 3 такива:разширяват се зениците на детето с очни капки(колир)и офталмолога ги гледа с някаква апаратура.По-точно оглежда очните дъна и стъкловидното тяло дали има някакви изменения в оглежданите зони.Точно преди втория ни преглед единият ми близнак започна да криви очички. Тогава са били  на 2 месеца и нещо.Лекарката обясни, че до 8 месец се счита в нормата оттам нататък трябва да се проследява до 2 години, после очила и ако не помогне операция.На въпроса ми на какво се дължи при нас, отговорът беше,че това е физиологично, а не вродено и когато мускулът укрепне би следвало да се оправи.Далекогледството, което имат и двамата ми синове каза,че също е почва за това кривене.надявам се да съм била изчерпателна.

# 34
  • Мнения: 86
В понеделник ще го водим пак на лекар горкичкото много се измъчва когато му слагам капките  Sadно дано всичко еш наред

# 35
  • Мнения: 1 803
Стискам палци - пиши как сте! Hug

# 36
  • Мнения: 86
Направиха на малкият прегледа и казаха , че нямало нищо тревожно ( дано да е така) има съвсем леко далекогледство , което било нормално и казаха след една година пак да отидем на преглед. Другото , което каза е да купим слънчеви очила и когато е слънчево да му ги слагам, защото светлината му дразнела очичките . Сега се чудя newsm78 дали да не отида и на още един лекар

вера води ли детенце на преглед и какво ти казаха?

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 01:36 от AnMary

# 37
  • Мнения: 2 447
vankonasi,  ако имаш и най-малкото съмнение в думите на лекаря,моят съвет е да потърсиш още едно мнение.Нищо няма да загубиш.

# 38
  • Мнения: 4 187
малкия още си ги криви от време на време

Това не е съвсем нормално......



Според мен става въпрос за бебето  Wink !

# 39
  • Мнения: 1 072
Моят син имаше подобен проблем като бебе и някъде към 5-6- месеца го бях водила на офталмолог. Тя, докторката, беше казала, че ако до 1 година не отшуми, да го заведа отново, но преди една година не било притеснително. Дори не се препоръчвали прегледи на очите преди една година /в смисъл разтвори, разширяване на зеницата и т.н./ С едно уточнение, ние живеехме извън България тогава, тук може да има различни стандарти или практики.

# 40
  • Мнения: 375
Този вид кривогледство е до 1 годинка,че и малко повече,изобщо не изчезва до 6-я месец,до годинка е нормално на моменти да си кривят едното оче,след това от само себе си изчезва.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Здравейте!
Все повече се заглеждам в очичките на десетмесечната ми дъщеря и започвам да се притеснявам. Синът ми, който е на 3 г. 5 м., също имаше такъв проблем - кривогледство, но ми беше обяснено, че при много бебета е така, докато се фиксирала очната ябълка /може да не се изразявам много правилно, но така или иначе разбрах, че нещата си идват на мястото от само себе си и наистина, не помня на каква възраст е станало това, но в момента детето си е наред с очите/. Сега обаче ми прави впечатление, че при дъщеря ми този проблем не отминава и се чудя дали да потърся лекарски съвет или ще стана смешна, още повече, че вече имам едно дете и съм минала по този път.
Вие имали ли сте такива проблеми?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 141
При моя син бебешкото кривогледство беше сам в началото. Ако се притесняваш, заведи го на офталмолог. Педиатърът какво казва?

# 43
  • София
  • Мнения: 39 764
mama_ziana, направете консултация с офталмолог. Педиатърката какво казва за този проблем?

# 44
  • Мнения: 2
Здравейте! Дъщеря ми е на почти 11 месеца и на нас също ни се наложи да отидем при офтамолог за преглед, та така научих че вече за София било задължително всички нормално родени деца да минат през профиактичен преглед на 2 и 6 месеца.Ние бяхме на 8 месеца и ни откриха астигматизъм и кривене на окото,но ни казаха да не предприемаме нищо до навършването на 1 година .

Общи условия

Активация на акаунт