Майчинството счетоводно - 27

  • 42 725
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Lady Brinne, може би ме обърка това, че не ми беше писала процента.
Все пак исках са споделя за нивото на информация от информационните телефони  Mr. Green

Аз иронизирам точно тях, не теб  Stop - ти не си длъжна да знаеш, а те Crossing Arms

Безработна съм и научих, че трябва да подам декларация номер 7 за самоосигуряващя се (здравни осигуровки). Моля кажете от къде да я взема и къде да я подам по точно.

Подава се в НАП. Има формулар на сайта им или на място в офисите им.

# 16
  • Мнения: 52
Хайде и аз да прехвърля въпроса си от предната тема - В полагаемите дни за двете години, през които съм била по майчинство включва ли се допълнителния отпуск за ненормиран работен ден?  newsm78 В нета успях да открия само това.
Благодаря предварително!   bouquet

# 17
  • Мнения: 164
докато си в майчинство трябва ли да се разписваш на ведомостта.Работодателката ми ме извика да се подпиша на ведомостта но аз сега си мисля да не ме прецака с нещо.

# 18
  • Мнения: 15
Здравейте, прочетох много неща от форума, но като че ли отговор на въпроса за моя случай не намерих.Ще се радвам да ми помогнете.
От 1 месец съм бременна и досега са ме осигурявали на 400 лв, от Февруари ме осигуряват на 894.60, искам да подпиша трудов договор с още един работодател при който да съм на намален работен ден и да се осигурявам на 600 лв. Имам стаж при основния работодател година и половина, а при втория започвам този месец.Интересува ме при изчислението на майчинството ми ще се вземе ли предвид втория ми трудов договор и за цялата 1 година , в която съм майчинство ли ще ми се изплаща обезщетение и по него?
Благодаря предварително

# 19
  • Мнения: 52
ekatya,
Цитат
Интересува ме при изчислението на майчинството ми ще се вземе ли предвид втория ми трудов договор и за цялата 1 година
- Да! Взима се сумарно на какво се усигуряваш за всичките 12 месеца назад.

# 20
  • Мнения: 15
Питам защото днес от НОИ ми казаха , че ще ми се превежда обезщетение по втория трудов договор  толкова месеца , колкото съм се осигурявала по него, а не през целия период на майчинството, а изчетох законите и нищо подобно не пише и там.

# 21
  • Мнения: 750
Благодаря Lady Brinne   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 167
извинявам се, но аз пак искам да питам за яслата. Ако детето е на частна ясла, не държавна, от къде ще разбера, че то ходи на ясла,та да ми спрат майчинските?  Thinking Самоосигуряваща се съм, сама съм си шеф, нямам работодаел, дето да ме търси да се връщам на бюрото   newsm78

# 23
  • Мнения: 52
ekatya, Моят случай беше като твоя - дохода от двата договора за 12-те месеца се сумира и се дели на 12. Не се притеснявай! Някой пак не се е изказал като хората!    Peace

# 24
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
докато си в майчинство трябва ли да се разписваш на ведомостта.Работодателката ми ме извика да се подпиша на ведомостта но аз сега си мисля да не ме прецака с нещо.

Да се разпишете за какво? Ако сте в отпуск за отглеждане на дете до 2г. не получавате нищо през работодателя.
Ако сте още в 135-те дни болнични, евентуално някакви премии за миналата година ако имате за получаване.

Другият вариант - да имат проверка от ИТ или данъчните и да си оправят документацията за периода преди раждането ви. Wink

# 25
  • Мнения: 1 516
Моят въпрос може да ви се стори малко странен  Crazy : Бях в болничен и от НОИ са ми платили повече от 4 пъти повече от колкото трябва ... Сега каква е процедурата ?

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
извинявам се, но аз пак искам да питам за яслата. Ако детето е на частна ясла, не държавна, от къде ще разбера, че то ходи на ясла,та да ми спрат майчинските?  Thinking Самоосигуряваща се съм, сама съм си шеф, нямам работодаел, дето да ме търси да се връщам на бюрото   newsm78

Чак толкова подробности няма в КСО  Mr. Green Единственото, което пише е, че майката няма право на отпуск и обезщетение за гледане на дете, ако то посещава детско заведение. Сама си реши как ще процедираш.

Моят въпрос може да ви се стори малко странен  Crazy : Бях в болничен и от НОИ са ми платили повече от 4 пъти повече от колкото трябва ... Сега каква е процедурата ?

Сигурна ли си?

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 17:44 от AnMary

# 27
  • Мнения: 1 516
Моят въпрос може да ви се стори малко странен  Crazy : Бях в болничен и от НОИ са ми платили повече от 4 пъти повече от колкото трябва ... Сега каква е процедурата ?

Сигурна ли си?


Ами да  Simple Smile . Сумата е много голяма : почти е равна на месечната ми заплата , а съм била в болничен 5 дни...

# 28
  • Мнения: 52
Пак съм аз... Embarassed
Ilka, аз бях пуснала баткото на ясла като се уговорих с директорката на детската градина да не го завежда.... И взимах парички....
А на моя въпрос никой ли не може да отговори Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 167
Ilka, аз бях пуснала баткото на ясла като се уговорих с директорката на детската градина да не го завежда.... И взимах парички....

благодаря много. знаех си, че има вратичка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт