Майчинството счетоводно - 27

  • 42 723
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Lady Brinne,благодаря ти за експедитивния отговор!!! Фирмата не работи в момента(всъщност става дума за стоматологичен кабинет).При това положение означава ли със сигурност,че може да си ползвам майчинството без да се назначава друг управител? Т.е. трябва да се подаде приложение #3 ?

А трудовият договор прекратен ли е? Ако да - то по настоящем ти вече не си осигурено лице. Като управител не си се осигурявала, а подавала ли си декларация като самоосигуряващо се лице/или да си сключвала договор за управление?

# 46
  • Мнения: 89
Мисля,че не е прекратен трудовия договор....Не съм подавала декларация за самоосигуряване нито съм сключвала договор за управление...Пълна каша! Нищо не разбирам вече!

# 47
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!Много ви моля кажете ми от къде да си изтегля това приложение11 за промяна в обстоятелствата.Детето ми навърши 1 година и се връщам на работа.А също така трябвало и 2 броя от някакво придружително писмо към това приложение.Гледам в сайта на НОИ но не намирам  нищо.Ако може линк някакъв за тия две неща.Дано ми помогнете че тук при нас никой нищо не знае-димек оправяй се сама.Благодаря предварително!

# 48
  • Мнения: 126
Здравейте и от мен. Имам следните въпроси:
По майченство съм до 08,05,2010г. Към нашата фирма е пристигнала една мнооого добра оферта от една банка за ипотечни кредити, която е валидна до 30 април. И питам: мога ли да прекъсна майченството си от 01,03,2010г. и веднага след това да изляза в платен отпуск. След като подам документи към съответната банка и ми бъде отпуснат заема, да изчакам да ми изтече отпуската, мога ли отново да изляза по майчинство за отгреждане на дете до 2г?
Благодаря предварително  bouquet

# 49
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Мисля,че не е прекратен трудовия договор....Не съм подавала декларация за самоосигуряване нито съм сключвала договор за управление...Пълна каша! Нищо не разбирам вече!

Тогава просто подайте Приложение 3 по чл. 53 от КСО, за да получаваш обезщетение, щом фирмата няма да работи.

Здравейте момичета!Много ви моля кажете ми от къде да си изтегля това приложение11 за промяна в обстоятелствата.Детето ми навърши 1 година и се връщам на работа.А също така трябвало и 2 броя от някакво придружително писмо към това приложение.Гледам в сайта на НОИ но не намирам  нищо.Ако може линк някакъв за тия две неща.Дано ми помогнете че тук при нас никой нищо не знае-димек оправяй се сама.Благодаря предварително!

Ето го Приложение 12, не 11, но за какво ти е щом е изтекъл отпускът по чл.50/51 е изтекъл - http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.12.doc и http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.8.doc

# 50
  • Мнения: 326
Здравейте!
Въпросът ми не е точно счетоводен, но не се сетих в коя друга тема да питам.  Blush Проблемът ми е следният: Объркана е датата на болничния, който ми е издаден от болницата. Объркано е на 2 места, на едното са го поправили, на другото е останала грешна. Отделно от това са объркали и дните, получават се повече дни болничен.  При предаване в НОИ са казали, че няма право на корекции по болничен лист и са го върнали. От болницата ми отказват да го преиздадат. Имат ли право да ми откажат преиздаване при условие, че грешката е видна? Благодаря  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте  bouquet  ,
 задължително ли трябва да са преведени осигурвоките от работодателя, за да бъде изплатено майчинството , когато детето вече е направило една годинка?

# 52
  • Мнения: 12
Аз съм малко объркана по въпроса за прехвърляне ня майчинството. Бих желала да го прехвърля на таткото, след като дъщеря ми навърши 6 месеца (тя сега е почти на 5). Имам няколко въпроса:
Възможно ли е това да стане след като аз, от мое име съм подала заявление до 415 дни?
Възможно ли е да стане по късно: след навършване на 6 месеца и преди навършване на годинка?
След навършване на годинка може ли майчинството да бъде продължено от таткото?
Благодаря предварително...

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
kema_s ,и на трите въпроса отговора е,да може

# 54
  • Мнения: 12
kony, по принцип трябва да отидеш при този, който ти е издал болничния и той да поправи грешката. Аз не съм си имала работа с болнични поне от 2-3 месеца, но не вярвам нещата да са се променили. И един съвет, когато ти дават болничния, винаги го проверявай на място - дати, имена, адреси, ЕГН и т.н., за да не те разтакават друг път така... Успех newsm10

# 55
  • Мнения: 3 835
Здравейте!

Декларацията, която се подава от безработни, които сами си внасят здравноосигурителните вноски, (не САМОосигуряващи). е Декларация 7.

https://inetdec.nra.bg/docdownloads.html

# 56
  • Мнения: 1 516
Моят въпрос може да ви се стори малко странен  Crazy : Бях в болничен и от НОИ са ми платили повече от 4 пъти повече от колкото трябва ... Сега каква е процедурата ?

Сигурна ли си?


Ами да  Simple Smile . Сумата е много голяма : почти е равна на месечната ми заплата , а съм била в болничен 5 дни...

Да кажа по моя казус : не е объркан болничен , а доплащане от минали години, когато съм била в майчинство ...
Болничният ми въобще не е изплатен ... Странното е ,че съм била в майчниство 2007-2008 , но ми обясниха ,че молбите имали давност 3 години, за това сега вече като приближил края на давността ми ги изплащат ...

# 57
  • Мнения: 12
Благодаря, Elfita. А само таткото ли трябва да подава заявление или аз от моя страна, разбрах нещо за промяна на обстоятелствата...

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря, Elfita. А само таткото ли трябва да подава заявление или аз от моя страна, разбрах нещо за промяна на обстоятелствата...

от своя страна ти също подаваш документи.ако прехвърляш на 6я месец на бебето-приложение 12 за промяна на обстоятелствата ,да

# 59
  • Мнения: 186
Здравейте,

имам едно въпросче относно болничния до навършване на 1 год. на детето.
Колежка ми каза, че ако се върна на работа преди детето да е навършило 1 годинка тогава ще получвам заплата и половина (изработената заплата  + половината от болничния, който е 90% от заплатата).
Не знам дали го обясних ясно, но дано някой ме разбере.
Според мен това е пълен абсурд, но аз не съм специалист.
Аз си мисля, че би трябвало да получавам заплатата си + 240 лв.
Кое от двете е вярното.

Предварително благодаря.

Ива

Общи условия

Активация на акаунт