Цеденето равносилно ли е на кърменето?

  • 5 741
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз не се справих с кърменето, изчеждах 6 пълни месеца, че и малко отгоре. Не се хващай на това хоро!! Ще се озовеш с ревящо бебе до тебе и помпа в ръка, заради която не можеш да му обърнеш цялото внимание, което би искала. Не можеш да излезеш на по-дълга разходка.... все си вързана с проклетото нещо. Аз имах достатъчно мляко, докато се насилвах да цедя по 3-4 пъти на ден, към 900 мл. В момента, в който спрях само едното цедене, общото количество спадна драстично, и започнах да дохранвам с АМ. На всичкото отгоре трябваше да прекарвам по поне 40 минути на помпата, за да има достатъчно мляко за над едно хранене (не можех да изпомпвам преди всяко хранене, не остава време!!), плюс после още 20-30 минути, за да нахраниш малко бебе... Не остава време за нищо! И колкото повече расте детето, толкова повече има активна нужда от теб, да си играеш с него, и тогава става направо немислимо да прекарваш по 4 часа в светлата час на деня в цедене! Толкова ме е яд, че нямаше кой да ми разкаже всичко това в началото! И моят син не искаше да поеме гърдата, защото имам плоски зърна. Не намираше какво да захапе, а силиконовите шапчици ги отказа категорично. Започнах по-настоятелно да му предлагам да суче чак около 8мата седмица, когато той беше до толкова привикнал на биберона, че отказа категорично. Ако преди се излъгваше поне веднъж на ден да суче, вече започваше да реве само, като ме види гола до него. Изцеждай по мъничко, както всички са ти написали, за да му е удобно, и му предлагай гърда на всяко хранене, иначе кърменето ще стане непостигната мечта като при мен, а ти ще се измъчиш с помпата. Нека помпата е само помощно средство! Успех!!   bouquet

# 16
  • Мнения: 125
При някои жени е достатъчен стимул, а при други - не.
Редуването с АМ и цеденето е метод по-скоро да ти спре кърмата.
Ако го сложиш на гърда, той ще изяде повече от 50-60 мл, защото суче по-добре от помпата.
Ако след 2 часа е гладен, ще го накърмиш пак. И така ще му се събере достатъчно ядене за деня.
Много е важно да осъзнаеш, че чакането не води до образуване на повече кърма.
По-честото изпразване на гърдите е това, което води до засилване на лактацията.
Помага още - сънят, нощното кърмене, пиенето на течности.


Камеа83, подкрепям напълно това, което ти е писала firebird, от собствен опит знам, че е права. Както и JanaBibianaпо-горе. Така че дерзай Wink

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 16:00 от kleopatra10

# 17
  • Мнения: 125
Много благодаря за мненията и съветите.
Моят бебо в началото не искаше да захване,но
и аз самата бях неопитна и напрегната. Сега въпреки
че го дохранвам с АМ и му цедя суче и от гърдите и то все по-добре.
Проблема е, че стои на гърдите ми (редувам и двете) около час,пуска ги,
заспива на ръцете ми и като го пренеса в креватчето няма и 5 минути и се
разплаква. Мъжът ми ми казва,че явно не се е наял и ме кара да го дохранвам
След дълго упорство накрая скланяма и го дохранваме след което бебо много често
плюва по малко млекце,което е показател, че е прехранен. Това е мое мнение моля споделете
дали наистина не дърпа достатъчно от гърдите ми защото няма как да разбера. Иначе на хранене
изпива по 90-100мл (АМ или цедено)

И моето бебе така прави, но това не е о глад!! Просто искада ти спи на ръце Simple Smile

# 18
  • Мнения: 34
Включвам се за да споделя малко опит.  Peace
Цедя се вече почти 15 месеца.  ooooh! Кърма има точно колкото искаш да има и до когато искаш да има(когато няма здравословни, лични, ... проблеми). Всичко е въпрос на организация. Правилото както при кърмене, така и при цедене е, че по-голяма пауза не означава повече мляко.  Tired  Ако цедиш според нуждите на бебето без да гледаш часовници и милилитри  Whistling  ще имаш кърма до когато решиш. Случвало ми се е да се цедя и 12 пъти за денонощие, а в по-добри дни и по 4-5 пъти.
Цеденето има много недостатъци( лесно запушване на канали и трудно отпушване, не можеш да си гушкаш бебето докато се цедиш, където и да отидеш трябва винаги да имаш помпа, ...). Има и вариант ръчно цедене, но аз така и не успях да се науча.  Sad  

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Юлия, може ли да използвам темата да те питам, виждам че имаш опит.
Аз се цедя 5 пъти на ден с дълга пауза през нощта.
Изцеждам средно по 1300 мл. на ден.
Той изпива по 700 мл. средно на ден.
При това положение се чудя, дали да не ги намаля на 4.
Дали ако намалее, след това може да я увелича пак?

# 20
  • Мнения: 34
Gulia, възможно е с цедене да се увеличи кърмата, но е изключително трудно. При кърмене може да сложиш бебето на гърда за няколко часа, но да се цедиш няколко часа и да гледаш бебе си е цяло приключение.  ooooh! Случвало ми се е няколко пъти да стимулирам лактация,  ooooh! Tired отне около седмица, а часовете прекарани с помпата бяха много  Tired Спомням си че единият път започнах да се цедя в 10 вечерта и приключих в 1( аз цедя, той яде ... и така докато заспа).  Crazy Това че през деня трябваше да се цедя почти на всеки час изобщо не го броя.  ooooh!  Дано не ми се налага подобно упражнение отново.  Praynig
Без нощно цедене при мен поне не се получава необходимото количество за да изхраня момъка.  Naughty

# 21
  • Мнения: 102
Включвам се за да споделя малко опит.  Peace
Цедя се вече почти 15 месеца.  ooooh! Кърма има точно колкото искаш да има и до когато искаш да има(когато няма здравословни, лични, ... проблеми). Всичко е въпрос на организация. Правилото както при кърмене, така и при цедене е, че по-голяма пауза не означава повече мляко.  Tired  Ако цедиш според нуждите на бебето без да гледаш часовници и милилитри  Whistling  ще имаш кърма до когато решиш. Случвало ми се е да се цедя и 12 пъти за денонощие, а в по-добри дни и по 4-5 пъти.
Цеденето има много недостатъци( лесно запушване на канали и трудно отпушване, не можеш да си гушкаш бебето докато се цедиш, където и да отидеш трябва винаги да имаш помпа, ...). Има и вариант ръчно цедене, но аз така и не успях да се науча.  Sad  


Казваш лесно запушване на каналчетата това че лявата гърда ме
наболва при цедене и когато беби дърпа от нея и че в областта на
ареолата напипвам нещо като възелче означава ли, че имам запушено каналче?
И ако е така как да го отпуша?

# 22
  • Мнения: 35
Включвам се за да споделя малко опит.  Peace
Цедя се вече почти 15 месеца.  ooooh! Кърма има точно колкото искаш да има и до когато искаш да има(когато няма здравословни, лични, ... проблеми). Всичко е въпрос на организация. Правилото както при кърмене, така и при цедене е, че по-голяма пауза не означава повече мляко.  Tired  Ако цедиш според нуждите на бебето без да гледаш часовници и милилитри  Whistling  ще имаш кърма до когато решиш. Случвало ми се е да се цедя и 12 пъти за денонощие, а в по-добри дни и по 4-5 пъти.
Цеденето има много недостатъци( лесно запушване на канали и трудно отпушване, не можеш да си гушкаш бебето докато се цедиш, където и да отидеш трябва винаги да имаш помпа, ...). Има и вариант ръчно цедене, но аз така и не успях да се науча.  Sad  


Казваш лесно запушване на каналчетата това че лявата гърда ме
наболва при цедене и когато беби дърпа от нея и че в областта на
ареолата напипвам нещо като възелче означава ли, че имам запушено каналче?
И ако е така как да го отпуша?

Включвам се само да споделя и аз, че Yuliya2008 е абсолютно права. И аз като нея споделям същата съдба, защото синът ми на 26-тия ден отказа да суче и съм вечно с помпичката и шишето. Аз на твое място бих спала с детето си на гърдите ако иска да суче. Тези помпички са ми толкова опротивяли. Пък и да ти кажа това със запушването на каналите не става с помпичката а с помощ от страна на таткото. Моите гърди два пъти се запушваха и честно казано, ако не беше нашят татко  Embarassed сега щях да съм като една приятелка на инжекции и за малко със таблетки за спиране на кърмата. Аз така тайно завиждам на мамите, които имат късмета да кърмят децата си. Пожелавам ти успех и много търпение. В крайна сметка нашият педиатър казва, че е важно детето да е нахранено и доволно, а не майката да е весела, отпочинала и да и е удобно Laughing

# 23
  • Мнения: 34
camea83, мисълта ми беше, че помпата не е така щадяща за гърдата както бебето и поради тази причина е възможно да се запушват канали.  ooooh! Бебето е идеално средство за отпушване, но когато се храни от шише и не суче  ...  Crazy

# 24
  • Мнения: 102
arabela62 ще ме прощаваш за невежеството,
но под "нашият татко" имаш предвид, че те е изтисквал
или е дърпал от гърдата ти?

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 2 348
А ти намираш проблем в това ли?

# 27
  • Мнения: 35
Дърпаше вместо сина ми, иначе нещата щяха съвсем да загрубеят. Но мисля, че то в тази работа няма нищо срамно. Все пак нали е важно и мама да е здрава и храна за бебо да има. Защото другото са чисти предразсъдъци. Пък и всеки си решава сам. То това не е насила.

# 28
  • Мнения: 102
Не не намирам проблем. Напротив ако този метод помага
ще го опитаме с таткото,че ми се струва че имам запушено
каналче защото като слагам малкия на лявата гърда и в началото
много ме боли (с помпата също).

# 29
  • Мнения: 346
camea83, можеш ли да опишеш кога точно се появява тази болка и какво точно усещаш?
Напълно възможно е да е и запушено каналче, тъй като ти споделяш, че нощем гърдите ти се препълват и често са твърди като станеш.Обикновено запушените канали се дължат именно на не добро изпразване на гърдите. Наблюдаваш ли това "възелче" при ареолата да променя размера си и да намалява след като се изцедиш или масажираш?А, има ли някаква възможност болката да е и от неправилното сукане на бебчето?
Това, което помага при запушени канали са топлите компреси /шише с топла вода или памперс/ преди кърмене. След това е добре да се направи лек масаж на засегнатото място /може да пробваш по време на душ - с по-топла вода и насапунисани ръце да масажираш гърдата/. Важно е гърдата да се изпразва добре, за да се освободят запушванията и да не се задръства още повече. Опиташ да  слагаш твоя бебчо по-често на гърдата като започваш винаги от засегната, тоест при теб това е лявата. Опитай Експериментирай различни пози и избери такава, при която брадичката на бебенцето ти да се пада на бучицата, за да спомогне за разсейването й с натиска.
Някъде из постингите ти видях, че си писала, че изцеждаш по 1300 мл. дневно. От друга страна казваш, че даваш и добавка. Поради каква причина се налага даването и на добавка от АМ?

Общи условия

Активация на акаунт