Цеденето равносилно ли е на кърменето?

  • 5 735
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 125
Иначе кое е по-правилно да редувам гърдите или да му давам
и от двете на едно хранене?

Аз лично не мисля че има правилно и грешно ... както прецениш ... но на мен редуването никак не ми допадна (дъщеря ми сучеше на големи интервали). Предполагам, че ако интервалите са по-малки и редуването не намалява кърмата ти, ще е по-добре. Но при редуване е по-вероятно да намалее кърмата (според мен, само лично мнение, нямам опит).

# 46
  • Мнения: 102
Иначе кое е по-правилно да редувам гърдите или да му давам
и от двете на едно хранене?

Аз лично не мисля че има правилно и грешно ... както прецениш ... но на мен редуването никак не ми допадна (дъщеря ми сучеше на големи интервали). Предполагам, че ако интервалите са по-малки и редуването не намалява кърмата ти, ще е по-добре. Но при редуване е по-вероятно да намалее кърмата (според мен, само лично мнение, нямам опит).
Аз се притеснявам данеби като му давам и от двете той да тегли
само предната кърма,която утолява само жаждата, а да не достига до задната.

# 47
  • Мнения: 1 125
Ами ако тегли само предната кърма - тя кърмата бързо ще намалее и вече за същото изсукано количество ще тегли и задната ....  newsm78 Отделен е въпросът ако бебчето е мързеливо и не иска да суче от задната кърма, но тогава ще пуска зърното когато спре силната струя.

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 14:08 от bibona

# 48
  • Мнения: 102
Той не го пуска, а заспива и можеби това е причината
поради която не се наяжда добре. Въпреки че пада щипкане
по бузките или смяна на гърдите,за да се разсъни  baby_neutral

# 49
  • Мнения: 102
От два три дни забелязвам, че след известно време сукане
започва да си дърпа главичката назад и да ми оптяга зърното
а също така и да поритва нервно с крачета. Това значи ли че
гърдата не пуска вече, а той е още гладен?  #Crazy

# 50
  • Мнения: 133
Това най-вероятно значи, че има някакъв дискомфорт в коремчето - пробвай да го оригнеш, успокоиш и пак го сложи да суче - при нас това помагаше, като почнеше да се дърпа и аз в началото мислех, че се ядосва, че гърдата не пуска повече, но се оказа, че не е това причината. Naughty

# 51
  • Мнения: 346
camea83, би могло да означава, че бебето се дрази от намалялата струя, а не че гърдата не пуска мляко. Можеш да опиташ с компресия, за да улесниш потичането на новата порция мляко и след това да го прехвърлиш на втората гърда.

# 52
  • Мнения: 334
camea83 Искам да те успокоя, че при мен нещата се развиваха горе-долу по същия начин, но успях да премахна помпата в полза на кърменето и кърмя успешно вече 6 месеца. Висеше по 3 часа непрекъснато на гърдите ми, сукне 2-3 пъти и заспива с отворена уста, опитвах се да го събудя всячески около 10-15 сек., той засуква 2-3 пъти и пак заспива, и така с часове. Ако понеча да го оставя в леглото, се събужда начаса. Трябва много търпение и упоритост. На моменти бях толкова уморена, че давах изцедена кърма в нужното количество и спеше непробудно 3 часа. Но за да не се отбие, в удобно време през деня, когато съм отпочинала го оставях така да упражнява сукане с часове. Щом почнех да цедя, и заради разранените зърна, лактацията се увеличаваше. Ако го оставях само на гърди все  ми се струваше, че не стига. Истината е, че бебета на поискване поемат по-малки количества, но по-често и така вероятно приема необходимото мляко за деня. Така че не мери колко трябва да изпива по указание, а следи памперсите. Детето ми наддаде така 1,300 кг през първия месец, а  аз все си мислех, че не му достига, защото сучеше непрекъснато. Това се израства и ще започне да суче по-ефективно след време. Предлагай по-често гърда, вместо да дохранваш, и кърмата ти няма да спре. И, много важно, забрави за грамажите, толкова се бях притеснила, че бях неадекватна и тъпчех с бутилката изцедена кърма за всеки случай, да не е гладен. Гушкане и търпение!   Hug Успех ти желая!

# 53
  • Мнения: 102
Вече съм по-спокойна защото на консултацията за втория месец
бяхме качили 1 кг.Сега чакам трета консултация.

# 54
  • Мнения: 262
Здравей!
Сама виждаш,че бебчо си расте,а ти се тревожиш напразно.
Ще ти разкажа моя случай и дано повече мами да го прочетат.
Първото си дете не можах да кърмя защото нямах нужната информация,а и нужната подкрепа от акушерки,джипита и т.н
Друг е въпроса,че беше секцио и това беше равносилно на АМ според тях. #2gunfire
След време в Нета доста четох и се самообразовах.Реших,че имам ли второ дете ще направя всичко възможно да кърмя и да не захраня на 2м със сок.
Мога да кажа,че вече почти 6м. бебока е само и изключително на кърма.Няма чай,вода и др.
Вчера за първи път дадох пасирани зеленчуци защото правих крем супа за нас и реших да опитам за да видя реакциите на детето.
Бях изненадана от лекотата с която поглъщаше подадената с лъжичка храна,но се ограничихме до 3 лъжички.Защо съм изненадана?
Защото когато захранвах каката на 3м с лъжичка падаше такава борба с тикането в устата ,а тя с лекота изплюваше всичко.Много ясно,че рефлекса за изплюване още не е изчезнал на тази възраст,но кой да ти каже.Е,нямах тогава компютър....
А сега за кърменето.
Прибрахме се у дома и мисията кърмене започна.
Заплачеше ли -слагах на гърда.
Имаше същите ревове и дърпане на зърното.Не знаех колики ли са,гладна ли е ,какво е .
Правех АМ ,а тя като го надушеше още повече ревеше.
В късните часове вече не си усещах гърдите от бозане и дърпане,но пак ревнеше ли я кърмех.
Всичките спим в една стая,не от липса на място,а за да може бебка да спи до мен,а и каката да не ревнува.Това за нас е идеално разрешение.Имаше нощи,когато от умора не разбирах как съм кърмила и кой е заспал пръв,аз или бебето.Но пък сутрин всички са се наспали вместо да ставам и да се блъскам в стените докато стигна до кошарата и взема да я накърмя,а тя през това време вече се е разсънила.
Три  месеца качваше по 1кг. и два по 1.300.
И пак е секцио,но вече може и да се кърми.... Peace
За заключение ще спомена,че сигурно ще има 10-15 пъти да съм чувствала гърдите си напрегнати и препълнени и това е било предимно сутрин.
Винаги са ми били лееко мекички,но млекце си е имало въпреки моите притеснения.
Бебка сучеше и понякога усещах,че нищо вече не преглъща,но след 3-4 мин. на празен ход изведнъж потичаше кърма и даже се давеше.
И сега е така и за това не бързам да я махам,ако продължи да дърпа и не се ядосва от това,че в момента няма мляко.
Явно е научила,че трябва малко да поработи на празен ход.Колики от това не е имала.
Жалко е ,че в 21 век се налага да наблюдаваме животните.
Няма крава ,коза или пък друг бозайник,който да си следи часовника или слънцето за да реши да накърми или пък да се разхожда с помпа в ръка.
Още повече пък да отскача до комшийката за да вземе мляко назаем ,че нейното недостига -АМ Grinning
Това като шега,ама е доста вярно.

Общи условия

Активация на акаунт