Израел - 49

  • 39 711
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 952
 Ние пък се готвим националния празник - 62 години Израел. Правили са знаменца в градината децата , а виждам вече народа е окичил със знамена тераси, коли , блокове ... Ще  ходим  да гледаме зарята в градската градина - фиеста си е то , концерти ... Много е оживено и празнично ! То зависи и къде живее човек. При нас е така. После пък на лаг б'Омер ще ходим родители и деца от градинката вечерта палим огън и да печем картофи във  фолио , събираха и по 20- шекела за разни там сокчета , маршмелоу , кексове и т.н. Ако е като миналата година - в някое празно пространство зад някои блокове ще се събираме - хубаво е. Направо  взимаме сгъваемите столчета и сме готови . Децата  има да обикалят около огъня и да търчат на воля. Снимки ще слагам във  фейса (вече няма и нужда да съобщавам ... там си виждате). Тия са предстоящите радости за децата откъм разни  инициативи ... социален живот  : ) ) )

 http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B3_%D0%B1%D0%B0-%D0 … D0%BC%D0%B5%D1%80

   

   

# 721
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Днес посетих Акко, толкова екзотично място, много се забавлявах  Crazy В момента качвам снимките, като свърша ше ги споделя с вас  Hug
Таилинда, чакам и вашите снимки  Party

http://boryana80.snimka.bg/travel/akko.493012.18290148

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 17:56 от Boryana

# 722
# 723
  • Мнения: 1 526
Такааааааа- моите деца искат да стават кибуцниким  Laughing. Днес бяхме на гости на Мимкис и много им хареса, и на нас също  Hug!
Много мили, сладки и гостоприемни. Новата им къща им е супер, със здраве да  живеят там!
Снимки- малко по- късно.

# 724
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, а хумус взехте ли си? Ние всеки път се връщаме с по няколко кг хумус от Ако и после раздаваме  Grinning
А миналата година, като идвахме при вас, ти се обадих точно от мястото на 11 снимка  Grinning

Във връзка със статията- миналата година ултрарелигиозен каза най-сериозно и отговорно в Кнесета, че земята се клати, защото гейове правят секс, и наскоро в една Тв програма забелязах, че има хора, които наистина вярват в това...

Тази година за Йом Аацмаут попаднах на идея за халюми на шишчета (знам, че за Петето няма да е подходяща, но който не го притеснява да си пече кашкавал на скарата, на която обикновено се слага месо... - може да я приложи)


Тали, браво на вас с Мимкис Hug

Ние си взехме количката и още някои последни вещи за бебето и вчера вечерта имахме делегация вкъщи да разглеждат покупките ни - свекър, свекърва и един брой брат на мъжа ми  Laughing  Днес пък изпращаме братовчед му - връща се в САЩ, още не знаем дали окончателно, може би ще учи там и после пак ще дойде да живее в Израел. Изкара 5-6 години, от които 3 - като войник, има приятели, среда, но явно му липсва животът там... на мен ми стана мъчно, де...  Confused

Тигър, още малко и при вас ще се стопли -  май месец е най-хубавият месец в София (така ми е останал в спомените).
Преди няколко месеца някой спечели 75 милиона шекела, обаче не се появи да си ги вземе, вече щях да ти пиша да потърсиш фиша, който попълни при последното посещение, ама - ей, на, тази седмица се появи човек и си взе парите. Нищо, следващия път - повече късмет  Mr. Green

# 725
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Интересно тогава, какво ли са направили, за да изригне вулкана в Исландия?

# 726
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... ей, на, тази седмица се появи човек и си взе парите. Нищо, следващия път - повече късмет  Mr. Green


Ей, тц, тц, тц...


И това е интересно: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2916191

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 21:32 от tigar-migar

# 727
  • Мнения: 1 526

Интересно тогава, какво ли са направили, за да изригне вулкана в Исландия?

Мухахах, Тиги интересен въпрос  Joy  Mr. Green!!

Ментичка, честити придобивки  Hug, ако имаш сили снимай ги да се порадваме и ние. Ако не ще чакаме снимки на придобивките вече с малкият човек вътре  Heart Eyes.

Метнах снимки във фейса  Flutter.

# 728
  • Мнения: 490
    Първо да не забравя да отговоря на Плюшено меченце Grinning Меченце, знам ги тези млекца, на сръбски си се казват йогурт, и вървят заедно с бурека. Ох ,как ми се дояде Crazy Ще правя тези дни,ама е много месене. На теб бурека харесва ли ти? Пробвала ли си? ( ПП. Бурека е подобно на баница, но с повече кори) Heart Eyes
    Бубале, радвам се, че ти е харесал Акко, на мен не ми допадна, може би защото бяхме там по време на мюсюлманските празници и бяха разпънати агнета навсякъде Sick
      Тали, и на нас ни беше много приятно Hug Успех с домашните на първокласника.
   Ментуш, честити придобивки Hug

# 729
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мимкис, в Тоскана от всеки магазин за хранителни стоки гордо "надничаше" препарирана глава на диво прасе  Sick Как набързо минах по пазарната им улица, ако знаеш  Joy

В Ако е малко мръсничко, но иначе аз обичам да пътуваме до там  Grinning


Взехме от Моцецим този компл … 83;че. Да ви кажа честно вчера ми стана малко криво от посещението на свекървата и придворието и, защото една добра дума не казаха, а ние всичко сами си организирахме...  Confused За количката - защо виси тоя плат; за легълцето (в нашия случай са две) само обясни, че навремето тя се върнала от болницата и сама си сглобила леглото, за играчките - че накрая бебето ще иска единствено тенджерата, с която ние готвим и няма да погледне нещата, купени за него...  newsm78
Обаче Ментов я издебнал сама и и казал, че в родилното предпочитаме да няма посещения, само най-близките роднини, но и те да идват с предварителна уговорка.
Понякога много влага, единия път ме взе и от спешното с колата дори, но друг път ми е малко странна (хем съм и свикнала).

# 730
  • Мнения: 490
   Ментуш, аз си мислех,че Тоскана е като по филмите Mr. Green, ама то пазарите навсякъде са си пазари, а в Акко бяха малко по улиците разпилени Crazy.
   За свекървата не се връзвай( нали знаеш, че бременните сме и по-докачливи Hug), тя и моята майка почна отсега да ме нервира( добре, че свекърва ми е незаинтересована, че ако ме почне и тя като майка ми ooooh!). А при вас е и малко по -тежко положението нали е полания(или се бъркам) те са по-специфични  Wink. Другия сблъсък идва от разликите в поколенията. Те били правили еди как си, ние защо се престараваме. Аз подминавам отсега тия приказки, че ако почна да им се връзвам, ще трябва да се изпокараме Tired Та идеята ми е,че важното е вие двамата да сте си доволни от покупките, чуждото осъждане или одобрение не ви трябва. Вие сте родителите и вие ще взимате решенията с какво ще си играе детето.  Аз например още не съм почнала да купувам дрешки, а майка ми купила и за момченце и за момиче по няколко комплекта Whistling Разни хора... Малко остана Ментуш само спокойствие сега Hug Hug

# 731
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Другия сблъсък идва от разликите в поколенията. Те били правили еди как си, ние защо се престараваме. Аз подминавам отсега тия приказки, че ако почна да им се връзвам, ще трябва да се изпокараме...

Ха-ха-ха... Остава за палатките и портокалите да започнат. Хляб и савланут, хляб и савланут...   Laughing

# 732
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро,
Мента, да са ти честити новите придобивки  Hug Хумус не купихме, защото трябваше да е точно от определено място а то не работело Шабат  Rolling Eyes
Мимкис, аз мразя Нацерет (гнус ме е от това място)  Sick
Талинда, айде идвайте насам да живеете, не мобе да откажете на децата все пак  Party

Аз отивам да работя...Намразих празниците  Tired Дано поне днес ме пуснат малко по-рано ако не друго...а дано ама на дали  Tired
Искам да работя държавна работа, насочете ме  Crazy
Ааааа я кажете кой от къде си поръчва самолетни билети, че все казвате едни хубави цени пък ние в нашата агенция не намираме такива оферти  Thinking
Хубав, слънчев ден ви пожелавам  Hug

# 733
  • Мнения: 1 410
Добро утро!

Бубе,хубава разходка си направих.Снимала си точно както аз искам - всичко ....хора ,пазари,вкусотии  Crazy

Цитат
Във връзка със статията- миналата година ултрарелигиозен каза най-сериозно и отговорно в Кнесета, че земята се клати, защото гейове правят секс,
А учените изследват ,а то къде бил ключа от палатката.Има логика - и гейове има от как свят светува и земетресения има.

Тигре ,а за вулкана предполагам една теория Embarassed ,ама айде да не я изказвам ,че току виж някой се вързал .

Ментичка ,моята количка е същата ,само дето е поизбеляла от пране.ПО-удобна не съм имала.Все още си я използвам.Стои в колата и като потрябва си я вадим.Всичко се сваля и се пере в пералня ,без гюрука.Той се пере на ръка ,просто защото няма как да се вкара в пералнята.

Мимкис,този бурек не е ли  бюрек?Във Видидн имахме преди години закусвалня ,собственик беше не си спомням  newsm78  сърбин ли ,хърватин ли ,абе от бившето Юго ....правеха бюреци с месо и сирене ....ей ,страхотнии бяха.От тогава не съм яла подобна вкусотия.Ама го пишеха бюрек.Може да е било за удобство.

Цитат
а свекървата не се връзвай( нали знаеш, че бременните сме и по-докачливи Hug),
Моя опит показва ,че свекървите най-много дразнят след раждането ....дано е било само при мен. А може и в деня на сватбата.Дори виц има по този повод  - Вечерта след сватбата свекървата мърмори нещо ,а снахата й отговаря : - Ти да мълчиш ,че от сутринта съм ти набрала!

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 08:08 от Татянка-Бърборанка

# 734
  • Мнения: 1 526
Ментуш, комплекта е супер и като удобство и като фирма и като цветови избор. Важното е, че на вас ви харесва и още по- важно ще ви е много удобен- да си ги ползвате със здраве. Другото, пускай ги тези думи, покрай ушите. Знам, не е приятно и не им прави чест това, че са коментирали така, но ти си ги знаеш. Евала на Ментов сан, че я хваща натясно и говори с нея директно. Наслаждавй се максимално на последните бременни дни и не ги мисли  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт