Избор за цял живот?

  • 4 499
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Настроих се много романтично в тази тема. Та да разкажа и аз....

С моя съпруг бяхме състуденти - така се запознахме, после станахме много близки приятели и двамата усещахме, че между нас има нещо специално, много истинско и дълбоко, но сякаш ни беше страх да направим първата крачка, за да не загубим всичко. Всеки от нас изживя моменти с други хора и така след пет години искрено приятелство отидохме двамата на море... и така Созопол се оказа нашето вълшебно място...и така вече близо 8 години, а сме женени от 2 и половина.

С този човек съм изживяла най-хубавите и най-трудните си моменти, правила съм най-страхотния секс, създали сме две прекрасни деца. Той продължава да бъде най-добрия ми приятел. Предполагам, че това е съдба.

Мисля, че при мен изборът беше от любов, но имаше и голяма доза разум. За мен е важно да имам до себе си опора и сигурност. В никакъв случай тръпката не е била водеща.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
исках това да е мъжът ми.

Ма чак са остаряване заедно едва сега, преди няколко години взе да ми идва като идея.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
" Това ще е мъжа , и с него ще опитам да бъда до старини "

Никога не съм си помисляла подобно нещо. Просто това е бил мъжът, в когото съм се влюбила тогава, когото съм обикнала и от когото съм пожелала да имам дете. Но такива дългосрочни планове и клетви нямам навика да правя.

# 33
  • Мнения: 280
Настроих се много романтично в тази тема. Та да разкажа и аз....

С моя съпруг бяхме състуденти - така се запознахме, после станахме много близки приятели и двамата усещахме, че между нас има нещо специално, много истинско и дълбоко, но сякаш ни беше страх да направим първата крачка, за да не загубим всичко. Всеки от нас изживя моменти с други хора и така след пет години искрено приятелство отидохме двамата на море... и така Созопол се оказа нашето вълшебно място...и така вече близо 8 години, а сме женени от 2 и половина.

С този човек съм изживяла най-хубавите и най-трудните си моменти, правила съм най-страхотния секс, създали сме две прекрасни деца. Той продължава да бъде най-добрия ми приятел. Предполагам, че това е съдба.

Мисля, че при мен изборът беше от любов, но имаше и голяма доза разум. За мен е важно да имам до себе си опора и сигурност. В никакъв случай тръпката не е била водеща.



Абсолютно същото, но отидохме на хижа и бам! И така вече 18г........много бе!

# 34
  • Мнения: 38
Много ви благодаря, за отговорите Simple Smile  Hug И аз съм била на това мнение , че голямата тръпка не е по важна от спокойствието ..Аз самата , в моята връзка не съм имала огромен пожар ..но винаги съм била сигурна ,че това е мъжа ..че ще е до мен ,ще ме уважава и обича ..Неговият тип мъж е от тези ..сериозни ..грижовни и обичащи, чувствителни и всеотдайни...той много пъти ми е казвал ,че аз съм целият му свят и понеже не живеем в бг нямаме много приятели да не кажа ,че за момента никак нямаме..той трудно се доверява и трудно допуска малко познати хора до себе си .. мнителен  е и доста ревнив (от което са ни и караниците) но се надявам това с времето да се оправи ..Никак не  е лесно в чужда държава първите години особено когато в същото време градиш връзка..Надявам се , че с времето ..ще изгладим различията и ще свикнем да не се караме за дребни неща ..(и ревността ще намалее ) Вие как мислите?  newsm78  Hug

# 35
  • Мнения: X
Мисля, че ревността е много сериозен проблем, който с времето в повечето случаи се задълбочава. Но ти можеш да си прецениш най-добре.

# 36
  • Мнения: 1 085
Още първият път, когато го видях знаех, че този мъж ще играе важна роля в живота ми.
Направо си беше любов от пръв поглед, никога не ми се беше случвало такова нещо.
Имаше и тръпката и разумът и желанието този мъж да бъде баща на детето ми.
А дали ще е за цял живот...човек предполага, Господ разполага!  Simple Smile

# 37
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Ами аз нищо подобно се съм си казвала newsm78 Нито пък имам някакви очаквания, че това ще е избор за цял живот. Може да е, а може и да не е. Ако  на даден етап от живота си човек мисли, че с  другият до него  ще  са завинаги заедно  в добро и зло, докато смъртта ги раздели, след години се оказва, че и двамата по някакви неведоми пътища са се променили / понякога дори до неузнаваемост/. И ми се струва, че за съжаление, в  много семейства  е точно така и  в един момент  всеки в двойката се чуди   : " Боже, това ли е мъжът /жената/, с който / която се свързах". Аз често изпадам в такива размисли и в същото време осъзнавам, че  продължавам да обичам  по някакъв странен начин  мъжа до мен. Но дали ще е за цял живот, бог знае. Ами тъй де, утре   ако не аз, той може да ми отреже квитанцията hahaha

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 184
Правех списък на групите в потока в първи курс и докато пишех неговото име тръпки с иглички ме побиха по гърба - просто запомних името и забравих за случката. След известен период си харесах едно момче, но приятелят му упорито ме преследваше с всякакви мили жестове. Като в оная песничка: "Аз гоня тебе, ти пък гониш друг, тя пък гони трети, той пък гони ....." За едното момче знаех всичко, за другото само малкото име. Докато не предадох полека - лека крепостта и името му беше това от списъка. И така, надявам се до гроб.

# 39
  • Мнения: 377
Истината е, че жената трябва да избира мъжа с акъла си. Да го прецени що за човек е, ценности и т.н. Да няма после плачевни теми в ДиС. Това е от практична гледна точка - да мислиш кой и какъв ще е баща на децата ти и каква ще е домашната атмосфера.

Моят не съм го избирала, че бях младичка и глупава, но пък уцелих от тотото.  Laughing Сега ми е най-близкият човек и ми дава спокойствие и домашен уют. Не че не ми се "беснее" понякога, искам я тръпката, понякога се улавям, че ако си заслужава (по моя оценка) бих се хвърлила да я усетя отново. Но мъжът ми е моят пристан (колкото и клиширано да звучи) и не вярвам, че бих успяла да създам нова подобна. Пиша толкова глупости, защото тръпката ми липсва, искам я, важна ми е, поне в този период от живота, но е имало периоди и знам че предстоят такива, в които мислите ми ще са само у дома.

Прочетох темата и да ви кажа на места се просълзих, ако можеше да изпитваме това, ако не всеки ден, то поне по-често, а не да ни носи течението на досадното ежедневие, да се радваме на малките неща и да ценим всеки миг заедно. Защото смисълът е да сме щастливи и децата ни също. Друг не виждам. Hug

# 40
  • Мнения: 26
  Харесване от пръв поглед /за мене/. Неверие от негова страна. Връзка ,страст.
  Едно помня- пожелах да имам деца от него / на 17г./-да приличат на него-момче и момиче/точно в такъв ред/.
   Не мислех ,че ще се омъжа за него.   
   Последва бърз брак /след двуседмична връзка/!!!!
               На шега и за майтап. Shocked
   Бурни отношения-страст,ревност,препирни, спорове.
   Две деца-момче и момиче.
    Грижи и перипетии.  Но и взаимна подкрепа. Преборихме се с много неща.Различни сме,но като че ли се допълваме. Понякога се дразним, друг път се обичаме. Вече искам да ми е скучно-нямам нужда от адреналин.
     Никога не съм си мислила,че ще е до живот.
     И така - 26 години.
                                   newsm78   И както той казва:" Не знам дали те обичам,но ти си част от мен."
                     Пожелавам ви да усетите другия като част от себе си!
                        bouquet
               

# 41
  • Мнения: 1 175
..ще изгладим различията и ще свикнем да не се караме за дребни неща ..(и ревността ще намалее ) Вие как мислите?  newsm78  Hug

Аз пък мисля, че с времето ревността намалява, ако връзката ви е здрава, и се увеличава, когато във връзката има проблеми. Но при всички положения колкото повече време минава, толкова по-добре се опознавате един друг, и толкова по-добре можете да прецените има ли повод за ревност или не. Ако не му даваш повод да се съмнява, не флиртуваш и по принцип си искрена, той ще разбере че това е характерът ти, и ще миряса (надявам се!) Щом още градите връзката, предполагам все още се опознавате, пък и новата страна си има своите предизвикателства, така че предполагам затова той се чувства несигурен. От описанието ти също изглежда че той по принцип е мнителен човек, който трудно се доверява, така че това също е фактор. Дай му време да те опознае в дълбочина, и според мен нещата ще се изгладят. Успех!  Hug

# 42
  • Мнения: 10
Въобще не съм подозира че ще се оженим. Излизахме на майтап, и за майтап. От моя страна обаче. Той обаче със съвсем сериозни намерения. Ама кога беше......, преди 13 години.
 След години обаче осъзнах, че не съм сбъркала. Сериозно и отговорно момче е. Такъв ми трябва, защото съм пълна негова противополжност. Но нали казват че противополжностите се привличат.
 

# 43
  • Мнения: 59
Истината е, че жената трябва да избира мъжа с акъла си. Да го прецени що за човек е, ценности и т.н. Да няма после плачевни теми в ДиС. Това е от практична гледна точка - да мислиш кой и какъв ще е баща на децата ти и каква ще е домашната атмосфера.

Моят не съм го избирала, че бях младичка и глупава, но пък уцелих от тотото.  Laughing Сега ми е най-близкият човек и ми дава спокойствие и домашен уют. Не че не ми се "беснее" понякога, искам я тръпката, понякога се улавям, че ако си заслужава (по моя оценка) бих се хвърлила да я усетя отново. Но мъжът ми е моят пристан (колкото и клиширано да звучи) и не вярвам, че бих успяла да създам нова подобна. Пиша толкова глупости, защото тръпката ми липсва, искам я, важна ми е, поне в този период от живота, но е имало периоди и знам че предстоят такива, в които мислите ми ще са само у дома.

Прочетох темата и да ви кажа на места се просълзих, ако можеше да изпитваме това, ако не всеки ден, то поне по-често, а не да ни носи течението на досадното ежедневие, да се радваме на малките неща и да ценим всеки миг заедно. Защото смисълът е да сме щастливи и децата ни също. Друг не виждам. Hug
Ако повече момичета мислеха по този начин и преценяваха така нещата, щеше да се избегнат доста недоразумения. В младостта си човек не е наясно с ценностите си и бъдещето си. Много добре беше казал някой преди това, да си представим бъдещето при взимане на решение след 5-10-15 години. Много отговори може да намерим сами. Хората се променят, но в основни линии си остават същите. Тръпката е невероятно изживяване, но в определена възраст се изживява най- пълноценно и емоционално. Във всекидневието и ежедневието не винаги е добър съветник. По тази причина по- късният брак, позволява да се изживеят пълноценно тези емоции и човек да си позволи и грешки и експерименти в живота си, преди да поеме повече отговорности.

Общи условия

Активация на акаунт