Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 340
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Закуска - кекс с кисело мляко.
Фреш от мандарина и портокал.
Обяд - салата, кюфте, панирани кашкавалчета.
Следобедна - банан.
Вечеря - пилешка супа.

# 331
  • Мнения: 3 869
ечемичени ядки с пуканки от амарант, слени лешници, канела, сурово какао и меласа
(открадна и една сурова солена бисквита...)
елда със зеленчуци (карфиол, броколи, моркови, зелен боб; микс от сушени зеленчуци)
плод по избор, евентулно бисквита, ако си поиска
крем-супа от грах с тиквичка и листа от карфиол, салата с авокадо и кълнове

# 332
  • Мнения: 319
Здравейте дами Simple Smile, отдавна не съм отбелязвала менюто ни, защото май няма нещо интересно.
Напоследък имам следното наблюдение - детето през 1-2 часа иска да яде... И това обикновено във времето от закуска до обяд или сън (понякога обядва след като се наспи). Предлагам разни неща - плодове, домашни бисквити/ солети, к. мляко...
Обаче не мога да си обясня това поведение - скука ли е, недобра закуска ли (общо взето гледам да има разнообразие, но охотно яде само макарони), интерес към храната или нещо друго...
Скоро ще тръгне и на ясла, предполагам ще се държи различно там, но все пак поведението му ме хвърля в размисъл.
Ще се радвам ако някой сподели опит или идеи Simple Smile
Ето какво съм подготвила за днес
закуска - мързеливки (от тук:)), малко мляко
банан, ябълка
обяд - пълнена чушка с праз, ориз, морков и картоф
следобед - к. мляко, плод ако иска
вечеря - пиле с картофи


# 333
  • Мнения: 3 066
овесени ядки с мед
сьомга с картофено пюре ;плодово асорти
паста с авокадено-краставичен сос и зехтин;кисело мляко ;киви
АМ

# 334
  • Мнения: 3 869
mishche, моето дете от как се е родило яде през 2-3 часа, сега също не мога да кажа, че основните хранения са фиксирани, сутрин обикновенно яде закуската на 2 пъти, а между тях хапва плодове и бисквите - общо взето, усещането е че непрекъснато яде. Следобед е по-добре - яде си обяда, после максимум някой плод и после вечерята...

# 335
  • Мнения: 782
закуска - качамак с масло и сирене
 ябълка
обяд - леща, пълнозърнест хляб, 1/2 банан; 2ч.л мед  Crazy
сл. закуска - кисело мляко, овесени бисквити
вечеря - картофи със зелени подправки на фурна; таратор; хляб ако желае

Моето дете също яде плодове и рядко бисквити м/у  храненията. Опитах се, но не мога да го избегна. Плодовете държим на видно място, но бисквитите и суш. плодове в шкаф. Обикновенно си иска или пък сам рови. Вчера си беше извадил суш. боровинки, напълни си устата и ги прибра  Laughing

# 336
  • Мнения: 185
Елда с маслко и сирене; мандарина
Сьомга със зеленчуци (картоф, морков, пипер, лук, домати), краставица
Манго и кисело мляко
Крем супа от тиква с ориз, праз, морков и целина; домат

# 337
  • Мнения: 616
Попара с масло и сирене, портокал;
макарони с тиквички, копър и кашкавал;
бисквити пълнозърнести, банан;
картофи и спанак на фурна, грозде, кисело мляко;

И моето дете напоследък постоянно търси да яде; мисля, че е в някаква фаза на растеж, защото доста е натежал за кратко време, а доскоро наддаваше съвсем-съвсем бавничко, сега вероятно наваксва. Старая се да му правя по-сериозна храна на ядене, а в останалото време гледам да имам или някакъв плод (различен от ябълка) или сушени плодове, или някоя бисквита.

# 338
  • Мнения: 3 066
Да ви кажа сега като прочетох последните постове ми стана ясно,че това увеличаване на апетита не е само при нашето дете.Първите 2 тримесечия след навършването на годинката наддаваше средно с по 250-300 грама на месец,а сега на 1г 9 месеца когато я притеглиха имаше прираст с над 700 грама и има повече бузки и коремче! Даже си мислех да ограничим храната (тя така или иначе има само 3 хранения,без междинни закуски) ,но малко,защото явно е период на усилен растеж !
Нека да е така!

# 339
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Закуска - бисквитена торта.
Ябълков сок.
Обяд - паниран калкан, зелева салата.
Следобед - авокадо и банан.
Вечеря - сърми от лозов лист и таратор.

# 340
  • Мнения: 2 132
Ние сме в период на неядене Simple Smile Трябва да се отличаваме малко от множеството  Laughing

# 341
  • Мнения: 3 066
Ние сме в период на неядене Simple Smile Трябва да се отличаваме малко от множеството  Laughing
Хубаво е да си представителна извадка като Ива! Нека се отличава,нали хапва нещо,това е важното!
 Hug

# 342
  • Мнения: 6 390
исках да попитам авокадото и банана ги намачкваш в едно ли, или по отделно  Blush

# 343
  • Мнения: 2 376
Ние сме в период на неядене Simple Smile Трябва да се отличаваме малко от множеството  Laughing
аз обикновено пиша какво предлагам, не какво яде Simple Smile почти не яде, затова ми трябват идеи да предложа нещо, което току-виж изяде.

# 344
  • Мнения: 70
Казах "Край" на буламачите в детската кухня. Записвам се в редиците ви Hug
Много се радвам как дечицата ви ядат пресни плодове и зеленчуци-при нас е мисия невъзможна-ако изпие сока на 1 портокал/или 2 мандаринки на ден си е цяло чудо.
А относно зеленчуците-в пресен вид-ни един Sad
Някой да даде акъл? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 00:47 от yzida

Общи условия

Активация на акаунт