Събирам забравени жестове (леко носталгична) IV

  • 28 470
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 465
Гуди,помниш ли когато засяха рапица в Дълбока падина?
И соя ни караха да гледаме.Ама не я огледахме.Чудеха се хората как да я копат-като фъстък или боб.Баш когато започнаха да ни побеляват шоколадовите бонбони.
Е,как се казваше първият маргарин?
Тук продават вегетарянски яйца;яйца на свободни кокошки;на кокошки в клетки ,ама с омеги в жълтъка;а има и без жълтъци.Та скоро и тях ще откажа.Млекото спрех от страх.

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 377
вес - рапицата не помня  ooooh! но съм скубала синап от цвеклова нива  Crazy а някоя скубла мине и забие един стрък зад теб. Жълтее за страх  Crazy и даскала те връща през цялата нива;

малкия брат имаше някакви здравословни проблеми и препоръчаха да пие козе мляко като имуностимулант. тати купи коза за да осигури млякото за чАдото  Hug сега 40 години по-късно аз търся мляко за синковеца   Tired не сме се променили много май  ooooh!

# 77
  • Мнения: 465
Трябва козата да е с бяло виме и да близнила последно.Млекцето и е по-светло,не мирише и коремче не боли.Баба трошеше старо козе сиренце в масълце.Какъв млечен пастет ,ех.
Нали съм зимно бебе-рахитично,дребно.Та с козлета съм отчувана,Гуди. Hug

# 78
  • Мнения: 803
Гуди, Вес
тук ми се мота едно яре в краката,
с големи, тъжни очи-душата на дете
Ама не знам: - мъжко ли е, женско ли е?
Как ги познавате?
Днес цел ден ви чета - само за млеко и сирене думате...
Нито дум за пастърма Joy
Постите, а Mr. Green

А пропо, готови ли сте за мъжкото спускане/или т'ва не бе за таз тема/

# 79
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Здрасти, банда, гледаме ли олимпиадата?

За рапицата се сетих, че по нашия край си я гледат откак се помня, че и викат репкО, и много я ценят пчеларите. А на прословутия ми "Сингер" (от 1911), разправят, че най-добре е да се смазва с рапично масло. Според разни специалисти още не е открита по-добра смазка.

Помня , че бях във възторг от себе си, когато открих, съвсем сам, как отбелязваха на етикетите на бурканите със зарзават срока на годност - с едно едва забележимо (Чуть ощутимое) надъвкване срещу дата, месец, година...

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 377
Гуди, Вес
тук ми се мота едно яре в краката,
с големи, тъжни очи-душата на дете
Ама не знам: - мъжко ли е, женско ли е?
Как ги познавате?
....

 Joy Joy Joy аз ги познавам като започнат да дават мляко  Laughing
иначе съм чувала, че си имат ...  Blush характерни разлики  Wink

# 81
  • Мнения: 608
Цитат
А на прословутия ми "Сингер" (от 1911),
- хех, догодина ще чества 100-год. юбилей  Grinning
Нищо не гледам..предната пролет изхвърлихме церемониално телевизора.

# 82
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Дойде ред да ни продадат истинско мляко от крава, от вчера му се наслаждавам, даже не съм квасила от него Simple Smile
Едната ми баба гледаше коза. Вечер я посрещаше от пашата, дробеше й хляб в едно дървено корито, и докато яде й измиваше вимето и доеше. Сутрин ми правеше млечна попара. Като заколеха яретата, не ядях, от жал.
А другия дядо чел в книгите на Дънов, че в бъдеще /казано преди 1940г/ ще се храним със соя, всичко ще правим от нея. И беше насял едно поле соя, но не се справи с технологията на сиренето и кашкавала  Laughing, затова цяла година хрупахме печена соя Laughing Той беше вегетарианец и така и не опита соевите продукти на месната ни промишленост  Grinning А млечната още не беше се изучила толкова, че да ни пробутва соя за кашкавал.

# 83
  • Мнения: 1 252
Хех тука и мляко сте пили и масло сте били...
Дядо имше крава, а когато се отели трябваше да даде телнцето на Родопа  , много плаках...

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 13:47 от Aнн@

# 84
  • Мнения: 3 215
Към гледащите Олимпиадата - кажете, моля, кога е фигурното пързаляне, че да хвърля едно око и аз. Много луда седмица пак започна, много задачи...нямам време да прегледам програмата  Tired
Извинявам се, че съм малко офф топик  Blush

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 12:25 от Old Sport

# 85
  • Мнения: 428
Аз пък много обичах овчето прясно мляко.
Но най-вече каймака.
Като го завареше баба, аз дебнех с една лъжица.
И обирах каймак доде не изстине.
И сирене правеше жената.

Куркума, как само ме подсети за този начин на отбелязване срока на годност на продуктите.
Да, така беше.  Grinning Но и голямо взиране падаше.

И аз се вълнувам от фигурното пързаляне, та ще следя отговор на въпроса на Олди.
Толкова исках да тренирам този спорт и много ме беше яд, че само в София можех да осъществя мечтата си.
А от морето до там, пътят си беше непосилен.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 14:47 от Calathea

# 86
  • Мнения: 465
Ние с Дедо сме на "Олимпиада"-та.Специална тема има.
Взела съм си и отпуска по този повод.Не по майчинство.
Китайските двойки ни отрязаха главите.За старата руска школа в спортното фигурно пързаляне на двойки  говоря,ей!
Едно време на село си изяждахме зимнината преди да и изтече срока на годност.Ако останеше някой буркан с компот от жълти джанки отиваше за ракия.
Като Любознателна и ние хрупахме печена соя два сезона.Добре,че не съвпадна с яденето на голи тиквени семки,дето един агроном даде акъл да засадим на 5 декара.И така цялото село.100 декара тикви поне.Където и да погледнеш-селянин с мачете и планини от тикви.И говеда и хора се погнусиха.Ама изчистихме ,изсушихме семките и чакаме.И човекът не дойде да ги купи.
Та вино,та печени голи семки,та на софиянци в ладите.Дете немаше с глисти за години напред. Joy

# 87
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ние с Дедо сме на "Олимпиада"-та.Специална тема има.
...

Турни един линк, моля.

Покрай етикетите се сетих, че вече нищо не правят в бурканите от 820 мл, и в ония сладурести половинлитрови. Добре, че имам запаси.
А помня едни бутилки, които били за прясно мляко, идеални за салца. Като бозаджийските, ама от литър.

# 88
  • Мнения: 2 172
За мляко, еднолитрови- помня ги. Зелени бяха. А капачките им като на киселите млека в буркани ли  бяха?Или найлонови?

Ха , намерих:


А еднолитровите торбички за мляко, които ги последваха бяха хит Laughing...и дълго служеха , измити, за носене на храна по бригадите. Crazy

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 18:14 от аистенок

# 89
  • Мнения: 465
Куркума,заповядайте моля в Олимпиадата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=472142.0
За кои буркани говориш-820 грама?Дето затискахме кисел чесън с копър и дафинов лист отгоре ли?И вместо капачка-амбалажна хартия с канап?
Тия лесно се миеха.Аз и в буркан от кисело млеко можех да бръкна.
А "салцата" от млени зрели домати,затваряхме в тъмните бирени бутилки.Зимно време така със шарена свинска мръвка-я ребърце,я от покрай главата на слабото на печката.
В салцата,сдробиш от лилавия воден лук или от праза-измръзнал,ама сладък.С малко олио.Ама много малко.
Бутилките от пресно млеко не бяха ли със станиолени капачки,бре? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт