Питката ми стана жълта!

  • 1 316
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Замесих тесто с кисело мляко на баба 4,5 %, че само такова имах в хладилника и сода бикарбонат, и малко олио. Половината почнах на мекици докато чакам да се опече питката и гледам стават едни такива жълто-оранжеви, много приятни на цвят, вадя питката - и тя такава, ще рече човек, че няколко домашни яйца има вътре! Много вкусна станала, обаче аз изпаднах в чуденка - какво ли има в това мляко... newsm78 Ако има някой подобен опит или знае нещо по въпроса, моля да сподели! Hug

# 1
  • Мнения: 22 867
Пожълтяват от содата.

# 2
  • Мнения: 281
Благодаря за отговора!  Hug Аз вярно отдавна не бях правила питка със сода, но и не помня така да е ставала, затова се усъмних дали всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ако содата е прекалено много, обикновено става на оранжеви петна тестото  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 281
Содата беше една равна чаена лъжичка, не е много. И пак казвам - питката стана много хубава, чак учудващо хубава за мен. Благодаря ви момичета за включването Hug

# 5
  • Мнения: 281
Така, пак аз. Днес от чисто любопитство да видя какво ще стане пак си замесих содена питка, но с кисело мляко Мизия 2%. Определено не беше като предната, а имаше съвсем лек жълтеникав отенък. Определено си вадя извода, че онзи тъмен наситен цвят има нещо общо с киселото мляко на баба.

Общи условия

Активация на акаунт