Изчисляване размера на майчинството - как

  • 35 367
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 160
Elfita искренно ти благодаря за бързия и точен отговор!Ами лекарят по принцип ми го определя на 16.Юни,а посредством калкулатори аз си го изкарвам 14.Мисля,че дори ще бъде малко по-късно Simple Smile
Поднасям ти   bouquet за отговора  Simple Smile

# 136
Здравейте искам да попитам какъв ще е размера на обезщетението ми ако са ми внасяни следните ставки
2 месеца- 337 бруто и 293 нето
10месеца 364 бруто и 320 нето
4месеца 800 бруто и 703 нето
последните 2 месеца ще съм в болничен

 По мой сметки излиза 420 лв права ли съм? Благодаря ви предварително за подкрепата   bouquet

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
380 лв

явно смяташ 90 процента от брутото,а се взима реално нетото

# 138
Благодаря за отговора,  а като каква сума ми смяташ 2та месеца болничен ?

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора,  а като каква сума ми смяташ 2та месеца болничен ?

628,40 лв бруто

# 140
Благодаря ти за бързите отговори явно при болничния греша и за това не ми излиза сметката когато ги смятах болничните за единия месец ми излезе 453 лв а за другия 432 лв.
А когато се взема нетото пак ли се вземат 90 % или вече се взема чисто самото нето? Извинявай че те занимавам, но трябва да си изясня сметките за да реша дали да си оправя вноските.  Hug

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
чистото нето се взима
и 90 процента от брутото
сравняват се и ти изплащат по-малката сума

# 142
  • Мнения: 166
Здравейте момичета  wavey
В момента работя в хранителен магазин и ми е доста тежка работата, доктора ми предлага да си взема болнични, но не ми се иска, защото доходите ни ще намалеят много. Някои може ли да ми каже горе долу колко ще взимам болнични, като се има предвид че от 17 януари 2011г съм там и ме осигуряват на 350лв бруто, а преди това имам прекъсване няколко месеца. Юни, юли август и септември са ме осигурявали на 240лв. бруто.
На 20 Aприл 2011 г. (45 дни преди термина) трябва да ми издадат болничният лист за раждане. Очакваният термин на раждане е: 4 Юни 2011 г.
Четох някъде, че трябва да имам 12м трудов стаж, но не разбрах дали този стаж трябва да е 12м назад от болничния за бременност и майчинство или като цяло трябва да имам поне 12м. за да получавам майчинство.
Искам и да Ви питам, ще взимам ли майчинство в това положение и ако везма, за две години ли ще е?

Предварително ви благодаря Hug

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
anna_25 ,базата за изчисление на обикновения болничен е 12 м.болничен от март искаш да вземеш,нали ?какви са ти осигуровките за периода март 2010-февруари2011 г

трябва да имаш 12  осигурителен стаж през живота си,за да получаваш майчинство 2 г

# 144
  • Мнения: 166
elfita Благодаря за бързия отговор  Hug
На 19 съм на преглед и се чудя дали от тогава да си взема болнични, за този период почти няма осигуровки, Юни, юли август и септември 2010г са ме осигурявали на 240лв. бруто. а от 17 януари 2011г до сега са ме осигуряват на 350лв бруто. Само тези месеци имам осигуровки

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
elfita Благодаря за бързия отговор  Hug
На 19 съм на преглед и се чудя дали от тогава да си взема болнични, за този период почти няма осигуровки, Юни, юли август и септември 2010г са ме осигурявали на 240лв. бруто. а от 17 януари 2011г до сега са ме осигуряват на 350лв бруто. Само тези месеци имам осигуровки

болничиня ще ти е 210 лв

но тъй като си вече много близо до 45 дневния ти,това няма да от кой знае какво значение
април не ти влиза в азата и март е последния ти месец,който влиза
т.е вземи си болничен

# 146
Здравейте дали може да ми помогнете имам следния въпрос, жена ми работи от 12 месеца преди това не е работила, 8 месеца я осигуряваха на 500 лева и после и увеличиха заплатата на 750, та въпроса ми е какъв ще е размера на майчинството, сега е болничен 45 дни преди раждането?

Благагодаря предварително!

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Гелето,отг ти в другата тема

Общи условия

Активация на акаунт