Изчисляване размера на майчинството - как

  • 35 362
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, търся съдействие по следния въпрос:
Работодателят ми ме осигурява на минимална работна заплата, откакто съм във фирмата. Когато разбрах, че съм бременна се съгласи да "увеличи" заплатата и осигурителния ми доход (по документи), с условието да доплащам разликата.

Скъсах се да търся как се изчисляват данъци и осигуровки. Намерих някои он-лайн калкултори за целта, но за съжаление не мога да си "преведа" резултатите на нормален език.
Интересуваме в крайна сметка, ако знам каква сума мога да дам за отдръжки, как да сметна на каква брутна заплата отговаря това.

Моля, ако някой знае лесна формула за пресмятане да пише.
И предварително благодаря на всички!

Желая ви успех, че май живеем в джунгла!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 84
Точна формула няма.Ти колко лв.за осигуровки можеш да дадеш горе-долу?

# 2
  • Мнения: 534
За 1000лв. осигурителен доход, осигуровките са около 350лв. и 10% данък, та общо отива към 400лв., грубо.

# 3
  • Мнения: 43
надявам се този калкулатор да ти помогне  http://www.kik-info.com/calculators/payroll_bruto.php

# 4
При изчисляване размера на майчинството се взима брутно и нетно възнаграждение за 12 мес. назад. Трябва да се пресметне дали има смисъл да даваш за 5-6 мес. по 300лв. при условие, че до сега си осигурявана на МРЗ. Въпреки, че по-скоро си осигурявана на минималния праг за длъжността ти, което е по-високо от МРЗ. За по-точни изчисления ти трябва точна дата на начало на болн. лист за 45 дни. После връщаш 12 мес. назад. От тези 12 мес. трябва да видиш колко ще са с мин. доход и колко ти остават за по-висок доход.

# 5
  • Мнения: 35
Благодаря на всички ви за съветите и отделеното време.

# 6
  • Мнения: 1
az sam na trudovata borsa i na 12.07 2010 mi e termina i tryabva da sam osigorena za bolnichnia list kakvo maichenstvo ste poluchavam nyakoi znae li .blagodarya

# 7
  • Мнения: 2 200
Зависи кога ще започнеш и на колко ще се осигуряваш. За времето, през което си била на борсата се взима МРЗ.

# 8
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте. И ние от скоро правим планове да се увеличи сем.  Laughing. От Януари тази година се осигурявам на 800 лв, допреди това на мин. 285лв. Интересува ме от кога се бори 1 година назад? Някъде чета, че се взима от деня на издаване на болничния, а другаде , че се взима 1 год. назад от датата на термина. Може ли някой да ми каже точно, за да знам евентуално кога се вмествам в тези 1 година, осигурявана на 800 лв?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Danili ,една година се брои от месеца,предпождащ издаването на 45 дневния болничен-това е сигурно.
ако 45 дневния ти е издаден на 30 март примерно,базата ти е март09-февруари10

# 10
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Elfita много ти благодаря за отговора.

# 11
  • Мнения: 37
здравейте искам и аз да ви попитам бременна съм в 5м от 1 март ще се водя фиктивно в една фирма но само 3м и ще ме осигуряват на 350 за останалите месеци които не съм работила се взима минималната за страната та искам да попитам горе долу колко ще ми е майчинството че нещо аз не мога да го изчисля нещо не го разбирам. Благодаря ви.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
monitopk1 ,240 лв

# 13
Здравейте момичета!Обръщам се към вас за малко повече яснота по някои въпроси Simple Smile При мен ситуацията е такава:правим планове с моя приятел да си имаме бебче,само че аз нямам никакъв стаж,тъй като бях студентка до скоро,а сега съм безработна Sad Ясно ми е че трябва да имам 12 месеца осигуровки считано от 45-я ден преди термина,но въпроса е следния:ако от лятото почнем с  опитите, кога трябва да почна да се осигурявам,примерно на 1000 лева заплата?Колко ще е вноската всеки месец?Ако не стане примерно когато сме го запланували какво става с осигуровките,които съм си плащала?Ако почна да се осигурявам чак когато забременея,какво се случва?  newsm78 Надявам се не съм прекалила с въпросите  Rolling Eyes
Много ще съм ви благодарна ако ми разясните какво трябва да направим Simple Smile Оказва се че трябва много добре да се планира появата на малкото човече,за да са спокойни младите родители поне за първата година.
Поздрави на всички майчета и да са ви живи и много здрави дечицата Simple Smile

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
кога трябва да почна да се осигурявам,примерно на 1000 лева заплата?-започваш да се осигуряваш така че да натрупаш 12 м стаж преди 45 дневнияКолко ще е вноската всеки месец?-400 лвАко не стане примерно когато сме го запланували какво става с осигуровките,които съм си плащала?-нищо не става-имала си,дала сиАко почна да се осигурявам чак когато забременея,какво се случва?-няма да успееш да натрупаш 12 м стаж-грубо ще имаш 7 м стаж.по време на болничните трупаш също стаж и когато направиш 12 м,НОИ ще започнат да ти превеждат т.е след около 5 м след първия ден на 45 дневния
Започни работа някъде и така ще си натрупаш стажа,а като разбереш че си бременна си увеличи осигуровките

Общи условия

Активация на акаунт