Изчисляване размера на майчинството - как

  • 35 370
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
Много благодаря за информацията   bouquet

# 16
  • Мнения: 32
 Здравейте,момичета.
 Честит национален празник!
 Дано някой да може да ми помогне Praynig
 Ето го и моя случай.Започнах работа декември месец и се осигурявах на 800лв.,излязах болничен преди термина ми на 01.07.09г.,родих на 05.08.09г.На 16.11.09г. ме съкратиха,защото договора ми беше срочен.На следващия ден постъпих на работа в друга фирма(за да не изгубя майчинските помощи-240лв. след навършване на 1 годинка на беба).Там ме водиха на работа  за няколко дни.До сега винаги съм получавала около 450лв.Само миналия месец получих 370лв.А,този месец 240лв. #Crazy
 Възможно ли е това да са майчински за половин месец и колко месеца назат ги превеждат? newsm78
 Благодаря предварително.  bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
kremstef ,до края на 410 те дни ще получаваш прибилзително една и съща сума,до 5 число на месеца.Няма представа какви са тези 240 лв.Пиши на НОИ.
Не е имало нужда да постъпваш веднага на работа след като са те освободили.Можело е да получаваш обезщетение до края на 410 я ден,независимо че нямаш договор и чак след това да търсиш друга фирма

# 18
  • Мнения: 32
Elfita,благодаря ти много  bouquet,утре ,че отидем до НОИ за да разберем какво става.

# 19
  • Мнения: 480
Някой знае ли отговора на следния въпрос:
работя на трудов договор (8 ч.) и ме осигуряват на реален доход. Въпросът е може ли да ме назначат и в друга фирма, т.е. да си увелича доходите, да си плащам осигуровките, и всичко това с цел да взимам по-голямо майчинство. И ако да - има ли значение какъв ще е договорът -  граждански или не?

# 20
  • Мнения: 2 200
Някой знае ли отговора на следния въпрос:
работя на трудов договор (8 ч.) и ме осигуряват на реален доход. Въпросът е може ли да ме назначат и в друга фирма, т.е. да си увелича доходите, да си плащам осигуровките, и всичко това с цел да взимам по-голямо майчинство. И ако да - има ли значение какъв ще е договорът -  граждански или не?

Може да започнеш да се осигуряваш в друга фирма на 4 часа /доп. труд. договор/ стига да нямаш някаква точка в настоящия си договор, че не можеш да работиш другаде. Може и при този работодател да си увеличиш дохода като се договориш с него да си доплащаш осигуровките. Гражданския договор не влиза в базата за изчисляване на обезщетението в последствие, защото там внасят осигуровки само за пенсии.

# 21
  • Мнения: 103
Здравейте,
опитвах се да си сметна майчинството евентуално но все не успявам ако може някой да ми даде малко насоки ще съм много благодарна.Ситуацията е следната до м . осигурявана на 450 лв. от м Март на 1000лв. излизам в болничен на 10 Септември, изчислих че работните дни за една година назад са 260.След като направих сметките по вашите оказания се получава  в единия случай на базата на брутното възнаграждение 690 лв а на базата на нетното 460  ooooh! та кое е вероятното вярно newsm78 много ще съм благодарна  ако ме осветлите Hug

# 22
  • Мнения: 480
Мерси, Вива. Сигурно ще се възползвам от 4-те допълнителни часа. Ще попитам една позната да направим евентуално изчисление, че аз в средата на август тртябва да взема 45-те дни за раждане, дали ще си струва усилието, де Laughing

# 23
  • Мнения: 2 200
Мерси, Вива. Сигурно ще се възползвам от 4-те допълнителни часа. Ще попитам една позната да направим евентуално изчисление, че аз в средата на август тртябва да взема 45-те дни за раждане, дали ще си струва усилието, де Laughing

Трябва да се сметне като се вземе бруто и нето от м.08.2009 до м.07.2010 с доп. доход и без него. Да се види каква ще е разликата в обезщетението и дали си струва доплащането на осигуровките.

# 24
  • Мнения: 480
Може ли да попитам тогава така - през последната една година съм осигурявана на 808 лв. Какъв ще бъде размерът на майчинството в този случай?
Ако приемем, че за в бъдеще ще се осигурявам в продължение на 5 месеца на 750лв., какъв ще е размерът на осигурителната вноска?
останалото мисля, че ще мога да пресметна сама.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 731
БиРенкА,  колко време имаш до излизането в 45 дневния болничен преди термин? Ако са по-малко от 6 месеца - излез в болничен. Така не само, че няма да плащаш високи осигуровки, но и на теб ще ти плащат. Така ще си запазиш базата от 808 лв. за целия 12 месечен период. А ако започнеш да се осигуряваш върху 750, не само ще имаш големи разходи, но и ще си смъкнеш, макар и малко, базата за майчинството  Peace

# 26
  • Мнения: 480
В болничен трябва да изляза в средата на август. Терминът ми е 27-ми септември.
Искаш да кажеш, че ако изляза в болнични, вместо да ходя на работа, ще взимам по-високо майчинство, така ли?
Като чета, момичетата, осигурявани на 800 лв. вземат около 450 лв. майчинство.  Като четях по-рано бях останала с убеждението, че майките взимат приблизително 80 % от заплатата си (не бях разбрала само брутна, нетна или основна се взима предвид, но няма значение, понеже в най-лошия случай смятах, че ще взимам над 600 лв. майчинство). Направо не мога да повярвам ,че въпреки, че има месеци, в които съм взимала над 1200 лв., сега ще ми дават 450, да си гледам детето. Егати държавата!...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
БиРенкА ,опитах да ти проследя постовете,за да разбера каква ти е ситуацията,но не ми се изясни
на колко години е първото дете
кога ти е 45 дневния за второто

# 28
  • Мнения: 480
ок, ще преговоря  Simple Smile
Детето ми е на 5 години почти. Терминът ми е 27-ми септември, ще изляза в 45-дневен в средата на август.
През последната година съм осигурявана на 808 лв. Питах колко ще  ми е майчинството в такъв случай?
Обмислям варианта да се назнача в друга фирма на 4 часа, на 750 лв. Ще м исе съберат 5 месеца (ако броим и март). Питах каква ще ми е осигурителната вноска в този случай (с ДОД разбира се) и какъв ще бъде размерът на майчинството на тези 750 лв.?
Мерси пак

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
при 808 лв,обезщетението ще е 640 лв
ако от март сключиш втори договор на 750 лв-880 лв ще  е обезщетението
за тези допълнителни 750 лв,трябва да плащаш всеки месец 284 лв
втория договор го прекрати малко преди 45 дневния,за да си спестиш излишни главоболия
ако се откажеш от втория догово,може да си излезнеш в болничен цялата бременност-няма да ти се намали обезщетението

Общи условия

Активация на акаунт