Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 499
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 594
Хайде и аз да се разпиша, най-после и с торта  Sunglasses . Вчера споделих, че мисля да спретна един Макуин за днешният рожден ден на сина ми, обаче нещо музата ми беше избягала...Такаа...и днес до 12ч. аз нямах никаква идея как и какво да правя. Бях на път да поръчам торта  #Cussing out (не че щеше да стане до довечера ...но...минаха ми и такива мисли). Та, мислих, мислих и реших, че Макуин не е лъжица за моята уста, а и нямам толкова време...И спретнах това

Автобусче  Mr. Green Кусури бол, ама поне се надявам сина ми да познае какво е  hahaha
"Блатовете" са готов кекс, крема е заквасена сметана с бял шоколад и ягоди. Покритието е "Варна".
Та така...Следващата торта - юни!   chef
А, да ...Получих перлените боички от Торнадо и наклепах цялата торта.  Mr. Green

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много красиви неща се сътворили пак за има няма 2 дни, браво на вас!  Grinning
Жени, не мога да отделя очи от Тинкълбер, много ми хареса, гледах я от близо, гледах я от далече, страхотна е!
Да ти е жива и здрава рожденичката.  Grinning
I r r a и твоят рожденик да е жив и здрав, много хубаво возило си му спретнала, че и перлено.  Grinning

Аз имах голям мерак да пробвам тортата с рула, въпреки спънките, които имах по направата и стана голямо грозилище все пак.  Mr. Green
Взех рула на Балкони, груба грешка беше това, те са толкова меки, че се ронят още при самото рязане, направих крем Ганаш, но докато ида да обърна палачинките, които правих в същия момент малката изсипала не знам колко точно вода и бъркала, намерих крема да плува.  Laughing
Сложих му 2 желатина, той се пресече и вместо да си направя нов му добавих още сметана, понякога се изумявам на "блестящите" идеи, които ме спохождат.  Crazy
Стана все пак де, но реших да я оставя цяла вечер да стегне хубаво, беше в 2 купи като идеята ми беше да ги съединя и да се получи кръг, за да правя глава, че си бях купила очи, за копчето и балтона нали сте чували.  Mr. Green
Следва да направя Медовика, карам ги по ред на номерата докато не свършат рецептите в библиотеката.  Laughing


Сглобяването и украсата ми отне точно 30 мин, не съм се старала много, то е грозно и по-грозно едва ли може да стане.  hahaha
За носа исках да споделя, че го направих с топчета нескуик вътре, че иначе ставаше тежък и щеше да се срути.

# 107
  • Мнения: 109
Момичета, моля ви спешно за помощ - правя торта гараш (рецепта на иринка) и не мога да разбера над последния блат, преди да сложа глазурата отгоре, трябва ли да мажа с крем?
Благодаря ви предварително за отговорите, а после ще се представя официално и ще пусна снимки и на мои торти - най-сетне се престраших!

# 108
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
summer_girl78 намажи с крем - ще ти стане по-гладка глазурата а и блата ще поеме от крема и ще е по-мек.

Panadila ти поне като ги четеш книжките след това докарваш и резултат като по книжка. Аз хем го гледах в ръцете човека как работи пък такава роза не съм направила и няма и тенденция да направя (нещо като онази приказка за кучето и месаря ...).

# 109
  • Мнения: 109
Много благодаря! По-късно ще се включа пак Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 283
Страхотни торти! Hug

Шемет,много стилна и изпипана Валентинска тортичка!  bouquet

Браво и на всички останали момичета! Heart Eyes

Пепи, честито и от мен за заслужената награда! HugЗащо не виждам тортата Влюбена двойка обаче? Rolling Eyes

Момичета, видях една перлена торта, но не помня на кого беше. ooooh! Моля кажете как се оцветява с перлена боя на прах??? Благодаря!  bouquet

Ето и от мен една Валентинска( малко на патеррица):  Grinning

http://good-times.webshots.com/photo/2744535840101110711qLBHLD

  chef Само да споделя, че Медовик става много по-хубав със заквасена сметана отколкото с млечно-яйче крем. Блатовете омекват много добре и става супер бързо и лесно! Peace

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 18:25 от HOLY

# 111
  • Мнения: 1 329
Валерияяяяяяяяя, стратно ти е грозилището. Някак си благородно гледа. Много ми допада, справила си се пИрфектно. Интересно и различно предложение, много развеселяващо.
 smile3521

Пепи, честита победа.
За другите гласувах, дано някое момиче от наш`те спечели.

Ще коментирам подборно по-късно, че отивам да въртя едни сладки.

# 112
  • Мнения: 202
Момичета,много ви благодаря за пожеланията за моя баща.Много го обичам,дано е жив и здрав.Фукал се с тортичката,плакал много и така....
Валерия,много хубав грозилко,бе....пу пу...Много обичам такива изкелиферчени грознички създания...Страхотно ти се е получил и отива в колекцията ми.Аз забърках набързо едно ШТ,да видим.... И да не е само спам,въпрос: Блатовете на Димитрана за витите торти като ги направя и обърна върху влажна кърпа,веднага ли трябва да сглобявам тортата или мога някак да ги запазя 1 ден,страх ме е да не изсъхнат и да станат трошливи.И за тортичка 20 см диаметър и височина около 8-9 см тази доза на Димитрана малко ли ще е ,много ли ще е??? newsm78 Как ще ги улуча не знам,ама съм решила да пробвам.Май почвам пак като с кабриото да мисляяяяяяяяяяяяяя,ще взема да действам пък... Mr. Green

# 113
  • Мнения: 1 965
Valeria - Тоя дето си го показала е УНИКАЛЕН изрод. Много, много, ама много ми харесва. Имаше едно време едно семейство Грозомирови, миналогодишните и по-миналогодишните дами ги познават, та тоя готин дзвЕр, идеално ще им пасне за домашен любимец. Поздравления!!!
Холи - така и не ти честитих бебчето. Да ти е живо и здраво. Тортата ти е много нежна. Време беше да се завърнеш в редиците.
Аз приключих с гемията за шефа. Мъка голяма беше. Има си милион кусури и още толкова дето проклетия апарат ги е показал, а всъщност почти не се забелязват, ама... това е. След 300 мъки едва закрепих парапетите и докато забивах подпорките за навеса и закачих парапета. Строши се на 4 парчета. Дорева ми се. Лепен е, снаждан е, не личи обаче ми мина ентусиазЪма за оставащите неща. Котви, шамандури и т.н.
И ОЩЕ А ТОВА е оригинала.
Айде, бягам да подготвям шаха.

# 114
  • у дома
  • Мнения: 1 581
van444e, защо нЕма снимки изотзадце, а, А? и как тъй ще се отказваш, я да си я довършиш акУ обичаш, ааааа  Crossing Arms Crossing Arms като изключим зацапванията, яхтата е суперрррррррррр  Mr. Green
Valeria, уникален е дзвера  Mr. Green  Party Party
Блонди, jenik, rumi73, pavi, patriyani, HOLY, kiki_09, FRESA, I r r a,  БРАВО  bowuu

# 115
  • Мнения: 492
Момичета огроооомнооо благодаря за съветите днес  newsm44 В крайна сметка реших да рискувам и да покрия готовата торта без да правя друга, че като замазах обииилно с маслен крем и след като стегна ми се видя доста стабилно. Не сгреших, нямаше никакъв проблем. Тъй като днес е рождения ден на синчето ми, сутринта бях испаднала направо в истерия да не се изложа. Правих торта въртележка, тази беше за горната част,  но  със снимки ще се отчета друг ден, че ми е развален компютъра, а от стария немога да ги кача. Утре ще разглеждам творенията ви, сега само двете торти които са ми пред очите рагледах.
Валерия, ако не греша от скоро се занимаваш с тортоправене, но този дето си го спретнала е страхотен,!  bouquet
Ванчеее, яхтата е уникално-перфектнааа, надявам се утре да намеря и "стъпка по стъпка "  Mr. Green

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 13:27 от svetlane

# 116
  • Мнения: 1 283
Холи - така и не ти честитих бебчето. Да ти е живо и здраво. Тортата ти е много нежна. Време беше да се завърнеш в редиците.

Ванче, лъскае ме факта че такава тортена икона като теб ме забелязва в навалицата! Blush Благодаря ти от сърце за пожеланията! Hug бъди все таква усмихната майтапчийка и не спирай да твориш красоти! Heart Eyes

# 117
  • Мнения: 186
Кога стигнахте до осма страница? Аз докато си направя тортата дези няколко дни и ви изпуснах. Утре ще наваксвам. Сега ви пускам да се изкажете за това до където съм стигнала, че утре на свежа глава мисля да продължа. Имам намерение малко клонки и филизи да нарисувам, чудя се дали да не тонирам тук - таме със златно... Thinking С желираното сладко се получи, мисля да експлоатирам и доразвия темата. Обаче това шоколадово тесто определено не е моето Naughty
Тортата е за свекър ми, беше рожденик на 15.02. та и затова реших, че зарезанската тематика би му допаднала Simple Smile

# 118
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Страхотно чудовище Валерия  Twisted Evil, добре е, доста е ужасно  Laughing!
Много хубави торти Жени, Холи, Ваааанчеееее, морето е неотразимо  Heart Eyes .......

Ванче, пита ме какво е отстрани на валентинското фонтанче, ами измислици мои, исках да прилича на мрамор нещо, суках фитили и лепих Grinning, около ръба на стъклената стойка за торта лепнах парчета тесто и ги оформих с инструментите да са нещо като мидички, раковинки  newsm78 .....

Шеметка, ето пеперудата отблизо, бяха розови, боядисах ги червени, на другия ден очертах черното с четка номер 3 и на третия добавих бели точки и малко жълто по крилата, гледах монарх-пеперуди он нета  Mr. Green ...

Извинете за закъснелите отговори. Някой каза че антенките не били автентични  Joy, те са от книжката за Ферди мравката и калинката Гвендолин, там всички имаха такива прекрасности на главата  Mr. Green, не съм я виждала от 30 години но добре помня ...
Дали я издават още тази книжка, бих я купила за Алекс newsm78 ...

# 119
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ели изпадам в ужас като ти гледам бялата покривка под пликчето с пеперудата ... аз не бих рискувала да оцветявам с такива точно цветове на бяла покривка ... много прецизна работа..
Ивейн чакам окончателния вариант - сигурно ще е зашеметяващ.
Ванче това чудо как така го сложи на тази мъничка торта Simple Smile много добре си се справила - ади сега докладвай и ти за сребристото - каква боя е.
Холи - и аз съм много неориентирана с тия перлените - за последната торта съм ползвала вече и аз не знам колко варианта на златисто докато докарам нещо що-годе лъскаво. Тъй че акъл не мога да ти дам ама ако науча нещо повече (по-специално за тукашните бои) ще споделя. И дай снимка на мъничето - ние що нищо не знаехме за бебе???
Valeria страхотно си се справила.
I r r a уби ме с това хрумване - много интересно решение.
kiki_09 много апетитна торта - дано не си си разтопила украсите със сметаната.
FRESA супер е станала тортата - а ти толкова я мисли - много ми хареса решението на пътя от страни на тортата.

Общи условия

Активация на акаунт