Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 449
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 461
Момичета за муса на Танита дали ще стане да ползвам кремижел вместо пудинг без варене ?

аз се притеснявам как да направя малък макуин ,снощи като се прибрах от работа половинката ми беше направил това за да ми помогнел  Grinning  ,досега никога не е проявявал интерес към тортоправенето и много ме изненада



Пепи да е жив и здрав бащата ти  Hug страхотна торта си му направила

Rumya вкусен ли е този пай отдавна му се каня но все не му идва ред

mama niky много апетитна тортичка

shemet_neveroiaten хареса ми формата на сърцето ,като цяло тортата е чудесна  Hug

blueeye® много интересна торта ,харесват ми розите



petia_tag фигурките ти ми харесаха ,не се отказвай ,смело на пред

sisi7510 тортата с моряците е страхотна фигурите са много хубави , мечо пух и компания си ги нправила много добре сигурна съм че клиентите много ще ги харесат

Panadila розите са прекрасни ,на жълтата роза леко се забелязва че по крайчетата има друг нюанс

Блонди пожелавам ти успех

silrai страхотен макуин ,много хубаво червено е станал

ani_d аз замазвам тортите с крем  оставам да стегне и после с маслен крем, може би е грешно но така процедирам

Албена поредната красива и апетитна торта

_Гали много хубав замък , и аз не успях да направя хубава принцеса ,но казвам че изглежда така защото принца не я е целунал все още  Mr. Green

iskrone колата се е получила чудесно ,в крайна сметка предното стъкло от какво го направи


eli_c сигурна ли си че това не са истински пеперуди които са влезли в домата ти за да се скрия от студа  Mr. Green ,страхотна изработка


Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 09:01 от FRESA

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, много ви благодаря за отзивите за тортата, както и за пожеланията към баща ми. Аз все още се боря с настинката.... явно е вирусно, защото заразих и мъжа ми Sad

ani_d,, личи си че много тънко си разточила, както и не си замазала добре под тортата, но с всяка следваща торта ще задобряваш и в това. Горният блат по принцип само го сиропирам и при това по-леко от другите. След стягане на тортата замазвам с маслен крем, а ако е необходимо преди  крема и със маслен крем с трохи в него (така запълвам дупки и неравности)

sisi7510, копирай си на воля. Ако не исках да се копират мои торти нямаше да ви ги показвам и щях да си ги държа само на РС-то си. Тортата е много сладка. Харесва ми как тигъра е полегнал.

mama niky, супер е полодовото изкушение

blueeye®, тортичката е интересна, но розите така сложени не ми харесват Sad

silrai, отново хубав маккуин.

Албена, аз торти не ям, но седя и се облизвам в момента. Тортата изглежда много апетитно.

_Гали, грандиозен проект. Като изключим дебеличката и трътлеста принцеса, всичко по тортата е супер.


Сега да ви кажа един трик за моите принцеси, макар че никой не ме пита. Отдолу под полите има облечен с бял фондан стиропор. Хем е леко, хем стабилно. Купих си специално заради пообемни и големи фигурки. Издялках 6 поли за да имам избор. Просто като гледах в интернет всички принцеси ги правят под полата със стиропор.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ау, Панадила, очите ми останаха в твоите рози; невероятни са Peace
И всички останали торти, които сте показали са страхотни, няма да изброявам да не пропусна някого, но темата прелива от красоти Grinning
Лора, аз съм ходила в Новаджел, какво по-точно те интересува? Няма кой знае какъв избор.
На мен торти ми предстоят едва следващия месец, та засега само ще си чета. За сметка на това, обаче, март е месецът с най-много  празници за нашето семейство и ми се очертава голямо тортоправене Crazy

# 33
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Лора и Голди - видях, че сте от Бургас. Аз съм се обаждала в магазина на Алимко  в Бургас - казаха, че доста неща неща има. Има и бои и захарни теста и бяха любезни. Има и други момичета, които са пазарували от там.Ето линк към телефоните http://alimco-bg.com/bg/contacts

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Медунка, а ти ходила ли си до Алимко? Понеже аз работя в района и миналата седмица им търсих склада, но не успях да се ориентирам Embarassed Както и да е, в момента е наводнено тук и едва ли ще може да се отиде, но ми се искаше да знам в коя складова база са, защото в тази част на Индустриална няма нито табели, нито някакви номера Crazy
Иначе, аз имах проблем с Новаджел и накрая се съгласиха да ми продадат някои неща само, защото бях отишла в един студ с бебето на ръце /това миналата зима, може да са си променили отношението/. Не продавали без фактура, а фактура издавали само на фирми. Колкото и да се опитвах да ги убедя, че фактура може да се издаде и на физическо лице, не склониха и накрая ми казаха, че заради разхождането ми с бебе ще ми дадат нещата, а пък те някак щели да си оправдаят моите 20лв Rolling Eyes
Засега бои и формички си поръчах от cakesforyou, дойдоха за 4 дни, нагласила съм се още бои да си поръчам оттам. Дори смятах да питам за този избелител за захарно тесто, който предлагат в сайта, дали би избелил марципан Варна newsm78

# 35
  • Мнения: 1 965
момичета, къде е темичката за тортения семинар тази година?
ЕТО Я
silrai - не се заяждам с Блюто. Просто тя много държи да и обсъждам тортите детайлно. И понеже знам че няма да се обиди, и казвам какво АЗ не харесвам. това не значи че трябва да се съобразява с моето мнение.  Sunglasses твоят Маккуин е много хубав. Иска ми се да го изкритикувам малко, но не смея защото и на мен предстои други ден и идея си нямам как ще се справя. Малко ме е страх от тая торта, но ще видим какво ще се получи. Ще гоня по-закръглена форма от вашите, но дали ще я стигна......  Rolling Eyes
Албена - Много интересна композиция. Допадна ми.
Гали - замъкът е разкошен. Много детайли и весели цветове. Поздравления.
FRESA - Специален поздрав за майстора. Справил се е повече от блестящо. Направо си го назначавай за помощник-декоратор.
Шемет - мноУ ти благодаря за СЪпричастието . 2 от тортите отпаднаха, така че ще има място и за теб.  Mr. Green


# 36
  • София
  • Мнения: 2 658
Мерси, Ванче!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Медунка, а ти ходила ли си до Алимко? Понеже аз работя в района и миналата седмица им търсих склада, но не успях да се ориентирам Embarassed

На входа на базата има голям червен надпис - Сладова база, пада се в ляво, след сградата на ВиК. Там е и базата на Транспрес.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Хайде да мина с въпросите за днес.  Mr. Green
Недей да пестиш откъм фолио /за свежо съхранение/, защото ще ти остане залепнала торта по купата и ще рИвеш.
Ванче, икономията била майка на мизерията, няма да пестя от фолио, ще спестя от верото.  Mr. Green

Валерия, перличките ги залепвам само с вода, топя леко четка намокрена с вода, минавам по ръба на сърцето и натискам леко перличата.
Относно хранителния маркер, някой скоро беше писал в темата, че си е купил черен от Кадемлия около 7 лв. Иначе от on-line магазините извън БГ ги има доста по-евтини - около 1.5-2 паунда.
Благодаря ти!  Grinning
Ще си купя на края лепило за фигурки та да спра да ви питам кое как лепите.  Laughing
За маркерите ще поръчвам онлайн, но където и да търся черно просто няма, а като знам колко струват в действителност ръката ми упорито ще отказва да бръкне в портмонето, за да извади 7лв и да ги даде в магазина на Кадемлия.  Laughing

blueeye®, много сладка е тортичката, обаче ми изникна питане как се скрива ръба, който остава като е навита или тя като се притисне с формата и той се прибира някак.  Rolling Eyes
И сиропират ли се такива торти, все си мисля, че ще се накъса блата и крема Ганаш ли е?
Защо в различни рецепти за Ганаш-а пише или да се разбие до пухкавост крема или да не се разбива, вече се чудя дали изобщо правилно го правя, аз го разбивам и то си става като сметана с шоколад.

Дори смятах да питам за този избелител за захарно тесто, който предлагат в сайта, дали би избелил марципан Варна newsm78
И аз съм със същото питане, че само го слагам и го вадя от кошницата чудейки се ще ми влезне ли в употреба изобщо или не.
Също има една готова смес за айсинг и за нея големи размисли хвърлям, предвид че никога не съм работила с айсинг дали с нея ще ми е по-лесно или да си взема белтък на прах и да си го боря сама.
FRESA, адмирации за половинката ти!  Grinning
Гали, замъка е страхотен, от къде се снабдявате с такива кули посред зима.  Grinning
silrai, колата е супер. 
Пепи, питали не питали, на мен лично ми беше полезна и за трохите и за одеждите, благодаря!  Grinning
И оздравявай!  Grinning

# 39
  • Мнения: 186
Момичета, имам въпрос:
Искам да правя нещо като фарситура или желирано сладко. Какво трябва да има отдолу? Сметана, фондан, маслен крем, шоколадово тесто? Мисля да правя борд от ШТ, а горе да е това, за което говоря. Но ако е захарно тесто дали няма да се стопи от фарситурата или желето преди да стегне?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, имам въпрос:
Искам да правя нещо като фарситура или желирано сладко. Какво трябва да има отдолу? Сметана, фондан, маслен крем, шоколадово тесто? Мисля да правя борд от ШТ, а горе да е това, за което говоря. Но ако е захарно тесто дали няма да се стопи от фарситурата или желето преди да стегне?


Фарситурата е дружка и със захарно тесто и със сметана. За желе не мога да кажа. На повечето ми торти с езерца, реки и морета синьото е оцветена натурална фарситура (кристалина), като отдолу има подложка от бяло захарно тесто.... на том и джеритата отдолу е сметана.

# 41
  • Мнения: 1 271
Ванче, майтап си правя с теб  Joy Аз знам, че си и казваш право куме в очи, ама то така трябва и да бъде  Simple Smile
Абе критикувай бе, кво те спира, нали трябва да се виждат и недостатъците, нали все гоним съвършенсвото  Mr. Green Аз си ги знам грешките в Маккуйна, ама то е от бързане, че пак за кратко време го правих и нямаше как да се изпипват детайли.Айде оправдах се  Flutter А ти не се стряскай от тая кола, не е сложна, споко, прави се много лесно, само после декорацията ще ти се види малко повече време  Simple Smile
Айде чакам я с голямо нетърпение твоята   bouquet

Фреса, браво на Веско, страхотен моделаж ! Нека все така да ти помага!Поздрави-найстина се е справил перфектно  Grinning

# 42
  • Мнения: 186
Мерси, Пепи. Копирала съм си рецепта за домашно направена фарситура - желатин и царевичен сироп (който мисля да заменя с глюкоза). За това нещо и аз предполагах, че няма да навреди на захарно покритие, защото са на една основа, но за желираното сладко повече се двоумя, понеже натам ми клонят мераците Thinking Ама май и то няма да е проблем, нали е с голямо съдържание на захар? Сигурно не трябва да се прекалява с водата за желатина... Thinking Ще споделя резултата, като съм готова

# 43
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 451
Благодаря на всички за съветите за измазването и покритието!
Ще се опитам да спазя всичко, което ми казахте и се надявам, че ефекта ще е много по-добър!  Peace
Ванче, чакам се нетърпение да го видя твоето тесто! Наистина с писане трудно се обяснява  Joy друго си е с ръкомахане  hahaha Като цяло аз досега като съм го правила винаги ми е ставало. Понякога изобщо не се нуждае от пудра захар, достатъчно е само да го смеся с ММ, но последния път ми глътна доста пудра захар преди да го смеся! Въпреки това аз много го харесвам като резултата и като вкус!

Лора, Голди, в склада на Новажел, последния път много ме ядосха и повече няма да отида. Изобщо не искаха нищо да ми продадат, защото трябвало да имам фирма и да ми пуснат фактура! В "Алимко е по-добре. Имам ценорасписа от Женик, а ко ви интересува нещо , пишете ми на ЛС. Също така в понеделник ще пускам поръчка в този сайт http://www.cakesforyou.biz/index.php?cat=Spectral_Paste_Colouring, ако нещо си харесата пишете ми!

# 44
  • София
  • Мнения: 263
И аз пак в темичката- да ви следя и плакна очи.
Мога ли да разточвам захарно тесто между хартия за печене. А на повърхност , намазана с олио- да не го прецакам?
А бордюрите как ги правите така хубави- само практика ли е или има и някакъв трик? Да не би да е с шприц- но аз пробвах и тестото е много твърдо за да даде да се изтисква.

Общи условия

Активация на акаунт