Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 444
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Момичета по повод на  силиконовите форми за които писах в миналата тема някои момичета искаха да ги видят .Слагам албум да гти видите и който желае да му купя нека ми пише на лични до края на другата седмица най късно , за да мога да ги взема общо да не се разкарвам и да ви ги пусна наведнъж по пощата.

ето ги последните снимки от албума.
http://zechova.snimka.bg/cooking/kulinaren.141780.17431053

# 46
  • София
  • Мнения: 2 671
Silrai:заповядай

Fresa, заслужава си  smile3521

Всички сте направили прелестни торти!!!

# 47
  • гр.София
  • Мнения: 184
blueeye   bouquet за виртуалните уроци - много красив и лично за мен полезен блог

# 48
  • Мнения: 593
И аз се включвам в новата темичка.
За утре бях решила да правя торта - кола (евентуално някакво жалко подобие на Макуин  Mr. Green), но още дори и блатовете не съм ги започнала. В някаква дупка изпаднах и мерака ми се изпари  Confused .
А, да и на Торнадото-то съм им обидена.  hahaha  В петък си поръчах перлени прахчета и ми обещаха че в понеленик ще ги пуснат и във вторник ще са при мен, но все още ги няма. Ако и утре не дойдат хич и не ми трябват.  Crossing Arms
И последно... Моля, ако някоя от бургаските девойки ще ходи да пазарува в Алимко да ми вземе от испанската животинска сметана . Аз все още не мога да си подкарам колата. За подигравка станах.  ooooh!
Туй то от мен. Утре ако има торта за хвалба ще я покажа  Joy

# 49
  • Мнения: 1 491
Ехаааа, аз докато дойда и сте на 4-та стр, при това пълно с красоти  Wink

Кой изпорти работата с РД-то на мъжо? .... Ванче ти ли беше?  Laughing Ето я и тортата - 15 мин по часовник я правих  Blush




Иначе муса е ето този - . Горещо го препоръчвам, но за торта за лична консумация, защото е малко скъпичък. От Метро съм го купувала и смело заявявам, че е божествен на вкус  Wink

# 50
  • Габрово
  • Мнения: 316
Много ви благодаря, момичета, за хубавите думи. Не знаете колко много значат за мен. Hug
Моят мъж е много критичен към тортите, които правя и аз не смея много да ги показвам. Но като гледам първите си торти /преди 2-3 години/ се убеждавам, че с по-честото тортоправене и с опитът, който споделяте тук се получават по-красиви неща. Надявам се някой ден и аз да ви достигна.
Мога ли да разточвам захарно тесто между хартия за печене. А на повърхност , намазана с олио- да не го прецакам?
Аз съм разточвала с олио. Захарното тесто не се прецаква, но ако се боядисва върху него, боята не хваща хубаво. Най съм доволна от нишестето.
Вафлените фунийки случайно ги открих в Кауфланд, при сладоледите, но повдигнати нависоко.

# 51
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря на всички за коментарите  Hug
Откъде се появи тоя слон между героите или аз нещо бъркам?
    Да ти кажа честно и аз незнам  newsm78 ,като правих фигурките първия път,гледах снимки в "кухарка" и това слонче ми хареса. Направих го,стана хубавичко и го настаних и него при пуховците. То май трябваше да  има и кенгуру,обаче вече нямаше място върху тортата.

Разбира се, че има муслон - Слонбалон, както и малкото кенгурче Ру мама му Кенга, също Бухала и язовеца, Зайо, Йори, Тигър, Мечо Пух, Кристофър Робин  Mr. Green Mr. Green
_Гали, замъкът е впечатляваш  Peace FRESA, мъжО добре се е справил   Laughing   silrai, верно е, верно е  Mr. Green ама и при мен така, все от бързане, все няма време  Mr. Green   Valeria, крема не е Ганаш. просто разбих сметаната, заедно с втвърдител за сметана. после към нея добавих разбито масло. след това добавих разтопения шоколад  Peace аз сиропирам, но трябва много да се внимава, съвсем малко се сиропира. при ръбчето шпакловам/замазвам с крем и после с маслен крем заглаждам  Peace
dilu, недей така, че се изчервих  Blush   другото Блу, лека-полека влизаш в крачка, така, така  Mr. Green  Hug

# 52
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шемет - мноУ ти благодаря за СЪпричастието . 2 от тортите отпаднаха, така че ще има място и за теб.  Mr. Green

Хи хи много смешно ама аз съм на строителната площадка  pironi Banghead  и ще отстъпя мястото на другите Simple Smile


Честито на Пепи за спечеления конкурс на ксеркс!!! Браво Пепи!

Повече тук

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 2 057
И аз се записвам в новата тема. Онзи ден правих вече истинско шоколадово тесто - с глюкоза, захар и вода, не сам ос мед като преди. Правих едни фигури, но после ги развалих и пробвах пак роза. Честно казано, нещо не се получи както трябва. Според мен стана доста меко и ми беше трудно да го изтънявам и задържам в определена форма. Опитах да доумесвам и с пудра захар, но май стана по зле - пак меко, лепкаво, че и на вкус хруска... Явно както е казала Ванчето, с повече опити сам разбираш какво да промениш.

# 54
  • Мнения: 13
shemet_neveroiaten, синът ми просто се вълнува от тези неща-барабани,китари-има истинска детска електрическа китара и тези неща са му слабост.Да,като всяко дете гледа и детски филмчета,но би се зарадвал повече на нещо такова.Аз не моля да ми казвате стъпка по стъпка какво да правя,а просто да ме ориентирате в това какво мога  да използвам,защото нямам възможност да изчета всичко,които сте писали.Преди години много обичах да се занимавам с торти,фондани и прочие ,но тогава още нямаше толкова много неща.Никога не съм правила покритие на торта от фондан или както се нарича и затова съм затруднена,правила съм само фигурки.Завършила съм и художествена гимназия и мисля,че мисията ми не е невъзможна-едва ли ще получа блестящи резултати от първия път,но искам да опитам-все от някъде се започва.Все пак ще съм благодарна ако ми помогнете с някакви съвети.

# 55
  • Мнения: 1 965
Честито на Пепи за спечеления конкурс на ксеркс!!! Браво Пепи!
smile3501 smile3501 smile3501
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН ПЕПИНКО!!!
/Ама, естествено че ти ще спечелиш, след като не признаха и не приеха моята пиянска торта..../ Twisted Evil   Joy Joy Joy Joy Joy
sunny-n - разкошна роза. незнам какво не и харесваш. може би пъпката в центъра, нека има едно листче, навито около нея. а не да стои като топче. Иначе е страхотна.
Кой изпорти работата с РД-то на мъжо? .... Ванче ти ли беше?  
Мно`У ясно че аз! То, аз ако не ви уважа мъжовете, та кой???? Само дето нищо не разбрах от тортата, ама карай..... сигурно куриера се е загубил или  е забравил да ми я донесе.  hahaha И, къде ти е лилавия почерк???? Да не ти е свършил маркера???

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 14:57 от van444eto

# 56
  • Мнения: 156
Това е първата торта по поръчка ,която съм правила.Ех, ако знаете колко страх и напрежение беше докато я приготвя.Две вечери почти не съм спала от страх да не се издъня.Аз отказах на майката с мотив ,че правя само торти за вкъщи , но се оказа ,че няма откъде да поръча и детенцето щеше да остане без торта, така че в крайна сметка се съгласих. Получих сърцебиене/ това сериозно/, задушаване изпотяване.....абе сумати.....адреналин.Сега когато четете това сигурно ви е смешно, амасъм толкова притеснителен човек ,че чак ми идва да се #2gunfire

А това е тортата за РД на дъщеричката ми.Идеята съответно е крадена от Пепи.Пепи, благодаря ти още веднъж за помощта. Толкова нерви и по тази торта.Убедила съм се ,че човек когато най-много желае да направи нещо хубаво ,нещата сякаш точно тогава не се получават.
В крайна сметка съв почти доволна ,можеше и по -зле да бъде.


Пепи, честито и от мен!  bouquet

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 14:34 от Pavi

# 57
  • Мнения: 11
ПЕПИ помогни - как постигаш ярко червения цвят, какви бои ползваш.
Честито и от мен за спечеления конкурс smile3501 smile3501

# 58
  • Мнения: 634
Пепи,честито миела и от мен  bouquetЗаслужаваш  smile3501 smile3501 smile3501.................
Гали,много ми хареса замъкът браво на теб Hug Hug Hug ,толкова мчного орнаменти доставрътня е било ,но резултата е впечатляващ.
Виолет блу,да ти е жив и зрав мъжът .  bouquetСамо в Метро ли има такъв мус?Аз понеже правя много шоколадови торти та за това питам ,бих искала да го пробвам Peace
Суни ,добре са розити ,продължавай все така Peace
Пави ,наистина си е притеснение ,когато правиш торти за клиенти ,разбирам претисненията ти .Дали ще я одобрят и друге тем подобни мисли в главата ,но да ти кажа ,че няма как да не са доволни от тази красота   bouquetИ тортата с пух и компания е много оригинална Hug

# 59
  • Мнения: 202
Най-накрая прочетох всичко,много красоти,много нещо.шемет,не мога да не спомена твоето сърце,много ефектно.Рая,тортата с гроздето е много добра,особено ми хареса клонката,която обвива тортата.Краси-мира-тортата судоку е много добра,все ми се струва,че книга се прави много трудно.Нещо подочух за мазане на ръцете с глицерин,та разбрала,недоразбрала,се намазах и аз преди да меся тестото,боята се изми чудно,но не влияе ли на консистенцията на тестото-аз поне не забелязах.стаси76,с какво направи релефите на сърцата,много нежни.Панадила,как ги правите тия рози бе,хора,аз що не могаааааааа.Пепи,да е жив и здрав татко ти,много хубава торта.Дилу,рожденичката не е моя,за гумите на колата съм гледала от кухарка,с грайферче направено с нож и малки бонбонки вместо болтове ММФ е фондан от бонбони маршмелоу
Ванче,черното ШТ нЕмаше и капчица отгоре,даже мааааааалко побеля на места,но сухо ,сухо...ПРЕЛЕСТ - виж бялото се уби да се " поти" П.С и Микеланджело съм и Колумб взети заедно...и аз държа много на критики,ама немаааааааааа,така че за другия път да си знайш Mr. GreenФреса,на това клипче,дето го беше дала за забиване на сламките какво е това чудо,с което жената направи кантчето на най-долния етаж...МНого интересно,аз имам голям проблем да правя кантчета,нито лентичка равна мога да направя,нито "шнурче"а тая женичка направо си го "шприцова" с нещо.Ани,аз веднъж намазах последния блат с крем и отгоре се опитах да мажа с масло....Няма да ти казвам какво стана,не се и опитвай #CrazyМедунка,от кога му се каня на тоя девълс кейк,може ли на лични малко по -подробна информация.Блуай,веднага познах тортата на Димитрана,браво.Гали,с тоя замък,направо изби рибата.ееееее,Фреса,браво на мъжо предното стъкло е от прозорчето на кутията от куклата ,не знам какъв материал е,"не се папа".Пепи,хич нищо не разбрах за тоя стиропор newsm78.Виолетке,кви са тия торти за по 15 мин,бе дай ги насам
И да не е само спам,да ви почерпя за 70-годишния юбилей на моя татко.Дано да е жив,че както се казва,много здрави изпратихме... Mr. Green Ако някой си спомня моята миниатюрка,да ви кажа,че е стигнала благополучно до БГ,моят татко е ревал много горкия...Айде,да ви е сладко....

Общи условия

Активация на акаунт