Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 476
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 157
кога пък и на 4стр. стигнахте
Пепипърво да 4еститя макар на патерици РД на тетенцето,да е жив и здрав дълги години,тортата е просто страхотна.4естито за наградата.Благодаря за споделения опит  bouquet
Виолеткатаявно много слуша мъжлето,с малкия бонбон и торта му спретна.Да е жив и здрав
sunny-n,напълно съм съгласна с Ван4ето за розите
Шемет4е,беше ме питала за цветенцата ,но все забравям да ти отговоря Embarassedда с вайнер4е са,ако искаш ще потърся сайта от който го купих.Не мога да не отбележа колко ме впе4етли сърцето,браво,голяма красота.Успех със строежа Laughing
silrai,готина кола пак,а за червеното нямам думи,каква боя ползваш newsm78
Фреса,поздравления за помощника,страшно изпълнение
Гали,хубав замък,май и доста голям newsm78
blueeye,много идейно торте
сиси7510,мноого готина торта и на мен тигър4ето ми е фаворит
Албен4е,за теб какво ве4е да кажа незнам,толкова красотааа и в каки коли4ества,невероятна си
спирам,4е много дълго стана.още един спидерман от мен Mr. Green,снимката е с телефон.След ядовете с lazy town,за капак съм си забравила апарата в заведението Banghead,обещаха да го потърсят Praynig

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 15:06 от patriyani

# 61
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
Момиичета, имам нужда от малко помощ, утре ще правя тази торта с ягоди и френски крем: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.0 , въпроса ми е дали се сиропира блата или не, и дали е вкусна тортата, че не намерих отзиви? Предварително ви благодаря.

# 62
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ако искаш ще потърся сайта от който го купих.

Не търси нищо - имам комплекта но още не съм го пробвала, точно затова исках да знам дали са на ръка или с вейнъра - чудни са станали твоите.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Мерси за хубавите думи за розите. Мисълта ми беше, че ми тестото стана меко  и ми беше трудно да работя с него. А това по средата си беше листо, ама реших да го завия още малко и то взе, че съвсем се затвори и заприлича на голямо топче. Иначе съм си взела бележка от предния път още...

# 64
  • София
  • Мнения: 2 113
Panadila, и аз да кажа, че съм много впечатлена от розите ти!!! Определено на жълтата най личат цветовите нюанси и печели и моите овации:)

Ели, твоето фонтаче много ми допадна, особено пеперудите. Преди време правих една пеперуда, заради която доста се порових из снимките на реални такива, определено твоите са съвсем автентични (изключая извитите им антенки)

Пепи, поздрав за спечелилата торта!!! Дали трика с роклята няма да стане и с оризон + ммф моделирана основа?

Блу, много ефектна композиция! Вероятно ако розите бяха малко по-едри в посока височина, щяха да изпъкнат повече, но пък цветът им е върховен!

# 65
  • Мнения: 1 122
ПЕПИ честита награда!!! Много се радвам, ти я заслужаваш!  bouquet

iskrone предполагам ме питаш за малките сърца. Релефа правих с формички Patchwork Cutters. Peace

Pavi и двете торти са много сладки.

iskrone да е жив и здрав татко ти. HugБраво за миниатюрката, сигурно това е бил най-скъпия му подарък. Страшни вкусотийки показваш.  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 255
ПЕПИ честита награда!!! Много се радвам, ти я заслужаваш!  bouquet
Честито и от мен!
Аз кусури на тортите ви не намирам, всички много ми харедват и само си подбирам идей и за моите опити!
поздрави на всички

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, благодаря за поздравите  Hug

За неразбралите за стиропора- ето един линк. Само че аз преди да им правя полите си облепих стиропора с бял фондан. ПРИНЦЕСА

# 68
  • София
  • Мнения: 2 658
Пепи, честито и от мен! Може ли линк към спечелилата торта? Твоите всички заслужават да спечелят.   bouquet

# 69
  • Мнения: 27 524
Моля, ви, предполагам някъде го пише и ви задавам и аз този въпрос за найсти път, съжалявам, но нямам капка време да търся- метнах чаршафите, разточих кори като да покрия една спалня  Laughing Започвам цветенцата за украса, видях по клипчетата, че се мажат с нещо - вода, белтък на яйце, какво е? Благодаря ви много предварително и чакам  Hug

О, и още нещо - като сложа върху  амките втория етаж това какви рискове крие после при пренасянето - ще я караме в друга къща,по стръмни стълби.... да не я капичнем накрая, пързля ли се много така, кацнала на сламки?  Thinking

# 70
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Пак ми събрахте очите с красоти  Shocked
Пепи честита награда и да ти е жив и здрав татито   bouquet Бързо оздравяване  Hug и мерси за линка за принцесата /може да ми потрябва/!
Патриани, страхотно се справяш с марципан Варна /искаааам и ааааз- още ми стои предното в хладилника  Embarassed/.
iskrone да ти е жив и здрав таткото и с тез покозони вкусотии ми потекоха лигите  Blush
Pavi и аз като теб днес без малко да получа инфаркт  Wink /моето в рамките на майтапа/
FRESA и аз искам такъв помощник  Crossing Arms
Гали много хубав замък, а ако успея така да докарам принцесата ще  newsm68 newsm44
Еййй много торти още ще трябва да направя, че да ви стигна поне малко!
Не смея да изброявам повече, че да не пропусна някой /коментирам само последните 2 стр, че мозъка ми изтича с кърмата  Joy hahaha/
Та сега за моята днешна торта:
На племенника на мъжа ми се роди щерка на 14,02 та днес ги изписаха. Реших да им спретна тортичка за тази вечер за събирането /за жалост ние оставаме в къщи, че мъжо и щерката са болни/. Ами направих 2, за да не се изложа ....... и двете ги оставих готови вчера само да ги украся.
Направих си РМ2 /дотук добре/, обаче почнах да експериментирам цветове /работя и с бои за яйца  Blush все още/. Извадих тестото да разточвам покритието и гътнах едната чаша с боя  ooooh! после се оказа, че съм си отделила малко тесто за покритието и не ми стигна. Като го наложих върху тортата останаха дупки отстрани, почнах да лепя парчета, обаче стана кърпена работа. Имах хартисало тесто ММФ и спретнах една лента отстрани, лепнах я и поскрих кусурите. Няма да ви казвам как ми се взе душицата докато направя биберона и шишето  #Crazy Как ги правите тези фигури момичета ...?
За капак бебо се разрева, че гладен, а аз не можех да спра, че искаха тортата по навреме. Надписа ми се разпльока, та го махах и почнах наново. То си личи как ми е треперела ръката  Cry като съм го писала. На всичкото отгоре много късно прочетох /от Ванчето/ че не се слага крем отгоре на тортата и тогава маслен. Обаче пак се получи  newsm78 и на предната торта се получи  newsm78
Откраднах си идейката за биберона, шишето и дрънкалката от сайта Райчето   Embarassed
Специално благодаря на ani_d за виртуалните съвети и помощ  Hug  bouquet
Другата торта още стои неукрасена ....
Ето какво ме измъчи и като за новата тема да не ми епразен поста  Wink


ПП Малеее, половин час го пиша тоя пост  #Crazy и какъв дълъъъг стана  Blush извинете ме  Praynig

# 71
  • Габрово
  • Мнения: 316
Моля, ви, предполагам някъде го пише и ви задавам и аз този въпрос за найсти път, съжалявам, но нямам капка време да търся- метнах чаршафите, разточих кори като да покрия една спалня  Laughing Започвам цветенцата за украса, видях по клипчетата, че се мажат с нещо - вода, белтък на яйце, какво е? Благодаря ви много предварително и чакам  Hug

О, и още нещо - като сложа върху  амките втория етаж това какви рискове крие после при пренасянето - ще я караме в друга къща,по стръмни стълби.... да не я капичнем накрая, пързля ли се много така, кацнала на сламки?  Thinking
С вода става, или с кашичка от захарното тесто

# 72
  • Мнения: 1 173
Блонди те сламките не трябва да са по-високи от височината на първия етаж , иначе че ти надигат втория и ще има разстояние между етажите . Ако искаш сложи малко маслен крем под подложката на 2рия етаж , за да залепне към първия . С пренасянето ще внимаваш - без резки завоя и си я носи на ръце  Wink .
 За да скриеш разстоянието между етажите сложи някакъв борд - лентичка ,фитилче ...
Дими разбира се че става и с оризон . Няма да е толкова леко като стериопора , но и няма да е толкова тежко като от ММ. Елмо е райс сириъл , покрит с ММФ . http://raya1979.multiply.com/photos/album/1/1#photo=55
Искре това руло си ми го обещала  Mr. Green ...ЧРД ( юбилей) на баща ти - да ти е жив и здрав   bouquet . Много се радвам че мини тортичката е пристигнала без проблеми и си зарадвала баща си  Hug

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 18:53 от raya_рая

# 73
  • Мнения: 1 491
Блонди ако имаш възможност ги пренеси поотделно и на место "сглоби" вторият етаж. Така няма да рискуваш неприятна изненада  Peace

Пепи ЧЕСТИТО!!!!

Албенче не знам дали го има другаде този мус и въобще продуктите на тази марка. Аз и за това казах, че от Метро го купих. Но в действителност цената му е повече от красива. Помня, че като го купувахме мъжът ми гледаше много лошо и намусено и каза, че ако го използвам за торта, която ще излезе от къщи, повече никакво угаждане на прищявките  Laughing  За това ако го си купуваш, за да го пробваш, нека си бъде за торта за вас си. Освен тъмен (натурален) мус, имаше и млечен и бял. Предполагам, че те са също толкова вкусни  Wink

Аааааа, iskrone веднага ти обяснявам каква е тази торта за 15 мин  Mr. Green 2 готови платки, изрязани по ринга за тортата. Въпросният мус - пакета е 800 гр, който се разбива с 1 л прясно мляко в продължение на 5-8 мин. Платка едно на дъното на ринга напоена с чист бейлис, половината мус, платка две отново напоена с бейлис, останалият мус. В хладилника да стегне най-малко 2-3 часа. Единственият недостатък на този мус е, че трябва задължително така във форма да се "налива" на тортата, защото първоначално е малко по-течен от стандартният крем и ако няма какво да го държи между блатовете, няма и да остане там.

И наистина, който има възможност и има желание може да го пробва този мус, страхотен е. Дори в чашки като кремче става "убиец". Та по този повод М_е_г_и, аз се радвам, че каза за продуктите на Швартау във Фантастикото  Peace  Просто брат ми си идва в края на месеца и ми каза, че половината куфар му е празен и мога да го запълня, а това са си 10 кг и сега усилено пълня  hahaha

# 74
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви много, момичета, ей го на първото ми нескопосано произведение, но може с времето да стана по-умела, знам ли, доста трудно се оказа всичко, да не ви обяснявам в кухнята ми каква бобма е паднала  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт