Декларацията за напускане на страната

  • 141 905
  • 786
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 274
Блазе ви, не мога да не ви завидя!  Sad
Кажи им да вземат да звъннат на оня ***льо в нашето Посолство и да му кажат, че нищо не става от него!  Close

# 571
  • Мнения: 6 274
Момичета, направо ми иде да ревна или да убия някого, не знам кое точно да направя!!!
Похарчих сума ти пари, сега звънях във Външно, които ме прехвърлиха към Консулска служба, които пък към Дирекция.....  Close
И всичките казват, че не можело, трябвали двама родители!
Казвма им, че моя приятелка е извадила и Посолството ни в Испания вадят, защото Закона е такъв, те ми казват, че....... всеки си имал различна практика! Shocked  ooooh! #2gunfire
Какво да направя, кажете ми, моля ви???  Cry

# 572
  • Мнения: 7 325
За съжаление Джули, да се бориш срещу родната бюрокрация е кауза пердида. При тях въпроса не е ( ако може ) а ( ако искам ). Това което можеш да направиш е пасаван ( няма как да ти го откажат ) и да извадите ЛК в България когато си идете на ваканция.
Съжалявам много за това което ти се случва, главата ми не го побира как се нарушава закона и правата с тъпото оправдание - различна практика.

# 573
  • Мнения: 6 274
За съжаление Джули, да се бориш срещу родната бюрокрация е кауза пердида. При тях въпроса не е ( ако може ) а ( ако искам ). Това което можеш да направиш е пасаван ( няма как да ти го откажат ) и да извадите ЛК в България когато си идете на ваканция.
Съжалявам много за това което ти се случва, главата ми не го побира как се нарушава закона и правата с тъпото оправдание - различна практика.

Няма вариант за пътуване до България.
В проклет омагьосан кръг сме!  ooooh!

# 574
  • Мнения: 2 849
Джули, напиши официално писмо до МВнР и МВР, с копие до Агенцията за закрила на детето и Омбудсмана. Опиши слу4ая, цитирай ЗБДС и поискай да приложат закона.
Не се отказвай! Никой няма право да нарушава правата на твоето дете.

От страницата на МВР:

Ред за подаване на заявление за издаване на първа лична карта на лица навършили 14 г., но ненавършили 18 г.
http://www.mvr.bg/Guide/BDS/red_podavane_zaiavlenia_14god.htm

Ред за подаване на заявление за издаване на паспорт на лица до 18г.
http://www.mvr.bg/Guide/BDS/red_podavane_zaivlenia_18god.htm

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 15:26 от zon

# 575
  • Мнения: 6 274
Джули, напиши официално писмо до МВнР и МВР, с копие до Агенцията за закрила на детето и Омбудсмана. Опиши слу4ая, цитирай ЗБДС и поискай да приложат закона.
Не се отказвай! Никой няма право да нарушава правата на твоето дете.

Кажи ми коя част точно да цитирам, моля те?

# 576
  • Мнения: 2 849
ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ


Чл. 31а. (Нов - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Заявлението за издаване на лична
карта се подава лично.
(2) Заявлението за издаване на лична карта на непълнолетни и на поставени
под запрещение лица се подава лично и в присъствието на родител, настойник или
попечител, който полага подпис в заявлението.

От страницата на МВР закона във pdf формат: http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/zakoni.htm

Виж за сравнение 4лен 45 (1), какъв е реда за издаване на паспорт, където е необходимо присъствието и на двамата родители, или заместващо нот.заверено пълномощно / съд.решение.

Джули, извади адресите от Интернет, ако има6 затруднения за инфо ме питай да търся и аз.


Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 15:49 от zon

# 577
  • Мнения: 6 274
ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ


Чл. 31а. (Нов - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Заявлението за издаване на лична
карта се подава лично.
(2) Заявлението за издаване на лична карта на непълнолетни и на поставени
под запрещение лица се подава лично и в присъствието на родител, настойник или
попечител, който полага подпис в заявлението.

От страницата на МВР закона във pdf формат: http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/zakoni.htm


Много ти благодаря, много!  Hug  bouquet

# 578
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Джуличка цитирай и посолството в Стокхолм, абсурдно е при вас да са толкова малоумни. В крайна сметка документите се вадят от МВР, а МВнР са само тип пощенска кутия в случая.

Бори и не се предавай  bouquet

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 6 052
Това, за което и аз се сещам, е да поискаш да мотивират отказа си писмено, с име и подпис на съответния служител, който е отказал. След това чрез тях да подадеш жалба до Административния съд. Това е краен вариант, разбира се, но го имай предвид.
Ако откажат да напишат, тогава подаваш ти писмено искане и чакаш отговор в срок 1 месец. Ако такъв не дойде, счита се за мълчалив отказ, който отново можеш да обжалваш пред съда.

# 580
  • Мнения: 1
Дъщеря ми ще пътува до Гърция с трето лице. Декларация- съгласие от 2012 година важи ли за напускане на страната през 2013, защото не мога да извадя нова, тъи като Съпругат ми е в чужбина.

# 581
  • Мнения: 791
Дъщеря ми ще пътува до Гърция с трето лице. Декларация- съгласие от 2012 година важи ли за напускане на страната през 2013, защото не мога да извадя нова, тъи като Съпругат ми е в чужбина.

Аз смятам, че ако в декларацията не е определен някакъв срок, важи безсрочно и децата могат да излизат с нея.  Поне не съм виждала законов текст за валидност.


 

# 582
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз пък смятам, че много зависи как е написана точно декларацията и принципно споерд мен ако не е написан изричен срок могат да кажат, че важи 6 м.
В чужбина декларации могат да се заверят в всяко посолтво на България.

# 583
  • Мнения: 7 325
Преди 6-7 години, когато имах притеснения за безсрочна декларация, адвокатите ме убеждаваха че няма ли упоменат срок важи в рамките на календарната година. Къде е истината обаче ..... май в служителя през който ще мине.

# 584
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да много зависи при кого, на коя граница и т.н., най добре е да се провери дали е упоменато избощо този трети човек в декларацията.

Общи условия

Активация на акаунт