Отговори
# 45
  • Мнения: 123
 Grinning Здравейте !

Интересува ме мога ли да замразя във фризера яйце?

Правя сладки с 3 жълтъка и ми омръзна всеки път да правя и целувки с трите белтъка...Та може ли да сложа белтъците във фризера?

# 46
  • Мнения: 22 867
Дядо хаджия, благодаря за разясненията.  bouquet Както и да му викат - все е вкусотия, всичките са вкусни! Heart Eyes

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Grinning Здравейте !

Интересува ме мога ли да замразя във фризера яйце?

Правя сладки с 3 жълтъка и ми омръзна всеки път да правя и целувки с трите белтъка...Та може ли да сложа белтъците във фризера?
Да може. Ако яйцето е цяло и с черупката , просто му се напуква от замръзването черупката. После не стават само за варене яйцта и по трудно се делят белтъци от жълтъци(защото черупката е напукана).А само белтъци можеш да замразиш в купичка или в торбичка за фризер и после да си ги размразиш.Размразяваш на стайна температура .

# 48
  • София
  • Мнения: 7 987
Grinning Здравейте !

Интересува ме мога ли да замразя във фризера яйце?

Правя сладки с 3 жълтъка и ми омръзна всеки път да правя и целувки с трите белтъка...Та може ли да сложа белтъците във фризера?

Ами прави тогава омлет или пък кексове само с белтък. Пък ако месиш тесто я за хляб я за пица притуряй и там.

# 49
  • Мнения: 1 777
Grinning Здравейте !

Интересува ме мога ли да замразя във фризера яйце?

Правя сладки с 3 жълтъка и ми омръзна всеки път да правя и целувки с трите белтъка...Та може ли да сложа белтъците във фризера?
Можеш да направиш ето това http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg124768.html#msg124768

# 50
  • Мнения: 1 236

Искам да направя нещо подобно - на дъното на тавата - 2-3 кори за баница, отгоре - картофено пюре, след това запържена кайма и отново кори.

направи обикновен пай с месо: (може и индивидуално в гювечета), със или без да слагаш долна кора от тесто (може и само с горна)

- слагаш дебел пласт запържена кайма (или сготвено месо в сос, може да се добавят лук, грах, моркови),
-затваряш съдинката (тава, йена или гювече) с пласт многолистно тесто Белла - горният пласт тесто се прилепва отгоре към ръба на тавата с притискане.
-печеш. После като сервираш порцията я гарнираш с картофено пюре  Peace

# 51
  • Мнения: 1 111
да не ви и търва, пък и да питам нещо за сиропираните сладкиши тип баклава и баница....Правих сиропирана баница онзи ден, която този път взе че стана, ама не ми стана ясно едно, защо горния слой ми остана сух, че се наложи да обърна баницата  и наопаки,за да попие сироп..../понякога така суха ми остава баклавата отгоре/...Баницата я сиропирах като тя беше  студена, а сиропа топъл, а после задуших...и понеже бързо си "изпи" сиропа се наложи да долея още сироп...

# 52
  • Мнения: 11 607
Благодаря ви, момичета и Хаджи за топлите думи......Мастерче, Стоева, Хаджи......благодарско!

Напарвих огретена по рецептата на Аелис - много вкусно стана, с известна вариация от моя страна де, но всичко се изяде......

Стоева, Ревльо ако продължи в този дух, без да искам ще се включа в диетната тема за лечебния глад....А и кърма трябва да има....Въобще...Вярно е това дето е казал народа - Раната прави борбата......

И да питам...Не съм правила никога целувки, но сега имам 5 белтъка останали от фрикасето....Давайте идеи как се правят целувки!

# 53
  • Мнения: 22 867

И да питам...Не съм правила никога целувки, но сега имам 5 белтъка останали от фрикасето....Давайте идеи как се правят целувки!

Маме, разцелувай малчо и от мен!   bouquet Ето ти забравените сладки на Котка, много са вкусни! Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз скоро ги правих - наистина са хубави  Peace
Макар че не ми се изпекоха както е по рецепта, та си ги пекох на 100 гр. като целувки.
И ми залепнаха за хартията ... малко се поизложих, но пък бяха вкусни  Laughing

# 55
  • Мнения: 182
labrex ако не се лъжа преди няколко дни предложи на една съфорумка рецепта за пилешки хапки мариновани в майонеза.Моля те не се сещам сега в коя тема беше тази рецепта,ако може пак да я пуснеш.
Предварително ти благодаря.

# 56
  • Мнения: 22 867
labrex ако не се лъжа преди няколко дни предложи на една съфорумка рецепта за пилешки хапки мариновани в майонеза.Моля те не се сещам сега в коя тема беше тази рецепта,ако може пак да я пуснеш.
Предварително ти благодаря.


davidova, мисля, че имаш предвид рецептата за кюфтета от кълцано пилешко. newsm78 А месо, пилешко или свинско правя с майонеза по тая рецепта, вкусно е. Ако имаш нужда от превод, пиши!  bouquet

# 57
  • Мнения: 123

  bouquet  Благодаря на дядо хаджия  ,LeoVita  и Pety Hug

Ще изпробвам рецептите с белтъци  Grinning

# 58
  • France
  • Мнения: 726
Сложих тел. език в тенджерата под налягане, с даф. лист, бахар и бял пипер. А сол да слагам ли?

# 59
  • Мнения: 182
labrex, не е това рецептата.Тази която търся е пилешко месо объркано с майонеза и още нещо, престоява известно време в хладилника и след това гребваш с лъжица и пържиш в загрята мазнина.Дано да се сетиш.

Общи условия

Активация на акаунт