ЕПИЛЕПСИЯ - ТЕМА 11

  • 39 765
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 382
Мариса много майки тук са при Литвиненко,кои доволни,кои недоволни.Аз съм от тези от които съм страшно доволна от Литвиненко той ни стопира пристъпите,по всяко време мога да го потърся ако имаме проблем.Аз също съм лежала в педиатрията но там персонала се държеше с мен много добре,по едно време бяхме абонирани през месец в болницата и то не 4 дена а всеки път по 2 седмици.
За лудата сестра която приготвя шапката за еег-то наистина е злобна и скандална,но и аз не и останах длъжна,вече почти година аз си правя еег-тата при Попова там е тихо и спокойно и тя му хваща и в трите фази будно,задремващо и сънено състояние.Литвиненко наистина си е малко серт и ако не му харесва нещо си казва право в очите,но е много добър човек и лекар.Да работи с здравна каса с направление код 17 или 54 прегледа не се плаща говорим за поликлиниката,еег-то се плаща и е 40 лв.Така е навсякаде се плаща аз като тръгнапо прегледи ми трябват за еег-45лв при Попова,чернодробни,нива на конвулекс и топиракс 40 лв в клиниката на Свинаров,ами пътните храната стъпва ми на 400 лв,тази схема я практикуваме вече 3 години да плащаме,но мен не ме бърка само  детенцето ми да се оправи.
[/quotе/]
Обясни ми сега тези три фази на ЕЕГ- приспиват ли го детето? А при Маги ЕЕГ бяха в будно състояние. Къде правите сега ЕЕГ, а другите изследвания- не са ми известни тези клиники, нито пък тази д-р Попова. Там с предварително записване ли е? Откога започнахте да следите нивата на Конвулекс?
А Литвиненко няма ли нищо против, че правите ЕЕГ на друго място?

# 61
  • Мнения: 382
Сетих се и друго. Имаме час за 9 март при Литвиненко, но сме първа резерва. Казаха ми да се обадя на 8 март, за да потвърдят дали ни е сигурен прегледа. На нас 8 март ни е късно- трябва да се организираме, да си намеря заместник за работа, ние сме от далеч и т.н. Имате ли представа дали резервите минават на преглед или ще ни дадат друга дата?
Колко време продължава прегледа на Литвиненко, отговаря ли на въпроси?
Някой правил ли е ЕЕГ при доц. Колев в Свети Наум?
Извинявам се за многото въпроси, но просто се събраха много питания и не знам към кого да се обърна.
Пожелавам на всички мами дечицата ви да се оправят бързо и да няма сълзи в очите ви, да срещате само добри хора и да си помагате.

Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 09:31 от мариса

# 62
  • Мнения: 3 540
Мариса детенцето ви е малко, и не може къде да е да се прави ЕЕГ.
Доц. Пенчо Колев ,работи в ,,Свети Наум " и със големи пациенти!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Мариса аз ще ти отговоря на въпросите, някой вече са ти писали и са ти отговорили на някой неща, но явно си доста объркана и не можеш да ни разбереш. Искам първо да те помоля да смекчиш тона си към нас в постовете си, всички сме минали през това което минаваш ти, а да не говорим че има майки като мен на които децата им са с тежки увреждания и сме изтърпявали много по тежки моменти от това което преживяваш ти. Напълно те разбираме какво ти е, но и ти ни разбери че не можем да сме по 24 часа в темата да отговаряме на всичко, ние пак пишем но когато можем.

За въпросите ти, направо ще копирам какво си писала и ще ти отговарям:
Цитат
Не знам при доц. Божинова ли да ходим?
-това е твое решение дали да ходите при нея, има родители които първо са били при Литвиненко, а после са се прехвърляли при Божинова, това е въпрос на различни мнения и родителите сами преценяват при кой лекар ще отидат.
Цитат
А някъде ми попадна, че ЕПИ пристъпи се получавали при някакви нарушения на обмяната. Да знаете нещо? И още - получава ли се изоставане в интелектуалното развитие?
- не всички пристъпи се дължат при нарушение в обмяната на веществата, а за да имате такива предположения за диагноза, на лице са и много други признаци, а и пристъпите нямаше да спрат веднага от конвулекса, ако има подозрения за такова заболяване само един лекар може да каже, в случая ние не сме такива. За изоставане е трудно да се говори при вас, при условие че пристъпите са овладяни на време, да се надяваме че няма да имате такъв проблем.
Цитат
Обясни ми сега тези три фази на ЕЕГ- приспиват ли го детето? А при Маги ЕЕГ бяха в будно състояние. Къде правите сега ЕЕГ, а другите изследвания- не са ми известни тези клиники, нито пък тази д-р Попова. Там с предварително записване ли е? Откога започнахте да следите нивата на Конвулекс?
А Литвиненко няма ли нищо против, че правите ЕЕГ на друго място?
-Според тези фази на съня се прави хубавото еег и се определя дали има проблем, може да има гърчова активност само в будно състояние, може да е обратното в будно да няма проблем, но при настъпване на съня да се появи нещо, затова е хубаво еег-то да се прави най малко 15-20 мин., а в поликлиниката на педиатрията ги претупват за 5 мин, и в повечето случай резултатите са нереални. Затова и при става така че имате две коренно различни еег-та, детето трябва да е спокойно и да стои мирно, ако то реве и се върти няма как да стане еег-то точно. Има лекари които предлагат да се упои детето, това ако родителя разреши. Повечето правим еег-та при Др. Попова, ако искаш координати Ема-диди може да ти даде, това е личен избор родителя къде ще прави еег не смятам че Литвиненко кой знае колко ще се засегне. За другите изследвания, всеки месец в началото искаш от личния направления за биохимия, за да се следят чернодробните ензими АСАТ и АЛАТ да нямат големи изменения от приемането на конвулекс, това рядко се случва, но има случай на завишени стойности. Серумното ниво на валпроват (конвулекс) в кръвта също трябва да се следи, не знам дали в Бургас правят такива изследвания трябва да попиташ.
Цитат
Колко време продължава прегледа на Литвиненко, отговаря ли на въпроси?
- зависи за какво си, и какво е състоянието на детето може да продължи 15 мин., може и 40. Да отговаря. Но наистина ако въпросите са сериозни и имат смисъл, защото има и такива дето го питат само глупости.
Цитат
Някой правил ли е ЕЕГ при доц. Колев в Свети Наум?
-този не съм го чувала, а и никой не е писал за него в темите.
Цитат
Имате ли представа дали резервите минават на преглед или ще ни дадат друга дата?
-има вариант да отидете и да чакате докато минат всички записани с час, но за това се обадете и питайте, до сега никой не е споменавал че процедират вече с резерви, а смятам и че това е нереално, защото може някой да не отиде и да не си отмени часът, както беше станало последния път като ходихме.

Надявам се да съм ти отговорила задоволително, ако нещо съм пропуснала пиши ще ти отговорим.

Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 10:30 от siqna.muk

# 64
  • Мнения: 382
Мили мами, не съм искала да обидя никого. Не мисля, че тонът ми е бил груб или язвителен. Но ако все пак някого съм засегнала, моля за извинение. Знам, siqna.muk, че има мами, които са преживели много тежки моменти, с очите си видях в Неврологията и съм плакала заедно с тях. От никого не съм искала да стои по 24 часа на компа, пиша, когато мога, а чакам отговор, когато има.
Vanq 66, за този доцент Колев научих от доц. Божинова- тя ми каза, че може да се направи ЕЕГ при него и след това да се уговорим с нея евентуално за прием. Но на нас "Св. Наум" май ни идва доста далеч.
Та ще бъда благодарарна, ако Ема-диди ми даде координати на д-р Попова и да ми обясни, когато има възможност къде се намира- дано да е близо до Педиатрията.
А за прегледа- наистина така сме записани, така ми казаха по телефона- първа резерва сте, обадете се на 8 март да ви потвърдим прегледа. Затова и ви попитах дали има такава практика за резерви. Една от сетрите в Неврологията- Румяна Спасова /страхотен човек/, ми каза, че Литвиненко не връщал никого, но все пак вие сте хората с опит и затова се обърнах към вас.
И пак с това завършвам- извинявам се на всички, които неволно съм обидила.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 272
мариса наистина Руми Спасова е много готина спор няма, аз ще те посъветвам друго, утре към 10 примерно по добре се обади в отделението и помоли да те свържат с Литвиненко и направо говори с него дали ще ви приеме. И ако каже че ще ви приеме отивате и чакате, не вярвам да ви върне. А за Др. Попова е много близко кабинета и до поликлиниката, но Еми ще напише точния адрес, не че аз го нямам но нямам време да го търся.

А да ви се похваля, снощи Иренка гушка Павчи и той нещо се разрева, а Иренка като кака го по тупваше по рамото да го успокоява. Heart Eyes Laughing

# 66
  • Мнения: 1 040
Здравей Мариса аз също много харесвам Спасова благодарение на нея и на старшата Тони прекарвах по-леко в педиатрията.
Сиянка много точно ти е отговорила на въпросите,Знаеш ли когато и аз се лутах като теб в форума  и плахо писах в тази тема първа ми подаде ръка Ванчето,тука пак ще се повторя но си оставаме определени майки които пишат и отговарят на новодошлите,макар да е дъвчено стотици пъти всеки пише докато имат проблем и след това ни вест ни кост,знаем колко си притеснена та нали и ние сме минали по този път има майки които децата им са с тежки увреждания и се борят и радват и на най малкото подобрение на детенцетоТърпение и Воля е препоръката ми с магическа пръчка от раз не става с квото можем ще ти помагаме и подкрепяме.Значи Попова се намира на диагонално дясно от педиатрията ето ти на елетронната карта: http://www.bgmaps.com/map.aspx?city=sofia&tip=1  с кръгче е отбелязано медецински център там се намира медецински център Санус 2000 на 2 етаж,еегто струва 45 лв при доктор Попова-0885586072 виж колко е близо поликлиниката и педиатрията и те са отбелязани с кръстче и по-лесно ще се ориентираш,надявам се да съм ти помогнала.

# 67
  • Мнения: 244
Здравей Мариса, Емчето много добре ти е обяснила къде е мед. център Санус и д-р Попова. И ние само там вече си правим ЕЕГ-тата, много е по-спокойно и докторката е добра. Дано всичко мине и положението да е по-добро, отколкото са ти го представили в Бургас. Аз да ти кажа първия път, когато синът ми направи "лошо" ЕЕГ, бяхме в отделението на Литвиненко и така ме уплашиха, такъв стрес изживях и само майките в този форум ми помогнаха да се съвзема, така че пак им казвам : Благодаря Ви, помагайте! Така че чети всичко и си събирай внимателно всичката информация която получаваш и от тук и от докторите и така ще се ориентираш по-добре. Относно прегледите при Литвиненко, той преглежда докато има хора в коридора и никога никой не е върнал.

# 68
  • Мнения: 127
Здравейте, мамчета!
Радвам се за всички дечица, които нямат проблеми и напредват с развитието си Grinning
Пожелавам кураж на останалите Peace
Моите дивачета са добре. Момчилчо е много нервен, неспокоен и заспива много трудно... Предполагам, че серумното ниво на валпр. кис. не е в норма. трябва да го изследваме, но вземането на кръв е голяма трагедия... Може би следващата седмица (ако издържа жива до тогава...).
Моля за помощ майчетата от Варна - имаме среща с един пловдивски лекар там и ми се иска преди това да направим ЕЕГ. Къде може да стане това в събота следобед, или неделя преди обяд във Варна? Благодаря Simple Smile
Поздрави Hug


И аз мисля като Ваня, че трудно ще намерите кой да ви направи ЕЕГ във Варна през уикенда. Ние сме говорили с д-р Генева в клиника Европа, но се оказа, че тя не прави ЕЕГ, каквото Литвиненко искаше. А знам, че има и някаква д-р Куманова (която м/у другото идвала от Силистра и ви е близо), която прави ЕЕГ-та на деца в МЦ Младост в пт. следобед. Ако се интересуваш мога да ти дам телефони и на двете места.

# 69
  • Мнения: 631
момичета и момчета моля ви просветлете ме ако някой знае какво е това "синдром на ESES" питам  за Владко от епикризата му в Св.Наум пише че било обръждано ЕSES но липсвала пароксизмална активност и затова нямало ЕSES и този синдром е отхвърлен но все пак някой знае ли какво е това

# 70
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте, искам да ви опиша едно състояние, и вие да предположите, дали може да става дума за пристъп. Виждала съм голям пристъп, но в случая става дума за дете на 7 годинки, което е легнало на чина, започнало е да диша тежко, всякаш му е трудно да диша и не е отговаряло на повикванията на госпожата, било е видимо неадекватно, и нереагиращо, след известно време е преминало състоянието, и е казало, че го боли главичката. Имаме предположения, че детето има диагноза епилепсия, но понеже има и други проблеми покрай него, не може класната да разговаря по-конкретно с него какво се случва. Питам ви, защото съм уплашена от реакциите на сестрата, по някаква неизвестна за мен причина е искала да тъпче хапче парацетамол в устата му, аз знам, че не бива нищо да попада в устата му в такъв момент. И понеже и майката извикана на място, не е реагирала уплашено, а казала, че щом детето е вече добре, няма смисъл да си го прибира, отказала е всякакъв коментар, и е искала даже да го остави и да си тръгне. Детето само си е събрало багажа и е поискало да си тръгне. Аз съм друг сорт човек, бих се притеснявала много, дори и за установеното заболяване на детето ми. От години моя син има нощни задавяния, което не ми пречи предната нощ да треперя докато кашля и се чудя дали успява да диша и дали не е отишло в белия му дроб. Отклонението ми е, за да обясня, защо ме изненада поведението на тази жена. Все пак се тревожа за това детенце....и то много.

# 71
  • Мнения: 474
Иги здравей не  мога да кажа със   сигурност но при моят син  са се случвали такива неща каквито описваш.Той също ми е казвал после че го боли главичката и че му се вие свят а  ние поставена диагноза епи.А колкото до реакцията на медицинската сестра просто думи нямам. За майката също няма да коментирам нищо само ще кажа че при такива моменти винаги съм го прибирала от училище а и учителите много добре знаят за диагнозата.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 262
Стоя и си мисля тука, и не мога да повярвам просто какво се случва, майката упорито се бори това детенце да стои от сутрин до вечер там, в училище, ама не разбирам, тя самата сеща ли се, че може да пострада това дете, много ми е мъчно за него, днес пак го гледах, макар да имаме много проблеми с него, не е този случай проблема, той е детенце, и ние възрастните носим грижа за него. Не го разбирам понякога този свят. Ако сестрата днес не я беше спряла госпожата, а тя го е направила от страх, а не от знание и беше му натикала този хап в гърлото, какво ли щях да ви пиша сега? Защо тази майка не обясни какво се случва, какво да чакат, как да реагират? Простете ми, малко се увлякох и започнах да си задавам риторични въпроси.

# 73
  • Мнения: 474
И моят син стои през целият ден в училище но учи по специална програма всички учители и медицинската сестра имат необходимите документи и са запознати с тези деца а те тук при нас за съжаление са твърде много но и при нас има родители които отричат че децата им имат проблем и се опитват всячески да ги прикриват е такива работи аз не ги разбирам -

# 74
  • Мнения: 59
Момичета здравейте  туй като прекарах много тежка година 2009 особено януари и февруари и двете ми деца прекараха много тежки пневмонии следствие на което и гърчове от тук бяха категорични че е ЕПИ така отидох и в Плевен че нали е по близо и там така ми казаха.Ама аз нали съм си патила се вдигнах и отидох при Литвиненко той като видя ЕЕГ скенери и др. бе ще категоричен че на децата им няма нищо.Т да си дойда на думата понеже ми бяха изписали(Фенобербитал) не знам даже дали и така се пише правилно в плевен ми казаха да си взема за всеки случай DIAZEPAM.това лекарство изобщо не съм го използвала и е грехота да го изхвърля като знам и колко трудно го намерих ако има някой нужда от него да ни пиши да го изпратя.
Извинявай те за това дълго и объркващо може би обяснение

Общи условия

Активация на акаунт