СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 050
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 171
Понеже никога не сме били клиенти на Глобул и нямам представа, искам да попитам тези, които са подписвали някакъв договор - искат ли лична карта или подписват на доверие?

Искали са ми лична карта и са правили фотокопие при подписването на договора.

# 571
  • София
  • Мнения: 1 739
   Е,не е само Глобул.Какво ще кажете за ЧЕЗ?Получих такова писмо ,адресирано до бившия ми свекър.Почина през 2000г,но през 2009 е навъртял сметка от 60лв,на електромера на къщата си,която е разрушена от него и на чието място той започна нов строеж две години преди да почине.Строежа е замразен на ниво последна плоча.Обясних им,че инкасатора е надписал в неприключена партида/вероятно/,но са предали задължението на фирма за издирване на неизрядни платци.Наследника е с неизвестен адрес.

# 572
  • Мнения: 46 488

Искали са ми лична карта и са правили фотокопие при подписването на договора.

Благодаря Simple Smile

# 573
  • Мнения: 1 520
МОНИТОР 15 АПРИЛ 2008

БЕЗ КОПИЯ НА ЛИЧНИТЕ КАРТИ ПРИ ДОГОВОР ЗА GSM

Комисията за защита на личните данни забрани копирането на личните карти на клиенти при подписване на договор с мобилен оператор. Органът изпрати предписания до магазините и представителствата на GSM операторите да прекратят практиката с преснемането на личните данни до месец.
Освен че трябва да спрат да копират личните карти на клиентите си, мобилните оператори трябва ги питат дали са съгласни данните им да бъдат разкрити на получатели или трети лица...

Цялата статия: http://www.monitor.bg/article?id=154056


П.П. Тъй като аз съм без договор, ми е интересно дали мобилните оператори спазват забраната на КЗЛД, издадена още през 2008 г., или продължават да копират личните карти на хората, които подлъгват да им стават абонати.

# 574
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Скоро подписвахме договор- копираха личната карта на мъжа ми.

# 575
  • Мнения: 0
Ще споделя и моят проблем тук за да не отварям тема . Имам неплатени задължения към vivatel вече vivacom от 2007 година в размер на 103 лв. На 12.09.2012 получих писмо от тази фирма СГ груп в което ме подканят към решаване на въпроса извънсъдебно в срок от няколко дни. Въпроса ми е следния : Понеже задължението е от 2007 година според мен важи закона за давност който е 3 години и при всички случаи е изтекла. Запознат съм , че без да го заявя обаче той не важи и ще ме осъдят като стой та гледай .След това тези 103 лева ще станат 1000 .
Каква е процедурата по това заявяване .Как трябва да постъпя. До колкото разбирам делата минават даже без да те уведомят и после направо ти връчват сметката. А до колкото знам си има някакви минимални срокове за обжалвания и тн. които като се изтърват пиеш студена вода. Някой ще ми обясни ли тази процедура, как да заявя че задължението е с изтекла давност и това може ли да се направи преди да заведат дело срещу мен. Също така Се питам ако е задължително да се стига до адвокати и тн. дали хонорарите им няма да са по високи от тези 103 лв които дължа. Моля някой да ми отговори. Благодаря предварително.!

# 576
  • Мнения: 1 520
Писмата и телефонния тормоз са начин да си съберат поне част от несъбираемите поради давност вземания.
Независимо колко писма ти пращат, не им се обаждай и не плащай.
Ако получиш заповед за изпълнение, възразяваш, че нищо не дължиш и толкова. Но едва ли ще заведат дело след толкова години.

# 577
  • Мнения: 3 413
Ще споделя и моят проблем тук за да не отварям тема . Имам неплатени задължения към vivatel вече vivacom от 2007 година в размер на 103 лв. На 12.09.2012 получих писмо от тази фирма СГ груп в което ме подканят към решаване на въпроса извънсъдебно в срок от няколко дни. Въпроса ми е следния : Понеже задължението е от 2007 година според мен важи закона за давност който е 3 години и при всички случаи е изтекла. Запознат съм , че без да го заявя обаче той не важи и ще ме осъдят като стой та гледай .След това тези 103 лева ще станат 1000 .
Каква е процедурата по това заявяване .Как трябва да постъпя. До колкото разбирам делата минават даже без да те уведомят и после направо ти връчват сметката. А до колкото знам си има някакви минимални срокове за обжалвания и тн. които като се изтърват пиеш студена вода. Някой ще ми обясни ли тази процедура, как да заявя че задължението е с изтекла давност и това може ли да се направи преди да заведат дело срещу мен. Също така Се питам ако е задължително да се стига до адвокати и тн. дали хонорарите им няма да са по високи от тези 103 лв които дължа. Моля някой да ми отговори. Благодаря предварително.!
И на мен ми е интересно това!

# 578
  • Мнения: 46 488
...

П.П. Тъй като аз съм без договор, ми е интересно дали мобилните оператори спазват забраната на КЗЛД, издадена още през 2008 г., или продължават да копират личните карти на хората, които подлъгват да им стават абонати.

Не знам как е сега, но аз донякъде съм доволна, че е било с копиране преди, защото така ще докажем съвсем лесно, че никога не сме били абонати. Писах напред, по времето на "сключване" на договора, мъжът ми вече е бил с новата си лична карта, с нов адрес и т.н., а фалшивият договор е със старите.

# 579
  • София
  • Мнения: 91
Ще споделя и моят проблем тук за да не отварям тема . Имам неплатени задължения към vivatel вече vivacom от 2007 година в размер на 103 лв. На 12.09.2012 получих писмо от тази фирма СГ груп в което ме подканят към решаване на въпроса извънсъдебно в срок от няколко дни. Въпроса ми е следния : Понеже задължението е от 2007 година според мен важи закона за давност който е 3 години и при всички случаи е изтекла. Запознат съм , че без да го заявя обаче той не важи и ще ме осъдят като стой та гледай .След това тези 103 лева ще станат 1000 .
Каква е процедурата по това заявяване .Как трябва да постъпя. До колкото разбирам делата минават даже без да те уведомят и после направо ти връчват сметката. А до колкото знам си има някакви минимални срокове за обжалвания и тн. които като се изтърват пиеш студена вода. Някой ще ми обясни ли тази процедура, как да заявя че задължението е с изтекла давност и това може ли да се направи преди да заведат дело срещу мен. Също така Се питам ако е задължително да се стига до адвокати и тн. дали хонорарите им няма да са по високи от тези 103 лв които дължа. Моля някой да ми отговори. Благодаря предварително.!
И на мен ми е интересно това!

в предишния пост обясниха


Цитат
Ако получиш заповед за изпълнение, възразяваш, че нищо не дължиш и толкова. Но едва ли ще заведат дело след толкова години.

# 580
  • Мнения: 0
""Ако получиш заповед за изпълнение, възразяваш, че нищо не дължиш и толкова. Но едва ли ще заведат дело след толкова години.""
За да получа такава заповед , трябва да има в сила съдебно решение до колкото разбирам. Тук следват 2 други въпроса:
Ще бъда ли уведомен ,  за делото и че ще се води такова дело срещу мен , и ако не има ли някакви срокове след като е влязло в сила решението аз да възразя за давност .

# 581
  • Мнения: 0
Смятам че това ще е интересно за тези които още се лутат в материята. Текстът който следва е отговор на запитването ми от адвокатска кантора и в него много добре е обяснено всичко . Благодаря на тези които се отзоваха.

  "" Задълженията към посочения мобилен оператор имат характер на периодични задължения и по смисъла на чл. 111, б. "в" от Закона за задълженията и договорите се погасяват с изтичането на 3 - годишен давностен срок. За да се ползвате от изтеклата давност действиетелно, обаче, трябва да направите надлежно възражение спрямо кредитора.
          В случая, въпросната фирма СГ Груп вероятно е изкупила вземанията на Vivacom и сега е техен титуляр.
          Възражение можете да направите по всяко време, няма предвиден от закона срок за възражения за изтекла давност, ако възражението се прави извънсъдебно. Понастоящем можете дори изобщо да не възразявате на исканията на СГ Груп, тъй като едва ли ще се стигне до завеждане на съдебен спор срещу Вас предвид изтеклата давност. От друга страна, дори и да се стигне до завеждане на съдебен спор, именно в него ще Ви се даде срок за отговор, в който вече можете да оспорите писмено претенциите на кредитора, като възразите, че е изтекла предвидената от закона давност и поискате да Ви се присъдят всички разноски по водене на неоснователно заведеното срещу Вас дело. ""

# 582
  • Мнения: 9 616
Аз съм се оплаквала от тормоз (по-точно на бившия ми вече мъж звъняха) някъде по средата на темата. За последната година са му звъняли 1, 2 пъти. Припомням, че той "има задължения" от 2002, когато е бил непълнолетен.  Mr. Green Както и да е вече не му звънят!

Преди няколко дни се видяхме и той ми разправя:
- Еййй, помниш ли оная фирма СГ груп
Аз: Да, кво стана?
- Ами приятел ми предложи да работя като втора работа при тях.
Shocked
- Условията са: докато съм на обект (строител е) да взема телефон със слушалки и да изнудвам разни хора. Изискването е да съм много настоятелен и да не се отказвам. Дори давали сценарии да назубриш. При разни отговори, ти как да отговаряш.



Отказал е, не му се занимавало с простотии!  Mr. Green

Оказва се, че работещите към тази компания, въобще нямат представа дали имате задължения или не. Получават лист с името, телефона и сумата на длъжника, а останалото е актьорски талант!  Wink

# 583
  • Мнения: 428
Айде и аз да се включа с познанията си,пък дано помогна на колкото може повече хора.Не приемайте това което пиша,като юридическа консултация.
Значи,гражданските дела са два вида-граждански  и частно граждански(заповедни).
В случаите със задължения от този тип се завежда частно гражданско.То не е исково производство и няма съдебни заседания,няма призоваване ,нито влизане в съдебна зала.Просто се издава ЗАПОВЕД ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ.Тази заповед се изпраща на длъжника.В нея подробно са описани на кого какво дължи,лихви,такси,хонорари....и трябва да е изписано от кога е задължението.Дата,месец,година.На гърба на тази заповед има разяснение за длъжника.Какви права има.Към тази заповед получавате един празен образец-ВЪЗРАЖЕНИЕ.Него можете да го попълните и в двуседмичен срок за занесете в съответния съд.То обаче ще ви свърши работа само ако НЕ дължите парите.В това число не дължите пари при тригодишния давностен срок.Когато пуснете възражението,съда уведомява другата страна ,че има такова.И тук идва момента на гражданския иск.В случай,че дължите тези пари наистина,съответния монополист ще заведе гражданско дело,за което вие ще получите призовка.В съда вие ще доказвате,че не дължите,те-че дължите.В случай,че е минала давността,няма да бъде заведен гр.иск и издадената заповед  ще бъде обезсилена,а делото прекратено.

Дано съм обяснила по най-простия начин.Ако имате въпроси-питайте.То има и други подробностти,но мисля,че за сега изписах достатъчно!

# 584
  • Мнения: 3 413
Айде и аз да се включа с познанията си,пък дано помогна на колкото може повече хора.Не приемайте това което пиша,като юридическа консултация.
Значи,гражданските дела са два вида-граждански  и частно граждански(заповедни).
В случаите със задължения от този тип се завежда частно гражданско.То не е исково производство и няма съдебни заседания,няма призоваване ,нито влизане в съдебна зала.Просто се издава ЗАПОВЕД ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ.Тази заповед се изпраща на длъжника.В нея подробно са описани на кого какво дължи,лихви,такси,хонорари....и трябва да е изписано от кога е задължението.Дата,месец,година.На гърба на тази заповед има разяснение за длъжника.Какви права има.Към тази заповед получавате един празен образец-ВЪЗРАЖЕНИЕ.Него можете да го попълните и в двуседмичен срок за занесете в съответния съд.То обаче ще ви свърши работа само ако НЕ дължите парите.В това число не дължите пари при тригодишния давностен срок.Когато пуснете възражението,съда уведомява другата страна ,че има такова.И тук идва момента на гражданския иск.В случай,че дължите тези пари наистина,съответния монополист ще заведе гражданско дело,за което вие ще получите призовка.В съда вие ще доказвате,че не дължите,те-че дължите.В случай,че е минала давността,няма да бъде заведен гр.иск и издадената заповед  ще бъде обезсилена,а делото прекратено.

Дано съм обяснила по най-простия начин.Ако имате въпроси-питайте.То има и други подробностти,но мисля,че за сега изписах достатъчно!
Страхотно разяснение,браво!

Общи условия

Активация на акаунт