СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 277 834
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 520
Би си платила, ама не си си платила и не искаш да си платиш, т.к някой, на който дължиш в продължение на няколко години пари не ти се кланя и се държи лошо по телефона в опита си да те накара да си платиш? ooooh!
Простете Ваше Величество, нагъл потребителю на аванта... Sick #Cussing out #2gunfire

Хайде, умирай си от яд тогава... hahaha

П.П. antoanetageorgieva, ти сега да не вземеш да ги платиш тия пари! Ако го направиш, после няма да те оставят на мира - Ще ти измислят и други "дължими суми", които да те заплашват да платиш - я отпреди 5, я отпреди 10 години - все ще намерят "нещо"...

# 661
  • Мнения: 539
Здравейте, прочетох доста мнения, но не намерих точно по моя случай нещо. И така случката е от 2007 г, телефон на изплащане към карта на Глобул, договора е до края на 2008 и лизинга също, през пролетта ми спират телефона за закъснение и аз реших да спра изобщо да я ползвам. Реших че ще си изплатя телефона на веднъж, като ми свърши договора, за да не плащам такси. Но не се организирах, мой си проблем. Преди година и нещо на адреса на който не живея, съм получила бележка от СГ - груп, обаждам се по телефона и ми казват, че Глобул си е продал на тях задълженията и сега аз съм длъжник на тях. Звъняха ми доста пъти, не винаги бяха любезни да не кажа нахални. И през месец декември получавам на адресната ми регистрация в Стара Загора бележка да се явя в съда да си получа нещо си.Изпратих майка ми да ми го получи и се оказа, че е заведено дело срещу мен за сума от 670 лв , като са включени такси , вноски лихви, разходи по дели и т. н. Обадих им се и ги попитах мога ли да платя на няколко пъти и ще спре ли делото, каза ми да намеря пари и да платя на куп и ще ми направят 20 % отстъпка, след два дни излиза реклама с 30 % отстъпка при плащана на веднъж. казах им, че няма да мога и искам разсрочено плащане , предложиха ми 7 месеца. Сега като чета тук и виждам, че се говори за давност и срокове от 3 г. искам да попитам в моя случай мога ли да възползвам от това, при условие, че има заведено дело и ако да какво да направя. Бих си платила дълговете, но при това отношение което видях от тях, не искам да им дами една стотинка. Адвокат ми каза, да платя, защото, ако се стигне до съдия изпълнител са ми по голени разходите. Благодаря предварително.
Чудя се не се ли чувстваш неудобно да напишеш толкова редове и да си признаваш вината .И в следващият момент ми говориш за давност с две думи как може да се измъкнеш ooooh!Ако имаш деца много ми е интересно как ги възпитаваш  ThinkingСъжалявам ако съм засегнала някой но след като на публично място се излагат проблемите значи може и ние да изразъм НАШЕТО ВИЖДАНЕ

# 662
  • Мнения: 0
До всички " БЕЗГРЕШНИ" и редовни платци в държавата, типично по български сте като стадо злобни животни.
Аз имах нужда от мнение по въпрос който ме интересуваше и го получих, благодаря на хората които ми отговориха, на останалите които се правят на съдници бих казала да си постват мненията по въпроси по които биха могли да бъдат полезни на някой друг, а не да си изливат насъбралите им се негативни емоции в безсмислени коментари. Всеки има право на избор да решава какво да прави и какво да не прави, за да не съм си платила съм имала причина, всеки е имал някакви проблеми, така че, като не знаете каква е ситуацията не бъдете такива ......... не е нужно. Форума е за да сме си полезни, а не да се характеризираме по няколко написани реда.
Усмихвайте се и бъдете по положителни. Само така, ще станем по добри.

Simple Smile

# 663
  • Мнения: 3 413
До всички " БЕЗГРЕШНИ" и редовни платци в държавата, типично по български сте като стадо злобни животни.
Аз имах нужда от мнение по въпрос който ме интересуваше и го получих, благодаря на хората които ми отговориха, на останалите които се правят на съдници бих казала да си постват мненията по въпроси по които биха могли да бъдат полезни на някой друг, а не да си изливат насъбралите им се негативни емоции в безсмислени коментари. Всеки има право на избор да решава какво да прави и какво да не прави, за да не съм си платила съм имала причина, всеки е имал някакви проблеми, така че, като не знаете каква е ситуацията не бъдете такива ......... не е нужно. Форума е за да сме си полезни, а не да се характеризираме по няколко написани реда.
Усмихвайте се и бъдете по положителни. Само така, ще станем по добри.

Simple Smile
Отговорът на въпросът ти беше важен за всички като в твоето положение.Не виждам защо трябва да се напада за личния ти избор.На мен ми е интересно какво са те посъветвали,давността е изтекла  newsm78

# 664
  • Мнения: 2 927
Чудя се не се ли чувстваш неудобно да напишеш толкова редове и да си признаваш вината .И в следващият момент ми говориш за давност с две думи как може да се измъкнеш
    Прощавайте, но давността за задължения в сегашния й вид съществува от 1950 година. Ако един кредитор се грижи добре за интересите си, няма да допусне давността да изтече, ще предприеме мерки да си събере задължението своевременно. Мобилните оператори (и не само) имат икономически и юридически отдели, които да се грижат за тези неща. Ако аз съм лош стопанин на имуществото си, ще си нося и негативите от лошото управление. По същия начин носят негативи и претендиращите за суми, погасени по давност. Но понеже са силни, продават на фирми-рекетьори старите задължения. И тези фирми изнудват хората, като разчитат на страха и непознаването на правата за събирането на суми, които не биха събрали по законен начин.
    В нашата държава все още съществува правилото, че никой не може да черпи права от неправомерното си поведение. Затова тук съвет ще получи всеки питащ, независимо дали е бил неизправен длъжник преди години или от оператора са си измислили договор с него (в началото на темата има много подобни примери).
     И да се допълня - в случая Антоанета въобще не е длъжник на СГ Груп. Била е някога длъжник на друг. 

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 12:33 от Хърмаяни

# 665
  • Мнения: 3 191
До всички " БЕЗГРЕШНИ" и редовни платци в държавата, типично по български сте като стадо злобни животни.
Аз имах нужда от мнение по въпрос който ме интересуваше и го получих, благодаря на хората които ми отговориха, на останалите които се правят на съдници бих казала да си постват мненията по въпроси по които биха могли да бъдат полезни на някой друг, а не да си изливат насъбралите им се негативни емоции в безсмислени коментари. Всеки има право на избор да решава какво да прави и какво да не прави, за да не съм си платила съм имала причина, всеки е имал някакви проблеми, така че, като не знаете каква е ситуацията не бъдете такива ......... не е нужно. Форума е за да сме си полезни, а не да се характеризираме по няколко написани реда.
Усмихвайте се и бъдете по положителни. Само така, ще станем по добри.

Simple Smile

Не си позволявай да ме оприличаваш на злобно животно и спазвай добрия тон!  Naughty Не видях някой в темата да те е обидил...

Много се надявам да имаш фирма и аз да си намеря причина да не ти платя една торба пари. Иначе бих си платила, ама ако си намеря оправдание да не платя ще ми е супер и ще съм е.аси тарикатката - не само в бг мама, ами и по всичкиостанали форуми бих описала с кеф.

# 666
  • Мнения: 539
До всички " БЕЗГРЕШНИ" и редовни платци в държавата, типично по български сте като стадо злобни животни.
Аз имах нужда от мнение по въпрос който ме интересуваше и го получих, благодаря на хората които ми отговориха, на останалите които се правят на съдници бих казала да си постват мненията по въпроси по които биха могли да бъдат полезни на някой друг, а не да си изливат насъбралите им се негативни емоции в безсмислени коментари. Всеки има право на избор да решава какво да прави и какво да не прави, за да не съм си платила съм имала причина, всеки е имал някакви проблеми, така че, като не знаете каква е ситуацията не бъдете такива ......... не е нужно. Форума е за да сме си полезни, а не да се характеризираме по няколко написани реда.
Усмихвайте се и бъдете по положителни. Само така, ще станем по добри.

Simple Smile

Не си позволявай да ме оприличаваш на злобно животно и спазвай добрия тон!  Naughty Не видях някой в темата да те е обидил...

Много се надявам да имаш фирма и аз да си намеря причина да не ти платя една торба пари. Иначе бих си платила, ама ако си намеря оправдание да не платя ще ми е супер и ще съм е.аси тарикатката - не само в бг мама, ами и по всичкиостанали форуми бих описала с кеф.
PraynigДобре казано

# 667
  • Мнения: 3 413
На мен друго ми е интересно.Сега,ясно е,че повечето,които се сблъскват с въпросната фирма,знаят,че имат задължения.Ако хипотетично,знаеш,че си спрял да си плащаш 2009год. ,2012 изтича давността 3год. Не е ли по-редно да се отиде до съда,не знам каква е процедурата,но един вид да си извадиш документ,че е минала давността на задължението.Така като ти изтропат СГ-то да не се занимаваш тепърва с глупости?

# 668
  • Мнения: 2 927
На мен друго ми е интересно.Сега,ясно е,че повечето,които се сблъскват с въпросната фирма,знаят,че имат задължения.Ако хипотетично,знаеш,че си спрял да си плащаш 2009год. ,2012 изтича давността 3год. Не е ли по-редно да се отиде до съда,не знам каква е процедурата,но един вид да си извадиш документ,че е минала давността на задължението.Така като ти изтропат СГ-то да не се занимаваш тепърва с глупости?
    Документът, за който говориш се нарича съдебно решение и за да го получиш, трябва да предявиш иск (да водиш дело), да платиш държавна такса и адвокатски хонорар. Какъв смисъл има, след като си наясно, че ако другата страна потърси правата си по съдебен ред, ще изгуби? Впрочем, наличието на съдебно решение не пречи да те тормозят от фирмата за събиране на вземанията.
     ПП Към съда се обръщат онези, които имат интерес да защитят правата си.

# 669
  • Мнения: 3 413
На мен друго ми е интересно.Сега,ясно е,че повечето,които се сблъскват с въпросната фирма,знаят,че имат задължения.Ако хипотетично,знаеш,че си спрял да си плащаш 2009год. ,2012 изтича давността 3год. Не е ли по-редно да се отиде до съда,не знам каква е процедурата,но един вид да си извадиш документ,че е минала давността на задължението.Така като ти изтропат СГ-то да не се занимаваш тепърва с глупости?
    Документът, за който говориш се нарича съдебно решение и за да го получиш, трябва да предявиш иск (да водиш дело), да платиш държавна такса и адвокатски хонорар. Какъв смисъл има, след като си наясно, че ако другата страна потърси правата си по съдебен ред, ще изгуби? Впрочем, наличието на съдебно решение не пречи да те тормозят от фирмата за събиране на вземанията.
     ПП Към съда се обръщат онези, които имат интерес да защитят правата си.
Подвела съм се по някакво инфо,което четох.Благодаря за разяснението Simple Smile

# 670
  • Мнения: 0
 да се събират за конкретни, точно определени и законни цели и да не се обработват допълнително по начин, несъвместим с тези цели; допълнително обработване на личните данни за исторически, статистически или научни цели е допустимо, при условие че администраторът осигури подходяща защита, като гарантира, че данните не се обработват за други цели;
   nqmat pravo da ni davat li4nite dani na tazi firma sabira4 na zadaljeniq!!!!

# 671
  • Мнения: 0
7. Защита по съдебен ред
· Защита по съдебен ред лицето може да търси защита като подаде жалба пред съответния административен съд или пред ВАС - по общите правила за подсъдност. Производството пред съда, в случая Върховен административен съд, се осъществява по общите съдопроизводствени правила, разписани в Административно процесуалния кодекс и Гражданско процесуалния кодекс.
· Когато действие или акт на администратор на лични данни, с който са нарушени права на физическото лице е престъпление по смисъла на Наказателния кодекс, защитата може да бъде реализирана по предвидения в Наказателно-процесуалния кодекс ред. Образуваното по НПК производство препятства образуване на друг вид производство със същия предмет, поради което КЗЛД не може да разглежда жалба със същия предмет, ако е образувано наказателно производство. Ако пред КЗЛД вече е образувано административно производство по повод на подадена жалба, то се спира, до решаване на въпроса за наказателната отговорност по НК от компетентния съд.

# 672
  • Мнения: 0
Ами моята история е следната. Досега не съм ползвала услугите на Глобул, но преди около близо почти 3 или 4год. започнах да получавам писма от въпросната кредитосъбирателна компанийка. Тогава твърдяха, че дължа сумата от 2500лв. Напълно ги игнорирах, пращаха ми писма, звъняха ми, посетиха мои роднини на стария ми адрес... Както и да е... Ясна ви е процедурата им. Но преди няколко дни, изглежда пак съм получила писмо. Още не съм го взела, но ми е интересно какво им "дължа" към момента. Прочетох доста по темата, утре ще се консултирам и с адвоката си, но доколкото знам давността на задължения към мобилни оператори е 3год., след това трябва да се подаде иск към съда за отминала давност, което би трябвало да ограничи "смелчаците" да изискват тези пари от мен по съдебен ред. Много хора са наясно с периода на давност, но не знаят, че той не бива "отписван поради изтекъл срок" служебно, а трябва да бъде подаден иск. Надявам се, че иск е точния термин... Grinning Помежду другото има ли някой, който да се доближава до моята дължима сума?  Joy

# 673
  • София
  • Мнения: 8 931
tsuziko, малко по-нагоре Хърмаяни е обяснила за този иск. И за това, че е безсмислено да прибягваш да него.

# 674
  • Мнения: 0
Използвам готови бланки от това, което писах в един друг форум за всички заинтересовани от СГ ГРУП, моля четете внимателно:

Хора, аз като може би първия, чиито номер все още нито глобул нито С Г Груп са открили, а нещо повече...аз им звъня от скрити номера и ги разпитвам, а те не смеят да попитат и с кого разговарят даже, да ви споделя едно.

Имам задължение към глобул отпреди точно 3 години и 10 дни, вчера ми пристига писмо от СГ ГРУП, което ме информира за цесия. Обръщайте внимание на срока на давност, няма такова нещо като "НЕ ВАЖИ".
Срока на давност започва от момента,когато станете длъжник на глобул (от първа неплатена фактура) и продължава в срок 3 години от датата, като със сигурност от 1-ви януари следващата година след като изтече е влязъл в сила. И независимо, че са ми изкупили дълга 7 дни преди да изтече срока ми на давност, това нищо не променя, понеже няма заведено дело в съда. Това не прекъсва срок на давност разберете го.чл. 111 б.в от ЗЗД е в сила. Чл. 99 ал.3 от ЗЗД също в повечето случаи не се спазва от такива фирми, които се опитват да ви шантажират и убеждават, че именно те носят правото и пълномощието да ви уведомяват за завършена цесия. По този член от ЗЗД ясно е казано: ЕДИНСТВЕНО ЦЕДЕНТЪТ (ГЛОБУЛ) Е ЗАДЪЛЖЕН ДА ВИ УВЕДОМИ ПИСМЕНО ЗА ЗАВЪРШЕНА ЦЕСИЯ И ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВИ КЪМ ФИРМА КРЕДИТОР. Не цесионера, не някой друг а ЦЕДЕНТА. Не се ли спази това, делото ще бъде отхвърлено в съда ако се позовете на тази алинея.

Другото което е, спрете да се страхувате от някъкви псевдо фирмички, които макар и на бивши мафиоти ... отдавна знаят, че не живеят през 90-те. Нито дължите хиляди нито милиони та да се притеснявате толкова.
Мисълта ми бе, не да не си плащате а просто ако има възможност им играйте със закона и хич да не ви пука, както и на тях не им пука за вас. И на мен ми мина през акъла, че ще ме посетят на адрес..ама в следващия момент си помислих, че каквото е писано ще се случи и че не бива да се страхувам в собствената си държава от някъкви оранготани. Това настрана. Научете се, че тази фирма има един единствен оператор, който дава смени докато козите му си почиват на поляната. Купил си лаптоп човека и има сателитен телефон явно..както и да е, те ЮРИСТ КОНСУЛТИ НЯМАТ.
При молба от моя страна да ме свържат с някое вещо лице оператора (колкото и любезен да беше за мое очудване) ми спомена, че затова е сложен на този пост и след като му позададох няколко правни въпроса, горкия блокира и ми обясни, че няма цял ден само за мен (явно има да тормози някой по телефона) и ми каза, че щом имам да плащам ще плащам, а ако имам някъкви претенции - имало си съд за тази работа и ми затвори вежливо телефона. След което ей ме на..ново име нови пощи и писмо до тях:

"Искам да попитам вие НАИСТИНА ли имате Юрист Консулти или просто така се говори в пространството да минава времето? Как така не можем да се свържем с ваши адвокати и не можем да коментираме клаузите по въпросите, които вълнуват и двете страни, аз ви обяснявам, че няма как да ме осъдите поради обстоятелства, вашият оператор ми говори че нямал цял ден, макар, че твърдеше че дори да не е юрист да не го подценяваме и затова е сложен. Какво се оказва? че нямате компетентни хора, които да се справят със ситуациите а сте тръгнали да давате 80 000 дела на съд... на къде така може би, на нивата понеже? Искам имейл на ваш юрист консулт, в противен случай ще приема вас и вашата компания за измислена фирма, целяща просто да са опозиция на всеки, който им се върже."

Отговор? .... Няма такова явление при тях, но опровергах поне факта, че думата "Добър Ден" била забранена... не е вярно! Днес оператора им беше до едно време на кеф!

С едно изречение: Това са банда неуспели мутрагенчета най-често над набор '90, които се изявяват по тарикатски начин, а сами не се усещат, че освен да тормозят народа и да простеят пред света друго не могат да постигнат и направят.

НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ, А ПОДАЙТЕ ЖАЛБИ КЪДЕТО ТРЯБВА, освен в КЗЛД, понеже там вече и без друго г-жа Шопова им е дала достъп до личните ви данни доколкото разбирам от документа в техния сайт.

Темата продължава, за новините на БГ МАМА: ЕЖК.


Продължаваме с правните съвети, така, като аз вмомента се боря със С Г ГРУП, нека ви кажа нещо много важно!
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО е да получите призовката за делото, в противен случай имат право да ви осъдят по кратките процедури, при което губите правото си да внасяте искове и обжалвате.
След като получите призовка в 14 дневен срок трябва да информирате ваш адвокат, който следователно да се възползва от правата, дадени ви от ГПК и ЗЗД!
Това може да бъде чл. 410 от ГПК или чл. 111 б. в от ЗЗД или пък чл. 99 ал.3 от ЗЗД, който гласи, че трябва да бъдете уведомен от ГЛОБУЛ за това, че дължимото от вас се прехвърля към друга агенция. В този случай те пропускат да го правят, което е във ваша полза, защото има вероятност ако се докаже, искът им да бъде отхвърлен от съда и вие да имате да дължите пари все още към ГЛОБУЛ, а не към фирмата кредитор С Г ГРУП.

В общи линии ако пък срока ви на давност е изтекъл се позовавате на чл. 111 ал б.в. от ЗЗД при което прекъсването на давноста не става със завършена цесия, а с внасяне на иск в съда. При това положение срокът е свършил (зависи какво имате да дължите и колко време е минало) и вашето дължимо е погасено по давност, независимо, че няколко дни преди това са ви уведомили за цесията. Припомням, че срокът на давност започва да тече в момента, когато задлъжнеете към съответният кредитор (ГЛОБУЛ) или първа неплатена фактура, може да бъде прекъснат единствено ако сте внасяли части от сумата след това (макар, че не съм сигурен съвсем в това) и приключва след 3 годишен период от тогава, или бива прекъсван от съдебен иск, ако същия е подаден преди да изтекът тези 3 години. Срокът на давност може да бъде обновяван с още 3 години в случай на ревизия на компанията кредитор, както и при смяна на законите, което едва ли е ставало скоро след 2008 още повече, или при някой други обстоятелства. Всичко това вече е относително, но да се върна на мисълта си, най-доброто решение е да си получите призовката и да действате с адвокат по делото, което ще ви гарантира 99 процента успеваемост във ваша полза, според зависи какви са ви обстоятелствата.

УСПЕХ.


Попринцип тази фирма и подобен род фирми действат на принципа двама подписали се и хвърчаща бележка, за да излезе че не са те открили на адреса и дефакто се считаш за редовно уведомен,понеже повечето съседи не желаят да се забъркват и знаят че е по-добре да не я получиш при повечето обстоятелства. Призовката може да бъде получена от някой твой съсед, роднина, близък и т.н. Въпросът е от момента на призовката да знаете на коя дата е получена, защото може на клеймото да пише 20-ти а всъщност да сте я получили на 23-ти. От нея дата имате 14 дневен срок да обжалва вашият адвокат и да внесе искове по чл. 410 от ГПК (граждански процесуален кодекс) и/или друг член според зависи какви са вашите обстоятелства.

Общи условия

Активация на акаунт