СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 153
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 618
Да, ама как така продължава да тече вече изтекла давност не можах да разбера.
Предполагам грешно се е изразила.

# 691
  • Мнения: 539
Давността, изтекла при предишния кредитор, продължава да тече при новия, ако вземането е цедирано.
Това не можах да го разбера.
Ако задължението е дадено/продадено на цисия НЯМА удължаване на давността .
Peace
Да, ама как така продължава да тече вече изтекла давност не можах да разбера.
Предполагам грешно се е изразила.
Да, имах предвид, че ако при първоначалния кредитор е изтекла част от давността, напр. две години, при новия продължава да тече от две нагоре, а не започва отначало.
Явно е трябвало да пиша "текла", а не "ИЗтекла".
Прави сте!
А при изтекла давност, вземането се прехвърля като погасено по давност, т.е. не може да се събира принудително. Но не виждам причина да се цедира в този случай (може и за това да не правят реална цесия тези от СГ-Груп). Всъщност, има една логика - ако този, който купува погасеното вземане, има насрещно, с което може да прихване. Wink

Последна редакция: пт, 08 фев 2013, 22:21 от Az i ti

# 692
  • Мнения: 19
След като изчетох голяма част от темата, искам да споделя моя опит от допира ми до СГ груп. Всичко започна преди няколко месеца, когато моя приятелка получи писмо, че е длъжник на Глобул и Виваком едновременно. Реакцията от наша страна беше обаждане на телефоните на СГ груп и разговор с един доста нелюбезен служител, които не желаеше да проведем разговора, тъй като той се записва от моя страна. След четвъртото позвъняване от моя страна, успях да убедя служителя да говори с мен и да ми обясни какво и как трябва да се изплати. Отговора който получих беше, че моята приятелка дължи 499 лв. на Глобул и 350 лв на Виваком. Тя обаче си припомни, че е платила всичко към Виваком, даже си намери и разписките от банката. На въпрос от моя страна тези 499 лв към глобул цялата сума ли са или само главница, служителя ми каза, че това е цялата сума. На следващият ден звъня в Глобул и от там ми казват, че това е само главница и че има натрупани и лихви, които трябва да се платят. Та мисълта ми е, ако не бях се обадила на Глобул да ги питам, тя щеше да си плати тези пари на СГ груп и да продължи да бъда длъжник на Глобул и след 2-3 год. отново се започва събиране и тя отново започва да получава писма. Драмата дойде когато започнаха да ми звънят от друга компания за събиране на вземанията и да ми обясняват за същите тези 499 лв, които дължи на Глобул. Най-интересното е, че твърдяха, че нямат нищо общо с СГ груп, а ми имаха номера (всички разговори с СГ груп са проведени от личния ми номер, а задълженията са на моята приятелка). Следователно те няма как да имат моя номер освен ако не са го получили от СГ груп. След 15 мин си признаха, че го имат от базата данни на СГ груп и започнаха и те да искат да плащам задължения и да заплашват, че ще се стигне до съдебно събиране. Та въпроса ми е сега какво точно да правим, след като 2 компании искат един и същи дълг?

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 11:35 от Sybeva

# 693
  • Мнения: 19 483
Аз не съм прочела цялата тема и моля да ме извините ако това вече е коментирано, обаче не трябва ли като се цедира дългът длъжникът да бъде уведомен от първия кредитор и тогава цесията да е валидна? Какви са тез знайни и незнайни длъжници по два и по три пъти събиращи едно и също вземане? И как доказват СГ груп за тази цесия? По телефона?! Ми то така всеки от нас мож да дължи суми, дето са станали хиляди лв. към разни доставчици и да не знае, щото никой не си е направил труда да го потърси и уведоми.
Гледах разговор с шефа на фирмата по ТВ-то. Жалка работа! Неграмотен селяк с претенции.

# 694
  • Мнения: 6 618
Sybeva те на кого искат да се платят тези пари на тях или на Глобул ?

Ако си плати приятелката ти зъдължението на каса в Глобул и вземе бележка ,че не им дължи нищо предполагам ще е достатъчно.Ако дълга е откупен от Глобул би трябвало да я информират от кого .

# 695
  • Мнения: 19
Ili__ това са 499 лв., тя иска да ги плати, но на части. От Глобул казаха, че не знаят как се е случило това. А от СГ груп и другата компания си звънят на мен и ме заплашват, че ще се започнат съдебни дела, ако дълга не се изплати до 1 месец. Вече минаха 2 седмици от последното обаждане, след като аз им казах изрично да не ме безпокоят на личния ми номер и че аз не съм титуляра по договора с Глобул (това им го говоря от началото на сагата, те обаче не спираха да звънят и да ми казват, че докато не се изплатят задълженията, не ги интересува с кой говорят, няма да спрат да звънят). Сега всичко е спокойно, но съм сигурна, че до месец ще се започне тормоза. Това което най-много ме дразни е че имат всички данни за длъжника и се държат все едно заплашваш националната сигурност. Аз работя в сверата на телекомуникациите и обслужването на клиенти по телефона и не ми побира глават как може да има компания, която да позволява на служителите си да се държат толкова непрофесионално. Най-големия парадокс беше, че като звъннах в Глобул, агентката която ме обслужваше ми каза, че на ден получава по поне 3 оплаквания от тази колекторска фирма "СГ груп" и че не само аз се оплаквам от отношението на служителите и заплахите които се отправят. Накрая взехме решение да се изплащат по 25 лв на месец в офис на Глобул, а ако от колекторските фирми продължават да звънят законово ще им е малко трудно да се обосноват точно на какво основание продължават да звънят при положение, че е започнало погасяване на дълга.

# 696
  • Мнения: 6 618
Това ,че вие сте решили да плащате по 25 лв. не означава че ще спрат да ви звънят или още по-лошо да я осъдят и да се наложи да плати тройно.
Трябва да има споразумение ама в описаната ситуация не е много ясно с кого .

# 697
  • Мнения: 19 483
Да, не е ясно с кого, защото не е ясно кой е кредиторът в случая. И ако няма доказателство за цесия, и длъжникът не е уведомен официално, така още пет други фирми могат да искат най-различни плащания. Пък който иска - да плаща по сто пъти.

# 698
  • Мнения: 5
https://www.facebook.com/sg.group.mutri - НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ!!!

Ето какво публикувах:

"Преди няколко часа се сблъсках отново с тази псевдо узаконена, рекетьорска, мутроподобна и провинциална "фирмичка", сформирана от разни тъпоъгълни първични индивиди. Издирват лице, което не живее на моя адрес повече от 15 г. Това лице НЕ е собственик на този имот, ала те не спират да ми лепят писамца и стикери на входната ми врата. Така ме излагат пред съседите и как бих обяснила, че на никого нищо не дължа. Обаждах им се преди време повече да не ме безпокоят, а те продължават с мутренските си методи и заплахи за изземването на моето имущество. Търсих ги на всички тел., които бяха изписани в писмото. Доста време даваха заето, ала аз не се отказвам лесно и се свързах с едно глуповато операторче, което нахраних и не му дадох възможност да се изкаже. Накрая му обясних, че още веднъж ако получа такова писмо ще се видим в съда с тях и им праснах тел. Имайки предвид, че съм заобиколена с юристи, а и мой близък роднина е висш магистрат и с удоволствие бих изпълнила заканата си. Бързо бих решила този не особено комплициран казус. Горкичките, толкова са некадърни, че не могат да си намерят прилична работа, а вместо това се излагат да се правят на рекетьори - смешни са, жалки са!"

# 699
  • Мнения: 527
След като изчетох голяма част от темата, искам да споделя моя опит от допира ми до СГ груп. Всичко започна преди няколко месеца, когато моя приятелка получи писмо, че е длъжник на Глобул и Виваком едновременно. Реакцията от наша страна беше обаждане на телефоните на СГ груп и разговор с един доста нелюбезен служител, които не желаеше да проведем разговора, тъй като той се записва от моя страна. След четвъртото позвъняване от моя страна, успях да убедя служителя да говори с мен и да ми обясни какво и как трябва да се изплати. Отговора който получих беше, че моята приятелка дължи 499 лв. на Глобул и 350 лв на Виваком. Тя обаче си припомни, че е платила всичко към Виваком, даже си намери и разписките от банката. На въпрос от моя страна тези 499 лв към глобул цялата сума ли са или само главница, служителя ми каза, че това е цялата сума. На следващият ден звъня в Глобул и от там ми казват, че това е само главница и че има натрупани и лихви, които трябва да се п
латят. Та мисълта ми е, ако не бях се обадила на Глобул да ги питам, тя щеше да си плати тези пари на СГ груп и да продължи да бъда длъжник на Глобул и след 2-3 год. отново се започва събиране и тя отново започва да получава писма. Драмата дойде когато започнаха да ми звънят от друга компания за събиране на вземанията и да ми обясняват за същите тези 499 лв, които дължи на Глобул. Най-интересното е, че твърдяха, че нямат нищо общо с СГ груп, а ми имаха номера (всички разговори с СГ груп са проведени от личния ми номер, а задълженията са на моята приятелка). Следователно те няма как да имат моя номер освен ако не са го получили от СГ груп. След 15 мин си признаха, че го имат от базата данни на СГ груп и започнаха и те да искат да плащам задължения и да заплашват, че ще се стигне до съдебно събиране. Та въпроса ми е сега какво точно да правим, след като 2 компании искат един и същи дълг?

Много е важно да напишеш коя е втората фирма, с която се представят мутрите!

# 700
  • Мнения: 0
Събират се хора за колективен иск срещу сг груп, като организаторите поемат всички разходи по делото. Всичко е описано в фейсбук на този адрес: https://www.facebook.com/events/478558068877299/478578605541912/ … lan_mall_activity
Можете да се жалвате от проблемите си с тази фирма на e-mail: nieisk@abv.bg

Всички който имат проблеми с тази фирма могат да се присъединят съвсем безплатно.

# 701
  • Мнения: 4
Присъединявам се към вас , да споделя моята история с тези простовати същества  Laughing
Така ... Преди време ми звъняха за някви 100 лв дължащи на глобул , проверих в 1 офис вярно е върнах си ги ......... След около 2 месеца ми зв пак и ми казват че сега пък съм имала да давам и в бтк 560 лв , 500 лв - неустойка по договор и 60 лв - сметка. Обясних любезно на господина че ме бъркат вече с някой , но той ми продиктува егн-то ми и адреса  ми по лична карта и номера  newsm09 (на който адрес аз не живея) доста време се разправях с него по телефона и накрая ми писна и спрях да им вдигам. Започнаха с смс-и да ме тормозят да си плащам дългове , аз пак не им обърнах внимание. Въпросът ми е следния : Могат ли наистина да ме осъдят без моето знание? Защото аз вече не се занимавам с тях , ако евентуално ми зв пак просто ще им затворя

# 702
  • Мнения: 6 618
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/  и провери дали имаш задължение ,ако имаш от кога е и дали е продадено .Иначе да имат право да си те осъдят.

# 703
  • Мнения: 46 510
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/  и провери дали имаш задължение ,ако имаш от кога е и дали е продадено .Иначе да имат право да си те осъдят.

Дано ѝ дадат информация...
Мъжът ми ходи до Глобул, за да види договора, който е "подписал" 2001 г., но казаха, че така не могат да му го дадат, трябва да си даде адреса, и те ще му го пратят.
Той отказа, защото ще започнат да лепят бележки и да ни тормозят.
Реално имат само данните от старата му лична карта, а договорът е подписан 1 седмица, след като е бил с новата. Вадихме си ги в община Слатина, 100% съм убедена, че от тях е изтекла информацията, няма как друг да подпише договора с тези данни, при положение, че вече бяхме върнали въпросните документи!

Иначе на господина по телефона му каза да не му звъни повече, направо да заведе дело, ако успее, защото давността е изтекла. Минаха няколко месеца, май се отказа.

# 704
  • Мнения: 5
Скрит текст:
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/  и провери дали имаш задължение ,ако имаш от кога е и дали е продадено .Иначе да имат право да си те осъдят.

Скрит текст:
Дано ѝ дадат информация...
Мъжът ми ходи до Глобул, за да види договора, който е "подписал" 2001 г., но казаха, че така не могат да му го дадат, трябва да си даде адреса, и те ще му го пратят.
Той отказа, защото ще започнат да лепят бележки и да ни тормозят.
Реално имат само данните от старата му лична карта, а договорът е подписан 1 седмица, след като е бил с новата. Вадихме си ги в община Слатина, 100% съм убедена, че от тях е изтекла информацията, няма как друг да подпише договора с тези данни, при положение, че вече бяхме върнали въпросните документи!

Иначе на господина по телефона му каза да не му звъни повече, направо да заведе дело, ако успее, защото давността е изтекла. Минаха няколко месеца, май се отказа.
https://www.facebook.com/sg.group.mutri - ето още един цитат на моя публикация:

"Съгл. ЗЗД, ако до 3 год. не погасите възникналото задължение и ако институцията, към която сте задължен/а не Ви подведе под отговорност, то автоматично се прекратява (става дума за трудови възнаграждения, за договорни неустойки и за лихви и периодични плащания). От "С.Г. груп" разчитат на хорската неграмотност, за да рекетират, който им падне. Не им се връзвайте на тези смешници! А т. нар. от Вас наглец е ок. 20-30 год. пикало. То работи за перачите на парички с прахче и омекотител и за ченгето Бойчо. Всички са прости мутри, опитващи се да ни се представят за юридически грамотни "честни" лица, които просто се опитват да "помагат" на институциите за събиране на задълженията от потребителите. А аз предлагам тези, които сте потърпевши (особено варненци) да си ги намерите на посочените адреси и да им разкажете играта. При мен друг беше сценария - безпокояха ме, защото търсеха лице, което не живее на моя адрес и ап. не е негова собственост. Каква вина имам аз, че те не могат да си го издирят? С какво бих им помогнала? После си го изкарах на някакво просто операторче и не му дадох и дума да ми каже на въпреки. При поредното (вече не знам кое подред е) от тях стикерче и писамце ще трябва да се пусне жалба в Комисията за защита на потребителите. Към полицията не се обръщайте - няма да Ви съдейства, та нали мъжО на баба Султанка е бившо ченге Wink"

Общи условия

Активация на акаунт