СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 132
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Аз питам дали могат да ме осъдят след като не живея на адреса ми по лична карта а те там ще ми пратят призовка аз няма как да я получа и как ще ме осъдят ?!?! И ако евентуално го направят аз как ще разбера и имат ли право ако аз не знам?!?  Shocked

# 706
  • Мнения: 428
Аз питам дали могат да ме осъдят след като не живея на адреса ми по лична карта а те там ще ми пратят призовка аз няма как да я получа и как ще ме осъдят ?!?! И ако евентуално го направят аз как ще разбера и имат ли право ако аз не знам?!?  Shocked

За съжаление имат право.По закон при смяна на местоживеене за повече от 30 дни,всеки български гражданин е длъжен да се пререгистрира в ЕСГРОН.В случай ,че не направиш това,съдебните власти те търсят на последния известен адрес в системата.Пак по обнародван закон,ако не живееш на постоянния или настоящ адрес,там се залепва уведомление,съгласно разпоредбите на ГПК,с което те уведомяват,че ако в двуседмичен срок не се явиш в съответния съд да си получиш книжата,те се считат за редовно връчени.Т.е. все едно си ги получил.И така губиш правото да възразиш.
Но трябва да знаете,че това уведомление има право да го залепи единствено и само служител на съда.

# 707
  • Мнения: 1 520
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/ и провери дали имаш задължение,ако имаш от кога е и дали е продадено.Иначе да,имат право да си те осъдят.

Откъде накъде аз ще ходя да проверявам имам ли задължения и какви?
Нали уж живеем в правова държава?
Как се получава договор с 'твоя' подпис, ако си убеден, че никога не си подписвал такъв?
Който твърди, че аз имам задължения, той трябва да ми докаже с документи /договори/, че е така, а не аз да доказвам обратното.
Иначе всеки ден могат да ми идват мутри и да ми казват, че съм длъжник - и какво, аз трябва да им снасям ли? newsm78

# 708
  • Мнения: 4
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/ и провери дали имаш задължение,ако имаш от кога е и дали е продадено.Иначе да,имат право да си те осъдят.

Откъде накъде аз ще ходя да проверявам имам ли задължения и какви?
Нали уж живеем в правова държава?
Как се получава договор с 'твоя' подпис, ако си убеден, че никога не си подписвал такъв?
Който твърди, че аз имам задължения, той трябва да ми докаже с документи /договори/, че е така, а не аз да доказвам обратното.
Иначе всеки ден могат да ми идват мутри и да ми казват, че съм длъжник - и какво, аз трябва да им снасям ли? newsm78
+1 ...  Да от къф зор трябва да се разхождам по БТК , Виваком , Глобул и прочие , то така може през ден някой да казва имаш задължения и да те разкарват. Аз вече не се занимавам с тях , зв ми и не ми пука не им вдигам и край а това дали имам някви измислени задължения които никога не съм имала да си гледат работата  Laughing а относно съдете нека да ме съдят колко си искат , нямам нищо на мое име и това съдене е гражданско не наказателно за да имам досие и глупака по телефона ме лъже че съм щяла да имам досие  Mr. Green Пък и да ме съдят няма какво да ми земят нищо нямам на мое име а когато имам някой ден тази жалка фирма няма да съществува

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 12:55 от Ksaviera86

# 709
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, ужасни неща се случват.... Shocked

# 710
  • Мнения: 539
Върви във Виваком /нали това е сега БТК/ и провери дали имаш задължение,ако имаш от кога е и дали е продадено.Иначе да,имат право да си те осъдят.

Откъде накъде аз ще ходя да проверявам имам ли задължения и какви?
Нали уж живеем в правова държава?
Как се получава договор с 'твоя' подпис, ако си убеден, че никога не си подписвал такъв?
Който твърди, че аз имам задължения, той трябва да ми докаже с документи /договори/, че е така, а не аз да доказвам обратното.
Иначе всеки ден могат да ми идват мутри и да ми казват, че съм длъжник - и какво, аз трябва да им снасям ли? newsm78
+1 ...  Да от къф зор трябва да се разхождам по БТК , Виваком , Глобул и прочие , то така може през ден някой да казва имаш задължения и да те разкарват. Аз вече не се занимавам с тях , зв ми и не ми пука не им вдигам и край а това дали имам някви измислени задължения които никога не съм имала да си гледат работата  Laughing а относно съдете нека да ме съдят колко си искат , нямам нищо на мое име и това съдене е гражданско не наказателно за да имам досие и глупака по телефона ме лъже че съм щяла да имам досие  Mr. Green Пък и да ме съдят няма какво да ми земят нищо нямам на мое име а когато имам някой ден тази жалка фирма няма да съществува
Аз питам дали могат да ме осъдят след като не живея на адреса ми по лична карта а те там ще ми пратят призовка аз няма как да я получа и как ще ме осъдят ?!?! И ако евентуално го направят аз как ще разбера и имат ли право ако аз не знам?!?  Shocked
Много е просто - регистрирай си настоящ адрес там, където живееш. Повечето монополисти не си правят труда да проверяват това, пращат всичко на адреса по договор. Ако се случи така - спокойно ще може да отмените решението, ако такова е постановено. Ако обаче проверят - ще ти пратят документите там, където наистина живееш и ще си уведомена какво се случва.
Твоят вариант е най-лошият - осъждат те неприсъствено, прави каквото щеш!
А какво ще ти вземат - ами, първо блокират трудови възнаграждения, после недвижимости, МПС, а накрая скачат и на движими вещи.

# 711
  • Мнения: 1 520
ХОРАТА С НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ ЗА GSM МОЖЕ ДА СЕ ОТЪРВАТ ОТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ

Хората с неплатени сметки за GSM може да се отърват от борча си, ако телекомите са им пратили фирма за събиране на дългове, пише "Телеграф".

Причината е, че даването на лични данни на подобни дружества е незаконно и ако длъжникът подаде жалба в ресорната комисия, сгафилият мобилен оператор е заплашен с до 20 000 лева глоба. Затова все по-често телекомите предпочитат да опрощават сметките на длъжниците си пред угрозата да се заемем ние с тях, разкри пред "Телеграф" шефката на Комисията за защита на личните данни Венета Шопова.

Сигнали Жалбите срещу телекоми продължават да са основният дял от сигналите, които постъпват в органа. Досега в него са подадени стотици оплаквания от потърпевши клиенти на мобилните оператори, които твърдят, че хора от фирми за събиране на дългове ги тормозят и рекетират дори през нощта, за да си платят сметките. Даването на адрес и телефон на дружество, което няма право да оперира с тях, обаче е нарушение на закона.

Отделно операторите са абсолютно задължени да пазят личните данни на клиентите си и да не ги предоставят на други, обясни Шопова и допълни: "По тази причина напоследък мобилните оператори опрощават по-малките сметки на длъжниците си, след като са разбрали, че клиентите са подали жалба при нас. Мениджърите предпочитат да си затворят очите за неплатените сметки, ако клиентите оттеглят жалбата си.

"Зачеркнатите дългове варирали между 100 и 200 лева. Вратичка В същото време мобилните оператори започнали да се изхитряват и да включват в договора опцията, че може да им пратят фирма за събиране на дългове. Вкарвали го с дребен шрифт в контракта и клиентите подписвали документа, без въобще да са видели текста, че са съгласни да им бъдат предоставени личните данни. "В тези случаи жалбите при нас се приемат за неоснователни и не можем да глобим фирмата, обясни шефката на комисията. Шопова посочи също, че телекомите са станали по-дисциплинирани - ако преди години не са предоставяли на комисията разпечатки и договори за проучване на жалбите, сега вече веднага се отзовават и дават исканите документи.

/КРОСС/

# 712
  • Мнения: 10
ХОРАТА С НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ ЗА GSM МОЖЕ ДА СЕ ОТЪРВАТ ОТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ

Хората с неплатени сметки за GSM може да се отърват от борча си, ако телекомите са им пратили фирма за събиране на дългове, пише "Телеграф".

Причината е, че даването на лични данни на подобни дружества е незаконно и ако длъжникът подаде жалба в ресорната комисия, сгафилият мобилен оператор е заплашен с до 20 000 лева глоба. Затова все по-често телекомите предпочитат да опрощават сметките на длъжниците си пред угрозата да се заемем ние с тях, разкри пред "Телеграф" шефката на Комисията за защита на личните данни Венета Шопова.

Сигнали Жалбите срещу телекоми продължават да са основният дял от сигналите, които постъпват в органа. Досега в него са подадени стотици оплаквания от потърпевши клиенти на мобилните оператори, които твърдят, че хора от фирми за събиране на дългове ги тормозят и рекетират дори през нощта, за да си платят сметките. Даването на адрес и телефон на дружество, което няма право да оперира с тях, обаче е нарушение на закона.

Отделно операторите са абсолютно задължени да пазят личните данни на клиентите си и да не ги предоставят на други, обясни Шопова и допълни: "По тази причина напоследък мобилните оператори опрощават по-малките сметки на длъжниците си, след като са разбрали, че клиентите са подали жалба при нас. Мениджърите предпочитат да си затворят очите за неплатените сметки, ако клиентите оттеглят жалбата си.

"Зачеркнатите дългове варирали между 100 и 200 лева. Вратичка В същото време мобилните оператори започнали да се изхитряват и да включват в договора опцията, че може да им пратят фирма за събиране на дългове. Вкарвали го с дребен шрифт в контракта и клиентите подписвали документа, без въобще да са видели текста, че са съгласни да им бъдат предоставени личните данни. "В тези случаи жалбите при нас се приемат за неоснователни и не можем да глобим фирмата, обясни шефката на комисията. Шопова посочи също, че телекомите са станали по-дисциплинирани - ако преди години не са предоставяли на комисията разпечатки и договори за проучване на жалбите, сега вече веднага се отзовават и дават исканите документи.

/КРОСС/
И къде да подам такава жалба?Не ми стана ясно коя е "ресорната комисия"?   bouquet

# 713
  • Мнения: 527
Според мен Комисия за защита на личните данни. Нека се произнасет юристите дали наистина написаното е така.

# 714
  • Мнения: X
За същата комисия става въпрос, само не е ясно как подаването на жалба за лични данни отървава когото и да било от задължения.

# 715
  • Мнения: 1 520
За същата комисия става въпрос, само не е ясно как подаването на жалба за лични данни отървава когото и да било от задължения.

А Глобул на какво основание предоставя личните данни на хората на трети лица, без тяхното изрично съгласие. Как тогава са защитени личните данни от злоупотреби?
Доколкото знам, изрично съгласие се доказва единствено с подпис на титуляра - ако изобщо подписът под договора е на соченият за титуляр Wink

# 716
  • Мнения: X
За същата комисия става въпрос, само не е ясно как подаването на жалба за лични данни отървава когото и да било от задължения.

А Глобул на какво основание предоставя личните данни на хората на трети лица, без тяхното изрично съгласие. Как тогава са защитени личните данни от злоупотреби?
Доколкото знам, изрично съгласие се доказва единствено с подпис на титуляра - ако изобщо подписът под договора е на соченият за титуляр Wink

Не знам, но и Глобул и СГ Груп са регистрирани администратори на лични данни. Дали  в тази посока има нарушения или не в случая е най-маловажното, защото по никакъв начин не освобождава никого от дело или дълг, както е записано в заглавието на статията. Несъществуващ договор, изтекла давност, несъобщаване на длъжника за цесията и др. аргументи биха свършили работа, но това с личните данни е ала-бала.

# 717
  • До морето :)
  • Мнения: 328
На мен ми бяха обяснили, че като съм подписвала договора и съм дала директно съгласието си, че могат да предоставят данните ми на СГ Груп. Обаче аз не знам къде ми е договорът и така.

# 718
  • Мнения: 10
Здравейте пак  Confused От два дни отново почнаха да ми звънят от СГ,ту от един номер,ту след 2секунди от друг...искат си парите,даже ми поставят срокове и часове на плащането,но обърнете внимание-в каса на ГЛОБУЛ,като след това трябвало да си пазя касовата бележка...Преди седмица някъде внесох 30лв.,и казах на касата,че ще внасям когато колкото мога-примерно следващия път 50лв.,и така докато си изчистя задължението (240лв.)...Просто в момента няма как да дам никакви пари,имам баба която се разболя тежко,и около нея и нейните лекарства се дават ужасно много пари,а пък те точно на нея ѝ звънят и я притесняват...И така,казаха ми утре 09ч сутринта да внеса 50лв.,защото щели да дойдат да си ги вземат...Кажете сега,какво да правя и това нормално ли е?

# 719
  • София
  • Мнения: 16 024
какво да правя и това нормално ли е?
За мене е нормално.
след като имаш дълг е редно да си го плащаш. Съжалявам за бабата, но тази сума си я изговорила, просрочила си  плащането пък сега се оправдаваш. Тук, в темата пишат хора, които не дължат пари на Глобул, но от СГ груп ги безпокоят.

Общи условия

Активация на акаунт