СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 277 831
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 15 913
И аз си купих апартамент, на който бившия собственик е издирван от фирмата.
Веднага след купуването го дадох под наем. Още при първото залепване на червена бележка на вратата им се обадих и обясних, че от еди коя си дата този човек вече не живее на адреса. Не го познавам, не знам къде е сега, двамата си имахме брокери и те се договаряха за продажбата. Дадох им тел. на брокерката, а тя издирила тел. № на колежката си/продавачите/. Повече никой не ни е търсил и притеснявал.
Освен да издириш брокера на продавача друго не се сещам. Или да не вдигаш на непознат номер.

# 751
  • Мнения: 16
Това е неприятно. И аз така си купих бившия офис на някаква фирма "Детелина". Що мили пожелания отнесох и аз и цялата ми рода, от хора търсещи собственика и....Ако много те тормози това, просто смени телефона (предполагам за домашния телефон става дума). Иначе просто любезно им обясни, че си закупила апартамента от този господин и ако още веднъж те притеснят - ще подадеш жалба в полицията или сигнал за системен тормоз. Ако не спрат, в действителност пусни жалба или подай сигнал в Прокуратура.

А, и нищо не си длъжна да им доказваш.
Телефона ми е мобилен , но не мога да си позволая да го сменям , че имам много контакти там , проста работя доста с него,но както и да е.Тези хора просто не са нормални там за повече от три години доста разговори сме провели, ,но без успех до сега , аз дори не съм купила апартамента от този човек,може би е имал там регистрация / просто нямам представа/.Жалба в полицията съм подала и ми отговориха , че това е легитимна фирма по вземания и че не се месят във взаимоотношенията им с клиенти.Много се ядосах тогава , защото даже и не са си направили труда да прочетат какво съм писала-че не дължа нищо.Може би ще пробвам и в Прокуратурата,но нямам голяма надежда ,че ще стане нещо.Притеснено ми е ,че често ходя в командировка и децата са сами /големи са /но се страхуват като звънят вечер след 21 ч на вратата някакви яки момченца-

# 752
  • Мнения: 16
Не знам какво да предпиема , толкава са нагли , че със съобщение ми пожелаха весела коледа и нова година и ми правят 30 % отстъпка от дължимата сума ,която аз не знам каква е  Embarassed

# 753
  • София
  • Мнения: 15 913
Христова, обясни на децата каква е ситуацията и да не се притесняват. Ако знаят ще са уверени и ще обяснят на яките. Пък дано последните вдянат, че вие не сте длъжници.
В МВР не разбраха ли, че ти не си клиент на фирмата?
Наистина преди години всеки можеше да се регистрира адресно където си пожелае.
За съжаление такива субекти не можем да ги отпишем от домовете си. Моите длъжници и те си подновили поминалата година личните карти. Естествено вписали адреса, който са продали през 2007 г. Ходих в МВР Дружба, уж си записаха да ги издирят, но какво стана не знам.

# 754
  • Мнения: 16
Обяснила съм да не отварят врата на никого и така и правят, но аз не съм спокойна ,защото не знам как става  звънят винаги са пред врата  на апартамента, не на входа ,как влизат не знам , кой им отваря също не знам.Намерих хората от който купих апартамента и те ми обясниха ,че това бил бившия приятел на дъщеря им , но отдавна нито са го чували нито са го виждали, а в момента той дори няма регистрация на нашия адрес.Просто живеем в държава на абсурди.

# 755
  • Мнения: 9 050
Нещо загубих нишката аз. Те имат неговия адрес, но твоя мобилен телефон  newsm78 Как се получи това?

# 756
  • Мнения: 16
Нещо загубих нишката аз. Те имат неговия адрес, но твоя мобилен телефон  newsm78 Как се получи това?
някога явно този човек е живял на адреса на който ние живеем сега.След залепената бележка аз се обадих да кажа ,че на този адрес няма такъв човек и най -вероятно тогава са ми запаметили номера.Няма друго обяснение да ми звънят на мобилна и да търсят Свилен еди си кой

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 23:04 от z.hristova

# 757
  • Мнения: 9 050
Аааа, сега разбрах. Според мен, ако можеш да си го позволиш (не е много скъпо), отиди при адвокат и се консултирай как да им изпратиш една покана да спрат да те търсят във връзка с това задължение. Преди това, вземи от родителите на бившето му гадже трите му имена. Ако имат и ЕГН, ще е полезно, но не е фатално, ако липсва.

Полицията е длъжна да реагира на сигнала, но зависи как си го написала. Все пак ти не възразяваш срещу легитимността на фирмата, а срещу тромоза, който ти оказват. Може би не си входирала жалбата и те са си я запратили в коша. Ако я входираш, после можеш да проследиш какво се случва по нея.

# 758
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам някой успял ли е да се отърве от тази нагла фирма.Не им дължа нищо, от години ме тромозят с лепенки на входната врата и обаждания по телефона и вече не издържам,днес получих отново унизително и заплашително обаждане по телефона и търсят някакъв мъж когото не познавам, а те трърдя ,че много добре го познавам , но го укривам .А случаят е следния- преди няколко години закупих жилище и всичко си беше наред,Един слънчев ден се прибирав от работа и на врата ми сикер с логото на фирмата и иметото на непознат за мен човек , но адресът който е посочен е моят.Звънах на посочение телефон да им кажа ,че има нянякаква грешка и, че  на този адрес не жевее такъв човек.Отговориха ми ,че това трябвало да се докаже и от там тръгна моята одисея, най-вероятно са ми запаметели телефона и сега ме тероризират и казват че моят телефон е в системата им и да не прикривам въпросния господин.Как да се справя с това недоумявам.Дайте някакъв съвет.

Моят случай е идентичен с този, който Вие сте описали по-горе. Не изразходвайте излишни нерви и не правете излишни ходове! Единственото, което се изисква от Вас е да пуснете жалба до Комисията за защита на потребителите и няма повече родата на баба Султанка и мъжО й (бившото ченге) да Ви безпокоят. Simple Smile

# 759
  • Мнения: 16
Благодаря за съвет

# 760
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен . Опитах да изчета цялата тема или поне да открия подобен на моя проблем , въпреки че всички всъщност са горе-долу еднакви . На въпроса . Имам задължение към Глобул отпреди 7-8 години в размер на 227.00лв . Живея в чужбина , тук ползвам предплатена карта , отново на Глобул . Приблизително 5 дни след като се прибрах тук по телефона ми позвъни някой си Петър Петров който ме осведоми , че имам задължение към Глобул и ми продиктува някакъв клиентски номер , с който да направя плащането . Аз обаче не отидох . После ми звъняха пак - не вдигнах . И вчера за късмет или не случайно видях една приятелка , която работи в Глобул . Обясних й за какво става въпрос и тя ми каза , че наистина могат да ме осъдят и такова нещо като давност на сметка не съществува . Каза ми да направя някакво минимално плащане , колкото да има някакво движение по сметката и че в следващите 6 месеца от въпросната фирма не могат да ме притесняват. Внесох 5 лв . Днес пак се обадиха и господина ми каза , че след като съм внесла пари съм съгласна с моето задължение и по никакъв начин не мога да го оспоря. Честно казано не знам сбърках ли че внесох тия 5 лв ? Не знам сега какво следва. Господинът учтиво ме помоли до края на месеца да внеса поне още 20 лв за да има по-доляма внесена сума . Как мислите вие ? Не трябваше ли да ги внасям тия пари ?

# 761
  • София
  • Мнения: 8 931
После ми звъняха пак - не вдигнах . И вчера за късмет или не случайно видях една приятелка , която работи в Глобул . Обясних й за какво става въпрос и тя ми каза , че наистина могат да ме осъдят и такова нещо като давност на сметка не съществува . Каза ми да направя някакво минимално плащане , колкото да има някакво движение по сметката и че в следващите 6 месеца от въпросната фирма не могат да ме притесняват. Внесох 5 лв . Днес пак се обадиха и господина ми каза , че след като съм внесла пари съм съгласна с моето задължение и по никакъв начин не мога да го оспоря. Честно казано не знам сбърках ли че внесох тия 5 лв ? Не знам сега какво следва. Господинът учтиво ме помоли до края на месеца да внеса поне още 20 лв за да има по-доляма внесена сума . Как мислите вие ? Не трябваше ли да ги внасям тия пари ?
Е, няма що, чудесна приятелка. Правилно ти е казал господинът-внесеш ли пари, значи признаваш задължението и не можеш да се позовеш на изтеклата давност. Сега вече могат и да те осъдят за парите и лихвите по тях, които никак няма да са малко.

# 762
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз не проумявам как, при положение, че Angioletto признава, че дължи пари, вместо да се постарае да ги върне, пуска питания как за избегне връщането, а се явяват и хора като Aннa , които я съветват как да не плати дълга си ?!

# 763
  • Мнения: 3
Аз не проумявам как, при положение, че Angioletto признава, че дължи пари, вместо да се постарае да ги върне, пуска питания как за избегне връщането, а се явяват и хора като Aннa , които я съветват как да не плати дълга си ?!



Не че съм длъжна да ти отговарям , но ще го направя . Милата ми Родина ме е ощетила от всякъде , така че тия морални шуротии ми идват в повече . 200 лв сметка са много ,но всеки месец с по 20 лв отгоре на сметката на баща ми не са , така ли ??? Или това , че не можех да спра картата на покойната ми майка , също е високо морално ??? Аз не съм питала как да си избегна плащането , чети малко по-внимаателно . И като ти е толкова чудно как така не искам да си платя , ходи и ми плати сметката ти !!!

# 764
  • Мнения: 527
Здравейте и от мен . Опитах да изчета цялата тема или поне да открия подобен на моя проблем , въпреки че всички всъщност са горе-долу еднакви . На въпроса . Имам задължение към Глобул отпреди 7-8 години в размер на 227.00лв . Живея в чужбина , тук ползвам предплатена карта , отново на Глобул . Приблизително 5 дни след като се прибрах тук по телефона ми позвъни някой си Петър Петров който ме осведоми , че имам задължение към Глобул и ми продиктува някакъв клиентски номер , с който да направя плащането . Аз обаче не отидох . После ми звъняха пак - не вдигнах . И вчера за късмет или не случайно видях една приятелка , която работи в Глобул . Обясних й за какво става въпрос и тя ми каза , че наистина могат да ме осъдят и такова нещо като давност на сметка не съществува . Каза ми да направя някакво минимално плащане , колкото да има някакво движение по сметката и че в следващите 6 месеца от въпросната фирма не могат да ме притесняват. Внесох 5 лв . Днес пак се обадиха и господина ми каза , че след като съм внесла пари съм съгласна с моето задължение и по никакъв начин не мога да го оспоря. Честно казано не знам сбърках ли че внесох тия 5 лв ? Не знам сега какво следва. Господинът учтиво ме помоли до края на месеца да внеса поне още 20 лв за да има по-доляма внесена сума . Как мислите вие ? Не трябваше ли да ги внасям тия пари ?

За съжаление Анна е права и за двете неща. Ако беше попитала първо тук...

Общи условия

Активация на акаунт