Машина за хляб-28 част

  • 52 381
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 55
Vаl,извинявай-брашното е бяло 500 гр
ако имаш пшеничен грис-може 1-2 с л

# 46
  • Мнения: 407
Благодаря за темата Дядо Хаджия!
И аз днес правих поредния си хляб по рецептата на Пина за хляб без кори, много благодаря за рецепта.

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има ли от тези хоризонталните пекарни из нашите магазини?

# 48
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Тухлата ми:

# 49
  • Мнения: 2 082
има ли от тези хоризонталните пекарни из нашите магазини?
в нашият град май не съм виждала-поне когато търсих преди нова година...

моята бърза програма е за 58 минути-веднъж я пробвах и не стана хубав хляба.при вас за колко мин.са бъзите програми?
живата мая,ако я разтворите нали се слага първа и след това брашното...?

# 50
  • Мнения: 3 166
И аз да се запиша с днешното си хлебче тип "Добруджа". Ухае супер.  Grinning
А може ли рецептата за този хляб? И как се получи коричката му - тънка или по-дебела?
Извинявам се за нахлуването в темичката ви.   Embarassed

# 51
  • Мнения: 55
НАНО,слагала съм при течностите и върху брашното понякога-нямала съм проблем.Моята бърза е 2.20 на Зелмер-пробвах хляб с айрян-стана идеален

# 52
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe

Видях, че няколко девойки са правили и/или ще правят тесто за сладки в машинката. Чудя се дали тестото за меденки няма да затормози много моторчето на моето Мулинексче.
Последно като съм правила меденки, тестото си беше доста твърдичко.

# 53
  • Мнения: 2 082
Цитат
.Моята бърза е 2.20 на Зелмер
така може да се получи хляб,но за 58 мин.... newsm78 две бързи имам-за 500гр и 1кг хляб -и двете са за 58 мин

# 54
  • София
  • Мнения: 102
Дядо Хаджия, благодарско!
А как ви се струва това?
http://nojivilichka.wordpress.com/2010/02/25/hliab-s-tymna-bira- … -susheni-chushki/
Дали да се пробвам след нечувания успех с козунака  Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 102
Ама по-добре специалистите тук да кажат - става ли по принцип за машина тази рецепта, колко мая и най-важното - процедурата! Ето едно предизвикателство към по-старшите по стаж тук   chef

# 56
  • Мнения: 9 776
Цитат
.Моята бърза е 2.20 на Зелмер
така може да се получи хляб,но за 58 мин.... newsm78 две бързи имам-за 500гр и 1кг хляб -и двете са за 58 мин

Преди често правех на бързите програми 0:58 и си ставаха хубави хлебчета. Напоследък не ми се получават обаче и не знам защо. Имам чувството, че нещо самите програми са сдали багажа. Такава сполучлива рецепта е хлябът с песто, който съм публикувала в темата с рецептите. Но ти би трябвало да го имаш в книжката. Прилагах номера със стартирането на програмата два-три пъти и си втасваше идеално.

eli_dechkin, що така този хляб Thinking? Нещо различно от друг път сложи ли? Програмата същата ли е?

# 57
  • Мнения: 9 776
Дядо Хаджия, благодарско!
А как ви се струва това?
http://nojivilichka.wordpress.com/2010/02/25/hliab-s-tymna-bira- … -susheni-chushki/
Дали да се пробвам след нечувания успех с козунака  Joy

Не виждам нищо притеснително в рецептата. Има си основните съставки - слагаш ги в познатия ред и машината си прави хляба.

  tiptoe

Видях, че няколко девойки са правили и/или ще правят тесто за сладки в машинката. Чудя се дали тестото за меденки няма да затормози много моторчето на моето Мулинексче.
Последно като съм правила меденки, тестото си беше доста твърдичко.

Твърдо тесто за меденки.....станаха ли ти хубави Thinking? Това предполага, че имат много брашно вътре, и така стават безвкусни и ....биещи на брашно. Иначе няма проблем за машината.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 945
Дядо Хаджия, благодарско!
А как ви се струва това?
http://nojivilichka.wordpress.com/2010/02/25/hliab-s-tymna-bira- … -susheni-chushki/
Дали да се пробвам след нечувания успех с козунака  Joy

Ама по-добре специалистите тук да кажат - става ли по принцип за машина тази рецепта, колко мая и най-важното - процедурата! Ето едно предизвикателство към по-старшите по стаж тук



Наборе какви са тези чудесии бе душа. Ми то направо страхотен хляб това бе. Я давай тука рецептата веднага.

И апропопо за какво да чакаме специалистите да се изказват и кои са тия. Бе какво ще чакаме я казвайте аре къв е проблема и ша го опраим. Ще чакаме сега ние тука специалисти ... айде бе.

Не виждам нищо притеснително в рецептата. Има си основните съставки - слагаш ги в познатия ред и машината си прави хляба.

Коя рецепта мътите бе хора и какъв и е проблема ?

# 59
  • Мнения: 9 776
дядо хаджия, еми точно за този хляб с бира става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт