Водете си децата на ортопед!!

  • 7 682
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За София в Горна баня, Ортопедията, са най-добрите специалисти. На нас ни дадоха направление, но ние отидохме там, платихме 13лв., там важали само няк`ви други направления. Аз съм много доволна, защото докторът го гледа не само на ехографа за луксация, но и как стои, как си държи главичката, ръчичките и въобще прегледа цялото бебче.
Мили майчета, ако педиатрите ви се правят на луди за направленията, не ги чакайте, ами отивайте задължително на ортопед. За луксацията знам, че момиченцата са по-рискова група. Първият месец, бебчето е съвсем малко, но знам, че втория месец задължително трябва да се направи профилактичен преглед!

# 16
  • Мнения: 910
Edin ot nai-dobrite ortopedi v Sofia e vav Voenna Bolnitsa, v poliklinikata. Kazva se d-r Draganov i priema i na chastno i s napravlenie. Malko e sarkastichen, no inache si go biva. Za purvi put triabva da se hodi pri nego do 4tia mesets na bebeto, sled tova kato prohodi i posle toi si kazva koga i kak i dali triabva. Kato biahme pri nego toi mi obiasni na dulgo i na shiroko kak da se grija za zaiakvaneto na bebeto, kakvi uprajnenia da pravim, koga da siada, koga da lazi i.t.n. Negovata teoria e, che bebeto vsichko si pravi samo, i nie samo triabva da mu podsilvame muskulchetata, da ne go nasilvame za nishto. Preporuchvam go doktora.

# 17
  • Мнения: 2 195
Ей,моми4ета, я ме светнете за какво става въпрос,4е тък я карат малко през просото Close Като ходихме на консултации първите месеци докторките му разтваряха краката по всевъзможни на4ини Imp Това ли е въпросният преглед Shocked  Confused: Или може би трябва да идем на специалист Confused:

# 18
  • Мнения: 910
Mimka, pravi se ehografski pregled na taza, i niakolko vida raztvariane na krachkata, rachichkite i se gleda i drubnachnia stulb...

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
vanina82...това, което сте преживели е направо ужасно:(

аз се надявам да се оправят при Диана нещата, но вече втори ден неможем да намерим ортопедични гащи 2-ри номер...Sad

днес пак ходихме н консултация при личния лекар и той каза, че според него не било проблем, защото при такива малки деца било нормално да са недоразвити ставите....но аз предпочитам да сложим смешните гащи...дори да не са нужни, със сигурност няма да навредят, пък и съм по-склонна да вярвам на ортопеда.

а, да:) и между другото се оказа, че Диана е наддала 700 гр за две седмици!!! а е само на кърма.....та сега ще почваме и капките за рахита малко по-раничко май....

# 20
  • Мнения: 17 407
Тези профилактични гащички може да слагате на бебоците още след изписването, докато ги заведета на ортопед. И ако можете да се преборите да не ги повиват в болницата,особено ако са момиченца в седалищно предлежание.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 309
Знаете ли дали д-р Драганов се е върнал от отпуска и дали някой му има координатите...

# 22
  • Мнения: 7 821
Телефонът на д-р Драганав-048980784 и 098503010

# 23
  • София
  • Мнения: 896
Мили майчета, бъдещи и настоящи,
водете бебетата на преглед веднага след като ви изпишат или поне им слагайте ортопедичните гащички. Настоявайте пред личните си лекари за направление. Не гледайте гънки и други подобни. Аз заведох дъщеря си чак във втория месец, но за щастие се разминахме само с един месец носене на ортопедични гащички. Ако бяхме закъсняли, следват каишките.
Аз ходих при д-р Драганов и съм много доволна.

# 24
  • Мнения: 76
Според личният и лекар, прегледа бил по негова преценка, а тя нямала проблем....дрън-дрън та пляс.........[/quote]

Сега те разбирам защо искаше да смениш личния лекар. Съжалявам за проблема на детето и желая успешно решение!
Питам се как да не обесиш такъв лекар и до кога ще се пестят средства от здравето на децата ни?
Слънчев ден!

# 25
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: firebird
В Горна Баня - зад Института по ортопедия и травматология - има медицински център Ортомед. Ние попаднахме при д-р Ефремов, много любезен и внимателен, и много наясно с материала (аз съм с луксация, и то късно открита, та...) Препоръчвам го на всички, рядко се срещат такива отзивчиви лекари.
Педиатърът е длъжен да даде направление, с единия вид ехографа е безплатен (3А - да се чете три А), с другия вид направление ехографа е 13 лв., а ако е съвсем без напраление, прегледа е 11 лв.



 firebird,  моля те дай някакви координати на този лекар. Аз много много закъснях с този преглед за съжаление.  Sad  Sad  Sad

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В Горна баня, Ортопедията, то е по пътя за Горна баня, отдясно, малко след завоя, голяма сграда, вижда се от пътя, мисля, че има и табелка. Като идете в основната сграда и кажете, че сте за профилактичен преглед на бебчето, те ще ви обяснят точно къде да отидете. То е един голям двор с няколко постройки, а този център е в дъното на двора, но в двора винаги има хора и ще ви упътят.
На нас ни бяха дали обикновено направление и платихме 13лв. Не бяхме при д-р Ефремов, бяхме в неговия кабинет и ни прегледа друг лекар, но също много внимателен и подробен, всичко прегледа на бебока, не само с ехограва, но и как стои, как се движи и т.н. Много съм доволна от там.

# 27
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Mila77

 firebird,  моля те дай някакви координати на този лекар. Аз много много закъснях с този преглед за съжаление.  Sad  Sad  Sad


Eто сайта на Ортомед, има и телефони:
http://orthomed.einet.bg/contacts.htm

# 28
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нашата педиатърка ни каза, че ще ни даде направление 3, но за 3а нямала право. Някой има ли представа дали определени лекари могат да издават 3а?

# 29
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Biby


Eто сайта на Ортомед, има и телефони:
http://orthomed.einet.bg/contacts.htm


Ей Биби, супер си. Мерси много !!!!

Общи условия

Активация на акаунт