Течни перилни препарати (гелове) и омекотители -3

  • 113 456
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 142
Благодаря за новата тема.

# 16
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Търся някой да сподели разликата между:


и



Въобще търся информация за този вид продукт.

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 762
Търся някой да сподели разликата между:
Мирисът. В момента пера със синият. Хубав продукт на Юниливър. Доколкото Дедо ме е просветлил (дано съм запомнила и разбрала добре) се произвежда за немския пазар.

# 18
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Не зная немски. Пробвах с преводач от нета - ама пак не е точно. И каква е разликата - странно да е само аромата. Но и аз не можах да открия разлика.
Довална ли си от синия - на какво оприличаваш миризмата.

# 19
  • софия
  • Мнения: 25 762
За мен няма странно да има различни миризми. Доволна съм от начина на изпиране. Миризмата е на чисто. Трудно ми е да опиша миризма. Със сигурност не е "цветна".

# 20
  • Варна
  • Мнения: 204
BOOTY вместо запис да питам, нещо което ми направи впечатление предната тема:  защо се притесни да дадеш адреса н а въпросното добре заредено магазинче?!?
Та предишните 2 теми са пълни с адреси и указания за др. градове, а за Варна аз самата съм давала адрса на кварталното ни магазинче.
Подскажи поне квартала  Laughing
Не съм чела съвсем подробно двете предни теми, а между редовете, така че може някой вече да е писал за този магазин:Ул. Добри Войников N3. Пада се над спортна зала до у-ще Васил Друмев/единия вход на училището излиза на нея./Не писах умишлено в темата , както споменах , защото си мисля , че е в разрез с правилата и би могло да бъде изтълкувано като реклама на въпросния магазин . Както и да е вече ги наруших  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 12
озовия  корал  е за вълна , коприна и  кашмир.
Черния - за черно , наситени  тъмни  тъкани и  деним
Златистия  Корал , или т.нар. Блилянс  е за лъскави тъкани , сатен , дрехи  с пайети и апликации

Разликата м/ у  синия  и  зеления  Корал  е  в аромата  - синия  е по- силен и дълготраен , зеления  е по-гъст  и  по-деликатен   мирис /  някак си  по-нейен е/,  но аз предпочитам  синия - уникален  аромат

Има  и много  хубав  бял  Корал на  който  пише - White Satin - много трудно се намира.
Сега  има Корал klein&kraftig - малък и силен
Имаго  във вариант  на синия  и сенсетив  ,който става  за  деца. Супер концентрати са. Слага се по 37 мл, т. е  една капчка , вместо  капачка и половина.
Корал  е продукт на Юнилевър  който се произвежда  за Австрия , Швейцария  и Германия.
Магазинчето на  Войников  който съм  посещавала има 2 немски продукта на  кръст-   останалите са  гръцки,  испански ,  френски  на апта и белгийски.
 Водена  от съветите на  Дедо   съм заклет   фен  на немските  продукти  и предпочитам  да  пазаря директно от   този който ги внася.
За Корала  мога да кажа само , че съм  впечатлена  много.  А за препаратите   за петна - само на Др. Бекман се доверявам

Всъщност  имам питан  към Дедо - да  даде малко повече информация  за Sil / основно  препарати срещу  петна /- срещала съм  го в Германия  но  нямам  преки впечатления.

# 22
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Много благодаря за изчерпателния отговор за Корала.
Само не разбрах - белия Корал - за какъв тип плат е.

# 23
  • Мнения: 12
Белия Корал е за Бяло пране  - той  единствен е  за 30 пранета / 1,5 л, другите Корали  са  1,5 л/20  пранета

 Концентратите - Klein/kraftig  730 ml / 20 пранета

# 24
  • Мнения: 803
Gabbi,
това магазинче, май го коментирахме в предишната тема.
Там наистина се оказаха препаратите на апта, някои френски и белгийски производи.
Жалко, ако няма всички оригинални немски стоки. Испански и гръцки сме  коментирали.

За Sil: Това са т.нар. добавки. Подобравят качеството на изпиране, цветове, текстил. Премахват петна без избелители и хлор.
Съществуват в течен вид-подобен на рекламирания вениш. вениш е продукт на  Рекит-Бенкизер, Сил - на Хенкел.
Все още не се произвеждат из соц.страните.
Други видове са прахообразен-добавя се към праха, таблетки или спрей.
Аз предпочитам последната форма. С нея се пръскат замърсените места преди изпиране и се пере с щадящ препарат.
Такива продукти имат почти всички добри немски фирми, има и собствени марки на дрогериите.
С две думи - Сил е добра добавка за специални случаи. Добрите немски прахове и гелове се справят и без нея, но не е лошо да имаш подобно нещо у дома.

# 25
  • Мнения: 12
  bouquet

благодаря  Дедо - както винаги си  на ниво. Ще пробвам спрей на  Сил, въпреки , че си много прав  -всяка дрогерия  си има  собствена  марка - воршспрей ,  цветна белина , сол  за петна  и т.н.

Искам да споделя  как  в борбата  си срещу петната  съм впечатлена  от  един  немски  продукт, малко неизвестен   тук.Става  въпрос  за цветна белина  с активен  кислород  с а марка  AS на   Schlecker. Супер силен  за всякакви  петна и безобиден  за цветните дрехи.
Разбира се ,вече не си давам парите  за супер скъп вениш ,който не работи. Безмислено е .
Въпреки , че  с моя  фаворит Вайсе ризе повечето петна излизат.  май за него  бях чела  ,че има анти -флект  ефект / срещу петна/ на Sil.

# 26
  • Мнения: 1 165
На мен пък Вайсе Ризе-то не ми изпира каквито и да било петна без предварителна обработка

# 27
  • Мнения: 12
сложете  малко гел  върху петното неразреден  и после дозирайте   нормално  праха . Спазвайте  разходната  норма ,която за твърда вода  е завишена.

Има значение и  дали петното е  вече прано -тъй като  то е фиксирано в тъканта.
Пък  и всички тези  добавки    за които Дедо  говори са именно за това-  когато  вече  само праха  не помага.

Пробвайте варианта който ви  казах - неразреден  прах/ гел/ директно върху петното - така съм вадила петна от кръв и майонеза. Ако не стане - позвайте продукти за петна. По принцип Вайсе Ризето е един силен  гел

# 28
  • Мнения: 19
Бих искала да пробвам немски Dash, но не съм сигурна как точно изглежда smile3518. Пробвах в сайта на P&G, но дава грешка. За това мили дами,  МОЛЯ пуснете "картинка" ! newsm17

# 29
  • Мнения: 1 732
Бих искала да пробвам немски Dash, но не съм сигурна как точно изглежда smile3518. Пробвах в сайта на P&G, но дава грешка. За това мили дами,  МОЛЯ пуснете "картинка" ! newsm17
Ако това свърши работа:



ако не,на първа страничка на темата има снимка на течен даш.

Общи условия

Активация на акаунт