Детски пасти за зъби!

  • 10 440
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 214
в Милдфреш(розовата е по-хубава според нас) няма флуор...

Това детска паста ли е? Аз майлдфреш съм виждала само оранжевата паста за възрастни. Детска паста без флуор на нашия пазар не съм виждала до сега. Даже си поръчах да ми пратят от САЩ няколко тубички за да почнем и ние с миенето на зъбите.
В Ненедент на Дентинокс нямало флуор .Предназначена е за деца от 0 до 4 г и има специален напръстник , с който се почистват зъбките на детенцето.

# 31
  • Мнения: 1 586
Мерси, Принцеса Дундеса.
Къде може да се намери тази Ненедент на Дентинокс? Не съм я виждала...

# 32
  • Мнения: 8 769
Наскоро зъболекарката ми препоръча ELGYDIUM (френска) за деца. Много хубава била. Смятам, когато свърши сегашната паста на дъщеря ми, да й я купя.
Аз ползвам ELGYDIUM за чувствителни зъби и с радост мога да заявя, че е доста по-сполучлива от Сенсодин.

# 33
  • Мнения: 69
Дъщеря ми нямаше и годинка когато започнахме с миенето и понеже е още малка и не разбира да изплюва и купих Chicco защото няма опасност ако се глътне от нея, вече 4 месеца я ползвам и съм много доволна.

# 34
  • там някъде
  • Мнения: 234
Mildfresh junior. Има розова и синя опаковка от по 50мл. На нея пише крем-паста за зъби с плодов аромат. Не съд. флуор и мента. само такава марка сме ползвали от както започнахме да мием зъбите. От както навърши 2г. и половина редовно се мият, като Насето си има своя чашка, в която си държим и четката за зъби. С удоволствие си ги търка сам ( а да знаете само как търка Joy) и после задължително се жабурка и изплаква ( а когато не го гледам и тайно си похапва).

# 35
  • Мнения: 2 142
Наскоро зъболекарката ми препоръча ELGYDIUM (френска) за деца. Много хубава била. Смятам, когато свърши сегашната паста на дъщеря ми, да й я купя.
Аз ползвам ELGYDIUM за чувствителни зъби и с радост мога да заявя, че е доста по-сполучлива от Сенсодин.
newsm10

На моята Еми много и харесва. Майка ми е стоматолог и мия препоръча, така че я ползваме някаде от лятото. Освен това по-отдавна пак по съвет на майка ми ползваме само гел пасти, а не крем. Тъй-като в пастите обикновено се съдържа флуор, както и в минералните води, съдържанието на флуор е доста високо, макар не на всички да е указано на етикета, Еми не приема допълнително флуор. (лелеее, в едно изречение , колко пъти употребих думата флуор, дано поне да съм била ясна  ooooh!) Според детските стоматолози, поради доста повишеното съдържание на флуор във водите, вече все по често се среща проблема с потъмнелите зъбки. Пак по техен съвет пием предимно Горна баня, като вода с по-ниско съдържание на флуор.
За плюенето до скоро Еми не можеше да плюе, гълташе водичката, после се навежда над мивката и казва "пфу" и "бавооо" Сега може би от седмица вече се научи наистина да плюе и изпада в безкрайна радост, завършваща с неизменното "бавооо". Много и харесва да си мие зъбките, прави го сутрин и вечер с мама или тати, а понякога и на обяд, когато си е вкъщи и и мия личицето за сън, сама си иска.

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 16:59 от michel

# 36
  • Мнения: 1 214
Мерси, Принцеса Дундеса.
Къде може да се намери тази Ненедент на Дентинокс? Не съм я виждала...
Само в аптеките.

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 01:04 от Аурелия

# 37
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А тези по-неизвестните пасти за зъби скъпи ли са? Че у нас само мъжа ми работи и  не можем да си позволим някои неща?

# 38
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
М_е_г_и, мисля че спокойно можеш да купуваш детските пасти на Астера ("Astera strawberry flavour" детска и "Astera bubble gum flavour" детска) и Дентал ("Dental tropic" детска, "Dental strawberry" детска и "Dental kids" детска с аромат на дъвка) - цените са им около лев. На  Милдфреш не си спомням цената. Купувала съм и "Покемон" - има малина, тути фрути, ябълка, ягода, череша. Цената беше под лев и пише, че е българска, за износ за Русия.
 

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 11:33 от Ели Тотева

# 39
  • Мнения: 135
Ние се мием с децката дентал.

# 40
# 41
  • Мнения: 8 505
Засега е с четка и паста на Чико.Когато свърши пастата,смятам да и взема на Триза (ако имат детска),че от тези за възрастни съм много доволна.Иначе-да,хапва паста.Не ме е страх,не я карам да си плакне устата.Слагам достатъчно малко количество.

# 42
  • Мнения: 1 883
Ние ползваме Аквафреш.Вики не признава друга паста Hug

# 43
  • Мнения: 2 255
Детска Аквафреш в момента  Wink а че си хапва то е ясно  hahaha

# 44
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ние ползваме на Чико, нямам оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт