Любов и наказание /Aşk ve Ceza/- тема 3

  • 54 455
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 31
 Hug и в новата темичка

по повод казаното от Маги, попаднах на интервю с актрисата, играеща ролята на Лейля, много я харесвам още от 1001 нощ
но ми направи впечатление, че в 1001 нощ и в sinematurk името е  Sennur Kaya  , а в началните надписи на филма, както и в интервюто е SENNUR NOGAYLAR  newsm78

интервюто е много дълго, затова като линк

SENNUR NOGAYLAR: BU ÜLKEDE YASALAR O KADAR KESKİN OLMANA İZİN VERMİYOR

AŞK VE CEZA’NIN KENTLİ ANNESİ, TİYATROCU SENNUR NOGAYLAR: Bu ülkede yasalar o kadar keskin olmana izin vermiyor
Yılların tiyatrocusu Sennur Nogaylar......



според Гугъл преводача става въпрос за разликата в манталитета и традициите в Изтока и Запада, ролята на жените в обществото и семейството, за възпитанието на децата.... ама то с Гугъл де компютри, там и компоти  Laughing Crazy
знам, че е страшно много, и момичетата са заети с преводи , за което   bouquet  love001, но ако може някой да преведе по-интересното  Praynig  bouquet


а за интригите и манипулациите - това си е начин на оцеляване, колкото по-безправна е една група в едно общество (в случая жените), толкова по-изобретателна и приспособима е тя. Видяхме го още в 1001 нощ, макар нещата да не бяха така драстични, колкото по- Бурхан се правеше на 'мъж', толкова Надиде му вадеше душата с памуче, и пак ставаше нейната  Flutter . Надявам се тази стратегия тук да се провали, Шахнур да не мели пред Саваш, но кой знае  Thinking (като казах 'мели', от няколко серии мелничката изчезна  ooooh!, дали анне няма вече нужда от терапия  Crazy, или тепърва предстои големият сблъсък  Thinking)

# 17
  • Мнения: 10 240


Не вярвам Саваш да отстъпи пред мама Шахнур. Ще се бори докрай, но не се знае съдбата какво ще го накара да направи.
Той и за брака си с  Чичек отстъпи, но отстъплението му ако е крачка назад, му даде възможност да направи две напред- успя да прекрати търговията с дрога / поне засега/ и  да развие легалния семеен бизнес.
В бъдеще ще му се наложи да доказва и защитава любовта си към Ясемин / а нея както вече бе казано семейството няма да приеме/. Каква отстъпка /крачка назад/ ще му се наложи да направи за да постигне целите си / две напред/ - да се разведе с Чичек и да свърже живота си с Ясемин. Мисля, че това ще го видим чак догодина..... 
Господин Сабанджъ няма да ни даде лесни отговори....

# 18
  • Мнения: 0
а за интригите и манипулациите - това си е начин на оцеляване, колкото по-безправна е една група в едно общество (в случая жените), толкова по-изобретателна и приспособима е тя.

Thinking (като казах 'мели', от няколко серии мелничката изчезна  ooooh!, дали анне няма вече нужда от терапия  Crazy, или тепърва предстои големият сблъсък  Thinking)

Наистина, Пенда, всичко е заради правата на жените. Просто трябва да има баланс и те са го намерили. Друг е въпросът, че на мен не ми допада философия от типа "Целта оправдава средствата". Но пък и не съм била в такава ситуация, че да се произнеса от тяхна гледна точка.


Значи Саваш има ясно очертан изход - просто трябва да даде права на жените в семейството си. С Чичек вече го направи. Сега наред е Низан. Лошото е че така отнема правата на царицата майка. Тя кого да командва сега?  newsm78


Мелничката изчезна, обаче прави ли ви впечатление как Шахнур пие чая си - отхапва от бучката захар. И още някой го правеше, ама не се сещам кой беше.  newsm78


# 19
  • Мнения: 1 056
Привет на всички! Правата на жените и остарелите традиции са част от разглежданите проблеми във филма. Другият голям проблем е търговията с наркотици. Захване ли се човек с нея, почти няма измъкване. А семействата на Саваш и Чичек досега от това са си изкарвали парите. Саваш вече позволи да бъде манипулиран, като се съгласи да се ожени за Чичек. И сигурно ще бъде манипулиран отново. Уредени бракове винаги е имало. Няма нищо чудно. Учудващото е, че се опитва да запази брака си фиктивен. Не знам дали ще издържи докрая обаче. Ако се предвижда развитие на действието от няколко години, тъй като се предвижда дълъг сериал, запазването на тази линия на поведение ще бъде още по-учудващо. Повечето мъже в подобно положение имат и жена и любовница и имат отношения и с двете.

# 20
  • Мнения: 34
Саваш заяви на майка си ,че когато  се влюби никого няма да изневери на жената дори да го убият.Ще може ли да спази това обещание?

# 21
  • Мнения: 1 056
Друг въпрос е дали Ясемин ще се съгласи да бъде в ролята на любовница на женен мъж. Истината рано или късно ще излезе наяве, а бракът с Чичек сигурно няма да се разтрогне скоро. Ще бъде мъчително и за тримата.

# 22
  • Мнения: 0
Учудващото е, че се опитва да запази брака си фиктивен. Не знам дали ще издържи докрая обаче. .......  Повечето мъже в подобно положение имат и жена и любовница и имат отношения и с двете.

Vali_N, предполагам замисълът е, че Саваш не е като повечето мъже.

Всъщност бракът с Чичек е компромисът, който той направи, за да спаси живота й. И все пак, за да не бъде докрай манипулиран, обяви че е само фиктивен. Така има възможност за обратен ход (ето - бракът не е консумиран, значи все едно не се е състоял. Ние нямаме чувства и никой не е наранен.). Той си мисли така, де.

Манипулирането винаги се основава на някакъв дефицит, на нещо, което липсва на някого. Най-елементарният вариант бяха слугинята Суна и оня Ибрахим. Той иска секс (или там каквото правят), тя го изманипулира да й прати снимките от телефона срещу обещание за интимност.

Саваш, разбира се е друга работа, но и той, като всички хора, има дефицити, и той иска. Какво иска? Ами например да бъде свободен. Да бъде свободен от чувството за вина, че заради негово бездействие Чичек може да я пребият като мръсно коте.
Иска и да бъде свободен от мафията.
Иска да бъде обичан.
Да има дете.

Само колко поводи има да бъде манипулиран!

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, Честита  баба Марта.Да донесе здраве на вас и семейството ви.

Според мен идеята е , че Саваш е един много умен мъж, който най-вероятно ще намира интересни и нестандартни решения на тези проблеми натрапени от остарели нрави и традиции.
Неговата сила е в това , че той самият е израстнал с тях и добре ги познава .Но е  имал  възможноста да опознае и друг свят, от който е научил много.Личната му мисия е да помогне на
Фамилията да се научи да живее честно да им покаже че пари могат да се печелят и с честен труд, ако си получил образование и се вънеш да инвестираш в родните земи. Също това че като приемаш някои новости не означава да потъпкваш марала.

# 24
  • Мнения: 1 056
Аз мисля, че бащата на Чичек настоя за брак със Саваш заради бизнеса с наркотици, а не толкова заради традициите. Той не би убил дъщеря си - поне тогава. За сегашната ситуация със снимката не съм съвсем сигурна, но преди да я види Моран говореше, че му е необходим повод, за да се справи със Саваш. Снимката е поводът. Така че големият проблем е търговията с наркотици, а не традициите. Та ще се включи ли Саваш в търговията с наркотици, за да запази правото си на личен живот? Dajoan, аз мисля, че поведението на Саваш скоро ще стане неморално, защото той е женен мъж, а преследва друга жена. Въпрос на време е.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
Саваш заяви на майка си ,че когато  се влюби никого няма да изневери на жената дори да го убият.Ще може ли да спази това обещание?

мисля си, че ще му е трудничко да спази обещанието, з-то и той самият незнае колко ще му е трудно!


Цитат
Друг въпрос е дали Ясемин ще се съгласи да бъде в ролята на любовница на женен мъж.


съмнява ме, даже напротив, това ще я отдалечи на километри от него:
1) з-то тя е израстнала в друга среда и традициите във Ван са и далечни и непонятни
2) з-то е възпитана от баща си по определен начин
3) няма да му повярва, че няма нищо с Чичек, тъй като няма доверие в мъжете като цяло и вече няма доверие на Саваш (след тенекията миналата серия)

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!

# 26
  • Мнения: 0
Точно в това е големия проблем, че всъщност търговията с наркотици е станала част от традициите.Затова този район е труден за управление и законите, който касаят цялата страна там трудно се прилагат.

Vali_N имаш основание да се съмняваш в издържливоста морала на Саваш. Надявам се той да успее да разреши тази ситуация с достойнство.  
Не зная дали разсъждавам правилно, но мисля че от самото начало една от целите на режисьора е да покаже, че всеки може да сгреши, но това него прави лош човек.
 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 96
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!


Аз мисля, че бащата на Чичек настоя за брак със Саваш заради бизнеса с наркотици, а не толкова заради традициите. Той не би убил дъщеря си - поне тогава. За сегашната ситуация със снимката не съм съвсем сигурна, но преди да я види Моран говореше, че му е необходим повод, за да се справи със Саваш. Снимката е поводът. Така че големият проблем е търговията с наркотици, а не традициите. Та ще се включи ли Саваш в търговията с наркотици, за да запази правото си на личен живот? Dajoan, аз мисля, че поведението на Саваш скоро ще стане неморално, защото той е женен мъж, а преследва друга жена. Въпрос на време е.

Съгласна съм с теб. Търговията с наркотици си е чисто мафиотска дейност. А влезеш ли веднъж в мафията няма доброволно отказване. Така че много трудно ще бъде Саваш да се оттегли. Дано успее, но ще е като на кино.

# 28
  • Мнения: 25
Още е много рано Саваш да казва на Ясемин, че е женен той едва я склони да се срещнат на езерото, 1-во иска да се опознаят поне малко и след това да и обяснява ситуацията с фиктивния брак, интересно е, че той излиза с друга жена и не само това, ами и и се обяснява в любов, а прати Ешреф да следи Чичек само заради една прегръдка с колега и това ако не е двоен стандарт ooooh! Саваш сякаш не търси решение на проблема с бардела приел е, че Чичек му е като сестра и не осъзнава, че тя също има право на семейство и любов очевидно тя почва да се влюбва в него, но той обича Ясето и ще се бори за нея и направо си е една голяма каша, евала на сценаристите Crazy Crazy Crazy

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА  Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 31



Ч Е С Т И Т А   Б А Б А    М А Р Т А



предполагам замисълът е, че Саваш не е като повечето мъже.

И аз така  Flutter, никак не ми се ще да се съмнявам в 'морала' на Саваш  Rolling Eyes за сега е перфектен  Grinning . То вярно, че прекален светец Богу не е драг, ама какво пречи да си помечтаем  Laughing . Той не се държи като женен, защото не се възприема като такъв, и засега, зает да бърше сълзите на Чичек, не забелязва любовта в очите и   Whistling. Заплашен от кръвопролития, направи много компромиси, но има праг, до който ще каже YETER! (май така беше Grinning). Интересно, къде ще сложи границата, с какво не би направил компромис, какво би пожертвал  Thinking. Тепърва му предстои да разбира колко е уязвим  newsm32
За Ясемин и аз не мисля, че би се навила да бъде втората жена, независимо от схемата, ама да видим първо колко ще се цупи за провалената среща...
В анонса за 9 епизод се говори за изненада, дали Саваш няма да посети Ясемин в Бодрум  newsm78
Едно е ясно - скоро няма да има отърване нито от брака, нито от дрогата, там нещата все повече ще се задълбочават.
Дадоха и 2 серии въздух без Ахмет Моран, и ние ревнахме "ама толкова ли лесно се справи с мафията, тоя Сабанджъ....." - Хак да ни е сега  #2gunfire hahaha

Галка, двойният стандарт си е факт, те дори не го и обсъждат  smile3516 А Саваш се притесни за Чичек не от ревност, а защото е наясно с последствията..... и те не закъсняха  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт