Примерна схема за захранване - 23

  • 21 620
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 121
Здравейте!
Благодаря отново на всички ви!
Значи сега ще търся на Хип просо без мляко и глутен както и пълнозърнест ориз на Лактана /ще питам на място няма ли да ни се отрази на запека/. После ще вкарам едно месце и след него малко глутенче.... И така току виж успея някак си със захранването.  Whistling

Лято  правилно ли разбрах че от някъв ориз много пълните памперса... Я кажи точно кой е /марка/ че да го пробваме и ние!

По въпроса за цеденето - и аз съм от НЕможещите. Може ей така да ми тече от гърдите но сложа ли помпата пред тях все едно тапа слагам. А на ръка /като крава  Blush/ ми отнема много време и нерви а добивам твърде малко количество.

До тук ядем плодови пюренца и някои от зеленчуците - това прави към 250 - 300 гр. тв. храна а за млякото.... и преди ядене и след ядене и между яденето  Joy - моята цицла си цица през два часа и половина най-много! Вода не пие - с триста зора ако на денонощие изпием 50 мл.! Лъже се като й се спи много - тикна й шишето в устата и тя докато си мисли че е цица пие, като сложа и това количество дето й го давам преди пюренцето и след него с лъжичка става толкова.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Моята дъщеря на 7 мес беше 7,500 кг и 71 см. Сега на 8 мес още не сме я мерили. За мен си е нормално детето. Ядем от скоро на обяд по 190 гр зеленчуково/месно пюре и следобед каша-общо кашата с плодовото пюре ми става 190 гр/правя си я в бурканче от пюре 190 гр/. Сутрин към 10ч имаме плодово пюре-125гр. През другото време се кърмим на поискване.

Да ви питам-ще започна да слагам масло в пюретата. Трябва ли да го въвеждам поне 3 дни или да започна да си слагам и в същото време да вкарвам нови продукти. Същото искам да питам и за праза и подправките. Мисля да започна да й слагам в пюретата магданоз или копър като за начало. Сурови ли трябва да са или да ги слагам да се варят с зеленчуците?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 154
mamadesi2, от овеса пълни Wink, ориза го слагам съответно за баланс.

# 33
  • Мнения: 9 814
mamadesi, просо с глутен нямада откриеш.  Laughing А иначе приятно ми мууууу. Това по твоите критерии.
Нинка, праз лук въведох преди около седмица за 4 дни.
Подправки давам от вече близо месец- магданоз и копър

# 34
  • Мнения: 121
Боже Франи нали не съм те засегнала!? Embarassed  Просто веднъж като се обяснявах че не мога да се цедя и вместо цедя употребих думата ДОЯ и от тогава като говоря за ръчно цедене все това ми излиза в главата за това и така съм пояснила  Blush Наистина се надявам да не съм засегнала никого!!! Напротив - браво на вас!!!!! smile3501

# 35
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Благодаря за новата темичка!   bouquet
За статистиката - моята беба е почти на 10 месеца, тежеше близо 10 кг при 74 см преди месец. След сутрешното мляко едва изяжда няколко лъжички попара в 10 - 10,30, но хапва по 220 гр на обяд пюре, следобедната каша е между 150 и 200 гр. Останалото е АМ по 200 мл.
И от мен браво на мамите, които още се цедят. След като бебка спря да суче, аз цедих само 3 месеца и не издържах повече.  Confused
Праза го въведох преди месец за 5 дни с домашно пюре с картоф и масло, а лук давам от няколко дни.

# 36
  • Мнения: 4 070
Ами аз пък много исках да се цедя, но нямаше какво, последния ден изцедих 5 мл  Sad
Моят човек , преди месец 9,400 кг., височина 73 см.
Яде сутрин 130 мл, след това към 10 ч. 200-210 гр, ама много рядко се изяжда и в повечето случаи е пюре с плод и малко кисело мляко, следващото ядене към 150 гр. зеленчук с или без месо, много често и това не се изяжда, вечер към 130-140 гр. нещо(грис, попара, качамак и др) със сирене и масло(все още към 2 и 3-то яденета добавям по малко ам), има леки хапвания на малко плод или краставичка напр. понякога към 18 часа, вече едвааа 220 мл ам....а преди седмица беше съвсем различно Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 5 293
Имам предложение за първа страница: да се включи тази особено полезна статия: http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/
И още нещо: това, дето сте го кръстили, че е блог на Косе Босе, въобще не е това - това е блог на мами Септември 2008 г. - там има информация и за диети и т.н.  Whistling Whistling Whistling


За количествата, сутрин кашата е била макс. 200 мл. + евентуално още 2 хранения по макс. 125 гр. - но в момента е по-зле, защото го тероризирам да яде зеленчуци  Tired Tired Tired Дебеланко беше 10,150 кг. и 78 см. на 1 година

# 38
  • Мнения: 205
Здравейте момичета!

Имам един въпрос, ако можете да ми помогнете. Дъщеричката ми е на 7 месеца, започнахме захранването преди месец и половина със зеленчукови пюрета на обяд. Сега започнах след обед да й давам оризова каша, по една-две лъжички (може и повече, понеже й хареса  Wink ). Обаче не ми е ясно - трябва ли да въвеждам кашата като първия зеленчук, за 10 дни, увеличавайки всеки ден по една лъжичка, или като другите нови продукти за 3-4 дни? А следващата каша? Мисля да е елда - за колко дни трябва да я въведа?

# 39
  • София
  • Мнения: 49
Мога ли да дам авокадо?

# 40
  • Мнения: 4 070
Мога ли да дам авокадо?
Peace давай смело, много е хубаво Peace
ЕЕ, Зеленото, ами добро утро за "блога" и аз това го разправях , дори има някои неща, които липсват

# 41
  • USA
  • Мнения: 675
Мерси за темичката   bouquet

Дъщеря ми е на почти 8 месеца.Тежи 6800 ,висока 68.5.На обяд хапва около 60-80 гр. зеленчуково пюре с месо или жълтък, а следобед каша с плодово пюре около 80-100 гр., но това е от скоро.Преди ядеше по 40 гр.

# 42
  • Мнения: 108
Момичета, дъщеря ми е на осем месеца и три седмици. На обяд яде зеленчуково или месно пюре, следобед каша с малко плодово пюре. Кърмя я на поискване. Кога можеше да се въвежда третато твърдо хранене, визирам попара или овесени ядки, ръжени, кус-кус. Глутен яде вече, скоро ще въвеждам и масло и сирене, поотделно разбира се. Рано ли ни е за сутрешна закуска или вече мога спокойно да й предлагам? Страх ме е да не я ощетя откъмто мляко, понеже тя изяжда по 200 грама пюре и по горе-долу толкова каша, има дни и в които и по-малк разбира се. За количеството не я насилвам, доскоро ядеше много по-малко. Аз си й предлагам да суче, но не винаги иска. Имаме поне 5-6 кърмения, може и повече, не че винаги мога да им хвана сметката, тъй като има и нощни. 

# 43
  • Мнения: 1 125
vance, при 400 г твърда храна със сигурност суче над 500 мл (дори и злоядата ми щерка се справя с 900 мл сумарен обем дневно) - така че за кърменията не се притеснявай, достатъчни са.

Аз трето хранене въведох още в началото на 7-я месец, обаче нашето "хранене" тогава беше по 50-60 мл (погледнах си записките)...

# 44
  • Мнения: 395
Хайде и ние за статистиката:
На 10 месеца 8,880/9,070кг и 75см.
Цяла нощ сме на смени - ту единия, ту другия се гуши и къде суче, къде спи breastfeeding breastfeeding Сутрин към 9:00 хапват попарка, ядки, звездички или макарони с масло и сирене - общо 250-300мл общо за двамата; към 12:30 вече хапваме по бурканче от 190гр, но да скоро една чашка от 240мл ми стигаше и за двамата, че и оставаше. На обед не се кърмим и мляко не слагам, защото давам Малтофер и е хубаво да няма калций. Пак заради желязото, давам и десерт - плод или плодово пюре по 20-30мл. Към 16:00 по 190гр нещо с мляко - бурканче с йогурт, извара или сметана и пллод; кисело мляко с бисквитки и/ли плод; мляко с грис или ориз и плод... Към 19:00 каша с мляко и плод или (напоследък) зеленчук - общо за двамата около 200-300мл. Към 20:00-20:30 се приспиваме с кърмене и после се почва отново smile3507

Общи условия

Активация на акаунт