Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 223 304
  • 716
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11
Vtvt,Успя ли да намалиш кортизона под 1 т?

# 151
  • Мнения: 13
Много ни изостава темата ,защо никой не пише?Аз съм вече месец на LDNи все още нямам положителни резултати.Нямам никакви странични оплаквания .Надявам се ,че след време ще има с какво да се похваля
.Пожелавам успех на всички !!

# 152
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!

Отдавна не бях влизала тук. И аз пия Адепенд от вече 1 месец, но все още не мога да се похваля с положителен резултат.
Страничното оплакване бързо премина - известно време по време на сън мозъкът ми сякаш не спеше и бях в едно полу-будно състояние - точно както когато човек си легне да спи, а е много, много преуморен. Отмина за около 1-2 седмици.

Stelitka, вярвам, че до сега си се снабдила с Адепенд и се извинявам, че се забавих с отговора, но не съм влизала тук отдавна.
Преди малко опитах да ти отговоря на съобщението, но явно правят промени някакви промени по сайта и е изчезнал бутона ИЗПРАТИ. Писах, писах и накрая няма как да изпратя.
Виж този списък с аптеки, който втвт е дала по-нагоре:  http://www.fromvoulevs.com/apteki_revia.html
Купих Адепенда на блистер, не цяла опаковка.  Когато звънях на аптеките от списъка, повечето продават без рецепта и може да си купиш един блистер. Лекарството е скъпо и аптекарите проявяват разбиране, особено както лекарството беше с наближаващ срок на годност. Иначе, според това, което съм чела тук из темите, ако си купиш цяла опаковка, тя стига за около година.

Успех на всички ни пожелавам! Живот и здраве, пак ще пиша ако има някакви резултати при мен.

 Hug

# 153
  • Мнения: 1
Здравейте, PinkPanther,

Реших да се включа. Имам ревматоиден полиартрит от февруари. Лекувам се със Сулфасализин и съвсем отскоро Резохин, тъй като Сулфасалазинът не действа явно достатъчно. При остри кризи ми слагат инжекции Дипрофос (досега общо четири, последната от днес) или Мовалис. Притеснявам се, че ще се отровя от толкова много лекарства. Вашата тема е доста обширна, започвам четенето й, но много моля за малко помощ и резюмиране. Колко човека с ревматоиден артрит горе-долу провеждат лечението с ЛДН? От колко време? За колко време биха могли да се очакват първи признаци на облекчение? При описаните от мен лекарства каква е схемата на лечение с ЛДН? Успоредно с моите лекарства ли се пие или вместо тях? Какво са им казали лекуващите ревматолози за ЛДН?

Ще се радвам много на "едно рамо" с информация.

# 154
  • Мнения: 800
помощ - съжалямам, без четене няма да стане. Аз не съм лекар, не нося отговорност и затова предлагам информация, а решенията всеки си ги взема сам.

Колко хора се лекуват? Това може да стане ясно, ако се прегледат последните 2-3 страници от темата. Има и други, които не пишат, но ме търсят на лични.

В конкретния случай, поради несъвместивостта на лечението с LDN с прилагането на препарати от типа на кортикостероиди или метотрексат, бих предложил като начало лечението да започне с протеолитични ензими:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=496233.0

при които такава несъвместимост не съществува.


И за съжаление - пак четене...

# 155
  • Мнения: 26
PinkPanther, отчаяна се прехвърлих и тук в тая тема, тъй като въпроса ми е за тук. Само в резюме да повторя, че съм с РА от 4 години и едномесечно ми прилагане на пълния набор от протеолитични ензими /спрях Салазопирина/, бе прекъснато от ентеровирусна инфекция, като целия ефект от тях изчезна и получих силно ставно възпаление и сега от днес съм с инжекция  Дипрофос /вид кортикостероид/. Същевременно от 2 седмици с ензимите пиех и Налтрексон.  След получаване на кризата, не можах да издържа на болките и си сложих инжекцията, тъй като трябва да ходя и на работа. Сега се чудя какво да правя?!! Да продължавам ли с LDN, ама като знам, че са несъвместими?  newsm78 Или пак наново с ензимите?!! Ха сега, де? Накъде?!! #Crazy

# 156
  • Мнения: 800
Gazella - първо си загубила точно една година...

Второ - щом имаш ставни болки, почваш паралелна терапия с ензими. Едва след изчезването на болките включваш LDN.

Трето - при лечение с LDN трябва да си сигурна, че нямаш кандидоза. Иначе нещата се влошават.

Комбинирането на LDN с кортикостероиди е безмислено. Работят в противоположни посоки...

мими81 - прегледай темата - има хора от Пловдив.

afwitch Код за 5 $ отстъпка в iHerb XIX862 animal037

# 157
  • Мнения: 414
Попаднах на темата от друга тема, започната от Пантерата. Много е късно, опитах се да чета, но темата е дълга... Дано успея да прочета и разбера. Дали е подходящо за лечение на рак, защото видях думата спомената? Всъщност предпочетох вместо само запис, да напиша и въпросче  Heart Eyes
Предварително благодаря. И веднага лягам, че не е полезно да се стои до късно.... Blush

# 158
  • Мнения: 800
So special Simple Smile - да, LDN лекува успешно различни видове рак, но ако Господ ни даде поне три месеца време. И не трябва да е едновременно с цитостатиците.

Най-добре уточни за какъв рак става дума.

# 159
  • Мнения: 414
PinkPanter   Grinning , рака е хормонозависим рак на гърдата. Оперирана съм преди 7 години, преди 5 имах рецидив, а преди 6 месеца костни метастази. Три месеца нищо не е, мисля да не си давам граници ама поне 30 години да изкарам още.
В момента съм на Зомета, Золадек, Летлозол /Фемара/, мисля че не са цитостатици. Ще изчета внимателно темата през уикенда. Мисля да ти изпратя на лични писмо, надявам се не възразяваш. Имам да те питам и други неща, а и определено случая ми е по-специален  Heart Eyes и ако не възразяваш... Ще ми е полезно ако ми дадеш инфо или линкове да чета за случаи с лечение на рак с LDN   Flutter

# 160
  • Мнения: 800
So special Simple Smile - ясно. Не всички препарати ги познавам, но Фемара е ароматазен инхибитор.  Ще видя в Гугъл.

Бих ти препоръчал няколко безобидни добавки със силно антиканцерогенно действие:

Сок от нар (от арабските магазини)

Екстракт от зелен чай (или EGCg)

Куркума (Turmeric)

Търси в Гугъл материали за:

    Breast cancer  +Pomegranate
    Breast cancer  +Greеn tea
    Breast cancer  +Turmeric

Относно LDN - по същия начин:  Breast cancer +"Low dose Naltrexone"

А също така:  "Proteolytic enzymes"  +Breast cancer

Карам те да търсиш така, защото непрекъснато излизат нови матерали.

По-нозад бях дал и линк към една книга за лечение с  LDN, където темата за рака е широко застъпена: The Promise Of Low Dose Naltrexone Therapy. Потърси го.

Пак ще се чуем...

P.S. Един голям материал по твоя случай:

http://www.lef.org/protocols/prtcl-022.shtml

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 13:11 от PinkPanther

# 161
  • Мнения: 414
Благодаря Пинки  Simple Smile

Да, Фемарата е ароматазен инхибитор. Золадекс - блокира функциите на яйчниците /най общо казано/, Зомета - използва се за остепороза и за онкологични случай - метастази на кости /блокира нещо рецепторите на раковите клетки дето казват на другите клетки да "ядът" костите... сложно/

Взимам най-редовно Куркумин+биопирин и зелен чай, а случайно скоро си поръчах този сок от нар
http://www.kraeuterhaus.de/content.php?seite=shop/produkte.php&a … &details=1295

Този от арабските магазини готин ли е  Simple Smile ? Преди ходех до там за сусамов тахан, но открих една БГ фирма, която го прави по специална рецепта /суши се дълго време на по-ниска температура сусама, а не се пече/ и сега взимам само него.

Взимам и други неща, но съм решила да ти пиша едно писъмце на лични, само да намеря повечко време....

Понеже влизам в няколко американски форума за пациенти с рак, писах в два въпрос за лечението с  LDN, някой пробвал ли е и т.н. Една жена е отговорила - с рак като моя и с костни метастази. Тя е пробвала през 2007 за една година, даже под лекарско наблюдение, но не е имало ефект. И после го е спряла. За сега само тя.

Ако знаеш за 7 години що инфо съм изчела....и пак има много за четене  Wink
Сега видях и друга твоя тема. Все интересни....

Поздрави   bouquet



Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 16:32 от So special :)

# 162
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Японските гъби не бяха ли също с доказана антитуморна ефективност?  newsm78

# 163
  • Мнения: 13
Имам въпрос :Всички ,които са на Налтрексон правили ли са си микробиологично изследване за кандида?

# 164
  • Мнения: 10
аз не съм си правила специални изследавания, но бях в болница и сигурно щях да знам ако имам кандида  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт