Бременност и трихомони! ПОМОЩ, моля ви!

  • 1 278
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Бременна съм в 14г.с. и при микробиологично изследване ми откриха вагинални трихомони. Имам един спонтанен аборт преди година и съм ужасно притеснена. Някой сблъсквал ли се е с този проблем по време на бременност и може ли да ми каже какви може да са последствията? Информацията, която намерих в Интернет е много оскъдна по отношение на бременните с такъв проблем. Единственото, което намерих е, че трихономите могат да доведат до спонтанен аборт и преждевременно раждане. Лекарката ми иска да изчакаме да 16 г.с. преди да започнем лечение, а аз ще се побъркам от ужас до тогава! От всичко прочетено стана ясно, че са ужасно упорити и няма гаранция, че ще се излекуват напълно. Моля ви, ако можете да ми помогнете с някаква информация, ще съм ви много благодарна!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, за съжаление трихомоназата може да предизвика преждевременно раждане или раждане на бебе с ниско тегло.
Защо обаче лекарката ти отлага лечението с 2 седмици - вероятно може да ти обясни само друг гинеколог. Според мен има връзка между лекарствата и развитието на плода. Явно е по-безопасно за бебето ти, ако лечението започне от 16-та г.с.

# 2
  • Мнения: 4 615
Щом ще предприемете лечение не се тревожи излишно. Верочтно иска да влезнеш в 16-а седмца за да е сигурна, че няма грешка в изчисленията и е завършило развитието на органите на плода. За да не стане грешка. Трихомоназата трудно се лекува и по всяка вероятност по време на бременността няма да успеете да се справите с нея, но поне нещата ще се контролират в известна степен.

# 3
  • Мнения: 287
 Медикаментите,които се използват за лечение на този вид инфекция,са противопоказани преди 16 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт