Наистина ли е по-евтино в чужбина?

  • 34 736
  • 503
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
За дрехи и обувки е въпроса ми.
Твърдят мои приятелки, че си купуват от Италия панталони на някоя марка за 5 евро, а в България стрували същите, ама абсолютно същите 50. Не мога да си го обясня това, всичко, което ми се е случвало да си купя съм го купувала именно, защото там ми е струвало по-малко. Та, това някакъв нов мит ли е, или реалност, която не успявам да забележа ?

# 1
  • Мнения: 7 325
Има по евтини има и по скъпи неща. Аз мисля, че в чужбина намаленията наистина са намаления отговарящи на обявения процент, а в Бг. първо вдигат безумно цените, а след това слагат намаление. А и в чужбина дрехите от отминал сезон действително са на по ниска цена докато в Бг. аутлетите са голяма мода и са магазини с претенции на първо място че предлагат марки, а това че са от стара колекция не е от особена важност, и съответно със сериозни цифри. Скоро си купих рокля на Зара за смешната цифра от 3Е, просто защото е от миналата година. Може би тук има някакъв контрол, докато у нас всеки си прави каквото иска, а може би тук се стремят да разпродадат дори и без печалба на края на сезона, а у нас може да изкарват един потник 3 години на една и съща цена. Мисля, че има разлика в цените и на големите вериги, но не съм напълно убедена.

# 2
  • Мнения: 364
Сравнявала съм онлайн магазини и се оказва, че в българските сайтове разпродажбите не са същите! Примерно тук 50%, а в българския пише *Намаления*, а виждаш реално -20/-30 %...

Влязох веднъж в Zara- старата колекция в магазина с нормални цени...

За бебешки дрехи съм поръчала да не ми носят! Тук купувам по разпродажбите дизайнерски неща на ниски цени, а има и съвсем нормални марки, които не са скъпи, но качествени! Родителите ми винаги носят разни комплекти за сина, които изпускат няколко пъти цвят, скъсяват се след сушилнята, шевовете не издържат... Като погледнах цената на последните дънки за него- 90лв, а след прането им паднаха две капси. Това е доста опасно, тъй като той пъха всичко в устата, което намери!

# 3
  • Мнения: 481
По време на намаленията-да.За детето купувам такива неща за смешни цени,които изобщо не мога да си позволя извън времето на разпродажбите.А в България като качество не мога да намеря.
Тази зима купих италианска ски екипировка на 50% намаление + 20% каса кортинг  Hug
В България това струва безбожно скъпо.
А това,че лятото се развявам в Армани и Хюго Бос е ,не щото съм богата,а защото имам време да обикалям Амстердам  Laughing
Но си харесвам 2-3 фирми за детско бельо и си  купувам от там и съм много доволна и от цени и качество. Peace
Като казах бельо,в момента в Hunkemoller има такова намаление на бански костюми  ooooh!
Виж и сравни...
 http://www.hunkemoller.nl/shop/ProductList.aspx?pageId=1482& … b3e5-14acdd03a2f5

# 4
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Да , по време на намаленията или при стари колекции цените са по-ниски.
  Сега , заради кризата , магазините тук ще работят предимно на разпродажби , за да правят по-голям оборот и да не фалират.
  По радиото върви обява за "рециклиране" на стари дрехи  във Fena . Предаваш стари  дрехи и си купуваш нови с 30% намаление.

# 5
  • Мнения: 3 371
наистина е по-евтино.
бельо купувам почти само от Hunkemoller - почти винаги има намаления.
есента магазина на Есприт в нашия град имаше 70 % намаления - реални намаления при това. почти изкупих магазина. харесват ми и Didi -  поне 2 пъти годишно имат намаления. за C&A, V&D-също, попадала съм на хубаво бельо и в Hema.
в Бг купувам само бодита. тук такива, каквото искам не мога да си намеря. сигурно има, но не ми се ходи за едно боди до Амстердам, примерно.

честно казано, аз нямам никакво обяснение за цените в Бг , при тези заплати и стандарт на живот. това е за мен феномен. и моловете, и магазините пълни, и народът купува на тия цени, честно, цъкам като щвейцарски часовник и не вярвам на ушите си. някак не я разбирам тази криза в Бг.

преди месец си купих прекрасно палто, кашмир и вълна, няма да казвам сумата, намалено беше с 80%. вярно, само мярка S бяха останали, но аз съм дребна и ми стават.



 

# 6
  • Мнения: 523
В САЩ определено е по-евтино, поне на мен така ми се струва.

# 7
  • Мнения: 4 399
В България никога не съм купувала Чужди маркови дрехи. Обувки май купух едни на саламандър и бяха малко по-евтини, макар Че е трудно да сравняваш разлиЧни модели. И тъй като доколкото купувам дрехи в България, те са на български фирми, по-евтини са отколкото тука. На същата цена тука мога да купя само някакви пълни боклуци, а от каЧеството на българските съм доволна. Сигурно Зара е по-евтина отколкото в България, ама аз не пазарувам в този магазин нито тука, нито в България. Магазините в които пазарувам тука са доста по-скъпи отколкото тези в които пазарувам в България. По принцип в молове не влизам в България. О, сетих се, мъжът ми си купи някакви дънки в един мол и не спря да обяснява Че били без пари в сравнение с цената която бил плащал тук. Те бяха някаква международна марка, ама не помня каква.
По отношение на детските дрехи съм много доволна от българските. До миналата година дъщеря ми ходеше изклюЧително в български дрехи. И друг път съм писала Че ми се е слуЧвало непознати хора тук да ме питат откъде успявам да купя такива хубави дрехи. Единствената детска дреха която ми е пуснала беше подарък, некаЧествен материал и боя и не беше купувана в България.

Та с една дума, много зависи какво сравняваш.

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И аз пазарувам в България, но ми се е случвало после да видя нещо подобно или същото, но на по-ниска цена тук. Но пък и там има по-евтини стоки  Peace (въпрос на предварително проучване е да нацелиш кое откъде е по-изгодно да се купи, но малко хора го правят...  Wink)

# 9
  • Мнения: 5 710
Ами вижте, като гледам тук по разпродажби какво точно стига до цена примерно от 3-5 евро в края на периода на разпродажби , на мен ми е невъзможно да повярвам, че има хора, които да го купуват това нещо за 50 евро у нас.  На мен всички ултра-намалени неща ми се струват супер парцаливи. Да не говорим, че  Овиессе например ( една непретенциозна марка),  вадят остатъци от 3 години и ги намаляват с  едва 20% по време на разпродажби ! ( сравнявам с една моя блуза, която отдавна не нося , а се появи по щандовете на разпродажби тази зима), само мога да си представя какво се намалява с 80% ....
И така, нещо не ми се връзва.
Още повече че много марки ( Ню Йоркър, Теранова, Бенеттон, Макс Мара, Овиессе) имат едни такива унифицирани етикети, на които в една табличка пише цените в различни валути, според къде имат франчайзинги и тези в лева са малко по-ниски.

Като се замисля може би по-правилното заглавие беше " Наистина ли е по-скъпо в България".

# 10
  • Мнения: 364
Ами вижте, като гледам тук по разпродажби какво точно стига до цена примерно от 3-5 евро в края на периода на разпродажби , на мен ми е невъзможно да повярвам, че има хора, които да го купуват това нещо за 50 евро у нас.  

Има за съжаление- и не са само моите родители! Ръководят се от това, че скъпото е качествено! Опитвам се да им докажа, че не е така, но неуспешно... Не мога да кажа много за детските дрехи, защото още не съм ходила лично по магазините. Имам впечатлния само от това, което са ни подарили... Тази година може би ще разгледаме, но в МОЛ не могат да ме вкарат!  Laughing

Вяра, напълно съм съгласна с теб! Зависи къде и какво се сравнява. Аз дадох Zara като пример, защото само и единствено там съм влизала и мога да сравня с тук. За онлайн магазините- преди няма и седмица писах за разликата в цените на Tom Taylor online. Не си спомням точно цената, но закръглям- в австрийския сайт намалено яке на 70 евро, а в българския беше над 200 лв...

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 23:46 от Лили - Лу

# 11
  • Мнения: 4 399
Ами вижте, като гледам тук по разпродажби какво точно стига до цена примерно от 3-5 евро в края на периода на разпродажби , на мен ми е невъзможно да повярвам, че има хора, които да го купуват това нещо за 50 евро у нас.  На мен всички ултра-намалени неща ми се струват супер парцаливи. Да не говорим, че  Овиессе например ( една непретенциозна марка),  вадят остатъци от 3 години и ги намаляват с  едва 20% по време на разпродажби ! ( сравнявам с една моя блуза, която отдавна не нося , а се появи по щандовете на разпродажби тази зима), само мога да си представя какво се намалява с 80% ....


ТоЧно това имам пред вид и аз. Не Че тук няма много евтини неща, особено по разпродажбите, но не ги искам и без пари да ми ги дават.

Лили-Лу, дадох за пример Зара защото няколко пъти се споменава по-нагоре, нищо лиЧно.  Wink Имам още няколко вериги в запас.  Grinning А ако съм в България не бих пазарувала от Tom Tailor защото има добри неща за доста по-малко пари. Не знам за якета, ама за дъщеря ми намалена блузка (съвсем тъниЧки) за под 10€ май не съм купувала от тях при всиЧките им намаления. А за 20 лв. мисля Че могат да се намерят далеЧ по-добри неща в България. Е, няма да са Tom Tailor, ама аз не държа особено на етикетЧетата. Тука ги купувам защото така или инаЧе под тази цена не мога да намеря нищо свестно.

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 01:45 от Vjara

# 12
  • Мнения: 3 371
няма начин да си плесна гардероба и придобивките на показ тук, но бъди сигурна, че като парцалана не ходя никога, и почти всичко си купувам от тук.  
може аз да съм ходила по грешни магазини в София, знам ли вече и аз, но като цяло ми се вижда скъпо, подчертавам защо-стандарта и заплатите в Бг.
но и честно казано, не заставам на никаква позиция, всеки сам си решава откъде, какво ще си купува и къде ще си дава парите.
просто исках да кажа, че със заплата от 500 лева, няма как да си купя ботуши за 300, примерно.... но това е тема на друга ода.

да не си изкривя душата, ще кажа, че преди 2 г на 8 март, една съфорумка ме завлече буквално за ушите на изложението 'кожен свят' в НДК. аз, предубедена, че там няма да харесам нищо, си тръгнах с чудесно черно кожено сако за сумата от 100 лева/беше намалено от 200 лева/.

пс2. прегледах набързо, имам тук  4 половера на бенетон/мохер, ангора/, за нито един не съм платила  повече от 15-20 евро/не помня до цент цените, де, но горе-долу/. и поне още 5 кашмирени/един на макс мара/, едва ли пак съм ги взимала на високи цени.

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 00:39 от Палмира

# 13
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
 Тук за 5 евро също само някое боклуче може да се купи. Започват са намаленията с 20-30 %,след това се минава на 50% и към края на 70%, но тогава вече е много обрано и има малък избор и най-купуваните размери обикновено са изчерпани.
 И аз последно време купувам предимно от онлайн магазините на невероятни цени и много добри марки  Peace.
 

# 14
  • Мнения: 5 710
Добре, а аутлети с маркови дрехи?
За мен е безпредметно ходенето в аутлети тук, защото ако една маркова дреха ( обувка, чанта)  е намалена от 500 на 300, или дори на 200 евро това за мен няма никакво значение, аз така или иначе за 50 няма да я намеря.
Оставам с впечатление, че всички останали съумяват да го правят тоя номер ...

Средна ръка марка ( Бенетон) започнаха с 10-20% намаления, някои неща на 30%. В този сезон на у н и к а л н а криза.
Днес са окачили вече 50%, но вътре няма нищо.
А един бенетонски парцал от 69.90 намален с 30% би струвал 49, но в никакъв случай не и 5-10-20 еуро:)

Общи условия

Активация на акаунт