Ще ни пуснат ли без здравни карти за Лондон?

  • 6 104
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 014
Някой успя ли да подаде документи за удост. за вр. заместване по мейла? А да получи заветното удостоверение?
Аз сега сканирам и пускам пък да видим какво ще се получи. Дано някой чете тези пощи.

# 46
  • София
  • Мнения: 10 012
Към подавалите - има ли изисквания за снимките? Да са някакъв определен размер и други - общо взето питам: мога ли да си се снимам "като за пастпорт" и да си занеса "домашна" снимка?

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
има изискване за размера - трябва да е паспортен формат, пише го на гърба на заявлението, мисля беше 3.5 на 4.5 см.

# 48
  • Мнения: 377
Темата ме интересува тъй като пътуваме точно на 01. 04 и доста разпитах. Отговора е един и същи от всички институции, където попитах. Не, картата не е задължителна, а препоръчителна. На границата никой няма да изисква този документ.
А днес ми попадна и ето тази статия
http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=15491

Лично ние пътуваме със застраховки.

# 49
  • Мнения: 10 693
Oтмениха това изискване. Здравната карта ще е препоръчителна, а не задължителна!
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6136097&error404

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 44
Нищо не е сигурно в държава като България и си мисля че не е проблем човек да си извади здравна карта. Струва 0.12 ст. за заявление и една снимка паспортен формат. Готова е за 15 дена.

# 51
  • Мнения: 1 893
Нищо не е сигурно в държава като България ...

Точно в това е проблема, както и във времето, което ще загубя за нещо, което е незаконно да изискват.

И все пак, много моля, който е пътувал вече без такава карта, да сподели как е минало.
Аз ще разбера, но чак след месец.

# 52
  • Мнения: 2 255
Синът ми вчера замина за Малта и на летището никой не му е искал такава карта  Peace
Аз нямам нищо против ваденето им ...но ако направят така, че да не висят хората по цял ден на опашка като прани гащи...ако ги направят задължителни би трябвало да се вадят на повече от 2 места за 2-милионна София  Sick

# 53
  • Мнения: 119
Уфф малко офтопик , но при положение че при официални данни от 2008 в София живеят 1 286 000 души вярваш ли че има още 700 000 без адресна регистрация ? И то при положение , че  от няколко месеца поне 50 000 души са се изнесли към родните места заради краха в строителството.
Айде за 100-200 000  без  никаква адресна регистрация съм съгласен , но 700 000 са все едно една Варна + Пловдив да живеят нелегално в София.
София едва ли е повече от 1 500 000 млн. .
Ако я погледнеш от въздуха ще видиш че градът изобщо не е толкова голям , а кошмарния трафик заради липсата на широки булеварди и места за паркиране го прави да ни се струва толкова претъпкано.

# 54
  • Мнения: 2 255
хайде сега да не се ловим за цифрата....и за 1,5 милиона.... та дори и за 1 млн. също са прекалено малко 2 места, на които да се вадят карти  Mr. Green
а че сме доста маймуни на клона София това вече е въпрос за друга тема  Shocked

# 55

Общи условия

Активация на акаунт