Избор на пола на детето ?!

  • 4 652
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 040
А между другото понякога се налага една жена да збременее с момче/момиче, причината най-често е наследствени болести. Има такива болести, които се предават само на момчетата/момичетата и затова се налага, за да се избегне болно дете да се правят сложни, много сложни изчисления и да се спазва определен режим за да се роди здраво бебче. Затова - възможно е да полът предварително да се избере, но това става със сложни изследвания. newsm78, каквито само компетенти и квалифицирани по въпроса лекари могат да направят. Whistling

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
....Затова - възможно е да полът предварително да се избере, но това става със сложни изследвания. newsm78, каквито само компетенти и квалифицирани по въпроса лекари могат да направят. Whistling
З ъпрвото, че има някои неща дето се придеват на момичета и други дето на момчетат знам че е така. Но това дали може да ти определят пола преди това...ами май само по филмите..сега се сещам за един Гатака...дето го правеха това Blush Не се заяждам чесна пионерска. Ако знаеш къде мога да прочета това ще ти бъда много благодарна. Просто ми е интересно...не искам определен пол дете..просто съм любопитна.
Лека бременост апропо  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 040
Хера, споко, не го приемам като заяждане Hug Нали за това я разискваме тази темичка - кой каквото знае и не знае да си каже Mr. Green
относно това, което имах предвид за сложните изследвания - предполагам, че в интернет можеш да намериш информация, но няма да е в обикновените странички, а по-скоро в дайджести по биология и медицина Crazy т.е статии за научни изслевания и т.н Аз за тези неща съм чела преди време в разни учебници по медицина и анатомия - не го разбирай като изхвърляне Blush, просто имах намерение да кандидатствам медицина и доста неща съм изчела. То, да ти кажа по принцип изобщо незнам дали това е възможно в България - такава информация нямам. Е, и не знам дали е изцяло възможно на практика, но на теория определено има такава възможност Mr. Green

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Хера, споко, не го приемам като заяждане Hug
Аз да кажа Mr. Green Наистина ще потърся защото ми е доста интересно. На времето исках да стана докторка...ама пусти страх и стана ей на сметкаджийка /счети/ Crazy

# 19
  • Мнения: 247
Херка ако намериш някоя статия пусни я да я видим

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Херка ако намериш някоя статия пусни я да я видим
Разбира се Flutter

# 21
  • Мнения: 502
.....много сложни изчисления и да се спазва определен режим ......

Едва ли е въпрос на математика. Статистика, проценти -да. Но формула, която 100% да гарантира даден пол не мога да си представя.

След бърза справка в Google, разбирам, че 2 са начините за сигурен избор. На всеки е лесно да се досети какви са, но те са приложими само при асистираните методи за забременяване - селекция на спермата и селекция на ембрионите.  Всички други методи са ала-бала.

Остава въпроса за моралната страна на селекцията на пола. Мисля, че в Германия е забранен избор на пола. Някой знае ли дали в България е разрешено?
Изобщо няма да говорим как се извършва Sex Selection в Китай примерно, настръхвам само като си помисля.

Друго което прочетох, че в спермата съотношението между X и Y не е 50/50, така че дори началните условия не са еднакви.   Joy

# 22
  • Мнения: 1 040
Nadejda, наистина оплождането на яйцеклетката в такива случаи става не по естествения начин luvbed Smile а чрез докторска намеса и допълнителна селекция на спермата както казваш ти Peace За това, в кои страни е позволено и в кои не нямам представа Whistling

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Друго което прочетох, че в спермата съотношението между X и Y не е 50/50, така че дори началните условия не са еднакви.   Joy
Да това вече и аз съм го срещала. Ами то стана като "теортията на вероятностите" ако си спомняте висшата математика Crazy
Инак мисля, че ако има развита практика за определяне на пола то това ще са арабските страни...там да имаш момичееее Naughty мъжете са на почит Crossing Arms Ама аз пусто с тоя моя немски не съм за сайтовете на арабските страни Crazy Сега отивам да се образовам още bowuu

# 24
  • Мнения: 1 040
Ето тук намерих една статия по въпроса, въпреки че тя не е точно за това което ни интересува, а по точно май за моралната страна на въпроса, но все пак може да ви е интересно : http://www.islamtoday.com/showme2.cfm?cat_id=29&sub_cat_id=762 
Ако вие намерите нещо интересно, пускайте линк Mr. Green

# 25
# 26
  • Мнения: 1 040
Ето още една статиа, която според мен най-ясно отговаря на въпроса, чийто отговор търсим Mr. Green
http://news.bbc.co.uk/1/hi/in_depth/health/2001/fertility_confer … _2001/1423628.stm

# 27
  • Мнения: 3 376
Дудунчо, статиите ти са изключително интересни, особено тази за исляма и избора на пола Grinning Благодаря ти, че ги сподели с нас.

П.П. Абе и аз съм родом от Сливен, ние с тебе да не се познаваме?

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Това забързо попреведено Blush
Научен пробив, който може да увеличи възможностите да избереш полът на развит плод вдигна грижи за безопасност и възможна злоупотреба.

Има страхове, че технологията можеше да бъде малтретирана от хора, искащи да определим полът на тяхното дете за чисто социални причини.

И виден британски експерт за плодовитост лорд Уинстън предупреди родители против използуване, че процедурата на Феърфакс, която той каза можеше да причини повреда на нероденото дете
Новата техника въвлича разделящата се навън сперма, която ще създаде женски зародиш. Това може да бъде направено защото те носят по- генетичен материал от тези, които ще произведат мъже.

Другите техники за селекция на род са налични, но това е по- точно, и не разчита на отхвърляне на вече оплодени зародиши.

Американските изследователи твърдят, че техният метод е точен при девет от 10 случаи, и казват, че тяхната техника можеше да помогне на двойки да избегнат да предават генетични болести, които обикновено засягат единствени момчета.

То е съдържанието на спермата, което това решава дали бебе ще бъде мъжко или женско. Сперма, която носи Y-хромозома ще създава момче, докато някой, който носи Х-хромозома ще създава момиче.

Тежък X

Ключовата разлика между двамата е че х-хромозомата значително е по-голямо отколкото носенето на y-хромозомата с 2. 8 % повече ДНК.

Техниката на MICROSORT, развита на генетиката и институтът на IVF в Феърфакс, Вирджиния, експлоатира тази разлика.

Д-р Харви Стърн, представяйки работата на екипът на европейското общество на човешката репродукция и Конгресът по ембриология в LAUSANNE в сряда, каза, че устройството в момента претърпяваше клинична проба, но експериментите до момента бяха високо успешни.

Той каза :" ние бяхме способни да бъдем недвусмислени в определяне род в 90 % на 284 зародиши.



От тези, 92 % бяха женски и 8 % бяха мъжки. То значително увеличава възможността на двойка, имаща дете от определен род."

Двоен шанс

Те казват, че то може да помогне за да попречват на бебета да бъдат родени с много, опустошаващи генетични безредия, като хемофилия и мускулест DYSTROPHY, които са причинени от дефекти на х-хромозомата.

Както и да е, лорд Уинстън каза че БиБиСи :" има въпрос, който те могат да се пуснат за повече отколкото те се пазариха за, до момента докато рискът към нероденото дете е загрижен.

" загрижеността, която повечето от нас имат е че самата процедура може да смени природата на днк-то и дава дългосрочен риск на повредата на родени децата.

" каквито и да е се променят в днк-то повечето от часът ще бъде безвреден, но където то засяга ген, има риск, който ген може да бъде променен."

Лорд Уинстън също твърдеше, че технологията щеше да беше от малка полза в за секс свързани разстройства на наблюдение.

Той призна, че имаше грижа, че процесът може да бъде малтретиран за социални причини, и каза, че законът щеше да трябваше да беше променен ако нови контроли бяха за да бъдат въведени.

" ние трябва да срещнем факти, общественото наистина изисквам това понякога, дали то е за наследство причини, или балансират техните семейства. Те ще отидат към каквито и да е дължини за да имат дете.

" безусловно ние трябва да се чудим дали вие ще някога имате комплекти за селекция на пол, налични при вашият химик, където вие прибавяте нещо към вашата проба на семе и закарвате Х-хромозома или A Y."

това е превода на http://news.bbc.co.uk/1/hi/in_depth/health/2001/fertility_confer … _2001/1423628.stm
не претендирам за отличен превод. Другите неща като се върна от Балкана Crazy

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ще помоля Гризката да го поредактира защото определено английският не е силния ми език...нъл са чадо на немската езикова Mr. Green
Другият текст за арабските също ще трябва да ми се поредактира но него ще го пратя на Гризката ако иска и пазбира се ако има желаещи и ги интересува де Crazy

Общи условия

Активация на акаунт