Моят син и неговите "приятели" - как да постъпя?

  • 5 567
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 877
Мен ме впечатлява хвалбата - видиш ли, че ти направих нещо лошо и ти нищо не можеш да направиш - повече от кражбата.
Да направиш нещо лошо е едно, да се гордееш с него - нещо друго.
Бих посъветвала детето да си намери друг приятел.

# 46
  • Мнения: 3 268
Не мога да разбера  защо е цялото това тръшкане какво щял да каже приятелят горкият и да не би случайно нещо да му развали рахата.Това дете трябва да си понесе последствията за постъпката-кражба или не,той се е изгаврил с детето на Биби.Ако не се говори с него,ще продължи в същия дух.Е браво!

# 47
  • София
  • Мнения: 7 673
Мен ме впечатлява хвалбата - видиш ли, че ти направих нещо лошо и ти нищо не можеш да направиш - повече от кражбата.
Да направиш нещо лошо е едно, да се гордееш с него - нещо друго.
Бих посъветвала детето да си намери друг приятел.
Да, и мен също.
Дори и да не е взел картата, отношението не ми харесва.  Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 1 529
  Чудя се само ,защо е занесъл в училище картата? Защо не е поканил децата на гости и да им я покаже?
 Майката на Х може да не е знаела какво е това.
 Поговорете с нея спокойно, можете само да и направите услуга.

# 49
  • Мнения: 230
 Не успях да прочета всички отговори, за което се извинявам, но според мен синът ти, bibibi, е постъпил много добре. Приятел не трябва да се губи.
  Според мен независимо от причината детето Х да е подразнил сина ти, нещата ще отминат, а приятеля на сина ти може да стане по- добър човек, когато види че въпреки всичко приятелството остава. Те са още малки и сега се учат на отношения помежду си. Досега все ние сме били край тях и сме казвали- така не е хубаво, върни играчката; така не е хубаво извини се. Да, ама сега мама я няма и дали е правилна постъпката ще те съдят приятелите. Ако синът ти му обясни, че въпреки всичко остават заедно, той ще се замисли кое е добро и кое не. Ако се намесят родителите според мен проблема пак ще се реши без те да извлекат полза за себе си и ситуацията ще се повтори м други мащаби.

# 50
  • Мнения: 1 890
Според мен, твоето дете е поискало помощ и подкрепа. Помисли си за примера, който му даваш. Каквото и да се е случило, то не бива да се неглижира. Децата на тази възраст имат нужда от коректив, да знаят че някой ги подкрепя. Аз бих направила очна ставка /каквато съм правила  за много близко дете, откраднало пари от вкъщи/ с родителите и трите деца за изясняване на ситуацията. Бих попитала деликатно каква е истината . Но повярвай ми, никоя майка не иска , ако детето и взима чужди вещи или просто лъже за удоволствие, тя да не знае.
Всички деца се опитват да ......не е уместно, но крадат или послъгват на тази възраст. Това не означава , че са такива, но означава , че не е правилно и се наказва.  bouquet

# 51
  • Мнения: 934
Откраднал или не, детето ти го манипулират!
Очевидно синът ти държи много повече на това приятелство отколкото другото дете.
Ако не реагираш сега, въпросният приятел ще започне с истории от рода: "Дай ми еди-какво си, иначе няма да съм ти приятел!", "Направи еди-що си, иначе няма да играя с тебе!" и подобни.

Ако моят син беше в тази ситуация (бил е в подобна), щях да му кажа, че може да си играе с въпросния, ако иска, но да има едно на ум, защото той не му е истински приятел, и изобщо да не го слуша и да не му се води по акъла... дали ще има ефект, не знам newsm78

# 52
  • Мнения: 99
Определено бих говорила с майката на другото дете , най - малкото за да и подскажа че се случва нещо не добро с детето и .За да вземе мерки - ако иска разбира се. Бих говорила спокойно с нея , без обвинения разбира се защото в противен случай би станало по лошо.
Отделно ще си поговоря със сина ми да има впредвид какъв приятел му е за в бъдеще това момче , и сам да прецени дали иска да си играе с момче ,  което винаги може да му задигне нещо друго .

Общи условия

Активация на акаунт