резултат от тест за бременност

  • 7 157
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 521
При мен беше малко по-бледа, но след  няколко часа направих втори тест и двете чертички бяха еднакво наситени. Честито  Hug

# 31
  • Мнения: 305
И при мен втората чертичка беше бледа. Но резултата е на лице
Лека бременност ти желая и здраво бебче.

# 32
  • София
  • Мнения: 351
Здравейте,
Вазможно ли е при положителен тест за бременност в дом. условия да не саществува бременност?
Абсолютно възможно е. Ако сте претърпели спонтанен или не аборт наскоро в организма ви е възможно да има все още от хормонът, който се отчита с теста.

странно, през 2008 правих инвитро; на 16-тия ден от трансфера ЧХГ ми беше 100, след една седмица - 350 (доста малко нарастване, това беше първият сигнал, че нещо не е наред), след още 3 дена беше 800, на следващия ден загубих бебето, на следващия ден ЧХГ беше 0.
Нивото на ЧХГ при небременна жена е 0. Изключение правят само жените в менопауза, при които е 10-15. Една жена се счита за бременна при ниво не по-малко от 25, а плодният сак може да се види, когато нивото на ЧХГ достигне поне 100.
Така че, не смятам, че при липса на бременност и тест в срок на годност, тестът ще отчете положителен.

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Сега си спомних какво ми каза един гинеколог преглеждайки ме след 5 дневно закъснение на ехограф, тогава да съм била на около 5 седмици. Нищо не се видя на монитора, та каза ми че тестовете които се продават в аптеките не били отчитали правилно. Дали го каза защото беше нещо ядосан или е вярно не знам  newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 10 463
Здравейте,
Вазможно ли е при положителен тест за бременност в дом. условия да не саществува бременност?
Абсолютно възможно е. Ако сте претърпели спонтанен или не аборт наскоро в организма ви е възможно да има все още от хормонът, който се отчита с теста.

странно, през 2008 правих инвитро; на 16-тия ден от трансфера ЧХГ ми беше 100, след една седмица - 350 (доста малко нарастване, това беше първият сигнал, че нещо не е наред), след още 3 дена беше 800, на следващия ден загубих бебето, на следващия ден ЧХГ беше 0.
Нивото на ЧХГ при небременна жена е 0. Изключение правят само жените в менопауза, при които е 10-15. Една жена се счита за бременна при ниво не по-малко от 25, а плодният сак може да се види, когато нивото на ЧХГ достигне поне 100.
Така че, не смятам, че при липса на бременност и тест в срок на годност, тестът ще отчете положителен.

Това ми го е казвал гинеколог, а и имам някакъв смътен спомен, че съм го чела по упътванията на някой от тестовете. Имам един тест у нас за черни дни, като се върна ще го погледна. От личен опит не мога да говоря.

# 35
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Ооо, и моята беше едва забележима, но след 3-4 дни направо ми избоде очите  Mr. Green
Честитка   bouquet!

# 36
  • София
  • Мнения: 10 463
Това намерих от работата. повече не мога да отделя да ровя.  Embarassed
Възможно ли е да се получи грешен положителен резултат?
Да. Някой медикаменти с hCG (Novarel, Profasi, Pregnyl, Humegon, APL) и някой определени медицински състояния могат да причинят появата на положителен резултат.

Ако използвате теста в рамките на 8 седмици след раждане или помятане също можете да получите фалшив положителен резултат. Тестът може да засича останал hCG в организма ви от предишна бременност. Трябва да потърсите лекар, който да ви помогне в разчитането на резултата, ако скоро сте била бременна.

От тук:
http://chick-chat.org/index.php?action=printpage;topic=431.0

# 37
  • Мнения: 2 447
Щом я има втора черта,макар и бледа,значи си бременна.Честито!

Та в този ред на мисли,смятам,че вероятносста положителен тест да е неверен,е малка.Но все пак я има.

# 38
  • Мнения: 46
Здравейте,

Скоро бях на генеколог за основен преглед и изследване. Точно в деня на прегледа ми закъсняваше с 3 ден, но ми се стори нормално, все пак и друг път се е случвало, особено при рязка промяна на времето. Работата е там, че ми закаснява 14 ден, а генеколожката не ми каза, че съм бременна. Още не съм си правила тест, защото си мисля, че няма как да съм бременна, особенно след като генеколожката не ми каза, но все пак, не съм сигурна дали този преглед е обвързан с това. Да си направя ли тест според вас?

# 39
  • София
  • Мнения: 10 463
Да.
И при двата вероятни резултата, положителе или отрицателен  Joy, иди на лекар, обаче.

# 40
  • все тук
  • Мнения: 1 717
Наличието на втора черта показва бременност. Но за по-сигурно посети гинеколог.

# 41
  • София
  • Мнения: 39 894
mish5, направете си тест. Когато сте били на преглед най-вероятно е било рано за установяване на бременност.
Гледаха ли ви на ехограф?

# 42
  • Мнения: 3 695
mish5 направи тест, рано е още лекарката да ти потвърди и да види плода  Peace

# 43
  • Мнения: 219
Рано е било да се види бременността,но сега след 14 дни трябва да се види. Аз на твое място при това закъснение бих си правила поне през ден тест Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 558
Ами честито!При мен и двата пъти втората чертичка беше бледа Wink

Mish5,моят съвет е да си направиш кръвен тест Peace

Общи условия

Активация на акаунт