Кандидат кмет раздава адапте в Шейново

  • 3 456
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 161
Браво и от мен, basilisk! Редно е да се реагира, когато се нарушават закони, особено пък когато това касае, макар и косвено, здравето на децата. Ако по-често има такива статии, скоро и болници като Шейново може да се наложи да си променят порочната политика на ранно захранване на бебетата и зарибяване на майките. За първото поне и двете сме потърпевши!

# 61
  • sofia
  • Мнения: 562
Въпросът е принципен, Ерика.
Веднъж, че прави предизборна капмания по крайно неуместен начин, и второ, че де факто прави реклама, забранена от закона (не, че много хора знаят за това, че е забранено).
извинявам се много Бу, но според мен всичко това е буря в чаша вода!!тъй като не съм много позната във форума ще кажа че макар да не пиша тук аз също бях кърмеща майка, и най-големия ми ужас в гледането на дребосъка беше, когато трябваше да я отбия(заради пиенето на антибиотик, който беше наложителен)!първо аз смятам че освен потребителите в този форум никой няма да се трогне от това че е раздал адаптираното мляко, и няма да го възприеме като действие против закона!
а колкото до статията някои от тезите са абсолютна глупост!на детето ми е давано адаптирано мляко в родилния дом всеки ден поне на едно от храненията, пък и на повече понякога, не му е мястото да коментирам причините поради които се е случвало това, но това по никакъв начин не ми попречи да кърмя след това успешно седем месеца и половина!освен това аз бях твърдо решена да кърмя каквото и да ми струва това, и който и да ме беше агитирал пък и пари да ми бяха давали пак нямаше да се откажа от кърменето в полза на гадното адаптирано мляко! Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 896
Assia, аз мисля, че е много хубаво че не са успели да те зарибят с адапте, че си имала такова твърдо желание да кърмиш и си успяла да го правиш толкова време. Много хубаво е също, че съществува интернет и този форум, където хората, които имат желание да кърмят, могат да получат информация и подкрепа. Има обаче много майки, които не получават никаква информация и подкрепа, нито в родилните домове, нито в семействата си и за тях е много лесно да повярват, че не могат да се справят и че най-добре е да дадат адаптето, щом хората са го разработили специално, дават го в родилното и даже един важен човек, и.д. кмет е така добър да им го подари. Просто в случая става дума за публичен жест, чието послание е "на всички родилки им е нужно адаптирано мляко", освен това действително става дума за нарушение на закона, целящ да предпази именно тези майки, за които споменах от именно такова зарибяване.
А за това, че никой няма да обърне внимание, може би си права, но е жалко и аз не смятам че трябва да приемаме това положение за даденост, тъй като на много други места по света не е така.

# 63
  • Мнения: 3 161
Assia, понеже си позволяваш да квалифицираш някои от тезите в статията (много умерено написана и без уклон към кърменето, впрочем, а главно към нарушаването на закона в предизборните борби), ще си позволя да ти кажа, че именно написаното от теб ми звучи като глупост. Ето ти и линк към една статия, Казусът "Девствен стомах" (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23964.0), прочети я моля те. Аз лично съм много ядосана, че в Шейново детето ми беше тъпкано с адапте, докато моите грди преливаха и бях на път да направя мастит. Познавам не една и две майки, които поради такива причини са отбили без време. Така че ако на теб ти се е разминало, благодари се на късмета си само, не на медицинския персонал в родилния дом, чиято отговорност е именно да ни научат как да кърмим, а не как да отбиваме.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 603
И аз като Емем съм раждала в Шейново и на мойто бебе са давали адапте, докато мен ме питаха докторите дали съм с протези /не зъбни, разбира се/ и се цедях на пода /щото не ми казаха, че мога да нося кърмата долу/, но никога и през ум не ми е минавало, че няма да кърмя. А още не бях влизала в този форум. Само исках да кажа, че не трябва да бъдем толкова крайни, тъй като ПР на кандидата и екипа би следвало да познават законите с оглед адекватна кампания. Не че защитавам подобни реклами, но е хубаво да има пълна информация и за кърмене и за адапте /особено за майчета, които наистина нямат друга алтернатива/
Успех на всички кандидати за кметове!!!!

# 65
  • sofia
  • Мнения: 562
Assia, понеже си позволяваш да квалифицираш някои от тезите в статията (много умерено написана и без уклон към кърменето, впрочем, а главно към нарушаването на закона в предизборните борби), ще си позволя да ти кажа, че именно написаното от теб ми звучи като глупост. Ето ти и линк към една статия, Казусът "Девствен стомах" (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23964.0), прочети я моля те. Аз лично съм много ядосана, че в Шейново детето ми беше тъпкано с адапте, докато моите грди преливаха и бях на път да направя мастит. Познавам не една и две майки, които поради такива причини са отбили без време. Така че ако на теб ти се е разминало, благодари се на късмета си само, не на медицинския персонал в родилния дом, чиято отговорност е именно да ни научат как да кърмим, а не как да отбиваме.
извинявай но това което си ми дала да прочета няма нищо общо с това което аз съм написала!твърдя със сигурност обаче че НЯМА НАчИН това че детето е захранено с биберон и му е давано адаптирано мляко да го отбие от кърменето, това е само едно извинение за майките на които не им се кърми!ще кажа че свекърва ми е кърмила успешно мъжа ми до 10 месечна възраст(макар и бремена по това време в пети месец с брат му), при положение че до 45 ден е бил в кувьоз и е хранен изцяло с биберон!не съм и твърдяла че статията е написана с уклон към кърменето даже щеше да е добре да има много повече инфо но не в интернет а в медиите,но и там не е въпроса!въпроса за това че някой си кандидат кмет е направил такова нещо няма да направи впечатление на никого!вие тук само си се ядосвате а тях бълха ги е ухапала!
колкото за предизборните битки мисля че съм доста добре запозната предвид факта че баща ми е участвал многократно в такива включително и като кандидат за депутат Winkне искам да коментирам мърсотията и свинщината, ще ти кажа че дори няма да им се наложи да цитират вратички в закона, които те със сигурност са намерили!
а за това че си ядосана че са захранили детето ти в Шейново с адапте ами с право се ядосваш, длъжни са наистина да ни показват как стават нещата и да ни оставят да избираме как да се грижим за децата си, но мен ядоса факта че продължава да се ползва тъпото извинение "детето ми го захраниха с адаптирано мляко и аз не можах да кърмя", пълна лъжа #Cussing out, а за проблемите които са изложени в казуса  "Девствен стомах" сигурно е истина, но аз и не съм го оспорвала! Wink

# 66
  • Мнения: 1 896
Айде сега, майките виновни, а онези дето им бутат адаптето са чисти като сълза. Обществото (патриархалното) е виновно, ако майките не получават подкрепа да кърмят, точно затова трябва да се пише по темата.
А дали може да се отбие бебето заради шише - ами нали затова в свестните родилни домове по света не дават шишета. В Норвегия например, където има държавна политика за насърчаване на кърменето, децата се дохранват при нужда с изцедена кърма от чашка, да не говорим за 10-те правила на СЗО, явно хората са преценили че е възможно отбиване. Особено когато има и други фактори за това, каквито определено не липсват в нашите условия.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 562
Айде сега, майките виновни, а онези дето им бутат адаптето са чисти като сълза. Обществото (патриархалното) е виновно, ако майките не получават подкрепа да кърмят, точно затова трябва да се пише по темата.
А дали може да се отбие бебето заради шише - ами нали затова в свестните родилни домове по света не дават шишета.
а за чисти като сълза не са ама никак, но процеса е двустранен, ако майката иска да кърми има начин да го направи въпреки пречките!
смятам че майките които не кърмят получават подкрепа в семействата си, но имат "доброжелатени" приятелки!
заради шише детето може да се отбие от кърмата, но само ако става дума за системно хранене със шише, не тези откъслечни инцидентни хранения с шише и адаптирано мляко!
и доколкото виждаме и аз и ти  въобще всички живем в това общество което не ни е попречило да кърмим успешно, всичко си е до човек!

# 68
  • Мнения: 36 168
ако майката иска да кърми има начин да го направи въпреки пречките!

пълни глупости!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out трябва да знаеш как! и не ми казвай, че е индивидуално, `щото ще ти дам пример с моя индивид! при огромно желание не успях да кърмя детето си повече от 40 дни, след това до 4 месец давах по малко изцедена кърма; основната ми пречка беше незнанието, а не липса на съвети /неподходящи, разбира се, но изключително добронамерени/
сега имах много повече проблеми, отколкото при първото раждане, но благодарение на форума кърмя изключително, може сама да видиш точно колко
тук получих истинските съвети за преодоляване на пречките
погледни други теми по въпроса - 90% от мамите с две деца тук не успели да кърмят първото си дете въпреки желанието си поради преодолими пречки, за които не са получили информация как да ги преодолеят, а просто са посегнали към кутията като последен изход

# 69
  • sofia
  • Мнения: 562
пълни глупости!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out трябва да знаеш как! и не ми казвай, че е индивидуално, `щото ще ти дам пример с моя индивид! при огромно желание не успях да кърмя детето си повече от 40 дни, след това до 4 месец давах по малко изцедена кърма; основната ми пречка беше незнанието, а не липса на съвети /неподходящи, разбира се, но изключително добронамерени/
сега имах много повече проблеми, отколкото при първото раждане, но благодарение на форума кърмя изключително, може сама да видиш точно колко
тук получих истинските съвети за преодоляване на пречките
погледни други теми по въпроса - 90% от мамите с две деца тук не успели да кърмят първото си дете въпреки желанието си поради преодолими пречки, за които не са получили информация как да ги преодолеят, а просто са посегнали към кутията като последен изход

и как са кърмили жените преди да го има форума?!
който е искал е търсел информация и си е кърмел!
в болницата без малко да получа мастит, заради незнанието си!но не се предадох!питах, правих се на маймуна, на края ги заплаших  и да видиш как бързо ме запомниха и ми показаха къде бъркам!
пишещите и четящи тук са малцинство в сравнение със всички майчета Confusedлошо но истина! а и мисля че е показателно колко жени все пак искат да кърмят, болшинството просто се отказват защото на пръв поглед е по-лесно!смятам че майките които цитираш са по-скоро изключение от колкото правило и ето че все пак те правят всичко за да преодолеят пречките, може да не е с първите дечица, но все пак го правят! Grinning

Последна редакция: чт, 20 окт 2005, 14:37 от assia

# 70
  • Мнения: 3 146
Много смешно взе да става - на майките им "бутали" адапт.мляко. Все едно майките са едни безмозъчни патици и каквото им бутат това дават на децата си.И на мен в Шейново ми дадоха разни кремчета Нивеа , ама не съм започнала да употребявам Нивеа. Явно имате прекалено много свободно време. А и сезонът на дините свърши и няма какво да се обсъжда, пък вече се налага май и да захранвате.... Ужас някакъв!

# 71
  • Мнения: 6 243
Много смешно взе да става - на майките им "бутали" адапт.мляко. Все едно майките са едни безмозъчни патици и каквото им бутат това дават на децата си.И на мен в Шейново ми дадоха разни кремчета Нивеа , ама не съм започнала да употребявам Нивеа. Явно имате прекалено много свободно време. А и сезонът на дините свърши и няма какво да се обсъжда, пък вече се налага май и да захранвате.... Ужас някакъв!
Само това ли?
Къде отиде прословутата ти злоба Mr. Green

# 72
  • Мнения: 36 168
и как са кърмили жените преди да го има форума?!
който е искал е търсел информация и си е кърмел!

това как ти е като процентно съотношение на кърмени/некърмени
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44465.0;all

# 73
  • sofia
  • Мнения: 562
и как са кърмили жените преди да го има форума?!
който е искал е търсел информация и си е кърмел!

това как ти е като процентно съотношение на кърмени/некърмени
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44465.0;all
ами за форума добре но извън форума според мен е мноооооооооого нисък Sad
искам да питам и още не лично към теб а към всички защо за кърменето се говори като за нещо за което трябва да имаш някакви специални умения и поне две три висши, а не все едно е най-естественото нещо на света?какво трябва да се разяснява толкова?
може и да ме оплювате а и не казвам че съм постъпила правилно, поне за част от нещата, но Елена е кърмена на три часа по часовник, будила съм я като и дойде часа за хранене, нощното кърмене го махнах на един месец, пиеше вода от първия ден на раждането си, захранена е на три месеца с плодово пюре, на 4 със зеленчуци и каша!от това грам не ми е намаляла кърмата, не знам какво е да ми плаче дете, нито какво е да има колики, е за плаченето и тормоза научих, когато трябваше да минем на адаптирано мляко! Confused

# 74
  • Мнения: 36 168
може само да се радваш!
не знаех какво е кърмене на поискване, без вода, с нощно кърмене, без залъгалка ...
това, което знаех за кърменето - 20 минути през 3 часа, вода със захар нощем и след всяко хранене, бебо за първи месец наддаде 200 гр. и ... по съвет на лекар започнах дохранване, което мина в хранене изцяло на адапте /това при моята Елена/
с малко добре подбрани статии, които няма как да се прочетат извън нета, а дори са оплювани, кърмя успешно!
излязохме доста извън темата, спирам

Общи условия

Активация на акаунт