Автоимунен тиреоидит на Хашимото (12)

  • 68 259
  • 811
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 776
ПиПче, колко точно ти е хормона TSH, защото това "в норма" е много относително. В България все още не са променени горните референтни граници и при TSH 3, 4 и 5 понякога човек си мисли, че е в норма, а всъщност не е съвсем така. Поддържането на такава температура не се свързва с хипофункция на щитовидната жлеза, където по-скоро се поддържа ниска температура, както ти е писала Птица.

eta80 може би става въпрос за хипер-фнкция на щитовидната жлеза, докторът ще ти каже , но не виждам връзка с кистата на яйчника. Понякога киста на яйчника се получава от цялостен хормонален дисбаланс, нямам представа, консултирай се с доктор.

# 76
  • Мнения: 12
Писана, благодаря!
И аз четох за хиперфункция при занижени с-ти на ТСХ, но това различно ли е от Хашимотото? А защо пък тези МАТ са над норма, а пък ТАТ са ОК, както и ФТ4  Thinking
Мерси и на другите включили се!

# 77
  • Мнения: 776
При Хашимото може да има хипо-функция или хипер-функция. МАТ над нормата показва, че най-вероятно става въпрос за Хашимото-автоимунно заболяване /вж.първа страница/, а не за нещо друго. Възможно е  МАТ да е извън норма, а другите да са в норма или обратното, може и всичките да са извън норма - варианти има най-различни при това заболяване, затова ендокринологът е този, който най-добре ще разтълкува резултатите и ще ти обясни за какво става въпрос. Hug  bouquet

# 78
  • Мнения: 12
Да му се не види! А как човек да разбере, че има изобщо някакви отклонения? Аз нямам почти никакви оплаквания освен умора и то не постоянна (изключвам глабобола преди М). Общата кръвна картина ми е абсолютно нормална и ако не се изследва ТСХ, как ще разбера, че имам проблем?
Абе хора! Може ли това Хашимото да се провокира от облъчване на безжични рутери и телефони, които имаме инсталирани вкъщи? Те не са по-силни от ГСМ-ите, но все пак ги има и са на 1 метър от главата ми....
гадост...

# 79
  • Мнения: 776
eta80, опитай се да се успокоиш! Ако Хашимотото се провокираше от безжични рутери и телефони, мъжът ми и цялата му фирма щяха да го имат това заболяване, защото само с това се занимават. А Хашимотото се среща предимно при жените. Не се паникьосвай, поне изчакай мнението на доктора! Ако имаш нашата диагноза ще ти предпишат Л-тироксин, който ще пиеш и всечко ще бъде окей, но все пак е възможно да не си Хашимото. И в двата случай избягвай прекалено да се тревожиш, защото стресът е опасен! Сигурна съм, че постепенно всичко ще си дойде на мястото, само се успокой! Hug

# 80
  • Мнения: 12
Да, Писана....ще се опитам да съм по-спокойна и ще изчакам мнение на специалист....четейки вашите постове, виждам, че това не е толкова лошо в смисъл, че се овладява и нещата са си абсолютно нормални...
Ще пиша какво се случва по-нататък...
Поздрави

# 81
  • Мнения: 414
да се запиша и аз, че четох вече повече от час пропуснатото....
ще пиша друг път   bouquet

# 82
  • Мнения: 3 064
Минавам само, за да ви пожелая днешният ден да бъде слънчев, усмихнат и сполучлив за всички! Дано никоя от нас няма време за сядане пред компютъра, а да бъдем заети с вълнуващи изживявания!
http://www.youtube.com/watch?v=cQyGYdRqulQ

# 83
  • Мнения: 776
Минавам само, за да ви пожелая днешният ден да бъде слънчев, усмихнат и сполучлив за всички! Дано никоя от нас няма време за сядане пред компютъра, а да бъдем заети с вълнуващи изживявания!
http://www.youtube.com/watch?v=cQyGYdRqulQ

Мерси за хубавата песничка и за пожеланието!  bouquet

# 84
  • Мнения: 656
Хайде и аз да се запиша в новата темичка,че както често пиша Mr. Green,сигурно ще я пропусна цялата.
Ние сме добре с бебка ,гладаме си ,свикнахме вече ние с нея и тя с нас.

Пуснах едно контролно изследване-два месеца след раждането-ТСХ-1,36.Пия си елтироксина по 50,и редувам 25,но доста често въобще го забравям.Понеже нямам време да ходя по кабинети,мисля да взема да си намаля дозата,да си пия по 25.

Целувки на всички и приятна почивка. Hug

# 85
  • Мнения: 781
Аз днес се тестувах , сега си погледнах резултата и откакто съм бременна това е най-хубавото ТСХ  newsm44 newsm44 newsm44
ТСХ- 1,86
Дозата от 112 мг ми се отразява много добре  Laughing Laughing Laughing
Хубав ден на всички   bouquet

# 86
  • Мнения: 611
Здравейте момичета ,
влизам във вашите редици с диагназо Хашимото , потвърдиха ми го съвсем на скоро.
Имам едно прекрасно дете на почти 6 год. , за съжаление опитите ми да се сдобия с още едно дете са неуспешни за сега , има две мъртви раждания в 26г.с , и именно тези ми неуспехи ме поведоха по лекари. Направих имунологични и генетични в Плевен при доц. Конова , там ми се установи проблем с хормоните , ТАТ , МАТ и ТСХ ми са доста над норма.
Сега от последните изследвания ми излезе ТСХ 5.98 , ФТ3 5.01 , А-ТРО >600 и ТАТ 1218 . Бях на преглед при доктор Сарджева във Варна и именно тя ми потвърди диагнозата , изписа ми еутирокс 50мг. по едно на ден и след месец пак контрола на ТСХ.
Забравих да я попитам за Селен , а тук доста четох че много от вас го пият и се чудя дали и да си го само назнача?
А някоя от вас пила ли е това и дали има някаква полза , как мислите?http://www.aloeveravarna.com/product-1.html
Извинявам се че съм многословна , но всичко в главата ми е каша в момента и са надявам вие да ми помогнете да ми се изясни малко положението  bouquet

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 17:13 от Hriska-

# 87
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Hriska-  това съпругът ми е го е пил, доста е добро, но си потърси дистрибутър, мисля, че поне с 10 лв може да е по-евтино. То имуностимулатор и си е добро.

# 88
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 863
мерри ,
Хайде и аз да се запиша в новата темичка,че както често пиша Mr. Green,сигурно ще я пропусна цялата.
Ние сме добре с бебка ,гладаме си ,свикнахме вече ние с нея и тя с нас.

Пуснах едно контролно изследване-два месеца след раждането-ТСХ-1,36.Пия си елтироксина по 50,и редувам 25,но доста често въобще го забравям.Понеже нямам време да ходя по кабинети,мисля да взема да си намаля дозата,да си пия по 25.

Целувки на всички и приятна почивка. Hug

ще играят големите шамари! Това в никакъв случай не си го и помисляй даже! Не може да няма начин да се организираш да отидеш на изследвания и на ендо. Не прави глупости!
с най-добри чувства  Wink

# 89
  • Мнения: 386
Щъркелите са тук!
Лятят високо над езерото на запад. Посрещайте пролетта!

Общи условия

Активация на акаунт