Автоимунен тиреоидит на Хашимото (12)

  • 68 219
  • 811
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27
хайде и аз да се пиша.вторник ще имам резултат от ТSH.  newsm78  за сега съм на еутирокс75.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Прасунчо, браво, ти си отличник с това ТСХ. Доколкото си спомням, цялата бременност го поддържаше добре и то с не много голяма доза Еутирокс. Хайде, не остана! Успех, очакваме всеки момент да ни съобщиш радостната новина.

# 62
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
hot pepper , добър лекар, съвестен пациент - дори резултати  bowuu
След посещението днес при ендото ще дам отчет.

АААА, до радостната новина има още мноооого време  Whistling И аз ако знам кога ще е събитието  newsm78 - според календара е една дата, според ехографа - друга, според лентичката в подписа ми - трета. ХОди, разбери  Laughing Поне започнахме да купуваме разни бебешки дрешки и аксесоари, че да не се окажем съвсем изненадани.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 810
прасунчо , не сте ли купували до сега?  Crazy Аз се бях побъркала на тема бебешки дрехи и джаджи. И двата пъти имаха дрешки или обличани по веднъж или даже въобще не слагани. По едно време се сещам, че Никол я преобличах само и само да знам, че някоя дреха е сложена. Joy Луда работа. Хайде стискаме палци! А всъщност какво казва гинеколога? Бебето голямо или малко върви? Нормално, секцио...?Разкажи де!

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На едно бебе му трябват дрешки - три комплекта и от там нататък памперси. А да знаеш колко ще ти подарят. Прави списък - столче за кола, ти е най-необходимото на първо време. Да се обудиняват приятелите и да купуват крупни неща - ние ще даваме акъл (обичаам да давам акъл  Joy).

# 65
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
Не искам да оттегчавам другите, а и не е по темата, но ще споделя на две, на три.
Аз ходих на работа до последно и дори сега, когато съм вече вкъщи, продължавам да работя от нас и да ходя от време на време до работното ми място да видя  какво се случва там. Учител съм в новооткрито уч заведение; работата е интересна, предизвикателството - огромно  Crazy Та по този повод изобщо не си обърнах особено внимание нито на мен, нито на бебо. В смисъл освен периодичните ЖК, изследванията и посещенията при ендото не съм направила нищо друго. А, купувах си списание за бременни да се подсещам от време на време, че и аз съм бременна. Имам френската библия за бременни, която отварях в началото на всеки месец да разбера горе-долу какво ще се случи с бебо и до там. Нито темите за бременни във форума, нито специализирана литература, нито срещи с други бременни (това е най-големият ми кошмар) - нищо! Карам една физически доста лека бременност и се надявам така де е до края. Психически - доста тежко беше и продължава да е. Динамичното ми ежедневие не ми остави време, а и честно казано, нямах и желание да ходя по бебешки магазини, да гледам и да купувам каквото и да е. Добре, че е таткото  Heart Eyes Той е доста по-подготвен от мен да става родител.
много дълго стана  Confused
Засега няма причини за секцио. Чета статии как да превъзмогна страха от болката и да видим до къде ще я докарам.
Спирам с излеянията, че отивам да си видя учениците  Grinning

# 66
  • Мнения: 2 111
Но като те чета, erota, се замислям, че и аз имам от поне 2 години болки в гърдите, по-изразена болка имам в едната гърда. Не са толкова силни, че да не мога да спя по корем, но ги има и са напоследък доста притеснителни за мен. Мислех да ходя да си правя мамография, въпреки че бучка не намирам при опипване. Та искам да попитам болките в гърдите характерни ли са за Хашимотото? И какви са по-точно - стягащи, пронизващи, тъпи, остри, постоянни, при натиск и др.? Освен това тази болест влияе ли по някакъв начин на цикъла?
da_be-da,не мисля че болките в гърдите имат нещо общо с Хашимото.
На мен ми се появиха 6-7 месеца след като спрях да кърмя.Болките бяха силни,режещи,пронизващи,изпитвах голяма болка докато си сложа сутиена и така постоянно без намаляване интензитета на болката през различните дни на менстр.цикъл.
Затова посетих мамолог,направи ми мамография,но нищо притеснително не видя и не можа да каже откъде са болките,каза че е нещо хормонално.Изписа ми Прогестогел,но нямах кой знае какво облекчение.Имам проблеми с цикъла и висок пролактин и след като започнах прием на хормонални всичко се оправи,не знам от кое,важното е че вече не ме боли.
Аз не съм се изразила правилно в предният си пост-2 години не съм спала общо-заради бременност,кърмене, защото не ми беше удобно в тази поза. И си мислех че след като се възстановят гърдите след кърменето всичко ще е наред.Значи около 3-4 месеца имах тези болки преди да посетя мамолог,все се надявах да е нещо временно.
Писанка,действай смело с лимфомиозота  newsm10

Прасунчо,леко доизкарване на бременността и спокойно раждане  Hug
Всички бебета се изследват задължително за хипотиреоидизъм и резултатите се обработват в София.

# 67
  • Мнения: 13 801
Прасунчо, бебето си знае най-добре кога Simple Smile

За дрешките, сигурно сега ще наваксаш. Тръгне ли веднъж човек по бебешки магазини, спирка няма. Едни шаренки, сладки и мили нещица в тях и започва и това да ти се иска, и онова, и третото, и петото, и става...
Иначе добре си подходила към бремеността и срещите със себеподобните Peace Често повече натоварват, отколкото са полезни. Спомням си една в МД (по неопитност попаднах там 2-3 дни по-рано), дето само обикаляше по другите стаи и после носеше някакви безумни истории ooooh!


joya, вие пък защо по болници? Сега добре ли сте?

# 68
  • Мнения: 958
птица, бебто беше с бронхиолит и я повтори, явно вирус, та ни задържаха за наблюдение.
Прасунчо, всичко ще е наред. А за дрехите, изведнъж се събират толкова много. Уж купуваш едно две, и се оливаш, а и подаръците обикновенно са дрешки.
Като стана дума за изследванията на бебоците. На мен ми казаха че ако не получа писмо до два месеца след раждането, значи бебето няма нищо генетично или наследствено, от тези показатели които изследват. Не знам дали трябва да и пускам допълнително нещо.  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 6 810
Не знаете какво изпускате от срещите с бременни колежки.  Joy Ние с втората бременност такава хубава група се надушихме, че вече отива към четвърта година, откакто сме се открили и нямаме спирка. Станахме много добри приятели, с някой и семейни такива. Като цяло за бременност и деца отделяме около 5% от разговорите, през останалите 95% минаваме на по-шекотливи теми.  Mr. Green
А бебетата ги изследват всичките, спокойно.
 Peace

# 70
  • Мнения: 60
Здравейте! Не че някой ме пита Laughing,но иа з да кажа,че така в продължение на няколко месеца ме боляха много гърдите,даже изтичаше секрет( а не кърмя от близо 3 години),ходих на лекар ,взеха ми от секрета , гледаха ме на ехограф и се установи че имам мастопатия. А при това усещам уплътнения  в гърдите особено лявата,много бях притеснена и пролактина ми е висок ,но не много. Интересное  че откакто пия Еутирокса не ме болят,освен преди МЦ де. Пих Достинекс 2 месеца, всичко бе в норма,а един месец след това пак се бе дигнал малко,но нали е хормон ана стреса ,а аз все се тревожа за нещо и може и това да оказва влияние.Ендото ми каза че с тези стойности няма нужда да се плаша, а гинеколожката казва,че ако забременея  може да абортирам,абе бърканица голяма. EmbarassedДа ви кажа когато ми е скучно  разглеждам бебешки сайтове и някак си ме отпуска и ми става едно такова умилено. Хайде да ви оставя а аз да отивам на зъболекар Wink

# 71
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
Такааа, току що се завърнах от ендокринолог. Нямам промяна в дозата, оставам на еутирокс 75.
Най-хубавото е, че родилното отделение е над ендокринологията и д-р Райков каза веднага щом вляза в болницата да му се обадя  Grinning Така притесненията ми относно бебо и изследванията, които ще му се направят, изчезнаха  Simple Smile

До скоро!

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте , момичета.

Идея нямам от тези болести но при мен така се получи,че по пътя на изключване се озовах при ендокринолог.Погледна ме с ехограф и каза,че най-вероятно става въпрос за хронично възпаление на щитовидната жлеза,а именно автоимунен тиреоидит.Пусна ми кръвни изследвания ФТ3,ФТ4м,AntiTPO,желязо,хемоглобин...Желязото и хемоглобина са ми на долните граници,двата хормона в норма но това AntiTPO e 762.9,което е зверски над нормата.
Постоянно ми е лошо и поддържам 37-37.5 температура....Утре съм при нея да погледнем изследванията но понеже видях,че има такава тема реших да се допитам до вас....Благодаря ви,предварително!

# 73
  • Мнения: 12
Мили съфорумки!
Дали можете да ми кажете какво означава следните отклонения, които се откриха при мен:

ТСХ - 0.13 (долна граница - 0.34)
МАТ - 69 (макс до 34)

ТАТ и ФТ4 са в норма. Не съм ходила на ендо, изследванията ми ги назначи лекар вътрешни болести. Наскро ми откриха киста на десен яйчник, имам страшен главобол преди менструация, може ли тези отклонения да се дължат на кистата или по-скоро обратното.

Дали това са признаци на Хашимото?

Благодаря Ви

# 74
  • Мнения: 13 801
За температурата newsm78 При Хашимото май се наблюдава точно обратното - t по-ниска от нормалното.
Откога е това "постоянно". Да не караш нещо вирусно на крак.
Иначе с тези високи антитела - имаш проблем със щитовидната, но дали е точно Хашимото, не знам. Докторката ще каже.

Общи условия

Активация на акаунт