Малки ЮНЧЕТА игриви стават като цветето красиви- ТЕМА №104

  • 24 390
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 57
Хрис, за частната кухня, не ти писах преди, че може да ти доставят до вкъщи, не е нужно да ходиш да я вземаш.

Фонтанелата ни почти се затвори, обаче моята се е затворила на 3 годинки, за да ви успокоя Simple Smile

Домат консервиран съм дала с яденето, но много малко. Краставици - като дойде сезона. Мляко - Боженци, ама е много гъсто и ще го сменям. Череши, вишни - през май месец, останалото след годинка. Плодове давам ябълка, круша и банан. Замислям се за плодовете от компот и ще пробвам скоро. Не съм фен на ананас, манго и авокадо, и не купувам. Давах йогурт десерт и от десертните каши в малки контейнерчета, много ги хареса, че как иначе, толкова са сладки.

Отново провал с попарата Sad поне хапна 3-4 лъжици и после до рев стигна. Ама не мисля да го държа гладен.

Хубав ден от мен!

# 676
  • Мнения: 85
Здравейте,
- за фонтанелата - при последната консултация беше 0,5 на 0,5 см. Утре сме на консултация - ще видим какво ще каже педито.
- за пишлето - нашия тати се справи още преди месеци и сега я мием всяка вечер.
- домати и краставици - не мисля да давам - още е много малък, а с тези нитрати....
Анджи - дано  детенце се оправи бързо!  Hug
Рени матс - радвам се, че Лора е по-добре - бързо да отминава!  Hug

# 677
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за честитките и пожеланията и специално на Грета, която е изброила всички поименно! Hug(Аз съм Вили, но не празнувам на Цветница, а на Великден Simple Smile)

Пресни зеленчуци още не съм давала и не смятам да давам засега, а като им дойде сезона, а от плодовете в суров вид съм давала само ябълка и банан.

Фонтанелата ни е почти затворена, което според педиатърката е нормално. Peace

# 678
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен, за пишката лекарката ми каза да почивствам всяка вечер след къпане и това го правя некъде от двумесечена откакто беше, имахме проблеми веднъж се беше зачервило на помогна калиев перманганат като промивах няколко вечери, мисля че има напредък защото се е показало мъничко.
Домати и аз съм дала с пюретата, за краставици още не смея заради нитратите, от плодовете банан и ябълка но само той си ги държи и гризва по- малко,  иначе настъргани ябълки и намачкани банани ми отказа. Но попара ядем с удоволствие и май нищо друго не искаме за закуска Mr. Green
За киселото мляко пробвах на Елена ама нещо му се мръщи, но веднъж дадох данонино- плодовите и си го хапна с удоволствие.
Всички болнички да се оправят, че идва хубаво време да ходят навън.
Браво на малката Маги, гледах клипчето във ФБ, оф ние още се клатушкаме иначе иска само да го водя и много ме боли целия гръб, но неможе да пази равновесие и сме все още и за двете ръце.
Хубав ден  от мен Hug

# 679
  • Мнения: 50
За пишлетата - може би за 10-ти път пиша, но и аз като Св. НИЩО не правя. Мия като го къпем, но въобще не дърпам кожата. Не е имал никога зачервявания и проблеми. Дано и занапред да няма.

И нещо небебешко  Simple Smile. От идната седмица тръгвам на френски! Аз съм учила навремето, но искам сега докато се занимавам с бебегледане да си опресня знанията и до края на годината - началото на следващата да се явя на изпит за ниво, че ако нямам крайна цел се мотая.

Много яко, Св. - успех ти желая! Аз минах вече последното ниво на шведски, и даже изпитът взех, и се чувствах много добре, докато ходех на курс. ПО този повод в събота изгелдах първия си филм изцяло на шведски, със шведски субтитри - филмът е The girl with the dragon tattoo. Филмът е шведски, сниман в Стокхолм, и е много як трилър по романа на Стийг Ларшон (също шведски писател). В интерес на истината преди това бях чела книгата на английски, та имах жокери Simple Smile... Мисля че тепърва ще се чува за този флм, тк Колумбия е купила правата и ще прави холивудска продукция. Сега чета следващата книга - то е трилогия, и е яко съспенс Simple Smile.

Приятен ден!

# 680
  • Мнения: 187
Добро утро!
Гледам заразявам с моето учене! Много се радвам! Давайте! Аз много се забавлявам! Пък и като научат преподавателите, че имате бебе е някак си по-приветливо отношениято към вас!
СВ. страхотно е за френския! Това е моя втори език, обожявам го...никой от другите четири не ми доставя такова удоволствие колкото да научиш всички 1500 изключения на спрежение на глаголите от първа група  Wink А и излизането от вкъщи и занимаването с нещо "не бебешко" е толкова мотивиращо и повдигащо настроението!
Ние днес сме на лекар! Алекс е жив и щурав, но искам да го чуят заради този нос! Пък и имаше контакт с болно дете вирусна пневмония.... ooooh! та да видим! Според мен ако имаше нещо вече щеше да се прояви....ама знам ли....като се върнем ще пиша!

# 681
  • Мнения: 3 294
Vany страхотно клипче с ходещи краченца си пуснала . Безаварийно ходене на малката  Hug

Sheisinlove успех с френския  Peace

Пишлето не го пипаме , около годинката ще го карам на уролог да видим дали има нужда да се пипа  Peace

gmarinova пробва ли да я направиш с мляко или с чай ?

# 682
  • Мнения: 165
Здравейте и от нас с Елица Simple Smile
Благодаря за пожеланията за именния ден на малкото ми момиченце  Hug и пожелавам и аз на всички празнуващи вчера много здраве  bouquet

Ние бяхме уикенда в Приморско и си прекарахме чудно, само времето не беше от най-хубавото, но..Бяхме с приятели и тяхното момиченце на 1г и 1м - с Ели много се забавляваха, дърпаха си играчките от ръцете и смях..по едно време "каката" се разплака, а то какво станало..нашата мома и открадна бисквитата от ръката и я изяде  Embarassed Joy Joy Joy

По въпросите, каквото се сещам(ако пропусна нещо, извинете)

Кисело мляко давам на Сердика или Бор чвор.
Зеленчуци пресни май не сме опитвали..иначе плодове - ябълка, круша, авокадо(плод ли е?), банани, като излязат пресни сезонни ще давам..
А коприва(прясна) могат ли да ядат бебешоците?

Фонтанелата ни е затворена почти цялата, витамин Д не давам отдавна(то и като давах беше от време на време)

Анджи Гого се разсипа милия с това боледуване.. Hug
Лорка и тя да се оправя, милото с абокат, направо жално ми става..

Петя пак разкошна торта..

Елица от вчера се застоява права сама без опора за около минута, поклаща се лекичко и се смее, явно много се радва  Heart Eyes а ние с баща и направо  #Crazy как растат само ..

За ученето..ще ми се и на мен да си опресня немския, че нещо ми се струва позабравен, татито ни ще тръгва сега на курс по английски(от работа) и ми каза, че имало някакви социални програми към бюрото по труда и курсовете са безплатни, но не съм проверявала как стоят нещата.

Вчера купих пюренца с риба и смятам тия дни да я вкарам, че след Великден тръгваме на кухня, и да питам захранилите вече с риба - един вид риба достатъчен ли е или трябва да опита няколко newsm78

Ох, изписах се, но така е като съм пропуснала два дена Laughing
Хубав ден, въпреки дъждовното време (поне ще изпера количката)

# 683
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте и от нас! Hug
Много ми се искаше вчера да ви почерпя за Цветница, но се върнахме много късно от Копривщица и се юрнахме да се приготвяме за гости.
Закъснели поздрави и пожелания за всички празнуващи Party
При нас ежедневието е едно  и също. Не мога да изляза от стаята, защото Антон изпада в някаква истерия и се захласва от рев. Ако трябва да отида в другата стая пълзи след мен, но много ме е страх да не настине на плочките , защото периодично сяда и си почива.
Поне по 2 пъти се буди вечер, като има едно задължително ядене.
Този месец мисля да го запиша на детска кухня, но доколкото разбрах доста се чакало за ред.
За пишката другата седмица сме при лекарката- каза да си нося Реванол и някакъв гел от аптеката и тя ще се оправя, защото при нас положението е наникъде.
Кисело мляко не давам , ще изчакам до годинка.
Вечер е редовното присъствие на масата в стола си за хранене, и само чака за някоя трохичка. Или пълзи из стаята ,дойде за троха, пак пълзи и се върне като някое кученце.
Бързо оздравяване на всички болни дечица Peace

# 684
  • Мнения: 187
Върнахме се! Аз съм с вирус....Алекс е с червено гърло! Няма хрема, но явно лигавицата е възпалена и от там идва хъркането на нослето! Но явно се бори...изписа му вит. С, сиропче за кашлица (само за дизинфекция) и имуностимулатор(етерични масла)ч! Аз си продължавам лечението, което си самопредписах вчера(парацетамол, вит. С и имуностимулатор-хомеопатия).  Важното е, че гърдите са чисти! Педиатърката не се притесни, защото той си показа характера, овърша кабинета, вика, смя се.... Та добре е за сега! Само превантивно за Алекс, а аз вече трябва да се подобрявам!
И тъй...
Усмихнат и приятен ден на всички!  bouquet

# 685
  • Мнения: 3 294
Бързо оздравяване на болните  Praynig

Танче , има такива програми , даже мисля че Мони беше пуснала линк към темата тук във форума . Аз се заех да чета , но така си и остана . Май доколкото разбрах става и за нас , тези които сме в майчинство , аз много харесах една друга идея за обучение , но курсовете мисля че са по около година и по 4 часа на ден / нещо такова прочетох /  Rolling Eyes

# 686
  • Мнения: 989
Танка, пиши на Мони на да ти прати на лични сайта. Беше ми много интересно и полезно да изчета информацията, но организацията ми остана само дотам.

# 687
  • Мнения: 85
Ураааа!  Имаме си и ние първо зъбче!  newsm44

Зъбчето е горно - и на баткото първо излязоха горните зъби. Макар че вече бях решила, че скоро няма да имаме зъбче - все пак от време на време проверявах - и тази сутрин - изненада!

# 688
  • Мнения: 165
Благодаря Simple Smile Аз се разрових и открих поста на Мони и съответно инфото за курсовете Simple Smile

Галинакат честито зъбче!

# 689
  • Мнения: 1
Ураааа!  Имаме си и ние първо зъбче!  newsm44

Зъбчето е горно - и на баткото първо излязоха горните зъби. Макар че вече бях решила, че скоро няма да имаме зъбче - все пак от време на време проверявах - и тази сутрин - изненада!

Честито smile3501

Общи условия

Активация на акаунт