Отговори
# 525
  • Мнения: 2 761
mari:) ,5 години е добра възраст,но зависи много и от учителя.Детето само ще си покаже дали му харесва.

Относно медитацията,искам малко да те поохладя.Първо-ако не си се занимавала достатъчно дълго с първите нива на йога,не ти препоръчвам да скачаш на 7-мо-т.е. медитация.Това е тотално грешен подход,въпреки че много хора решават да започнат с него.
Прочети много внимателно тази статия,става дума и за Випасаната:
http://www.ayurvedabg.info/var/docs/Dangers_of_Yogic_Practices.pdf

# 526
  • Мнения: 1 262
Благодаря за съветите Ом,ще прочета с удоволствие даденото  от теб.  bouquet
С медитация не съм се занимавала с учител,само в къщи самичка. моето е по-скоро някакво ралаксиращо състояние,  правя по 10минутни сеанси ,и от известно време виждам ,че доста често за малък период от време успявам да не мисля много,а просто да наблюдавам. Много ми се иска да си намеря добър йога учител. Hug
 

# 527
  • Мнения: 75
Хари Ом, приятели на йога! Споделям от личен опит, в детските ми групи по йога във В. Търново идва едно детенце на 2 г. и 8 мес. Успяваме да правим с него йога практика около 20 минутки и почивките не са релакс, а практики от йога на смеха. Да ви похваля това ангелче е много изпълнително, но майка му ми каза, че по време на бременността си с него е правила интензивно йога. Знаете, че както е преминала бременността, каквито усещания е имала майката такива усещания има детето до към 7 год. възраст. от там нататък започва да се проявява индивидуалността на детето. Та, това е детенцето с най - малка възраст в групата ми по йога. Иначе обикновенно идват 6-7 годишни.
С поздрави: Ирина Simple Smile

# 528
  • Мнения: 0
Здравейте приятели, аз се занимавам с йога от около 3 години, и покрай йога започнах да се интересувам и от Аюрведа..имах проблем с гастрит и колит и не исках да вземам постоянно хапчета, защото страничните ефекти ми действаха зле...от моя йога курс разбрах за един аюрведичен лекар, който дойде в БГ през ноември, отидох на преглед и после 4 месеца вземах педписаните от него неща...миналия месец си преглеждах гастрита, аз чувствах, че съм добре, но исках да се уверя, нямах никакви раздразнения!

сега разбрах от сайта на организацията, която го кани, че лекаря ще идва отново през май, ще пътува в различни градове, ако някой се интересува, мога да споделя повече Simple Smile

# 529
  • Варна
  • Мнения: 567
 elissa07,
сподели ако обичаш повече информация - дати, градове, цени и др. На мен ще ми бъде много интересно.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 11:16 от dedi

# 530
  • Мнения: 2 761
Ирина,а групите ти за деца отделни ли са(по възраст) или това малкото е с големите-6-7 годишни? Малчуганите всъщност имитират с удоволствие по-големите,а и в детската йога нещата са много забавни,но понякога се работи трудно,особено ако в групата има някое по-хиперактивно дете,макар че и там си има подходи,зависи много как ще реагира учителя. Simple Smile

elissa07 ,а предписаните илачи от АЛ готови препарати ли бяха или отделни,които ти трябва да смеcваш(питам понеже в Бг май всичко е комбинирано).Сподели, моля повече инфо кога пристига пак този лекар.А по чия покана е всъщност в БГ?

# 531
  • Мнения: 75
Здравейте приятели, аз се занимавам с йога от около 3 години, и покрай йога започнах да се интересувам и от Аюрведа..имах проблем с гастрит и колит и не исках да вземам постоянно хапчета, защото страничните ефекти ми действаха зле...от моя йога курс разбрах за един аюрведичен лекар, който дойде в БГ през ноември, отидох на преглед и после 4 месеца вземах педписаните от него неща...миналия месец си преглеждах гастрита, аз чувствах, че съм добре, но исках да се уверя, нямах никакви раздразнения!

сега разбрах от сайта на организацията, която го кани, че лекаря ще идва отново през май, ще пътува в различни градове, ако някой се интересува, мога да споделя повече Simple Smile
Да, аз се интересувам, Ели, пиши повече.

# 532
  • Мнения: 75
Ирина,а групите ти за деца отделни ли са(по възраст) или това малкото е с големите-6-7 годишни? Малчуганите всъщност имитират с удоволствие по-големите,а и в детската йога нещата са много забавни,но понякога се работи трудно,особено ако в групата има някое по-хиперактивно дете,макар че и там си има подходи,зависи много как ще реагира учителя. Simple Smile

elissa07 ,а предписаните илачи от АЛ готови препарати ли бяха или отделни,които ти трябва да смеcваш(питам понеже в Бг май всичко е комбинирано).Сподели, моля повече инфо кога пристига пак този лекар.А по чия покана е всъщност в БГ?
Да, така е Ом, големите деца в групата ми се радват много на малкото анелче и го обгрижват майчински. В групата с деца йога практиката е на игра, асаните ги правим през приказния свят и много се смеем.  Simple Smile

# 533
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Към мацките с дискова херния на шията...препоръчайте йога учител в София, който има знания и поглед над проблема и съответно ще изготви подходяща програма от упражнения. Ако е от районите - Младост, Ст.град, Гео Милев и околните квартали ще е още по-добре, но приемам всякакви предложения.

# 534
  • Мнения: 11 818
Хари Ом!
Много ще се радвам темата да продължи да живее!  Hug

Дойде и моето време, за да се отдам подобаващо на йога, както винаги ми се е искало.. а досега не съм, защото не обичам половинчати неща, като правя нещо, искам да е както трябва, или поне опитвам. Започнах едва преди два месеца, но се чувствам прекрасно от самото начало!

Посещавам йога център "Арадхана" в Борово към Българската Йога Асоциация, започнах при Снежанка Милошева, но ще посетя и Марияна Димитрова.

Дъщеря ми също ходи на йога (за деца) в същия център, беше при Агнеш Ковач и започна още преди да навърши 7 г. Тази учебна година ще продължи отново. Дотогава се забавляваме заедно вкъщи + малкия, който също обича йога заниманията ни. Simple Smile

# 535
  • София
  • Мнения: 5 566
Сиси ♥♥ , много се радвам да те видя в тази тема!   bouquet
Скрит текст:
Аз съм Прасковката.  Wink
  В Арадхана има и допълнителни безплатни занимания в събота, освен курсовете по нива - киртан, МММ 108 пъти, има прожекции на различни сатсанги. От 16.30 започват обикновено.  Прекрасен йога център е според мен.

Tanati, в изброените от теб райони ми хрумват - Студио 108 в Младост и Гаятри йога студио в Гео Милев. Виж ги в гугъл и прецени към кое са ти предпочитанията.

# 536
  • Мнения: 11 818
.♥.Петя.♥., и аз много се радвам, че се срещаме!! Hug Hug Да, страхотни са всички в Арадхана, знам, че постоянно организират какво ли не, пращат ми и имейли по темите, но още съм респектирана към повечето инициативи, не се чувствам готова за всички.. Сега се информирам, ориентирам, в началото на пътя съм. Hug Тъй като първо дъщеря ми започна при тях есента, впоследствие с нея попаднах на Коледното им събиране, в което и детската група имаше много симпатично участие. Беше чудесно изживяване за мен! Изключително много хора на куп, но невероятна атмосфера и енергия, песни, благотворителна томбола и много шеги.. Накрая имаше и почерпка с безброй вкусни домашно приготвени неща. Това беше финалното пиронче, с което се реших и започнах с четенето, а през март се записах на курс.. Много години преди това съм имала дългосрочни интереси  и опити да вникна по-задълбочено, но необходимостта, точният момент, най-после дойде..

# 537
  • Мнения: 575
 Ако приемате нови попълнения с удоволствие бих се включила тук при вас,защото  също се занимавам с йога , а сега,покрай аюрведичната тема влизам тук  Simple Smile


 Това беше финалното пиронче, с което се реших и започнах с четенето, а през март се записах на курс.. Много години преди това съм имала дългосрочни интереси  и опити да вникна по-задълбочено, но необходимостта, точният момент, най-после дойде..

за такива духовни занимания е много важно да се усети правилния момент,защото това не е материя,която може да се прочете и научи..тя се усеща,но това се случва,само в правилното време ,когато е осъзната нуждата от това...и тук е валидна сентенцията,че "Учителят идва тогава,когато ученикът вече е готов"..... Simple Smile

Някой от тук дали практикува сударшанкрия? Simple Smile

# 538
  • Мнения: 807
Здравейте  Grinning

Нова съм в тези среди, но много бих искала да започна да ходя на йога. Затова имам нужда от помощ. Знам, че съществуват редица различни видове йога и съм се насочила към такава, която развива духа - духовни практики и т.н., а не толкова към пози и чекнене  Laughing

Също наскоро четох за будистки практики, в основата на които стои непоклатимия дух и приемането на всичко, което ни се случва по-леко. Е точно от това имам нужда, защото мисля, че отдавам прекалено много емоции на дребни неща, които пък след това ми пречат във всекидневната работа, карат ме да се чувствам нетрудоспособна и т.н. Ето затова бих искала да практикувам нещо, което да ме издигне като личност, да се осъвършенствам. Но нямам идея какъв вид йога се води това. Ако имате някакви препоръки относно студиа и подобни неща, моля дайте идеи  Hug

Благодаря!

# 539
  • Мнения: 2 761
Препоръчвам ти класическа хатха йога.Позите и чекненето са неизбежни и част от първите стъпала на йога,които са много важни и никога не трябва да се пропускат-самото статично положение и задържане в асаната формира издържливост-физическа,а това се отразява и на психиката, и концентрация.За да се достигне до така популярните в последно време "духовни практики" трябва време и постоянство и никакво прескачане на нивата.Промяната в мисленето и светогледа ти ще дойде след време ако си упорита.Заедно с редовната практика е нобходимо и четене на подходяща литература и размишление върху прочетеното.

Общи условия

Активация на акаунт