ДЕКЕМВРИйчета 2010 година

  • 23 831
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
Момичета вие как сте днес?В момента ми се повдига жестоко на мен........................тъкмо 2-3 дена спря да ми се гади и сега пак...

# 721
  • Мнения: 951
Добре дошли на .....мама, Кимбърли,Джиджи,Мадам З, и лека бременност!
БЕБКА честито ти сърчице   Heart!!!Щом и изследванията са ти добре вече няма за какво да се притесняваш!
LADY_N твоят шеф е просто  Sick #2gunfire Не му прави напук,ако не си добре, не можеш да слагаш на една карта един пу..ьо (сори за думата Embarassed) и твоето бебче!
⅞ ...and Happily Ever After   Радвам се,че всичко е наред! Твоят постинг е много правилен! Ама ти нащо още от прегледа беше набрала,макар че не сподели защо си се ядосала...Всички ние трябва да си почиваме повече   bouquet ,а не да се правим все едно че нищо ни няма,ако не ни е добре.

# 722
  • Мнения: 1
Момичета, много сте активни . Един ден да не вляза и после има да четаааа...Simple Smile

Bebkata, честито за сърчицето Simple Smile Сигурно си на седмото небе...И аз нямам търпение да изпитам същото...

Гарга Ганка, аз също съм свикнала да спортувам редовно и сега ми е много кофтиSad Аз питах док дали ще мога нещо да спортувам и той ми каза без фитнес, аеробика , йога, само "леки упражненийца" Sad 
Няма как, трябва да се пазим...

Изобщо не завиждам на ходещите на работа. Толкова ми е лошо физически , че не мога да си представя как бих издържала. При мен така се случи , че тъкмо напуснах предишната си работа и тогава забременях. Това не е много добре от финансова гледна точка, но аз изообщо не съжалявам сега Simple Smile


Очакваме още добри новини , момичета.Който е ходил на преглед , да пишеSimple Smile







Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 11:41 от ElinKaMaliNka

# 723
  • Мнения: 10
Гарга Ганка благодаря ти Simple Smile
ElinKaMaliNka на седмото небе съм да и ти ще чуеш сърчицето на твоето бебче Hug.Кога ще ходиш на преглед  и знаеш ли кога ти е термина Simple SmileАз също не работя сега,незная как щях да се справям ако трябваше да ходя на работа понеже предимно сутрин  ми е много зле.Тъкмо ни удари кризата така да се каже и останах без работа.....само след няколко дни разбрах че съм бременна  Shocked Hug

# 724
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейет милички. След прегледа бързам да се отчета. Изпаднах в голям шок честно да ви кажа. Нещо май не ми е наред. Доктора ме гледа с коремен ехограф. Установи един плоден сак с размер 12 мм, който отговарял на 4 г.с. и 1 ден  Shocked. По мои изчисления съм в 6/3. Обясни ми, че съм имала по-късна ову, което със сигурност е така, но 2 седмици разлика направо ме шокираха. Директно ме прати  за  януари -05.01.2011. Някой знае ли 12 мм на коя седмица отговаря наистина?

7/8  Hug и аз те мислих мила, не предполагах обе , е си имала неприятности. Дано повече не се случва  Peace
Kimbarly Честито   bouquet

# 725
  • Мнения: 227
Данили, бързам да те успокоя - аз бях на 5,3 седмици, сакчето беше 10мм. А апарата ме изкара 4,6.
В началото не е съвсем точно. А има още една подробност - КОРЕМЕН ЕХОГРАФ... по-неточен е и по-малко неща се виждат в самото начало с него! Мене ме гледаха с вагинален и двата пъти. Бях на 7,2 втория път - видя се и ембриончето и се чу и сърцето. Не се тревожи - моя съвет е - за да си спокойна иди на вагинален, не вреди!!! Успех, много спокойствие и не се тревожи! Hug Hug Hug

# 726
  • Мнения: 1
Danili , аз като ходих на лекар по моите изчисления бях в края на 6 г.с . Плодния сак беше също 12 мм и док ми каза че отговаря на 5 г.с. Но , не се притеснявам изобщо . Нормално е да има такива разминавания...

Бебка, термина ми уж е 9 декември ,ама те са много условни тези дати ,нали знаеш.
Док ме вика пак на преглед края на другата седмица и се надявам да се чуе сърчице:) Не знам как ще издържа чак до тогава.







# 727
  • Мнения: 25
Чук-чук!  newsm51 и аз съм за тук!На 32 год.съм.Това ми е 3 бременност-имам дъщеря на 10 год. и една неуспешна бременност.Надявам се всички тук да изкараме леки бременности и да гушкаме здрави бебоци декември  Praynig
 Hug  Hug  Hug

# 728
  • Мнения: 7
Привет и от мен. Simple Smile
Как сте милички?
angelbaby99 добре дошла, лека и безпроблемна бременност миличка. newsm51

# 729
  • Мнения: 1 070
angelbaby99 ДОБРЕ ДОШЛА И ОТ МЕН !

Данили,при мен в петата седмица сакчето беше 12 мм.Този доктор,който си ходил при него според мен нищо не разбира,защото с коремен ехограф няма как да ги установи тези неща,върви при лекар,който ще ти направи преглед с вагинален.
Аман вече от лекари разбирачи!

Аз когато ходих при моя лекар той каза че е абсурдно да се установи и види нещо с коремен в толкова малка седмица.Така че няма какво да се притесняваш,ами смени лекаря докато не те е излъгал нещо друго

Малеее,сега се върнах да дочета поста ти......5 януари-тоя луд ли е?!
Това значи последния ти цикъл да е бил 30.март а дори да е така не мисля че с коремен ехограф с днешна дата 24.04 -това е няма и един месец-кой ще ти установи бременност в трета седмица?!Как 5-ти януари?Сменяй лекаря !

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 14:05 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 730
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ей момичета малко се успокоих. И аз се замислих, че няма как да е 5 януари, щото цикъла ми дойде на 9.03, но ми е малко по-дълъг. Лекаря няма какво да го сменям, защото бях при него заа да установи бременност, която се потвърди за мое щастие, но ще ходя при друг по принцип. Другата седмица като си взема направлението отивам, защото ще се психясам ако отида и на друг сега и ми каже  нещо различно.

# 731
  • Мнения: 1 070
И моя последен цикъл беше 9.март,така че си с мен и няма страшно и от какво да се притесняваш.Ако доктора е искал да ти каже че плода е на 4 седмици е едно,ама да си за 5 януари е съвсем друго.

# 732
  • Мнения: 7
⅞ ...and Happily Ever After възможно е да се установят тези неща с коремен ехограф, всичко завизи от лекаря и от ехографа колко е модерен. И е възможно да показва че е 4г.с ехографа определя седмицата според големината и теглото на плода. Някои бебчета растат по-бавно други по-бързо. Мен в 6.г.с ми се видя и сърдечна дейност и бебето, та даже ехографа ме определи 7 г.с защото бебчето е пораснало повече. Така,че е напълно възможно, а пък и в такива ранни етапи при нас е много рано да се говори за седмици в повечето случай се разминават нещата, и винаги около 3я месец ти казват точно коя седмица си, всичко зависи от бебчо как расте. Peace
Данили щом, цикъла ти е по дълъг е нормално да ти е била по късно овулацията, аз съм с 21 дневен цикъл, последно ми дойде на 7 март и съм определена за 12-14 декември... след месец нещата ще се нормализират и ще ти кажат с по голяма точност седмицата и термина  Hug

# 733
  • Мнения: 1 070
Не съм съгласна и ще ти кажа защо.Доктора,при който ходя е с нов модел ехограф и с коремен няма как да види подробно всичко.Ако имаше как нямаше да ме преглежда с вагинален.На мен също ми каза че плода ми е в четвърта седмица(тогава бях в пета седмица и три дни),даже съм писала за това няколко страници назад ако има кой да чете обаче.И въпреки,че плода ми беше в четвърта седмица не ми е определял че термина ми е 5 януари,а както трябва да е-14 декември.Затова казах в предишния си пост,че едно е плода да ти е в четвърта седмица,а друго си е според това да те определя на 5 януари.Естествено,че всеки ембрион се развива с различна скорост,но той за да определи датата 5 януари трябва да знае кога е заченала-нещо,което няма как да стане и следователно термина се определя според датата на първия ден от последния цикъл.Щото по тази логика ако се определяше термина от това колко е голям плода значи всички ще раждаме еднакъв по размер бебета,т.е. датата на  раждане ще се определя според размера на бебето,а не според дните,които трае една човешка бременност.
А преди като писах за моя преглед и не ми беше ясно за данните,които пишеше на снимката ми от видеозона,после ми обясниха момичетата,че според размера на плодния сак има една предполагаема дата на раждане,според размера на ембриона друга и тази на документи,която е според последния цикъл,това ми го обясни оня ден и доктор.

П.С.Предполагам искаш да ми кажеш че бременноста се установява и на коремен ехограф,сега всъщност се замислих то размера се вижда на него,но сърдечната дейност в тази ранна седмица може само вагинален да установи.Моя доктор видя сърчицето в петата седмица Simple Smile

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 15:35 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 734
  • Мнения: 951
Данили щом, цикъла ти е по дълъг е нормално да ти е била по късно овулацията, аз съм с 21 дневен цикъл, последно ми дойде на 7 март и съм определена за 12-14 декември...   Hug
ВАЛЯ, аз съм с 28дневен цикъм, дойде ми като на теб,на 7 март и терминът,живот и здраве,е също 12.12.....

Общи условия

Активация на акаунт