Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 4

  • 42 869
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 417
Да кажем,че е модерно ползването на стихове в сериалите.

# 76
  • Мнения: 0
Радвам се , че ме разбра! Hug

# 77
# 78
  • Мнения: 31
огромни благодарности на ВСИЧКИ преводачки aleynam, sevi_nil, Mishel, muronka ..извинявам се ако изпускам някого  Embarassed  newsm74 страхотни сте  newsm51 newsm51 newsm51

изгледах ВСИЧКИ  Crazy преводи (както обикновено), както казва Мечо Пух, "колкото повече, толкова повече"  Grinning Hug  bouquet
благодаря ви и за стиховете   bouquet


emely  bouquet на теб и другите момичета за преводите на "Езел", доколкото знам, ти превеждаше и "1001 нощ", и "Любов и наказание"   bouquet Hug, наистина, и в "1001 нощ" постоянно цитираха книгата  Heart Eyes, а стиховете на Атилла Илхан за пръв път ги чух в "Аннем" (макар да не го следях целия).

и тук пак цитират някакъв  Embarassed поет "Любовта обича съвпаденията, а съдбата разделите"


bz  Hug Hug Hug добре си ни дошла, джанъм, чудех се кога ще си признаеш, че гледаш сериала  Mr. Green явно имаш уплах от 'черните вторници' на трети сезон  Crazy Laughing, тук поне няма бб,  обещаваме да не те преуморяваме  Hug  love001
тези твои писания много добре си ги спомням   bouquet (ако, че са ни промити мозъците  Crazy Mr. Green), и точно за тях се сетих,  мерси, че ни ги припомни   love001. Та затова се питах като как я мисли Шахнур с двете булки  Rolling Eyes





# 79
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Може да ви е смешно, но аз направо затварям очи и запушвам уши, когато в десета серия за малко не се срещнаха Ясемин и Чичек.
И в трейлъра Саваш казва на Чичек, че още преди да се извърши ритуала на бракосъчетанието те вече се бяха разбрали, че всичко е фиктивно. Той и тогава си беше достатъчно влюбен в Ясемин. Той няма вина, че Чичек се влюби в него, защото е честен човек, умен, напредничав с модерни разбирания и не на последно място с добра визия.
В интерес на истината Саваш нямаше нищо общо с брат си, починалия съпруг на Чичек, той си беше див вански мъжкар.

# 80
  • Мнения: 630
bz, много се чудех как да се обърна към теб с "добре дошла" или с "добре заварила". И тъй като ти си много отдавна в това и другото пространство и то с толкова активно участие, че не мога да не те поздравя подобаващо!  Hug Hug Hug Въпреки едностранното ни задочно запознанство!!!Изчела съм много твои постове и мога само да ти се преклоня пред желанието ти всичко, което знаеш , но което ние не знаем, да достигне до всяка една от нас, интересуваща се най-вече!  bouquet  bouquetБъди жива и здрава и нека по-често се срещаме на това поле! А ние ще се постараем с каквото можем и ние да ти бъдем от полза! Искрено се надявам и на това!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 417
Мишел,и аз затаих дъх когато Чичек и Назан отидоха в офиса ooooh!

# 82
  • Мнения: 23
аз също си помислих,че там ще е първата им среща или ще чуе Ясемин и Саваш да си говорят по така  loveuuu ама -тц,явно  другата серия

# 83
  • София
  • Мнения: 0
mamadanii

Този стих в тази серия ,както и предишния /не помня в кой епизод беше / са извадени от  стихотворения, които сигурно като се прочетат ,смисъла им ще е съвсем  друг.

предишните стихове бяха от  Джемал Сюреййа  от стихотворението му '' Страна''


Yalnız aşkı vardır aşkı olanın
Ve kaybetmek daha güç bulamamaktan
Sen yüzüne sürgün olduğum kadın
Kardeşim olan gözlerini unutamadım
Çocuğum olan alnını sevgilim olan ağzını
                 ***
Само любов има този който е влюбен
и да я изгубиш е по тежко отколкото да не можеш да я намериш
ти  заради лицето на която жена бях изгнаник
не можах да забравя очите ти които ми бяха братя/сестри/
челото ти което ми беше дете,устата ти която ми бе любовник /ца/.



Севи,
Хиляди благодарности  и от мен за превода на песента Utangac на Кърач, както и на стиховете на  Джемал Сюрейя и Атила Илхан.  Hug

# 84
  • Мнения: 31
Мишел  Grinning и аз затворих очи когато а-ха да се срещнат  #Crazy, ама поне ушите не се налага да си запушвам, по разбираеми причини  Laughing а Назан май знаеше, че Бора ще е там, и нарочно отиде  Flutter
доколкото разбрах от анонса, в следващата серия Ясемин и Чичек май ще се срещнат  newsm09 Dizzy Face newsm43

и на мен ми се изтърка клавиатурата да повтарям, че Саваш НЯМА  никаква вина, че Чичек се влюби в него, той просто се държа човешки. И дори не мисля, че тя си прави някакви илюзии относно чувствата му, ноо, надеждата умира последна... Тя е готова на всякакви жертви за него, въпроса е кой как ще я изманипулира с тази и слабост  Confused на първо място Шахнур  Close

aleynam  Hug ти остави какво ще чуе Чичек, ами какво ще чуе Ясемин  #Crazy smile3506 и как ще реагира, и сега ми се струва, че малко прекали с последната сръдня, човекът и прати смс, че ще закъснее

# 85
  • Мнения: 132
Пенда , за теб набързо  ''Aşk tesadüfleri sever'' /''Любовта обича случайностите'' / на Муратхан Мунган


Aşk tesadüfleri sever
Kader ayrılıkları
Yıllar geçmeyi sever
İnsan aramayı

Güller açmayı sever
Zaman soldurmayı
Eller birleşmeyi sever
Yollar ayrılmayı

Herkes geçmişi öder
Bir yol ayrımında
Başlamak istersen
Yeni bir hayata
Gölgeni yedek
Bırak ardında

Hayat tekrarları sever
Yeniden başlamayı
Kuşlar dalları sever
Kanatlarsa uçmayı

          ***

ЛЮБОВТА ОБИЧА СЛУЧАЙНОСТИТЕ    /СЛУЧАЙНИТЕ СЪВПАДЕНИЯ/
А СЪДБАТА  РАЗДЕЛИТЕ
ГОДИНИТЕ ОБИЧАТ ДА МИНАВАТ  
А ЧОВЕКЪТ   ТЪРСЕНЕТО          /  А ЧОВЕКЪТ ДА ТЪРСИ /

РОЗИТЕ ОБИЧАТ ДА ЦЪФТЯТ
А  ВРЕМЕТО ДА КАРА ДА  УВЯХВАТ    /ДА ИЗБЛЕДНЯВАТ/
РЪЦЕТЕ ОБИЧАТ ДА СЕ СЪЕДИНЯВАТ
ПЪТИЩАТА ДА СЕ РАЗДЕЛЯТ

ВСЕКИ ПЛАЩА ЗА МИНАЛОТО
НА ЕДИН КРЪСТОПЪТ
АКО ИСКАШ ДА ЗАПОЧНЕШ
ЕДИН НОВ ЖИВОТ
СЯНКАТА СИ КАТО РЕЗЕРВА
ОСТАВИ СЛЕД  СЕБЕ СИ

ЖИВОТА ОБИЧА ПОВТОРЕНИЯТА
ЗАПОЧВАНЕТО ОТ НАЧАЛО
ПТИЦИТЕ ОБИЧАТ КЛОНИТЕ
А КРИЛЕТЕ  ЛЕТЕНЕТО

# 86
  • Мнения: 418
Анюта'cim - аркадашке, хамериканска - радвам се да се засечем и тук Whistling Party Heart Eyes (след 3 седмици с/м на обетованата земя NY-ска Party)



Ари - гледам гледам , как да изпуснеш такъв филм Hug Wink (на мен ми харесва именно заради това съпоставяне и контраст на традиция, модерно съвремие и жонглирането между личен живот и чест). Както повечето такива TR филма, фабулата е мнoгoпластова, но напълно реална.


Пенда - а ,бе , съвсем явна скрита лимонка съм си аз  Mr. Green Laughing(признавам без бой ,че следя доколкото мога Езел и Любовта, за повече няма физическа възможност). Мен ...  да ме е страх от петъците, така де вторниците, че и черни,  Whistling Mr. Green ... нЕма такова нещо Laughing Wink ...а и щом няма да има бели букви, ей направо  песен Hug


Гони - уу , недей така бе , жена  Grinning...засрамих се , та даже се изчервих Embarassed (преводачките са много по-постоянни от мен и те допринасят много повече , аз лежа на стари лаври така да се каже Crazy)



Севи - преводите ти(на стuховете) са прекрасни, не бих променила и буква Wink Hug .



Лека момичета   Hug

# 87
  • Мнения: 31
sevi_nil   newsm51  love001 много ти благодаря, мила  Hug


bz   Hug абе знам си аз, че носиш сърце юнашко  Grinning, та не мой те стреснем с вторниците, пък и старата лИбОФ ръжда не Фаща  Hug  bouquet

# 88
  • Мнения: 0
Ох, пак ме изкефи Саваш, като подбра накрая АМ. Накара го с подвита опашка да си тръгне. Настъпа го по мазола. Ей това се казва с неговите камъни по неговата глава.
Щото АМ се опита да го изманипулира, ама нашият не се дава нито на милиметър.

И аз бях на нокти от потенциалната среща на Чичек с Ясемин. Засега ни се размина. Но само засега.
Мисля обаче, че и Саваш се сети, че е избягнал на косъм такава среща и затова ще гледа да вземе предница и малко по малко да почне да обяснява на Ясемин в каква каша е забъркан не по своя вина.
Макар че, как да обясниш - женен съм, ама не спя с жена си, щото обичам теб!  newsm78

bz, ние сме направо смазани от реалността на фабулата. Не че сме виждали това наживо, но всичко изглежда така автентично, че аз поне не съм се съмнявала нито за секунда, че сценаристите нещо си измислят.

И това ме кара още повече да преживявам, защото това са реални проблеми на реални хора сега, днес.

# 89

Общи условия

Активация на акаунт