За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 28

  • 35 519
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 420
Момичета,бързо помагайте,тъкмо замесвам кайма за кюфтенца и гледам,че нямам яйца-снощи правих омплети и всички съм използвала.Мързи ме да ида до магазина,ще има ли проблем ако не сложа в каймата яйце?

# 61
  • Мнения: 22 867
И още един въпрос - взех керевиз за телешко варено, ама е с главата - мога ли да я ползвам за нещо, че досега все я хвърлям


Това е целина, нали? Можеш да я слагаш в супи, ястия, да я нарежеш на филийки и да я панираш. За супи и ястия, ако е голяма глава, нарежи я на кубчета, сложи в пликче във фризера и ще си вземаш, когато колкото ти потрябва.

# 62
  • Мнения: 22 867
Момичета,бързо помагайте,тъкмо замесвам кайма за кюфтенца и гледам,че нямам яйца-снощи правих омплети и всички съм използвала.Мързи ме да ида до магазина,ще има ли проблем ако не сложа в каймата яйце?

Виж дали състава е като на тези. От бързане не довърших - надолу в коментарите има препоръка да се пържат кюфтетата без яйце, ставали по-вкусни.

# 63
  • Мнения: 3 420
Момичета,бързо помагайте,тъкмо замесвам кайма за кюфтенца и гледам,че нямам яйца-снощи правих омплети и всички съм използвала.Мързи ме да ида до магазина,ще има ли проблем ако не сложа в каймата яйце?

Виж дали състава е като на тези. От бързане не довърших - надолу в коментарите има препоръка да се пържат кюфтетата без яйце, ставали по-вкусни.
Да,слагам накиснат хляб,лук  и подправки.Дали ще стане номера без яйцето? newsm78

# 64
  • Мнения: 22 867
Момичета,бързо помагайте,тъкмо замесвам кайма за кюфтенца и гледам,че нямам яйца-снощи правих омплети и всички съм използвала.Мързи ме да ида до магазина,ще има ли проблем ако не сложа в каймата яйце?

Виж дали състава е като на тези. От бързане не довърших - надолу в коментарите има препоръка да се пържат кюфтетата без яйце, ставали по-вкусни.
Да,слагам накиснат хляб,лук  и подправки.Дали ще стане номера без яйцето? newsm78

Виж какво, мисля, че ще стане, оформи едно-две и сложи да се пържат, ще видиш дали се разпадат, но не ми се вярва.

# 65
  • Мнения: 3 420
Момичета,бързо помагайте,тъкмо замесвам кайма за кюфтенца и гледам,че нямам яйца-снощи правих омплети и всички съм използвала.Мързи ме да ида до магазина,ще има ли проблем ако не сложа в каймата яйце?

Виж дали състава е като на тези. От бързане не довърших - надолу в коментарите има препоръка да се пържат кюфтетата без яйце, ставали по-вкусни.
Да,слагам накиснат хляб,лук  и подправки.Дали ще стане номера без яйцето? newsm78

Виж какво, мисля, че ще стане, оформи едно-две и сложи да се пържат, ще видиш дали се разпадат, но не ми се вярва.
Мерси   bouquet

# 66
  • Мнения: 3 420
Кюфтенцата станаха бомба,даже доста стегнати.Опитах едно-няма разлика от това с яйцето.Даже май така ще ги правя занапред  Peace

# 67
  • Мнения: 22 867
Кюфтенцата станаха бомба,даже доста стегнати.Опитах едно-няма разлика от това с яйцето.Даже май така ще ги правя занапред  Peace

Радвам се! Удачен вариант за хора, дето не могат да ядат яйца.  bouquet

# 68
  • Мнения: 11 607
Искам да попитам правих ,,Мъфини,, по рецепта на Лубрекс само с какао без вишни защото нямах.Та изпекох ги по указание 25мин. на 170 градуса .Кексчетата се издуха и ,,клечката,,беше суха когато ги пробвах ,спазих стриктно дозата и всички съвети,но когато изстинаха и ги обърнах отдолу бяха клисави. Снимах ги   като за списание изглеждат идеални ,но не стават за ядене.Защо ми станаха клисави?

YSMIV4ICA, пишеш, че клечката е била суха и малко не ми се връзва с клисаво, но явно е трябвало още да ги печеш. Направо идея си нямам защо така се е получило newsm78, аз дори ги пека по-малко време и те стават толкова мекички и въздушни. Това, че са без вишни, няма нищо общо с недопичането, даже си мисля, че по-скоро е трябвало да станат готови за по-малко време. Според мен, нещо с печенето, друго не мога да измисля. Съжалявам, че така се е получило.  bouquet

Преди време в питкината тема коментирахме различните съдове, в които се пекат печивата. И там стигнахме до извода,че в определени тави - алуминиеви ли бяха, какви ли? newsm78 - не изпичат хубаво.....Та проблема може да е просто от самия съд, и по-точно от материала му.....

Vanya_P според мен ще стане и без горчица - просто няма да има някакъв по-специфичен аромат, който се търси. А в йената също стават добре месата......

# 69
  • Мнения: 364
Благодаря    bouquet    bouquet    bouquet

П.П. Да споделя, че досега храних мъжо само с печени на скара или фурна меса и риби с гарнитурки и салати.
        НО заради детето съм се амбицирала да се науча да готвя и супи и манджи и специалитети   chef, та ще ви следя из късо Mr. Green и ще ви притеснявам с глупави въпроси  Heart Eyes За сега си копвам всички мързеливи рецепти Peace
        Сега сериозно, много се радвам, че ви има  Hug

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 19:42 от Vanya_P

# 70
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Въпросът ми е към Лабрекс, в това кремче, какво крема сирене използаш? Българско или някое чуждоземско и колко грама? Крема без варене го изсипваш така както е на прах, нали?

Крема за сладкиша:

1 пакетче крема сирене, 1 голяма кофичка заквасена сметана (използвам Мегле), 1 крем без варене Оле на Йоткер и 1 ч.ч. пудра захар (аз слагам 3/4 ч.ч.) - всичкото това се разбива с миксер до гладък крем.

# 71
  • Мнения: 22 867
Въпросът ми е към Лабрекс, в това кремче, какво крема сирене използаш? Българско или някое чуждоземско и колко грама? Крема без варене го изсипваш така както е на прах, нали?

Aredhel, българско, даже не знам марката. От Била го купувам, едно такова в сребриста опаковка като малките пакетчета българско краве масло. Каквото вземеш, все ще стане. Крема без варене нищо не се прави, слагаш всичките съставки в купата на миксера и биеш до гладък крем. Това е, много лесно става и дано ти допадне на вкус.  bouquet

# 72
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Въпросът ми е към Лабрекс, в това кремче, какво крема сирене използаш? Българско или някое чуждоземско и колко грама? Крема без варене го изсипваш така както е на прах, нали?

Aredhel, българско, даже не знам марката. От Била го купувам, едно такова в сребриста опаковка като малките пакетчета българско краве масло. Каквото вземеш, все ще стане. Крема без варене нищо не се прави, слагаш всичките съставки в купата на миксера и биеш до гладък крем. Това е, много лесно става и дано ти допадне на вкус.  bouquet

Лабрекс, много ти благодаря за бързия и точен отговор, страшна си!   bouquet  Надявам се да ми хареса, въпреки, че не съм правила нищо с крема сирене, но комбинацията на продуктите ми допадна, обичам заквасена сметана.
Приятна и спокойна вечер ти пожелавам!

# 73
  • Мнения: 2 131
Каква е трайността на купешко тесто? Купено е в събота, дали е годно?
Бихте ли споделили, моля, някакви идейки за сладкиш с него?  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 1 832
Каква е трайността на купешко тесто? Купено е в събота, дали е годно?
Бихте ли споделили, моля, някакви идейки за сладкиш с него?  Laughing

на етикета не пише ли срок на годност? Аз мисля, че можеш спокойно да го ползваш. Мисля, че е три дни..

Общи условия

Активация на акаунт