Примерна схема за захранване - 24

  • 23 775
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Видин
  • Мнения: 4 921
campanula, имам извара с банан и ябълка пред мен. Съдържанието е : 51% плодове (30% ябълков сок,11% ябълки, 10% банан,лимонов сок), вода, 14% извара,пълномаслено мляко,царевично нишесте, захар,смлян ориз, витамин С.
Аз го дадох от немайкъде за да прояде плодове, но не се получи номера...
Радвам се, че ви харесва линка  Hug
Точно за въпросното мляко в дуетите се чудя дали не е проблем newsm78.
Ами според мен това мляко е нещо средно между АМ и прясно мляко. Все си мисля, че ако даваш извара веднъж седмично няма да е кой знае колко голям проблем. Поне аз вече почнах да не се втелясвам толкова много по дребните неща. Другите хора отдавна си хранят 9-месечните бебета със зрънчовци и други боклуци, а моето дори хляб не е опитвало, или сирене, или жълтък  ooooh!  Joy
Както каза една съседка онзи ден - стига с тая кърма, давай му да яде вече  Whistling

# 691
  • София
  • Мнения: 2 150
А искам да питам майките от София за магазин,в който има разнообразие от каши и пюрета-става дума за повече от 3-4 вида
Не знам в кой квартал си, но аз купувам от един магазин в Стрелбище, на Нишава, казва се Baby Kid Shop. Изборът и на пюрета, и на каши е много голям, а и цените им са ок Peace

# 692
  • Мнения: 9 814
Момичета, знаете ли как влияе на стомаха дюлята? Имам някакъв спомен, че запича  ooooh! И кога изобщо може да се въведе?

Запича, да. А кога се въвежда? Ами аз я въведох на 8 м. в домашно приготвено пюре от дюля и ябълка. Давам я обаче в комбинация с овесени ядки и така балансирам.  Peace

ar4ita
, аз пазарувам от един магазин в Мл3 до 144-то СОУ. Има всякакви марки пюрета, каши...на нормални цени.
В Слатина също знам, че има два много добри магазина за детски храни в Суха река също.
Но едва ли ако си от Люлин тези дестинации са ти удобни?  Peace

# 693
  • Мнения: 2 382
Аманитка, ами нахрани го Габко най-накрая Joy Hug, я виж какъв мъж е станал!

От кога може да се дава сирене смес? Имам сирене с доказан произход, но е от една малка мандра и там правят само смес.
И още един въпрос. След като е въведено сирене(извара), всеки ден ли се дава?
И последно питане Embarassed.Посоченото количество месо за 9-10 м в предишните постове беше 30-40 гр. В готовите пюрета е 8% ( при 190 гр пюре се получава към 15 гр месо). Моля, споделете колко месо давате дневно.

# 694
  • Мнения: 9 814
Шайн, голямата ми дъщеря е захранена с овче сирене и месец по-късно със смес- краве и овче, после и козе.
Та мисълта ми е, че няма проблем детето да не бъде захранено с краве сирене, както и няма ограничение в това, кога да бъде дадено второ като вид сирене. Важното е, да бъде узряло.
Няма причина въведено веднъж, сиренето и/или изварата да се дава всеки ден.
Месо слагм по около 40-50 гр. в суров вид и това количество изяжда за два дни.
В купените пюрета съдържанието на месо е под препоръчителните норми на СЗО за следнодневно количество месо за дете над 8-9 м.

# 695
  • Мнения: 399
Здравейте, отново да се допитам до вас. Започнах да захранвам с картоф вече три дена, приема се добре. Следващо което искам да въведа са моркови, трябва ли да изчакам 3-4 дена, само на кърма и след това да ги давам 3-4дена и така за всяка нова храна ли? Кога ще мога да комбинирам вече въведените храни? Тъй като се притеснявам, че може да ми намалее кърмата или детето да се отбие не искам да замествам хранене, тогава по-колко твърда храна най- много може да давам  newsm78?
За морковите- купувате сурови от магазина, които в повечето случаи са вносни или използвате замръзени?

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 11:19 от DeiziL

# 696
  • София
  • Мнения: 6 212
DeiziL, няма нужда да правиш пауза, може директно да добавиш мъничко морков към вече въведения картоф и всеки ден да увеличаваш количеството на новата храна.
Аз моркови имах домашни, но свършиха и мисля сега да ползвам от магазина, като им махам средата - нали някъде пишеше, че там се концентрирали нитратите...
Аз лично не съм обвързала твърдите храни с кърменето. Давам ги по различно време, така че не го мисля преди или след кърмене да яде и т.н.
Имам и аз питане - понеже почнах да давам на малкия супа, а той естествено не ще засега; та не мога всеки ден да хвърлям по една купа супа (защото пък и не мога да сготвя половин чашка), искам да направя по-голямо количество и да я стерилизирам. Въпросът ми е към който е стерилизирал манджи в бурканчета - каква е точно технологията? Колко минути, колко е трайността после?

# 697
  • Мнения: 489
Захраних със сирене смес (фета) от овче и козе мляко, друго био няма тук.  Sad
Месо давам по половин бурканче от "чистото" на Хип.

# 698
  • Мнения: 1 236
А Аз да питам като по4на да захранвам с оризова каша и бебо се запе4е(което със сигурност ще стане) какво трябва да правя?Да спра за известно време?Мисля една седмица да давам само каша,ама ако се запе4е работата? newsm78

# 699
  • Мнения: 3 010
Момичета дайте идея с какво да въведа ръжта, не искам на зърна, а в сухарите на Клевър и Финн Крисп, които са уж чисти от др брашна освен ръжено имало следи от сусам.

# 700
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Момичета дайте идея с какво да въведа ръжта, не искам на зърна, а в сухарите на Клевър и Финн Крисп, които са уж чисти от др брашна освен ръжено имало следи от сусам.
7 зърна на Милупа? 8 зърна на Нестле?

# 701
  • Мнения: 738
Момичета дайте идея с какво да въведа ръжта, не искам на зърна, а в сухарите на Клевър и Финн Крисп, които са уж чисти от др брашна освен ръжено имало следи от сусам.
7 зърна на Милупа? 8 зърна на Нестле?

Аз вчера почнах с ръж от ръжени ядки! Много е добре, само, че ги пасирам иначе, не ми ги иска. Правят се по същия начин като овесените ядки и са чиста ръж. А в 8 или 7 зърна има други зърнени  Mr. Green , така, че нещо друго в чист вид не се сещам. Имало чисти ръжени сухари, ама не съм ги виждала. Били много тънички.
Аз сирене давам почти всеки ден.
Иначе не избирам друго за него. Просто от това, което вземам за нас, от предния ден отделям малка бучка (за едно хранене) в бурканче от пюре с вода (за да се обезсоли) и е готово за сутринта  Peace

А Аз да питам като по4на да захранвам с оризова каша и бебо се запе4е(което със сигурност ще стане) какво трябва да правя?Да спра за известно време?Мисля една седмица да давам само каша,ама ако се запе4е работата? newsm78

Най добре е да я комбинираш с плодово пюре, което си давала вече и разхлабва. Например с круша. Или може с тиква (аз така направих) и се неутрализира  Peace

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 14:59 от alegoria

# 702
  • Мнения: 1 048
Момичета с деца над годинка,все още ли въвеждате бавно,плавно и внимателно новите храни,както при захранването или действате по смело вече?

# 703
  • Мнения: 9 814
Въпросът ми е към който е стерилизирал манджи в бурканчета - каква е точно технологията? Колко минути, колко е трайността после?

Затварям в бурканчета от старите за детски храни с винтови капачки.
Пет-седем минути след завиране на водата, свалям от котлона.
Така стерилизирани съм държала около две седмици.
Предпочитам замръзяването във фризера.

# 704
  • Мнения: 1 236
Алегория,благодаря ти за отговора!Аз оба4е като цяло искам да запо4на с оризова каша и 4ак след нея да запо4на да въвеждам зелен4уци и плодове,та затова се 4удя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт